Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169770 (176 за 24 години)

Спорт та національна ідентичність

| 3 коментарі

Останнім часом українські спортсмени дають чимало приводів до радощів. А особливо перемоги “Українських Отаманів” та визнання їх сили на світовому рівні викликають почуття національної гордості.

У номінації “Найкращий боксер елітного чоловічого дивізіону 2012”, незалежно від вагових категорій, перемогу здобув – українець Олександр Усик (вагова категорія 91 кг). Харизматичний та неймовірно талановитий боксер з Сімферополя вразив увесь спортивний світ своїми яскравими та беззаперечними перемогами на Іграх XXX Олімпіади в Лондоні. А переможний гопак, який Олександр Усик продемонстрував після перемоги у фіналі Олімпіади над італійцем Клементе Руссо, не залишив байдужими нікого.

Вперше за історію незалежності українка здобула титул чемпіонки світу з шахів серед жінок. Ганна Ушеніна, 27-річна харків’янка, перемогла у фіналі екс-чемпіонку світу Антуанету Стефанову. Досі жодній українській шахістці не доводилося навіть боротися у фіналі за світову шахову першість.

Вперше в історії вітчизняного хокею український клуб став переможцем великого європейського турніру – єдиного клубного змагання Старого Світу під егідою Міжнародної федерації хокею (IIHF). Послідовно обігравши білоруський “Металург”, італійський “Больцано” та французький “Руан”, ХК “Донбас” став недосяжним для суперників, вписавши своє ім’я в історію світового хокею як 16-ий володар Континентального кубка.

2012 року брати Клички продовжили традицію на підтвердження своєї спортивної майстерності. Таким чином, брати Клички зуміли захистити всі свої досягнення, в черговий раз довівши, що у суперважкій вазі суперників для них немає.

Яна Шемякіна стала першою українкою, яка здобула у Лондоні золоту медаль на XXX Олімпіаді. Для 26-річної фехтувальниці ця перемога стала, так би мовити, прем’єрною світовою. До цього львів’янка перемагала на чемпіонаті Європи у далекому 2005 році. У 2009-ому вона виграла золото на Універсіаді та бронзу на чемпіонаті Європи.

На Олімпіаді-2012 в Лондоні Юрій Чебан став чемпіоном на каное-одиночці, а Інна Осипенко-Радомська на байдарці завоювала два «срібла» на дистанціях 200 і 500 метрів. В академічному веслуванні рівних не знала четвірка у складі Катерини Тарасенко, Наталії Довгодько, Анастасії Коженкової та Яни Дементьєвої. Спортсменки завоювали перше «золото» в історії України у цій дисципліні.

Збірна України тріумфально виступила на паралімпійських іграх, які пройшли у британській столиці з 29 серпня по 9 вересня. Українські спортсмени завоювали 84 медалі – 32 золоті, 24 срібні та 28 бронзових. Попереду українців опинилися команди Китаю (231 медаль), Росії (102) та Великобританії (120).

Українці відчувають національну гордість і єдині, коли піднімають державний прапор і звучить гімн України.
Це те що гуртує українців, тому бажаємо побільше перемог  нашим спортсменам цього року.
А на толоці у розділі Спорт ви можете знайти чимало записів із спортивних подій, що Вас цікавлять.

Автор: bodyanuch