Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171180 (160 за 24 години)

Гуртом створюємо фільм про історію Крут

| 79 коментарів

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=sDDgXiALl88&feature=player_embedded]

Історія бою під Крутами майже за століття обросла багатьма легендами, з’вляються непідтверджені факти, проте один факт залишається непорушним – студенти загинули за країну, в якій живемо ми.

Проект “Крути. 29 січня” націлений розкрити дійсну історію подій під Крутами, та подати її по новому, по сучасному, щоб як старше покоління так і молоде могло ознайомитись і історією бою. Рух “Гуртом” не студія і не продакшн, а зацікавлені в якісному кіно українці. Ми вже маємо позитивний досвід успішних спільних проектів. Час спробувати свої сили і у створені фільму.

Зимовий вітер різав холодом молоді обличчя,
з яких вогнем променіла відвага зробити цей чин.

Кулі свистіли та рвали тіла, побратими падали,
обнімаючись із матір’ю-землею навіки.

Але ми стояли у кривавій борні, ніхто не зломив своєї віри.
Кров і вогонь з’єднались в серцях молодих. 
Дізнайся ПРАВДУ, як це було.

Проект  побудований довкола ідеї та є не комерційним. Документальний це буде фільм – чи ігровий – залежатиме від команди, яку ми зможемо зібрати, адже є дуже багато нюансів, які вимагає ігровий фільм. Це починаючи від історичної достовірності в сценарії, і закінчуючи гримом акторів.

В даний момент в команді є багато вакансій, тому легше написати хто вже є. Зайняті місця: Головного оператора, композитора,  візуальні ефекти,  режисера, другого режисера. Також є кілька координаторів.

Найважливішим пунктом для вирішення жанру фільму зараз є костюми того періоду, адже від їх кількості залежить чи зможемо ми показати масштабно сам бій чи ні.

 Список вакансій дуже довгий, тому нам потрібна будь яка допомога, починаючи від сценариста, та закінчуючи гримером. І не тільки… Коли зйомки відбуватимуться біля станції Крути, то не зайвою буде допомога місцевих людей в плані зігріву, чи надавання даху над головою. Це стосується і всіх місць де зніматиметься фільм.

В підтримку проекту створили вищенаведений тизер до вшанування 29 січня цього року. Також уже є кілька банерів.

 

Пам’ятаймо наших героїв!

Слідкуйте за новинами проекту на сайті kruty.hurtom.com – тут ви також знайдете перелік вакансій.

Зголошуватись та давати пропозиції можна тут, а також на електронну скриньку kruty2014@gmail.com

79 коментарів

 1. Дуже хотів би допомогти, проте досвіду в такому зовсім немає. Якщо все-таки знайдеться якась робота для мене – буду радий.

 2. чи правильно я зрозумів, що це буде документальне кіно?

 3. в даний час так. Проте хочемо зібрати команду, щоб це був ігровий фільм.

 4. То фільм буде документальний чи художній, типу реконструкції? Тоді Вам треба буде немалої масовки

  • Є згода від Кам’янець-Подільських реконструкторів на участь в цьому проекті, які мають костюми та зброю даного періоду… Але доведеться тоді проводити зйомки на їх території…

 5. Чи могли б ви детальніше описати в чому можна допомогти?

 6. в Києві якщо буде частина зйомок… готовий доомагати

 7. Я можу допомогти побудувати сайт-візитку на Вордпресі.

 8. повний список вакансій буде незабаром на сайті. Вже одна людина взялась за розробку, і на днях буде видно що з того виходить. проте це не означає, що інхим ми відкидуємо. ні. давайте свої пропозиції.

 9. тільки художній фільм на основі реальних подій! в мільйон разів крутіше ніж просто документалка.
  а як потрібні будуть гроші, то не проблема організувати збір.. є купа організацій які щороку приєднуються до святкування, можна в них допомоги попросити!

 10. Хороша ініціатива! Хочу допомогти, але навіть не знаю чим зможу. Якщо буде збір коштів – обовязково надішлю.

