Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169695 (180 за 24 години)

Знищується Національний Центр Довженка

| 12 коментарів

В Україні знищується Національний Центр Олександра Довженка. Це золотий запас України – єдине в країні державне підприємство, що опікується збереженням, реставрацією, вивченням і примноженням Національного фільмофонду повідомляє Gazeta.ua. Зараз 90 відсотків співробітників звільняють, а приміщення “окупувала” російська фірма, стверджує колишній головний інженер Центру Сергій Бей-Безпалько.

“В Москві є фірма, яка називається творча лабораторія “Саламандра”. До останнього часу – це один з найбільших тиражувальників фільмів у Російській федерації. Приблизно в березні 2012 року вони попросились поставити у нас одну чи дві проявочні машини. А влітку вже повністю переїхали зі своїм обладнанням з Москви в Україну. Поставили охорону та двері на замках тільки з одного боку, з їхнього. Тобто, коли ми заходимо, нас мають пускати, а коли вони – то без проблем, – каже Сергій Михайлович.

Він пояснює, Національний центр Довженка має власний цех фільмокопій. Його модернізували в 2009-2011 роках.

“Обладнання закупили на 3 млн. 133 тис. євро. Знаю точну суму як головний інженер. Все працює, але замовлень немає. А “Саламандра” прямий конкурент. І роботи в них вистачає навіть у вихідні. І частково користуються нашим обладнанням. Центр Довженка доводять до банкрутства, – уточнює. – Коли почав протестувати, зіпсував стосунки із керівництвом. Написав листа до Міністерства культури. Комісія з 5-6 людей працювала 16 січня. Вони встановили, що Центр передав в оренду приватному підприємству більше 500 м.кв. без відповідного оформлення. Гроші нашому підприємству не надходять. Директора не було, тому домовились що вони знову прийдуть 22 січня. В цей день їх не пустили, а мене звільнили 23-го. Написали, що “без відома керівництва допустив на територію підприємства невстановлених осіб”.

Каже, що бачив наказ № 48, за яким всіх співробітників Центру мають або звільнити або скоротити.

“Там написано, що у зв’язку із завершенням модернізації технічного оснащення” необхідно попередити перерахованих нижче працівників про наступне звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності штату. І перерахували 89 працівників з 93-х. Залишили тільки гендиреткора і його заступників. Але дати в наказі не було. Його у мене забрали, коли звільняли. Знаю, що зараз звільнили реставратора, а без нього фільми реставрувати неможливо”, – запевняє Сергій Бей-Безпалько.

В Національному центрі кажуть, що коментар може дати тільки гендиректор, якого зараз немає на роботі.

Автор: Богдана ЄВСЄЄВА для Gazeta.ua

12 коментарів

 1. Вили в руки і на окупантів

 2. Депутатам не пробував дзвонити? Що та газета зробить.

 3. cкоти віджимають все українське…

 4. Тварини! щоб їм повилазило! тримайтесь браття!

 5. Створюється враження , що Київ не здатен бути столицею Соборної України , якщо навіть наші культурні цінності не може захистити своїми силами .В шию треба гнати тих “вуйків”,що , приїхавши до нього , почали варнякати по-московському .Риба гниє від голови .Якщо на київських вулицях не видно і не чути української культури ,то ,перепрошую , яка ж він в дупі столиця ? Даруйте , що не втримався .Дуже допекло вже це ………………

 6. Цей об’єкт треба передати в оренду “Гуртом”!
  де опозиційні наші фракції, чого їх не було на місці події?

 7. Пропоную звернутися до депутатів з партії “Свобода”!!!

 8. Необхідно зв’язатися з різноманітними телеканалами, можливо, якийсь і відгукнеться. Навкруги цієї справи потрібно зробити багато шуму, бажано, звісно, і на телебаченні, а не тільки в газетах. Необхідно спробувати, може щось і вийде.

 9. перша лінія оборони і наступу – кожен з нас! утверджувати своє українство щодня і всюди, розмовляти виключно українською скрізь на теренах України! навчати дітей рідної мови та історії. не втрачати надії! якщо наша мова пережила століття русифікації – вона не вмре! але ми маємо нині обов”язок пронести стяг далі і передати нащадкам. пропагуймо і поширюймо українське!

 10. ланка до непогану добірку укр.ресурсів – http://ulcwest.livejournal.com/46476.html

 11. Я теж вважаю що треба звернутись до депутатів “Свободи”. Прокуратура та суди в руках цієї гидотної влади.

 12. Привіт друзі ,то ,що робити будимо,куди писати станем,чи в новини ,чи може ще кудись?
  Чи це вже там показували?.
  Які ідеї коротше?

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.