Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171025 (151 за 24 години)

Про ненаше нетелебачення…

| 28 коментарів

Укр ТБ

Пропоную Вам перепост дуже цікавої статті з сайту “Майдан” від Олега Ущенко.

Давно хотілося написати цей пост, але силував себе перечекати новорічно-різдвяне гульбисько. Отже, новорічний ефір на українських телеканалах примусив задуматися і звернутися до народних депутатів та громадських діячів з роздумами.

Виходячи з контенту в ефірі українських телеканалів, можна зробити висновки, що український ефір існує тільки для розповсюдження іноземних телепрограм і фільмів.

Власники утримують телеканали лиш тому, щоби вони не перйшли до рук інших. Їм досить логотипу в куті екрану і новин. Якщо в Україні зрідка щось і робиться, то під російську кальку і за російські гроші або, у кращому випадку, з розрахунку на російськомовний телеринок. Це теж правда.

Чи можна реанімувати діючі українські телеканали? Напевно, що ні. І не треба цього робити, бо за останні 10-15 років туди набрали людей з відверто антиукраїнським світоглядом, які демонстративно хизуються своєю антиукраїнськістю. Наприклад, чимало телеведучих з так званих “провідних українських каналів” у соцмережах хизуються незнанням української мови, не сприймають України, як держави, матюкають патріотично налаштованих дописувачі. Все це робиться системетаично і послідовно. Бо все, що пов’язане з Україною, україно- чи російськомовне, для них є чужим…

Якщо такому контингентові долучити щось проукраїнське, то вони підступно творитимуть хитрі підлості…
Нове українське телебачення має розпочатися з нових, незаангажованих людей, як це у свій час зробив Олександр Роднянський. В ту пору телеканал «1+1» став флагманом розвитку українських телемедій, взірцем для наступних телепроектів.

Теперішні «телемонстри» часто створювалися не професіоналами, а будь-ким, хто мав можливість створити собі таку забавку або потрапити туди на роботу. Там ведуться війни за будь-що, але тільки не в площині творчого розвитку і пошуку креативу. Такі професії, як режисер, сценарист, оператор, журналіст, тощо, які є визначальними для будь-якого телеканалу в світі, в Україні стали другорядними, майже непотрібними. Щоби не платити професіоналам, на такі посали набирають молодих людей, і вони виконують свої обов’язки формально. Насправді, псевдотворчим процесом керують зовсім інші. Бо домінують генеральні директори і продюсери, часто без профільної освіти і без поняття про те, чим керують. Головний їх аргумент — я вже давно тут працюю, головний стимул — переконати власника каналу виділити на створення телеформату якомога більшу суму.

Депутати, україно- чи російськомовні, зобов’язані засвітити зелене світло українському ентертейменту. Бо від сучасного стану в українському телепросторі однаково плюються на Прикарпатті чи в Луганську.

В нових законах мусить бути чітко прописано, за яких умов телеканал має юридичне право називатися українським, скільки в ефірному просторі має «крутитися» української продукції, а скільки зарубіжної.

Щоби стимулювати власне телевиробництво для власного телевізійного простору, слід прописати пільги та інші стимулятори для випуску української продукції, як це зроблене в Росії, Америці або інших нормальних країнах.
Ретрансляція зарубіжних програм може бути дозволеною лише в тому випадку, коли телекомпанія аргументовано доведе, чому не може створити аналогічну продукцію в Україні, і сплатить відповідний збір до казни держави, який піде на розвиток українського ентертейменту.

Більше того, сучасні українські телеканали, які телеканалами є тільки юридично, а насправді виступають ретрансляторами російської продукції, повинні сплатити певні суми за всі роки використання свого ефіру не за призначенням.

В цих пропозиціях нічого божевільного чи нереального, вони цілком в правових рамках захисту державного інформаційного простору. Втілити їх буде не легко, але то не означає, що треба опускати руки.

Саме їх впровадження дасть поштовх для розвитку інтертейменту українського ентертейменту, та захистить інформаційний простір держави Україна від експансії іноземної телепродукції.

Наприклад, в Китаї діють такі жорсткі протекціоністські закони в галузі кіно і телебачення, які навіть обмежують кількість іноземних фільмів в національному прокаті.

Під час нашої останньої зустрічі небіжчик Юрко Іллєнко з розпачем скаржився, що в нього опускаються руки, бо все за що він бореться, навіть свої подають так, ніби то потрібно тільки йому, щоби набивав кишені. «Але я всього не відзніму, — кричав він, — я хочу, щоби українське кіно знову почало дихати!»

Мій допис не є надзавданням. Для втілення цієї пропозиції нашим законотворцям потрібно консолідованості і послідовності.

І нехай нам у цьому допоможе Бог!

Сайт Майдан +Колаж Галини ВЕРБИЦЬКОЇ

А що думаєте з цього приводу Ви?

28 коментарів

 1. нікому того телевізора не треба, хоча багато хто дивиться (

 2. Хотів би я побачити як ви змусите, наприклад, Валіда Арфуша заплатити за всі роки використання телебачення не за призначенням.

  “Свобада” у своїй програмі обіцяла звільнити національний телеефір від кремлівської окупації. Але вони тільки-но прийшли до парламенту і їх там небагато… Побачимо що далі буде.

 3. Українське телебачення нажаль повне російських серілів і програм з туалетним гумором.