 11. Doctor Alexor – відпишіть, будь лска, на емейл kruty2014@gmail.com

 12. Було б гарно як би це був художній фільм так на годинки 3.Без обід зразу кажу, але щоб його знімали не наші це точно, ви запитаєте чому? Та тому що наші знімати поки що не вміють і невідомо коли навчаться а з такої історичної події має бути хороший фільм і гарно зазнятий, щоб люди дивились з захопленням і в них сльоза котилась по очах.Я б такий фільм дозволив знімати Мел Гібсону він профі по Історичним фільмам. Хоча на початок документалка і то добре буде якщо її розповсюдити і показувати по школам і університетам.

  • а скілкьи Ви знаєте “наших” що не вміють знімати? скільки українських фільмів знаєте? Ось Вам і відповідь.
   А якщо давати постійно комусь знімати – то самі ніколи не навчимось.
   Цей проект – своєрідний експеремент. Тут тільки молодь без метрів кіно, свіжа кров. Ось і побачимо що буде.

  • Буйвітер говорить правду – якщо ми не будемо самі знімати кіно, то як же ми навчимось робити цю справу?

  • “Наші” не не вміють знімати, а їм не дають знімати.

 13. А може краще допомогти дозняти фільм “Українська революція” за мотивами спогадів В.Петріва? Одну серію зняли, хоч планували три, а потім все заглохло. Можливо краще допомогти фільму, який вже має певну базу для зйомок, ніж самим починати з нуля?
  Про Крути на Гуртом є непогана документалка “Боги призначили інакше” http://toloka.hurtom.com/viewtopic.php?t=32410
  А от про боротьбу після Крут взагалі мало-хто знає. Гадаю, що серії з походом українських військ на Севастопіль 1918-го відкрила б багатьом новий пласт інформації і показала б, що українці можуть не тільки вмирати за Батьківщину, але й перемагати ворога.

  • Саме минулорічна акція з цим фільмом і наштовхнула на думку створення фільму.
   Завдання новго фільму – зробити його зрозумілим та цікавим для молоді, яка ніколи не дивитимиться документальне кіно.

   • А я – молодь, і я дивлюся документальне кіно! :)

   • Так, ця минулорічна акція якраз не завершена (є тільки одна серія із трьох, та й то у плані ці серії мали обмежуватися обороною Києва від війська Муравйова), а тут з’являються плани щодо нового фільму, при чому як я зрозумів – з нуля. Може краще давайте допоможемо людям завершити розпочате, а тоді братися з щось нове?
    Про події, описані у Петріва, відомо загалу в десятки, ато й сотні разів менше, ніж про Крути. Взагалі з усіх Перших Визвольних змагань “розкручуються” тільки Крути, Акт злуки, і ще трішечки Базар. Решта ж залишається непаханою “тера інкогніта”.

   • Якщо Ви орінтуєтеся на фільм для української свідомої молоді, то тоді все вийде, бо свідома українська молодь завжди буде підтримувати українське кіно для українців, яке б воно не вийшло. Якщо ж ми прагнемо залучити умовно кажучи “решту”, то насьогодні треба дати сучасну професійну “картинку” бою: з вибухами (робота піротехників та каскадерів), із кров’ю (робота майстрів зі спецектів), ну й звісно масовість – не менше, ніж 100 чол. з кожного боку, ітото маємо 200. А не забудьте, що для справжньої достовірної сцени треба мати хоча б одну гарматку і хоча б один паротяг тих часів із кількома вагонами, щоб хоч якось зобразити ешелон. Інакше до ігрового кіно – як пішки до Пекіна.
    Я низько вклоняюсь хлопцям-реконструкторам із Кам’янця, вони великі ентузіасти, але їх мало. Коли я чую, що десь хтось думає про кіно про часи ПВЗ, то стовідсотково знаю, що більшість батальних сцен буде триматися саме на них. так було в фільмі про Горліса-Горського, так є і в “Українській революції”. Зараз на них знову буде триматися вся батальна сцена в Крутах…
    Моя власна суб’єктивна думка: чи зможе Гуртом створити якісну документалку – зможе; чи зможе Гуртом створити якісне ігрове кіно, яке б охоче дивилась не тільки українська свідома молодь, – наврядчи. Тож давайте ставити реальні цілі: або хороша документалка, де можна обмежитися реконсрукцією без достовірної сцени бою, або ігрове кіно, яке подивиться певне коло людей виключно із патріотизму.
    Вище згаданий Мел Гібсон пробив байдужість багатьох шотландців саме епічністю картини, яка вражає своєю постановою й розмахом. Через очі знайти шлях до серця!..

