Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170931 (250 за 24 години)

Створено проект «Віртуальний архів Тараса Шевченка»

| 6 коментарів

6 лютого в Національному музеї Тараса Шевченка (бульв. Т. Шевченка 12) відбудеться презентація проекту «Віртуальний архів Тараса Шевченка». Цей захід – ініціатива Національного музею Тараса Шевченка, присвячена створенню добірки електронних копій документів, що описують різні періоди життя і творчості видатного українця. Менше, ніж за два місяці музейники планують представити на широкий загал оцифрований архів, який досі не був оприлюднений, і розмістити його у вільному доступі.

Під час прес-конференції будуть продемонстровані оригінали цих документів, йтиметься про усі заплановані за проектом заходи, про сучасні технології створення таких безпрецедентних в Україні проектів, а також про історичну та культурну цінність цього архіву.

Серед учасників: директор Національного музею Тараса ШевченкаДмитро Стус, головний хранитель Національного музею Тараса ШевченкаЮлія Шиленко,керівник проекту «Віртуальний архів» Михайло Зубар та інші.

Довідка.

«Віртуальний архів Т. Шевченка» – проект, що розпочинає низку заходів, запланованих до святкування 200-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у 2014 році. Спеціалісти Національного музею Тараса Шевченка (де зосереджений унікальний архів митця) створять електронну версію цього архіву та забезпечать умови вільного доступу до нього усім охочим – науковцям, історикам й і літераторам. Відкриття цих архівів буде цікаве і дослідникам, і ширшій громадськості, адже вони містять об’єктивну та незаангажовану інформацію щодо усіх етапів життя та творчості письменника.

З-поміж унікальних документів, що увійдуть до цього архіву – книга 1795 року із записом про народження майбутнього поета, екзаменаційні списки із Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі, книги з особистої бібліотеки поета, прижиттєві видання з автографами автора, протоколи допитів, листування чиновників тощо.

Джерело: Буквоїд

6 коментарів

 1. головний хранитель Національного музею Тараса Шевченка
  Майже як Фродо Беґґінс :)
  Гарна ініціатива, головне щоб сайт зробили user-frindly, і хоча б відделено web 2.0 орієнтованим.

 2. До адміністрації: ви не помітили, що такі теми як ця не збирають коментарів і мабуть мають дуже мало переглядів?
  Чи не так?
  Можливо треба рухатись. Щось актуальніше?

  З.І. Я відношусь з повагою до Т.Г. Шевченко, але ж скільки можна!

  • Ви серйозно?? “не збирають коментарів і мабуть мають дуже мало переглядів”? хіба за цим женеться “Гуртом”? Невже новина про створення цифрового архіву спадщини Шевченка не достатньо актуальне для вас? якщо “так” – тоді ви помилились сайтом, негайно закрийте вкладку в браузері і не забирайте ресурсів сервера!
   З.І. В українській мові чоловіче прізвище з закінченням на -енко в знахідному відмінку однини відміняється як -енка, тому ставтесь з повагою до ШевченкА!

   • Дійсно – новину про створення електронного архіву (їх в Україні ой як негусто…) прокоментувати як “неактуальну” та “немодну” – то треба мати неабияку “продвінутость”…

    Та й чи гідно для поважних людей за чимось “ганятись”? Перша ознака людини, що поважає себе, – бути собою.

  • Прочитайте в першу чергу це http://www.hurtom.com/portal/9351/%D1%80%D1%83%D1%85-%D0%B3%D1%83%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%BC, ми не гонимось за рейтингами а допомагаємо поширенню всього українського

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.