Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169852 (187 за 24 години)

Український режисер зняв мультфільм про ескімосів

| 10 коментарів

Київський режисер та сценарист, 38-річний Олексій Шапарєв зняв мультсеріал про пригоди малюків-ескімосів. 26 серій “Ескімоски”, по 5 хв. кожна, виготовили на столичній Студії дитячих і юнацьких фільмів ім. Ханжонкова. Серіал розповідає про пригоди маленьких ескімосів Розумника, Громила та дівчинки Ескімоски. Щодня вони йдуть ловити рибу, а море викидає їм один предмет, який вони ніколи не бачили. Ескімоси починають звичайну побутову річ застосовувати по-своєму.

Бюджет – понад 12 млн. грн. Створення стрічки частково профінансувала держава. Фільм купили телеканали Канади, США, Китаю та Індії. В Україні це перший комерційний анімаційний проект, який продався закордон. За словами режисера, зараз йде робота над другими сезоном “Ескімоски”.

Серіал розрахований на дітлахів від 2 до 5 років. Його зняли у форматі 3D.

“Навмисне передивлялися усі популярні мультфільми, аби не повторювати героїв. Ведмедя затвердили лише з п’ятого разу. Бабусю-боркотуху я озвучував сам. У першому сезоні один з моїх улюблених епізодів про капелюха чи телевізор. Приміром, як припливли шапки, герої їх одягали та вдавали з себе різних героїв” – розказує автор.

“Зараз паралельно розробляємо на студії три проекти, – каже Олексій Шапарєв. – Один з них “Юний Дедал”. Дедал, Езоп і Спартак вчаться в одній школі. Дедал – знаний винахідник і виготовляє для мешканців общини різні “штуковини” – парус, підкову. У кожній такій серії ми розказуємо історію певного винаходу – для чого і навіщо його було створено. Один епізод триває 26 хвилин. Усього запланували 12 серій. Це великий проект – близько 640 хвилин анімації. Роботи тут на два роки. Уже повністю промалювали героїв і приступили до першої серії. Вона – найважча”.

“Юного Дедала” планують показати в Україні та Росії. А для Америки та Канади його спеціально будуть адаптувати та озвучувати американські актори.

В 2014 році планують випустити повнометражний мультик “Як я стала чарівницею”. Уже мають готовий сценарій та мальовану героїню. Подали заявку на державний тендер. Також знайшли партнерів у Європі, які частково фінансуватимуть цей проект.

5-хвилинний мультик “Ескімоска” показують в ранковому ефірі каналу 1+1 щоранку у будні о 7:25. Щоразу вони знаходять якийсь загадковий предмет, що плаває у воді, і намагаються відкрити для себе його істинне призначення. Герої серіалу спілкуються між собою мовою звуків та жестів.

 Джерело: ТВі

Завантажити мультсеріал для ознайомлення можна з толоки  (наразі доступно 13 серій)

Шановні гуртомівці! Якщо ви маєте якусь цікаву інформацію яка стосується всього українського (кіно, література, культура, суспільне життя), але не маєте часу займатись публікацією будь ласка надішліть посилання на цю поштову адресу: hurtom.news@gmail.com Ми обов’язково переглянемо новину і опублікуємо її на порталі, якщо вона відповідає нашим критеріям.

10 коментарів

 1. Які у кого враження?
  Дітям можна показувати ))

 2. слабкуватий 2 з 10 дитина (7 років) осилила 2 серії

 3. Український мультсеріал про.. ескімосів?

  Давайте я вам безкоштовно накидаю ідей, зніміть про трипільців наприклад, про те як люди винаходили різні речі та вчилися ними користуватися – це ж і цікаво, і патріотично!

  А можна і менш глибоке щось: гуцули, бойки, волиняни, які-небудь ковалі з-під Києва, чумаки з Полтави, рибалки з Дніпра, про сім‘ю мельника з Чернігівщини, про пригоди козака-характерника, який потрапив у наш час із минулого!

  Я ще 5 хвилин посиджу, то цілу сторінку тем напишу, колоритних та самобутніх персонажів намалюю і готових сюжетів на перші 10 серій до кожної теми.

  Треба тільки захотіти, про Україну можна ще довго знімати та малювати…

 4. Подивився одну серію і зрозумів чому ескімоси: бо таке лице вийшло коли намагалися зробити людину в 3D, вирішили що легше назвати то ескімосом ніж мучитись з нормальним лицем. Крім того не треба робити вельми складну анімацію шиї та кінцівок – все закриває одяг, навіть очі не треба анімувати (бо їх майже нема), і губи (бо ніхто не говорить). Халява :) На тому фоні олень (схожий на собаку) та ведмідь (схожий на кенгуру) — це дрібниці.

 5. Народ, ви гоните. Для дітей віком 2-3 роки це саме те, а не 7 років, як пише Олекса. У 7 років вже Д’артан’ян і три мушкетери дивитись треба. По німецькому БебіТВ ще більш дебільні мультики показують, але мій малий у 2-3 роки дивився із задоволенням як якісь там аморфні персонажі бе-бекають, замість того щоб розмовляти, і роблять елементарні речі: миють одне одного, посміхаються, плачуть, допомагають. Дивіться на вікову категорію перш ніж робити оцінки. Як на мене для дітей 2-3 роки цілком достойний мультик.

  • Я би погодився, але чому тоді сюжети такі заплутані? Ви першу серію (про 8-ме березня) бачили?

  • Поганий смак цей мультик тільки розвине у дитини. Навіщо таке робити? Нехай вже краще старі савєцкіє мультики дивиться, там хоч на совість робили все від початку до кінця.

 6. На жаль, розчарував цей мульт, а я сподівалася, що в нас вже щось добре почали робити…Гидота страшенна – від персонажів(дуже погано намальовано) до текстур і майже відсутньої анімації. Зроблено аби як, стидоба. Навіщо таке знадобилося американцям, взагалі загадка. Хіба що за 3 гривні купили.

 7. Я ще 5 хвилин посиджу, то цілу сторінку тем напишу, колоритних та самобутніх персонажів намалюю і готових сюжетів на перші 10 серій до кожної теми.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.