    • Так, я з Вами згідний.
     Проте в захист ігрового кіно кілька планів.
     Оскільки в нас молодь розробляє, свіжа кров, то ось плани:
     масові битви: розмноження на загальнийх планах людей комп”ютерним шляхом. В мене в практиці покищо з 7 робив 21 (більше потреби і можливості не було). Проте з більшими групами- більші можливості. Також є чудове відео в інтернеті де 3 чоловік відтоврили сцени бою фільму “Врятувати рядового Раяна”
     щодо потяга та гармати – вже залучили 3Д моделлера ;)

     • Бачу, плани у вас серйозні. Подумаю, чим можу вам допомогти.
      Думаю, ви вже запросили історичного консультанта, а якщо ні, то наполегливо раджу звернутися на forum.mil.ua. там сидять серйозні люди, які добре знаються на уніформістиці, озброєнні, уставах того часу, і багато-хто з них буде готовий допомогти у зйомках.
      Може здійснити на Гуртом збір коштів на історичний реквізит, і на зібрані кошти додатково пошити ен-ну кількість комплектів уніформи, скажімо, шинелей зразку царської армії. У 1917-поч. 18 р. більшість вояків усіх воюючих сторін (звісно, крім вояків нім. та ав.-уг. армій) використовували переважно саме царську уніформу. Для ідентифікації “свій-чужий” використовували повязки, нашивки, кокарди тощо. Таким чином можна вбити буде двох зайців – почергово наряджати уенерівців і червоних у ту ж саму уніформу зі зміною лише кількох “аксесуарів” + буде якась база для майбутніх проектів, яка ніколи не буде зайвою. Я особисто готовий виділити на таку справу посильну суму.

 14. безглузда затія. на нормальний фільм треба щонайменше сотня тисяч гривень. повторюю: щонайменше! (з меншою сумою навіть пхатися туди не варто). для порівняння: за весь час збору грошей на озвучку фільмів було зібрано лише кілька десятків тисяч. а ви хочете фільм. дуже непродуманий крок. крім того, Гуртом має ще купу інших проектів. а ви починаєте новий. який скоріш за все провалиться і потягне за собою все решта – бо доведеться з чогось забирати ресурси, коли їх забракне (а це станеться дуже швидко).

  знімати кіно – це вже не жарти. мати амбіції корисно для розвитку, але треба мати також чуття міри. щоб не просрати все через якусь авантюру.

  але припустімо, що я песиміст і це так грає моя похмура уява. тоді треба вигадку розбавити якимись фактами. чи складено план робти? на який бюджет розраховуєте? термін виконання? і, врешті-решт, чи маєте ви хоч якесь уявлення, як ви це робитимете? до відповідей на ці питання така затія – покликана народитися мертвою.

  • я переконувати нікого не буду, тому впевнений в своїх задумах. казати що це від Гуртому – не є точною, адже проект зародився за його межами, іі лише згодом перейшов під агіду Гуртому, томущо тут багато людей які прагнуть допомогти.
   На бюджет ми поки що і не розраховуємо. Якщо частина команди вже давно зібрана, і готова працювати за ідею. Витрати зараз розраховую хіба кейтерінг та зарядка акомуляторів.

   Цей проект нічим не вплине на роботу гуртому (в плана збити якісь інші проекти). Гроші ніхто не збирає. ми просто шукаємо зацікавлених людей, і дякую всім хто відгукнувся, бо листів на скриньку кілька, та всеж дуже вагомих прийшло.

  • В сумі – вже більше 150к грн здається…

  • Підтримую. Побоююся, що результат буде сумний – гроші витратили, а фільму нема. Треба шукати серйозних спонсорів, які можуть вкласти декілька мільйонів. Тоді буде інша справа.
   До речі, якщо фільм розраховується на широку аудиторію, то варто відмовитися від теми “Крути”. Нація будується на перемогах! А бій під Крутами – сумна поразка, до якої призвела недалекоглядність керівництва держави. Фільм має закінчуватися усміхненими обличчями людей, які даються надію та гордість за Україну, а не горами трупів.
   P.S. Зовсім не применшую подвигу під Крутами.

