Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170197 (185 за 24 години)

Кайл XY на таблетках

| 11 коментарів

Безмежний розум: області темряви

Limitless (2011)

Чому така назва? Мабуть тому, що недавно переглянув серіал Кайл XY / Kyle XY (2006-2009) відразу і згадав про ідею використання мозку на 100%. На перший погляд ні трейлер, ні афіша до «Безмежний розум: області темряви» не обіцяє нічого надзвичайного. Але ця помилкова думка зникає після перших десяти хвилин фільму і ви уже не можете відірвати очей від екрану до появи титрів.

Сюжет, сценарій, режисура – 9

Творець сценарію неперевершена Леслі Діксон. Її роботи завжди неординарні та унікальні, авантюризм переплітається із романтикою, драма із комічними родзинками. Для прикладу можна навести добре знані роботи Леслі як: «Афера Томаса Крауна» (1999), «Заплати іншому» (2000) чи скажімо «Між небом та землею» (2005).

Дана картина розповідає про письменника Едді, який втративши натхнення для творення книжки приймає експериментальну таблетку NZT. Вона дозволяє задіяти мозок на сто відсотків своєї потужності. Через смерть друга, Едді отримує цілий запас даних таблеток і стає дуже швидко популярним та багатим. Його життя налагоджується, але є і інші, що знають про існування чудо-таблеток. Тому незабаром він стає мішенню, а на додачу з’являються ще й побічні ефекти, що можуть призвести до смерті…

Інтригує? Ще й як! А молодий режисер Ніл Бергер реалізував цей задум на найвищому рівні. Ну і що, що це лише четверта його режисерська робота, зате яка… До речі нагадаю ще і про другий фільм Бергера «Ілюзіоніст» (2006), що теж був високо оцінений кінокритиками.

Акторський склад та гра акторів – 8

Підібрана хороша акторська команда, яка змогла успішно реалізувати задум сценариста та вимоги режисера. Головного актора у всіх іпостасях вдало передав Бредлі Купер («Завжди кажи «Так»(2008), «Похмілля у Вегасі» (2009), «Команда «А» (2010)). Роберт Де Ніро – це Роберт Де Ніро 10+ і крапка. Також на другому плані запам’ятався колоритний Ендрю Ховард у ролі бандюка Генадія. Дівчата зіграли теж на пристойному рівні.

Костюми, декорації, спец ефекти, музика, трюки, графіка – 10

Відразу впадають в очі операторські кілометрові переходи по вулицях Нью-Йорка. Звісно тут допомагали художники, хоча я в цьому не спец, але це виглядає ефектно. Гарно передані моменти передозування та запаморочення у головного героя. А музика, а звукові ефекти… ах… Круто! Композитор, Пол Леонард-Морган, попрацював на славу.

Загальна оцінка фільму – 9

“Безмежний розум: області темряви” один із найкращих фільмів 2011 року. Він заслужив на Оскар. Вважаю його збалансованим по усіх параметрах, тому сміливо ставлять 9 із 10.

 П.С. Так, між іншим, думаю через кілька років його перестануть вважати фантастичним, але це поле для роботи фахівців іншої галузі.

Василь МАРТЮК,

“КІНОМЛИН”

11 коментарів

  1. Дивився тільки через акторський склад. Як на мене то кіно так собі, перша половина цікава, а далі щось не дуже сподобалось. Хоча всі мої друзі думають навпаки і вони ж рекомендували мені цей фільм до перегляду :)

  2. Дуже класний фільм, особливо друга половина, коли він почав вживати ці чудо таблетки! :)

  3. Дивився цей фільм десь влітку, але в російському перекладі.Фільм дуже сподобався і я завжди рекомендую його своїм друзям.Якщо подивитися фильм,то час не буде витрачений даремно)

  4. Є український дубляж?!

  5. Роман, у нас є 2 релізи багатоголосий закадровий, або з субтитрами.

  6. Правильно- “Безмежний розум:ділянки темряви”.

  7. Фільм гляну найблищим часом, але чомусь в Василя Мартюка (автора останніх рецензій) лише позитивно спрямовані відгуки про фільми на які він пише “рецензії” не знаю може це мені так здалось… просто зараз важко знайти справді щось що б дійсно якто кажуть тримало “цілий фільм біля екрана” а середнячкових згідний є купа

  8. Давненько дивився. Задумка варта уваги, фінал сподобався, і українська озвучка гопа того шедевральна!

  9. Добрий день, зі святом, з Новим роком. Мені фільм дуже сподобався, не звичний. Скажіть будь-ласка, а реліз в BD Remux найближчим часом буде. Хотілося б побачити в такій якості.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.