Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171185 (163 за 24 години)

Фільм про репресованих бандуристів та лірників

| 16 коментарів

Український режисер, Олесь Санін завершив зйомку нового художнього фільму «Поводир, або Квіти мають очі». У фільмі поряд із професійними акторами сліпих кобзарів грали пересічні незрячі люди, яких відібрали для зйомок у кількох українських містах, в тому числі і в Луцьку, пише Леся Бондарук у газеті «Волинь-нова».

В основу сюжету «Поводиря» – реальний факт 1934 року, коли всіх кобзарів та лірників (а на той час цей рух був розвиненим) етнографічна комісія Академії наук УРСР запросила на з’їзд до Харкова з нагоди Республіканської олімпіади міста і села. Насправді ж більше 200 музикантів завезли до лісу, де й розстріляли. 
У фільмі «Поводир» американський підприємець Майкл Шемрок разом із своїм десятирічним сином Пітером приїжджає до Харкова, щоб обміняти там трактор на зерно, оскільки в Сполучених Штатах у цей час були великі економічні труднощі. Тут його вербують, він називає себе «американським комуністом» і лишається жити в Україні.

 

 Через деякий час йому до рук потрапляють секретні документи про репресії в Україні Через це американця вбивають, але живим лишається його син Пітер: йому вдається втекти від переслідувачів завдяки сліпому бандуристу Івану Кочерзі. 

 Пітер стає поводирем бандуриста. Взимку 1934 року сліпця Івана Кочергу разом з іншими кобзарями страчують під Харковом. А Пітер лишається єдиним живим свідком тих трагічних подій…

 

У головних ролях знялися Станіслав Боклан (кобзар Іван Кочерга), американський актор Джеф Барел (підприємець Майкл Шемрок), Антон Святослав Грін (у ролі Пітера Шемрока). 

 

Хлопчика–американця, який став жертвою радянської репресивної системи, зіграв правнук відомого політичного в’язня радянських концтаборів Михайла Сороки. В епізодах задіяні також відомий актор Федір Стригун, поет Олександр Ірванець, співачка Джамала.

 

 Перші кадри фільму «Поводир» були зняті у лютому 2012 року. А в червні до Луцька завітала Ольга Годованець — асистент режисера Олеся Саніна. Вона зустрілася з багатьма незрячими лучанами, яким запропонувала спробувати себе в епізодичних ролях. На думку творців фільму, лише такі люди здатні відтворити на екрані образи сліпих музикантів 30–х років. 

 

 На зйомки, зокрема, запросили й інваліда по зору з Львівщини, призера Параолімпіади, дзюдоїста Ігоря Засядкевича. Він знімається у сцені боротьби сліпого лірника з енкаведистами.

 

 У фільмі були задіяні і лучани – незрячі Петро Шеверда і Орест Кацюба. Їхніми поводирями були учень Луцької гімназії № 22 Остап Годлевський і учень школи № 19 Андрій Кацюба — син пана Ореста, який у житті також є поводирем свого батька.

Лучанин Орест Кацюба із сином Андрієм, який і в житті є поводирем свого батька

Лучанин Орест Кацюба із сином Андрієм, який і в житті є поводирем свого батька

У Таракановому форті біля Дубна знімали сцену, в якій кобзарі та лірники збираються на руїнах, обговорюючи запрошення влади на «кобзарський з’їзд», біля озера Базальтове на Костопільщині знімали сцену розстрілу. 

 

 

За матеріалами Волинь Post
Фото – із сторінки фільму у Facebook

16 коментарів

 1. Нічого собі, оце так новина!!! Судячи з кадрів та фотографій має вийти досить непоганий фільм. Чекаю з нетерпінням!

  То коли ж прем’єра? І дайте адресу сторінки на ФБ.

 2. Чекаю з нетерпінням! :)

 3. Будемо чекати!

 4. Фотки – шикарні, хотілося б не менш довершеної операторської роботи, та релізу на блуреях) ну і добре, що взяли напрямок на екранізацію нашої багатої історії!

 5. Мене от тільки одне цікавить, куда потім діваються ті фільми зняті в Україні, бо подивитись їх нема де, купити диск тоже, скачати теж саме. Вийняток хіба що “Той хто пройшов…”. От для прикладу, десь рік чи два тому анонсувався документальний фільм “Три історії Галичини”, де він? Де можна подивитись або придбати, де? Зняли і в шуфляду?

 6. Потрібно це все витягувати та популяризувати.

  Якщо не ми то хто?

 7. Кадри просто шикарні, я на кожному по хвилині зависав, розглядаючи. Сюжетна лінія теж, по описах, не простенька. Я так зрозумів, що і підхід до зйомок був відповідний.

  З нетерпінням чекаю фільму.

 8. а коли він має вийти???

 9. А ще там у епізодах знімався мій приятель – Володимир Носков, харківський кореспондент радіо “Свобода”. Він сліпий.

 10. Коли,чекати фільм? Де знайти краще?

 11. MutuLI, ну допіру показували на широкому екрані фільм “Звичайна справа”. Подивитись можна насправді, але не вистачає широкого “піару”, багато хто не знає, що фільм вже показується. Добре, коли є хоч сторінка в соц. мережі фільму (як у Той, Звичайна справа, Іван сила)Поки що можна лише самостійно поінформовувати.

  ЗІ: доречі з кінця травня буде показуватись ще один український фільм Істальгія. А з 2-го(чи 30квітня) травня ТойЩоПройшовКрізьВогонь повторно:)

 12. Pingback: Поводир, або Квіти мають очі (Офіційний трейлер) | Гуртом - сайт підтримки всього українського!

 13. Отой ” старший червонопрапорний брат” тільки таким шляхом міг нищити нашу КУЛЬТУРУ і насаджувати свою балалаєчну! …КОМУНЯКУ – на гілляку !

 14. такі фільми потрьбні, нам треба знати нашу історію. Скільки років нас вчили чужому.

 15. Переглянув сьогодні з дівчиною в кінотеатрі. Дуже сильний фільм, я стримався, а дівчина плакала.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.