 15. в тізері (30-40сек) – український прапор – “верхногами”.
  фільм ще не вийшов, а вже перші “кіноляпи”,
  правду писав Askold25, треба залучати історичних консультантів, а то вже забули як прапор виглядає :)

  • “український прапор – “верхногами”.”
   як тільки прапор не стояв, і верх ногами і боком. всяке було. тож це не факт, що там прапор не правильно намальований. а істориків варто залучити.

  • Краще б ви самі дещо ознайомилися з історією. Прапор розташовано вірно. Адже прапором УНР був жовто-блакитний стяг, а не синьо-жовтий, як в нас зараз.

   • дякую за відповідь, насправді не знав про це, тепер буду знати:-)
    тому спеціально перечитав на wiki статтю про прапор України

 16. Можу зіграти епізодичну роль)))

 17. Адміністратор знімального майданчику, маю організаційні здібності. Як тре, то підберу команду для забезпечення роботи знімального майданчика.

 18. Дуже хотів вам б допомогти, завжди мріяв знятися у фільмі,
  Ви молодці що взялись за цю тему!!!

 19. Дуже добре, що є люди, які готові відроджувати український, хоча й дрібний, але вже кінематограф. Вам щасти! Якби жила ближче – обов*язково допомогла б) Чекаю на новий шедевр творчої молоді. Не пропускаю жодного історично-документального ролику про нашу Батьківщину…щодо того, наче-б-то молодь не дивиться документалку: це брехня!)

 20. Де проводитимуться зйомки? Якщо потрібен оператор, то спробую допомогти. Відеокамери у вас свої? Який формат відео на виході плануєте?

 21. Доброго дня! Знімаю шапку за ідею! На епізодичну роль не претендую, оскільки боюсь своїми широкими плечами затулити “історію”, а от смачними пиріжками та гарячим чаем (під час зймок в Києві) зарадити зможу =) Залюбки! Як варіант, коштами в межах 100-150 грн. Надзвичайно скромний вклад, але ж, якщо з миру по нитці, то й голому сорочка))). Мене можна знайти тут – gaina1@ukr.net

 22. Ще маю пропозицію. Зверніться, будь ласка, до http://relicfinder.info/forum/viewtopic.php?f=40&t=747&start=20
  Проблем з костюмами та акторами не буде, гадаю. Адже, реконструкція – це їх життя!)

 23. Цікава задумка.
  1. можна звернутися до свободівців svoboda.org.ua, якщо у вас немає політичної упередженності то цю тему вони добре знають думаю різнопланово допоможуть.
  2.від себе думаю зміг би допомогти kontrast.in.ua
  пишіть сюди yura.pavlenko@mail.ru

  • у Львові подібні фільми знімає – Товариство пошуку жертв війни ”ПАМ’ЯТЬ” http://www.memoria.com.ua.
   також цитую : “Товариства пошуку жертв війни “Пам’ять” та магазин “Штурм” взяли участь у створенні фільму “Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-41р.”.

 24. Я дуже-дуже хочу бути одним із учасників даного проекту. Є досвід роботи на знімальній площадці, хочу спробувати себе в даному проекті як актор, а по життю політичний активіст.

 25. Дякую всім за відгук. Пишіть, будь ласка, одразу на мейл kruty2014@gmail.com
  Там отримаєет всі відповіді. Незабаром запрацює сайт, тоді ми зможеш вже організовано спілкуватись.

  дякую.

 26. А може спробувати зняти просто добре українське кіно, в якому не буде жодного слова про любов до України?

 27. Охоче допомогла б. Досвіду також немає, головне-є бажання та хист. можливо,гримером згодилась би..Син є,майже 3 роки, може, для яких епізодів. Він теж допоможе)

 28. Я б все ж порадив оголосити збір коштів. Наприклад, у мене особливо часу на активну участь у таких проєктах немає, але я готовий допомогти гривнею. Як вже писали раніше, на озвучення фільмів українською успішно збираємо гроші, то чого і на виробництво фільму не назбирати?

