Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170508 (301 за 24 години)

“Заграва” та “Відблиск” історії УПА

| Прокоментуй!

IMG_5995-1

Роман у двох томах “Заграва” і “Відблиск”, є художньо-документальною працею Петра Вороб’я, про боротьбу за Незалежність України на Поліссі, і охоплює період з 1917 до 1977 років. Петро Воробей написав свій роман спираючись на численні документальні свідчення, і спогади очевидців тих подій. Більшість героїв роману, є реальними історичними особами.  Книга нікого не залишить байдужим, адже дуже цікаво і максимально об’єктивно розкриває читачу події минувшини, прагнення українців XX століття до власної Держави, взлети і падіння на тернистому шляху боротьби до здобуття Української Незалежності.

В романі використанні біографії  учасників національно-визвольних змагань, зокрема: Галини Кухарчук, Степана Бакунця, Миколи Курчика і Миколи Євстафієва.

У центрі уваги художньо-документального роману «Заграва» (2005) – поліська родина, на долю якої випали ті неймовірні труднощі й випробування, які пережили західні українці в двадцятому столітті. На прикладі головних героїв – трьох братів Орленків – читач може простежити той довгий і звивистий шлях, який пройшли українці в пошуках волі, спостерегти, як із апатичних, дещо аполітичних людей, інтереси яких не виходять за межі власної хати на початку роману, брати наприкінці твору стають гордими, жертовними борцями за незалежність України, готовими віддати власне життя за добробут рідного краю.

Гостроти роману надають використані авторами архівні документи, сховані донедавна за сімома замками, які роблять «Заграву» цікавою для всіх, кому небайдужа наша історія.

 Дія другого тому (2012) роману О. Абдулліна і А. Вороб’я відбувається у 1944–1947 роках минулого століття. Відгриміла Друга світова війна. У Європі й Азії запанував хиткий мир і лише в Україні горстка героїв, ім’я яким – УПА, не склала зброї. Вони до останнього борються за ідею, якій присвятили своє життя, – Вільна Самостійна Соборна Українська Держава. Цю жертовну боротьбу вони не припиняють навіть опинившись за тисячі кілометрів від України – в таборах Радянської Півночі. А в цей час у їхньому рідному краї розпочалася насильна «радянізація». Як, яким чином відбувається вона? Чому сталося, що ідея, за яку склали голови тисячі українців, виявилась знищена комуністичним молотом. Про це та про інше ви довідаєтесь, прочитавши роман.

Завантажити книги для ознайомлення можна тут.  Якщо Ви справді бажаєте підтримати українське — після прочитання  неодмінно придбайте книги. Придбати книги можна на сайті видавництва.

Інформацію взято з сайту видавництва та сайту громадської ініціативи “Поліська Січ”

 

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.