Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169854 (188 за 24 години)

Художній фільм “Звичайна справа” виходить на екрани України

| 6 коментарів

звичайна справа

Вже найближчим часом, а саме 7 лютого на екрани України вийде повнометражний художній фільм Валентина Васяновича “Звичайна справа”, який вироблено за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Минулого року фільм здобув  нагороду “Дон Кіхот” від Міжнародної федерації кіноклубів (FICC), журі якої оцінює міжнародну конкурсну програму ОМКФ. Як сказано в обґрунтуванні журі, фільм заслуговує цієї нагороди, тому що “в картині за допомогою історії головного героя показано збереження людиною почуття власної гідності. Він у відповіді за власну втечу з реальності – він вибирає шлях поета замість шляху успішного лікаря. Але через свою слабкість він не досягає успіху, водночас, він не здається, він не переможений. Режисерові вдалося поєднати сюжет, історію, акторську гру, сучасні соціально-політичні дилеми і створити візуальне втілення абстрактної ідеї. Операторська робота гідна похвали, гра світла й тіні демонструють кінематографічну майстерність”.

Режисер Мирослав Слабошпицький, що торік став переможцем на Міжнародному фестивалі в Локарно, наголошує, що нині з’являється більше фільмів, розрахованих на широкий прокат. «Наприклад, «Звичайна справа» Васяновича. Це трагікомедія, трохи схожа на фільми Кустуріци, але ній є український колорит. Не в тому розумінні, що там вишиванки, гопак чи оселедці. Це сучасність. Але вона українська саме за ментальністю. Там український, урбаністичний погляд на світ. І в цьому розумінні вона перебуває в контексті української сучасної культури, не архаїчної», – розповідає він.

«Нам було приємно і цікаво працювати над картиною «Звичайна справа», адже це не телефільм, а велике кіно з серйозним професійним підходом, – говорить продюсер компанії« Кінотур »Дмитро Колесников. Чудово, що у нас в Україні з’явилася можливість знімати такі кінокартини. Тепер очевидно, що будь-який задум режисера можна втілити в життя в стінах нашої лабораторії». Після фінального перегляду фільму державна комісія відзначила високу технічну та художню якість виконаної роботи. Особливо сподобалося, що в цьому фільмі є сцени, які заслужено стануть класикою українського кінематографа.

Дмитро Колесников підкреслює, що картина була знята на плівку 35мм – в наш час це рідкість. «Очевидно, що на сьогоднішній день відзняте на плівку зображення за якістю і глибиною залишається кращим за цифрове, і це факт, – резюмував продюсер «Кінотуру». Нагадаємо, постпродакшн фільму спочатку планували робити в Туреччині, але комплекс послуг в “Кінотур” виявився зручнішим і вигіднішим, що позитивно позначилося на бюджеті і терміни здачі проекту.

Короткий синопсис стрічки:

Головного героя, спадкового лікаря Толіка, виганяють з роботи за бійку з пацієнтами. Герой вважає цю подію добрим знаком, щоб розпочати нове життя. Нарешті збудеться його мрія стати «вільним» поетом, а як пощастить, навіть відомим, бо вірші він пише дійсно непогані. Дуже приємно, що в цей момент поруч буде давній друг Славік, котрий знає все: в чому сенс життя, як заробити гроші, як стати відомим. Він втягує героя в низку абсурдних ситуацій, в котрих Толік втрачає майже все, що мав. Ймовірно, що саме драматичні ситуації з родиною та пригоди зі Славіком, стають поштовхом до написання дійсно гарних віршів, котрі згодом увійдуть до збірки.

Трейлер

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=1JCM0Dl2knc&feature=share]

6 коментарів

  1. В кіно мабуть схожу, але ще якась осторога є до сучасного україномовного кінематографу… Хоча як давав в інтерв’ю режисер даної стрічки, українського глядача ще треба привчати до наших сучасних фільмів.

  2. Режисер вочевидь поважає Еміра Кустурицю ))

  3. Хороший фільм! Бачив його на ІІІ ОМКФ. Сподобався!

  4. Не сподобався фільм, зовсім. Нудний і нецікавий

  5. Звичайна справа: ніхто не прийшов, сеанс відмінено!
    http://oleksiy-samchuk.livejournal.com/70109.html

  6. Ходив на цей фільм в кінотеатр. Якщо чесно то розчарований. В нашій державі і так тяжко жити, а цей фільм вганяє в ще більшу депресію. Кіонтеатр був практично пустий, було 12 людей (в кінотеатрі десь 250місць). Так що однозначно в прокаті фільм провалився.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.