Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171187 (165 за 24 години)

Часопис “National Geographic Україна” українською вже в квітні

| 16 коментарів

В квітні 2013 р. стартує українська локалізована версія часопису National Geographic  – “National Geographic Україна” .Ольга Вальчишен, головний редактор журналу National Geographic, в ефірі телеканалу ТВі розповіла, що питання, якою мовою виходитиме журнал в Україні, вирішилося природньо і логічно. Журнал український – мова українська.

“Ще 2008 року вперше почалися розмови про те, що треба  запускати таке видання в Україні. У нас є гасло – “ми розповідаємо про світ вашою мовою”. Це також девіз міжнародних видань, – пояснила Ольга Вальчишен. – Питання мови вирішилося у природній і логічний спосіб”. Вальчишен повідомила, що вже зібрано український матеріал для першого номеру журналу, але всі його теми залишаються в таємниці.

Журнал традиційно виходитиме щомісяця, орієнтовна вартість – 25-35 гривень, як у всіх видань Sanoma Media Ukraine. «National Geographic розрахований на розумних, мислячих людей, не керівників, здебільшого на чоловіків, але відсотків 20, думаю, буде й жіночої аудиторії», – описує майбутню аудиторію пані Стефанишина (генеральний директор видавництва Sanoma Media Ukraine – видавця журналу).

До обов’язків української редакції входитиме відбір з архівів National Geographic Society матеріалів, які можуть бути цікавими українському читачеві, відбір українських матеріалів і фотографій «Я впевнена що в нас буде великий пул фотографів, – говорить пані Юлія Стефанишина. – Редактору слід розуміти, що люди тут читають, чого не читають, вона формуватиме редакційну політику».

 Кілька років тому українське видання National Geographic вже існувало. Проте воно не мало в Україні власної редакції – його функція зводилася до розповсюдження, збирання й розміщення місцевої реклами. Обсяг рекламних надходжень був невеликим, тому видання закрили. Зараз в Україні розповсюджується російська версія видання.

Заступник головного редактора видання Дмитро Губенко привідкрив деякі деталі: “Для команди NatGeoУкраїна дуже важливо знати, що ми маємо небайдужу аудиторію, яка із нетерпінням чекає на перший номер. Зрозуміло, що всім цікаво, якою буде концепція журналу та ступінь локалізації контенту. Поки що ми плануємо приблизно таке співвідношення американських та українських матеріалів: 75% на 25%. Можливо, у перших номерах буде навіть трохи більше іноземного контенту. Передусім це пов’язано з тим, що NatGeoУкраїна є не абсолютно самостійним виданням, а членом всесвітньої журнальної родини National Geographic, до якої зараз належать 39 видань. Усі вони працюють згідно з брендбуком, а за дотриманням правил пильно стежить National Geographic Society. Матеріали “материнського” – американського – журналу переважають практично в усіх місцевих версіях, при цьому їх вирізняє традиційно висока якість. Але українські матеріали в українській версії NatGeo неодмінно будуть, і їх відсоток поступово зростатиме. З часом запрацює і сайт журналу”.

“Друзі, – анонсував також Дмитро Губенко, – в американському NatGeo є рубрика Your Shot, опублікувати своє фото в якій має шанс кожен фотограф-аматор світу (до речі, активно надсилають свої світлини й українці). В українській версії ми теж плануємо запровадити таку рубрику (з поки що умовною назвою “Ваш кадр”), тож запрошуємо всіх надсилати свої вдалі кадри на нашу редакційну пошту (ngm@sanomamedia.com.ua). Жодних вимог до фото ми поки не виставляємо, проте будемо більш раді отримати фото саме на українську тематику. Звісно, якщо у вас є геніальна фотографія, зроблена в іншій країні, то висилайте теж. Єдине прохання – намагайтеся брати не кількістю, а якістю :)”

За матеріалами ТВі, Телекритика та офіційної групи в Facebook

16 коментарів

 1. Нарешті… :)

 2. Обов’язково купуватиму.

 3. І я також обов’язково купуватиму. А от якщо б виходив російською – не купував би. Чекаю з нетерпінням.

 4. уже в квітні, а казали, що в березні буде!

 5. Губенко, Губенко… Я дивлюся, щось знайоме, а то він в Українському тижні процював =)

 6. В добрий час!

 7. Купуватиму я цей журнал чи ні визначу для себе після першого прочитаного номері цього журналу (його я придбаю точно, якщо вийде звісно). На даний момент купую “Міжнародний туризм”, це теж досить якісний вітчизняний журнал українською мовою.

 8. Цікаво.Куплю, раз таке діло…

 9. Клас :) Давно чекав :)

 10. Якщо буде якісним – купуватиму, чи, навіть, передплачуватиму. Гадаю так і буде, адже Губенко працював/працює (?) в Українському тижні, а це найякісніший український тижневик.

 11. Чи буде дешевша е-версія?

 12. Обов’язково буду купувати.

 13. то дуже добра новина!!!

 14. Це просто чудово, так буду купувати

 15. нарешті! я навіть з радістю його передплачуватиму, але була би змога читати його українською.

 16. А як його завантажити?

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.