 29. Найкраще буде звернутись до народного депутата Андрія Іллєнка – його батько був видатним режисером, а дядько знімає сьогодні (ТойХтоПройщовКрізьВогонь) і тому в нього напевне багато зв’язків із кіношниками. Ну і фінансову підтримку партія має забезпечити, так само як і надасть вам першокласних істориків. Отут його сторінка – http://www.facebook.com/andriy.illenko

 30. Потрібна людина, яка буде збирати історичну інформацію.
  Наприклад в яку форму були вдягнуті Крутянці (були вдягнуті в форму Армії Петлюри) і так далі, де зупинялись..і так далі…Якщо ця вакансія вільна спробую максимально допомогти….e-mail ninekramar@ukr.net
  або контакт http://vk.com/artem_kramar

 31. Ідея хороша, але не варто поспішати, ліпше почекати декілька років і випустити яскраву картину, але для цього потрібні певні фінанси. Я вважаю, що певні політичні партії, організації зможуть виділити деяку суму на зйомки. Фінанси + умілі руки і може вийти непогана картина, яка зможе конкурувати з іншими.

 32. Закінчую 11 клас, тому можу зіграти роль другого плану молодого вояка.

 33. Не маю ніякої потрібної професії, але вважаю ідею дуже хорошою, можу і хочу допомогти. Маю досвід у створенні заходів, тож можу допомагати у координуванні. http://vk.com/id16798685

 34. Pingback: Крути. 29 січня (2013) | KiнoПорт – фільми українською онлайн!

 35. існує велика кількість реконструкторів, які мають досвід та базу. і які могли допомогти. і зробити яскравим та дісно якісним цей фільм. а так це може вийти пафосне і незрозуміле дійство((((((((((

 36. Агов, можу робити монтаж у Adobe Premiere pro і трохи спецефекти у Adobe After Effects. Також можу помогти зі зйомками і звісно актором. Кличте!

 37. Хотілося б допомогти!!! Хоч би якимось чином, проте досвіду в мене мало. Хіба що трохи актор)

 38. Дуже добра ідея, з радістю допомогу, чим змогу. Тільки чим.

 39. Якщо потрібен актор для повноцінної ролі, або для масовки (звісно ж якщо типаж підійде), звертайтеся -(для звязку) сторінка в вконтакті http://vk.com/se_vis_pacem_para_bellum

 40. Ідея хороша! що з того вийде судити поки що рано! але ось що мене цікавить! написали прем’єра 29 січня 2014 року! не реально! зараз зйомки починати ще за скоро бо взагалі нічого нема! а влітку-восени снігу нема!!! тоді потрібно грудень-січень 2013-2014!

 41. Готовий допомогти http://m.vk.com/id12410376

 42. Слава Україні! Слух, сценариста вакансії у вас не має??

 43. Також радий був допомогти! До Кам”янця є трохи шо їхати, але ради такого я б поїхав!

 44. Сторінка ВКонтакті і в Фейсбуці http://vk.com/mctkm http://www.facebook.com/profile.php?id=100001587655107

 45. Росіяни зняли фільм “Чистилище” про “просрану” війну в Чечні. І дарма, що 2 війну Чеченську вони “виграли” купивши Кадирова здається на сьогоднішній момент. Ось так і перемагають “грошима в сортирі”!

 46. Просимо всіх бажаючих долучитися написати сюди kruty2014@gmail.com

 47. фільм буде вдалий, я в це вірю. він повинен зіграти роль євшан-зілля.
  якщо після показу на широкому екрані, молодь та й взагалі всі українці зрозуміють хто вони і якого роду, то це буде грандіозний сплеск патріотизму і розвитку україномовного середовища.
  кіно (саме художнє) має торкнутись, перш за все, замерзлих душ сходу і півдня. це має бути в основі – євшан-зілля для сходу і півдня.

 48. готовий допомагати, хоча я дуже далеко=)у львівській області

 49. міг би допомогти…можу стати актором….у цьому фільмі…як що дасте якусь роль

 50. Pingback: Український народний фільм

 51. Візьміть в масовку! Завжди мріяв про таке! Або якщо треба допомога у Львові – кажіть!

 52. Якщо треба допомога у Львові – пишіть!!!!

 53. Pingback: "Крути" на ideaХ-nescafe. Підтримайте одним кліком | Гуртом - сайт підтримки всього українського!

 54. Цікавий проект – успіхів!!

 55. державні кошти залучаються?

 56. Що там? Все затихло( ніякої інформації нема

 57. Готовий допомагати і з сценарієм, і матеріалами, і всім чим зможу!!! Можливо друзі із фронту зможуть ролі зіграти?…

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.