 4. 300-річна московитська окупація України не минула безслідно… Але пора вже щось робити, бо російський “секонд хенд” на кожному кроці вже надоїв…

 5. Ми завжди надіємось, що прийдуть добрі дяді-депутити і виправлять ситуацію, зроблять щось добре для України, приймуть відповідні закони…. Це все марно. Майже всі депутати залежні від бізнесу (патріотів дуже мало). А в даний момент Україну захоплює бізнес зі сходу. Відповідно парламентарі зроблять тільки те, що їм дозволять.
  Потрібно на місцях підтримувати українську мову. Спілкуватися тільки українською (навіть якщо на другому кінці проводу людина відповідає російською – не принижуйтеся і не починайте “чтокати і какати”). Повірте, Вас прекрасно розуміють.
  Якщо на телебаченні передача на російській мові – перемикайте, якщо фільм на російській-перемикайте. Власникам телеканалів до одного місця, яка мова ефіру.Для них основне – скільки народу в цей момент переглядають їхній продукт (о особливу рекламу). Падає рейтинг передачі – падає вартість реклами, а це вже б’є по їхній кишені. Ось Вам прямі важелі керування.
  Іде цікавий фільм в кінотеатрі на російській – не варто спішити переглянути. Іде середній фільм українською-підтримайте (навіть якщо не зможете додивитися).
  Починайте з себе.

  • цілком підтримую.. треба починати з себе і не надіятись на інших

  • Депутати залежні від бізнесу, але серед них мало патріотів – це, до речі, дуже точний діагноз. Доки бізнес і патріотизм будуть неспівмірними поняттями, а великі гроші нестимуть однозначно антиукраїнськість, матимемо нескінченні проблеми як з фінансуванням, чи просуванням нашого кіно і телебачення, так і з іншими дотичними речами.

 6. а я б дивився канал суто із фільмами українського перекладу і без переривів на рекламу.

  • навіть якщо б він був платний?

   • і я також! Тепер з приходом обов’язкового цифрового телебачення версії 2, потрібно цю службу від держави Україна бойкотувати, не будемо ж платити за русифікацію своїм гаманцем! Я хочу цифрове телебачення другого покоління тзв. ДВТ2, але не з іноземною мовою а виключно українською! Українське ДТВ2 в кожну оселю українця без русифікації, інакше бойкот і всіх закликаю боротися за свої елементарні права!

   • навіть і платний. Непротів би був оплатити фільм через смс щоб подивитись його один раз ,хоч за канали плачу . Якщо знаєте у Росії є такі канали як Кінорейс заплатив за фільм переглянув ,нерозомію чому в нас так неможливо , модератори задумайтесь про власний канал.

 7. Подякуємо “Мовному закону”, який зменшив обов’язковий мовний відсоток для телебачення!

 8. Навіщо власникам ефірних ліцензій вкладати кошти в якісний контент, якщо гроші пропонують за показ безкоштовного лайна ?

 9. З телевізійних каналів дивлюсь лише, 5 канал і ТВІ, решта ігнорую повністю і дитині теж не даю дивитись. На жаль наші батьки, викохані на новогодніх огоньках того не розуміють(((

 10. Ну ця тема не нова в мене з цього приводу давно вже були роздуми, однак настав момент, коли телевізор я взагалі практично дивитися перестав (інколи дивлюся ТВІ та новини). Там окрім як тупих серіалів та просто “сусідського” мила дивитися нема на що… Сумно…….

 11. Велике спасибі засновникам та модераторам “Гуртом”, а також всім, хто так чи інакше підтримує цей сайт.Це ще один бар’єр на шляху русифікації України (надіюся нездоланний). Тут є з чого вибрати.
  До речі (для любителів слухати радіо) в західному регіоні є дві цікаві радіохвилі, які підтримують украінський продукт-( Тернопільське “УХ-радіо” та Львівська радіостанція “Галичина”. Тум Ви не почуєте російської мови та пісень на російській.
  Зате почуєте знайомих і незнайомих виконавців української пісні.

  • а легендарна ” Львівська хвиля” яка практично перша радіостанція яка не пускає в ефір рускої мови , в західному регіоні можна сказати що неме російськомовних радіо якщо почуєте то хіба ті що перетрансльовуються із центру і сходу країни.

  • Тільки сама назва “УХ-радіо” вже звучить як російська :)

 12. Російські передічі жахливі.

 13. Телевізор – древня підставка для вази.

 14. Треба вже гуртом починати створювати власний розважальний ТБ канал навіть у ВЕБ просторі …

 15. IMHO жодні заборони чи привілеї за “українськість” не потрібні – вони лише плодитимуть пристосуванців-безбатченків, яким все одно ким назватись, аби платили. Вітчизняні митці просто повинні робити щось варте, аби його дивились, слухали і платили за нього. Скрипка чи Вакарчук не плачуться і мають концерти у РФ без жодних субсидій. Чи може театр ім. Франка бідує? А наші кіношники та телевізійники звикли знімати непотріб за бюджетні гроші. Крім того, канали зіпсовані політичними грошима, які легко приходять і легко витрачаються на сміття. Але якщо декілька політичних телевізійних виборчих кампаній проваляться через відсутність глядачів (нас із вами), то тоді і струмочок цей висохне. А далі почнуть думати, як заробляти і що показувати.

 16. Я щитаю що треба просити партію “Свобода” може вона якось вирішить це питання створить і просунить закон …

 17. Коли українізуються платні іноземні канали, потреба в “українських” для мене автоматично відпаде…

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.