Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170190 (185 за 24 години)

9 причин регулярно читати

| 8 коментарів

Read-books-that-you-enjoy-1-

Сьогодні люди надто зайняті і часом важко знайти час для читання, адже набагато простіше відпочивати взявши в руки пульт від телевізора чи відкрити ноутбук.  Але вчені давно з’ясували, як зберегти ясність розуму впродовж всього життя: треба постійно розвивати свій мозок. Один з кращих способів робити це регулярно і вдумливо читати. У людей, що читають вищий шанс побудувати успішну кар’єру, кращі взаємини в родині, вони виглядають молодше і довше живуть. Ось ще 9 причин, чому читати книги корисно:.

1. Книги збільшують словниковий запас
Коли ви читаєте твори різних жанрів, то стикаєтеся зі словами, які зазвичай не використовуєте у повсякденній мові. Якщо якесь слово вам незнайоме, зовсім не обов’язково шукати в словнику визначення. Іноді про значення терміна можна зрозуміти за змістом. Читання допомагає не тільки в збільшенні словникового запасу, але і підвищує грамотність.
2. Знижує стрес
У сучасному світі позбавлення від стресу – основна турбота багатьох людей. Багатство і ритміка мови має властивість заспокоювати психіку і визволяти організм від стресу. Особливо допомагає в цьому читання фантастики перед сном.
3. Розвиває мислення
Одна з важливих переваг читання книг – це той позитивний ефект, що воно робить на наше мислення. При читанні ми більше розмірковуємо, щоб зрозуміти ту чи іншу ідею твору.
4. Захищає від хвороби Альцгеймера
За даними останніх досліджень, читання дійсно захищає від захворювання мозку. Коли ви читаєте, активність мозку збільшується, що покращує його стан.
5. Додає впевненості
Читання книг робить нас більш впевненими. Коли в розмові ми демонструємо глибоке знання того чи іншого предмета, то мимоволі ведемо себе більш впевнено і зібрано. А визнання навколишніми ваших пізнань позитивно позначається на самооцінці.
6. Робить нас більш творчими
Креативні люди можуть генерувати відразу кілька відмінних ідей. Звідки їх можна взяти? З книг. Читаючи твір, ви можете почерпнути звідти масу ідей, які згодом втілити в життя.
7. Покращує сон
Якщо ви систематично будете читати перед сном, то незабаром організм звикне до цього, і тоді читання стане своєрідним сигналом, що говорить про швидкий відхід до сну. Таким чином ви не тільки поліпшите свій сон, але і вранці будете відчувати себе бадьоріше.
8. Покращує мозкову активність
При читанні ми зазвичай уявляємо багато деталей: персонажів, їх одяг, навколишні предмети. Також необхідно пам’ятати безліч речей, які потрібні для розуміння твору. Саме тому читання тренує пам’ять і логіку.
9. Покращує концентрацію
При читанні необхідно концентруватися на змісті твору, не відволікаючись на сторонні предмети. Ця навичка дуже корисна при будь-якій іншій діяльності. Також читання книг розвиває об’єктивність і здатність приймати виважені рішення.

8 коментарів

 1. Чудова стаття!

  Роздрукувати і розповсюдити по всіх містах, селах; по всій Україні! :) з “таємним додатком” – 10 пунктом: і станете Ви розуміти, що, окрім, Вас і Вашого Розуміння світу цього…нічого немає :)

 2. Стаття чудова! Але…
  “…як зберегти ясність розуму на протязі всього життя…”
  І на якому ж “протязі”?

 3. “…про швидке відході до сну”
  А це нікому око не ріже?
  Хай там як, а приємно натрапити на цей пост, для мене він видався корисним, закріпив у мені розуміння того, наскільки є важливим читання.

 4. дуже хороші та беззаперечні аргументи…
  якщо чесно я давненько книжок не читав (
  читаю в основному статті, аналітику і т.п. але ні як не можу взяти в руки книжку

  тепер мушу точно )

 5. Чудесна стаття! Чомусь серед молодих українців є такий стереотип, що читають тільки “ботани” і “зануди”. Потрібно побільше таких статей, вони допомагають молоді знайти правильний напрямок. Сам через це пройшов. До 20 років на відріз відмовлявся читати, але зусиллями і порадами знайомих, взявся за книжку. А тепер, сам читаю із задоволенням та іншим раджу.

  Від мене автору подяка за зусилля!

 6. Варто джерело завжди вказувати…

 7. Чудові аргументи, мотивує до читання!
  Манюсіньке зауваження – я би посперечався на рахунок 7-го пункту! Описаного ефекту можна досягнути, виконуючи мйже будь-яку регулярну спокійну дію перед сном, але не радив би саме читати, якщо втомлений – погано сприймаєш і користь не така вже велика.

 8. Хороша стаття, треба і мені більше літератури читати і поширити цю статтю на роботі.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.