Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169842 (188 за 24 години)

Українське радіо опинилося під загрозою знищення

| 14 коментарів

До Комітету з питань свободи слова та інформації за кілька днів надійшли сотні звернень, листів та дзвінків від громадян з різних куточків України, які обурені відключенням українського радіо у трьох форматах – УР-1, «Промінь» і УР-3.

«За незалежність України, в найбідніші соціально-економічні часи не було ситуації, коли би майже третина мовлення Національної радіокомпанії України була вимкнена», – заявив сьогодні під час брифінгу Голова цього Комітету.

Він повідомив, що причини такого відключення полягають у тому, що всупереч обіцяному фінансуванню на 2013 рік, 4 лютого Держкомтелерадіо внесло зміни до кошторису, згідно з якими фінансування на трансляцію радіопрограм трьох названих мовників зменшилось більш ніж у 7 разів у порівнянні з минулим роком.

Виходячи з цього, Національна радіокомпанія України змушена була відключити 5 лютого частину передавачів на середніх, ультракоротких та FM-хвилях, залишивши працюючими лише 36 передавачів.

«Враховуючи те, що за останні роки Нацрада з питань телебачення і радіомовлення практично не давала нових FM-частот Національній радіокомпанії, у мене складається враження, що реалізовується план знищення українського радіо як єдиного українського мовника», – зазначив Микола Томенко.

Він нагадав, що на українському радіо – 100-відсоткове мовлення українською мовою і це єдиний мовник, який ефірний час повністю присвячує національній освіті, історії і культурі.

Він закликав владу зупинити відключення українського радіо і забезпечити конституційні права громадян на отримання інформації.

За словами Миколи Томенка, якщо до понеділка не буде профінансована трансляція українського радіо у повному обсязі і не зупиниться відключення радіостанцій, то Комітет з питань свободи слова та інформації збереться на екстрене засідання, щоб розглянути та вплинути на цю ситуацію.

Джерело: Світоглядний портал «Рідна країна»

14 коментарів

 1. zhydy dobyvayut’ UKRAYINU novyi genocid

 2. На зорі нашої незалежності у мене була мрія : хоча б один український центральний канал телебачення та один центральний канал радіомовлення серед усієї безлічі , на яких передачі велися б суто українською ,а інтерв”ю іноземних громадян відразу синхронно перекладалися б. Дикторами на них мали б працювати особи , що в своєму житті і побуті спілкуються тільки українською (для уникнення різних словесних викрутасів). Чи маю я , як громадянин України , право на це ? Результат – сьогодні телевізора я не включаю зовсім , проте радіо слухав на діапазоні , приблизно , 65 – 75 МГц до цього часу . Дуже часто транслювались чудові передачі з історії , мистецтва , чи просто з життя . Не може бути сумніву в тому , що оповіщення населення про важливі новини чи надзвичайні ситуації найбільш ефективне саме через такі канали .Думаю , що тему про закриття українського радіомовлення треба обов”язково підняти у ВР. А , взагалі , ця вся ситуація чимось нагадала мені розстріл українських кобзарів у 1934.

 3. Не приведи Господи, адже це одна з двох станцій, які я слухаю (друга – Радіо Ера).

 4. Я В ШОЦІ !!!! Вже який день я не можу знайти на своєму радіоприймачі ні Національне радіо, ні радіостанцію “Промінь”. Наша місцева (полтавська) україномовна радіостанція “Ваша хвиля” транслюється тільки з 7.00 до10.00 ранку, а ввечері – з 18.00 до 20.00 (в зв’язку зі зменшенням фінансування.

  Що це??? З нас хочуть зробити забитих рагулів??? Моя сім’я вже 5 років не дивиться телевізор… Ми просто відмовилися від телевізора, бо там дивитися нічого… І для здоров’я корисніше. Інформацію отримували із вищезгаданих радіостанцій. А ТЕПЕР ЩО??? “ПОКРАЩЕННЯ ВАШОГО ЖИТТЯ ВЖЕ СЬОГОДНІ”???

  P.S. Я ЛЮБЛЮ свою країну Україну, але я НЕНАВЕДЖУ свою державу Україну з її дурними керманичами (((((

 5. Щодо Радіо Ера, передачі якого транслюються на першому каналі Українського радіо. Від 6.55 до 8.10 і від 9.00 до 10.00 та від 12.00 до 12.30 не можна слухати його без роздратування через нелюдський голос і такі ж інтонації так званого діджея, а ще через рекламу, якою заповнений час мовлення цього радіо. Моє вухо не сприймає ще такої примітивної передачі, як Нічого собі (така поганенька калька). Вважаю, що Радіо Ера, маючи свою FM-частоту, нехай на ній і працює, а не залазить на перший канал Українського радіо.

 6. Я з дружиною також відмовився від телевізора. Вже більше двох з половиною років. Натомість придбав проектор – дивлюсь кіно Українською мовою на цілу стіну. По телевізору однаково немає що дивитись, крім того, ще реклама забирає в день приблизно 3 години, так її вартість ще й додають у ціну товару. Радіо в принципі не слухаю.

 7. Потрібно на сході та півдні України створити Українські церкви, монастирі. Де будуть молитися та спілкуватися виключно Українською мовою. Навчити схід, південь св’яткувати різдво з колядками та вертепом, а не з горілкою і шансоном.

  • Східу та півдню немає часу грати у вашу бидлорелігію, нам треба годувати себе та й ще і вас – голодранців західних.

   • Анонімний. Зроби ласку, спробуй рік чи хоча б пів року не попрацювати, подивимось хто швидше з голоду ґєґне – я, на твою думку голодранець чи ти, на мою думку зомбі радянський. Твої заробітки йдуть на розвиток кацапії і ні копійки на Україну! Я вважаю що винищення сходу України голодом було заради обкрадання земельних ресурсів, що ми всі і спостерігаємо по сьогоднішній день. А русифікація, звинувачення українських героїв у фашизмі і т.п. всього лиш вигідне для москалів прикриття, як то кажуть: “двох зайців одразу”.

 8. Дуже добре , що серед нас є небайдужі , прекрасно , коли знаходиш однодумців . Здається мені , не так просто буде зробити із нас зомбі . Хочеться сподіватись , що всі три програми українського радіомовлення відновлять свою роботу в повному обсязі .Навіть найдурнуватіша влада змогла б це зрозуміти .

 9. Прорахований хід.
  Комусь дуже не подобається по перше мова, в друге правдива інформація…
  Права громадян порушені однозначно, більшість населення країни дуже обурені цими діями.
  Поверніть мовлення!!!

 10. Радіо Ера останніми роками не дуже. Раніше(коли приймач ще його ловив) слухав Промінь із задоволенням. На жаль, не знаю, яка його сучасна якість.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.