Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170624 (347 за 24 години)

Найвідоміша різдвяна мелодія у світі – українська

| 16 коментарів

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Oos7tkWrKyY]

Одна з найпопулярніших різдвяних мелодій у світі – це робота українського митця Миколи Леонтовича під назвою “Carol of the bells” (“Колядка дзвонів”). Першого грудня виповнилось 135 років від його народження. М. Леонтович підступно вбитий більшовиками на 43 році життя.

Видатний український композитор, хоровий диригент, громадський діяч, педагог. 
Творець класичних зразків української хорової музики. Автор численних обробок українських народних пісень, оригінальних творів. Найпопулярніші: “Праля”, “Козака несуть”, “Щедрик”, “Дударик”, “Піють півні”, хори “Льодолом”, “Літні тони”, “Моя пісня” тощо.

Народився в селі Монастирок Брацлавського повіту Подільської губернії в сім’ї сільського священика.

Микола Леонтович

Раннє дитинство минуло у селі Шершнях Тиврівської волості Вінницького повіту.

Початкову музичну освіту Леонтович здобув у батька, який грав на віолончелі, скрипці, гітарі та деякий час керував хором семінаристів. Мати навчила його народних пісень.

У 1887 році Леонтович вступив до Немирівської гімназії. У 1888 році, через брак коштів, батько переводить його до Шаргородського початкового духовного училища, де вихованці утримувалися на повному пансіоні. В училищі він опанував спів по нотах і міг вільно читати складні партії в церковних хорових творах.

1892 року Леонтович вступив до Подільської духовної семінарії в Кам’янці-Подільському, де вивчав теорію музики та хоровий спів, опанував скрипку, фортепіано, деякі духові інструменти, почав обробляти народні мелодії, беручи за взірець обробки М. Лисенка.

Загибелі Миколи Леонтовича упродовж 80-и років було присвячено найбільше публікацій. У своїх деталях усі ці розповіді часто грунтуються на оповідях свідків-родичів і різко контрастують та суперечать між собою. Це чітко виявилося уже з поваленням радянсько-комуністичної влади в часи незалежності України – коли стали доступні засекречені матеріали тих часів, які показали спотвореність та заангажованість публікацій у радянські часи, якими приховували знищення талановитого українського композитора тодішніми владними структурами – так званим ВЧК. Єдине, що так і не стало зрозумілим, – через що чекісти вдалися до такого жорстокого акту, яка була причина вбивства композитора? Лише наприкінці 20-го століття вдалося частково відкрити завісу пропагандистської машини радянських каральних структур.

 

Детальніше біографія на Вікіпедії.

Завантажити з толоки для ознайомлення – Шедеври хорового мистецтва. Диригує Павло Муравський (2005) [MP3] | Ethno / Folk (7 творів із релізу М. Леонтовича)

Підбірка творів М. Леонтовича на сайт Пісні.орг.юа

16 коментарів

 1. Мені набагато більше подобається ось це виконання:
  http://www.youtube.com/watch?v=0UmvUy1LziE
  :)

  І Щедриком ця пісня називається, а не Колядкою дзвонів. То американці її позичили в нас.

 2. Слава Україні і Вічная пам’ять!

 3. Я особисто пам’ятаю цю мелодію змалечку, коли побачив Сам удома. Пам’ятаєте її у фільмі?

  Ще мені подобається ось це відео на цю пісню – https://www.youtube.com/watch?v=F44d2IzCrKo&list=RD031TFrO8c_kVQ
  гарна світло музика… дивитись і не відводити погляд :)

 4. Так, перше що спадає на думку, це фільм “Сам удома”.
  Не думав, що мелодія така давня.
  Дякую за статтю!

 5. От заходжу на російську вікі останнім часом, і просто офігіваю, вони ну зовсім… В них уже усі російські, Лентовіч російський композитор, це ж блін треба. Але ще більше очі на лоба виліз, коли зайшов на сторінку Шевченка на вікі.

  • Та вони завжди так. Для росіян достатньо, щоб у когось був пра-прадід росіянином, як ця людина вже стає автоматично гусским.
   Представляєте, якби ми так робили? То пів світа було б українського.

  • Там не лише про Шевченка так написано, а й про Сковороду, Тобілевичів, Леся Курбаса.

   • Та я ж і кажу, усі тепер русскіє, тьху.

    • Це вже занадто!
     Потрібно організувати групу захисту українського на публічних сторінках в Інтернеті і скласти список статей та публікацій на які зазіхають та спільними силами захищати їх від таких нападів та вандалізму від кого б це не було.

     • Я сам вже розпочав виправляти всі ці нісенітниці на різних версіях вікіпедії Доречі хочу замітити, що то лише за російськими байками ці люди є росіянами.
      Потроху буду доводити до прийнятного вигляду

 6. У фільмі “Дударики” роль Миколи Леонтовича виконує Богдан Ступка

 7. Так на москальській вікі навіть Міклухо-Маклай “русскій”. Але найбільше я офігіваю від випадку з кубанський козацтвом.
  На їхній вікі завжди писалося що це російське козацтво, а на нашій вони були українськими. А ось щойно зайшов на нашу рідну вікі а там уже хтось “попрацював” і кубанці стали російськими. ГАНЬБА!!!

  Підтримую ідею створення групи захисту українського від вандалізму. Якщо будете таку робити, то можете звертатись – чим зможу тим допоможу.

 8. Раджу видиво про Миколу Леонтовича http://www.youtube.com/watch?v=WZW61DvcA_U . Доречі показував 1 національний. А сьогодні для 1 національного/регіонального закупили совєтські комедії (((((((((

 9. Pingback: gordey | Pearltrees

 10. Thanks guys, I just about lost it loonikg for this.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.