Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169843 (187 за 24 години)

Мультик R’ha – приклад для українських митців.

| 3 коментарі

Вже далеко не перший рік точаться баталії про гнітючий стан української книго- та кіно індустрії. Називали різних винуватців та пропонували різні шляхи вирішення. Але більшість ораторів сходилась на тому що без підтримки держави розвиток культурного середовища не можливий. Але ось вам приклад творчої роботи на голому ентузіазмі.

  [youtube https://www.youtube.com/watch?v=xQuGpW0NuW8&feature=share]

Німецький студент першого курсу Берлінської вищої школи медіа-дизайну Калеб Лехновськи. За сім місяців роботи намалював цей шедевр. Не побоюся використати це слово бо, хай чому нас вчила совітська культурна машина, високолоба та висококласна фантастика то є різні речі. І ця коротенька історія саме приклад висококласної фантастики реалізованої у вигляді анімаційної роботи.  Доречі стрічка так вразила бродюсера Скота Глезголда, що той запропонував хлопцю роботу.
“В роботі присутні кадри гідні фільму з бюджетом у 150 мілйонів” – пише бродюсер фільму “Сезон ураганів”
Як каже автор всі рухи у фільмі промальовані вручну, а не за допомогою технології захоплення руху (Motion Capture). І це схоже на правду, бо більшість рухів доволі незграбні. Та насправді важливо інше. Людина мала мету і втілила її, власноруч, і не сподіваючись на диво.

Ось одна з відповідей Калеба у його блозі (переклад близько до тексту):

Питання: Вітаю, мені 20 років і я вже протягом трьох років ніяк не можу обрати напрямок діяльності,  в якому мені хотілося б розвиватися. Я завжди любив мистецтво та дизайн, але обрати їх у якості кар’єри боюся. Скажіть будь ласка, ви ніколи не сумнівались відносно обраного шляху? Завжди були певні, що бажаєте бути художником?

Відповідь: Були і злети, і падіння. Людям завжди подобалась моя творчість, але у школі я вважав себе гарним середняком. Тому вважав, що це нереально і серйозно хотів піти вчитися промисловому дизайну. Але люди постійно допитувались, чому я не пішов вчиться кінематографічному мистецтву і анімації, раз я так захоплююсь усім цим. Сам багато думав про це, тому поїхав вчитись анімацій до Берліну. Я зрозумів, що промисловий дизайн не для мене і, що хочу лишитись в Берліні, одразу як тільки потрапив туди.

Я гадаю, що до тих пір, поки ви не полишаєте спроб знайти себе, ви знайдете свій шлях. А якщо сидіти склавши руки, то нічого і не відбудеться.

Ви завжди можете змінити свій напрямок.

Усього найкращого,Калеб

Гадаю це гарний приклад і гарна порада для всіх українських митців. Суть не втому хто і де запропонував роботу конкретному аніматору. Суть в тому, що варто орієнтуючись на кращих створювати продукт світового рівня. І тільки так можна відстояти нашу мову і нашу культуру. А чекати помочі від держави, що не зацікавлена у добробуті власних громадян – марна справа.

3 коментарі

  1. Скоріш не мультик, а анімаційна робота. Гадаю варто поправити.

  2. Це лайно, а не мультик!
    Мене б навіть за гроші не змусили б додивитися таке до кінця.

  3. Цікаві підбірки мультфільмів зібрані тут https://kinototo.com/multfilm/ ! Зручно шукати та переглядати! Рекомендую!

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.