Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170510 (301 за 24 години)

Звичайна страва

| 21 коментар

Звичайна_справа

 

З ціллю допомогти українському кіно я ходжу на кожну прем’єру, сплачуючи вартість квитка. Так от, на  “Звичайній справі” всі чоловіки, яких мені вдалося побачити при виході з кінотеатру, мали такий вираз обличчя, ніби по них проїхалися губозакаточною машинкою, і повідомили, що кінець світу був вчора, вони вже все втратили й пропустили. Назва сама підтверджує, що таке в нас стається чи не з кожним, незалежно маєш ти освіту і сім’ю чи ні.«Звичайна справа» – це звичайна криза чоловіка 35-45 років, нашої держави, її політичного стану, економічного статусу, а головне – культури.

Історія спочатку схожа на комедію, бо головний герой працює психотерапевтом і щодня змушений вислуховувати плаксиві історії та скарги, співчувати людям, видавати згущене молоко наркоманам. Втомившись від психозу, Толік шукає інші джерела заробітку, паралельно пишучи вірші та плекаючи надії, що його поезія когось та й зацікавить. Творчість така, зрозуміло, нікому не потрібна, і, спробувавши всі шляхи бізнесу (від продажу курячих екскрементів до плаксія на похоронах собаки), фільм, як і життя героя, перетворюється у трагедію. Як на мене, таке кіно цікаве хоча б тому, що українські вершки кіносуспільства  розуміють, що кожен з нас зараз є героєм цього театру абсурду, і у визначений час будуть знімати кіно, яке не заганяє ще більше народ у депресію.

Українське кіно зараз у ще ненайгіршому стані за час незалежності.  І все якісне, що знімається на національних майданчиках зазвичай здійснюється  завдяки інвестиціям із-за кордону.  Проте якесь фінансування з боку держави теж спостерігається, десь приблизно на рівні «щоб згадали в інтерв’ю звідки гроші взяли».

Як би не було, але третя прем’єра вітчизняного кінопродукту («Штольня», «ТойХтоПройшовКрізьВогонь») мовить про якийсь такий, але розвиток. Для порівняння бюджетів, стрічка «Звичайна справа» коштувала практично так само як і перший україномовний фільм жахів – 800 тис. доларів, вищезгаданий фільм Михайла Іллєнка 2 млн.$.

 А що для Вас є звичайною справою?

21 коментар

 1. Юліана Романишин, ви описались – Звичайна справа, а не сТрава. виправляйтесь

  • “Звичайна сТрава” і має бути. Я ще думала над заголовком “Звичайна отрава”.

  • перепрошую, мабуть, краще не “описались”, а “зробили друкарський огріх, листовну помилку” ;)
   ще раз уклінно прошу вибачити за втручання…

   • Все гаразд, це робочі моменти. Від “отрави” я тому й відмовилася – російське слово.

 2. Соромно зізнатися, але навіть не знала про вихід цього фільму… Чи то рекламують замало чи що. У Тернополі от, в кінотеатрі тільки зранку його показують, в такій годині рідко хто ходить=(

 3. В місті Суми це кіно демонструють з 07.02. по 13.02., в одному з двох діючих кінотеатрів, сеанс НА !!!9-30!!! ранку, шанси на хоч який небудь касовий збір нажаль рівні нулю. Буду дивитись вдома((

 4. В Донецьку така ж ситуація, як і в Сумах (лише один з восьми кінозалів кінотеатру Мультіплекс в Донецьк-Сіті), тільки трохи інша біда – сеанс на 15:45, загалом недорогі квитки (основні по 25, та один мажорний ряд в кінці залу – по 50 грн), на якому я в цілковитій самоті дивився цей фільм.
  Після того, як подивився цей фільм, справді, ніби по голові вдарили. Фільм змушує переглянути принаймні базову концепцію власного розвитку та цілі, яких ти прагнеш. Абсолютно, жодної хвилини не шкода на перегляд цієї стрічки, хоча варто визнати, що вона не є тим продуктом, що розраховано на масову аудиторію.

  • У Львові зі студентською знижкою вартість була 35 грн.

  • Юліано, а у Львові ситуація з наповненням залів була хоч трохи кращою, ніж в цілому по країні?

   • Було десь 20-30 людей, і це о 17.00 в неділю.

   • Це дуже непогано порівняно з одним глядачем о 15:45 в Донецьку та двома о 16:15 в Сумах. Можна навіть сказати – аншлаг.

 5. В Житомирі сеанс на 16:15 (багатозальний к-р “Мультиплекс”), для прикладу “Мисливці за відьмами” 5 сеансів на день.
  В суботу на весь зал було 2 людей – я і моя дружина, паралельно сусідній зал був заповнений на 70% – “кінострічка”(якщо це так можна назвати) “Тепло наших тіл”.
  На “Звичайну справу” я йшов з скептичним настроєм, але після перегляду моя оцінка 10 з 10. Це справжнє кіно, яке цінуєш не за спецефекти, декорації, кроваве місиво і т.д, а кіно з ідеєю, нестандартним сюжетом, продуманими монологами та діалогами.
  Щодо 2-х інших згадуваних мною фільмів та мосовістю їх пергляду нашим населенням, мені згадалась ідея фільму “Ідіократії”, який нещодавно “постився” на Гуртом і ідеї “глобаьного заговору” – нас навмисно роблять тупими, або ми себе самі не поважаємо забиваючи голову і втрачаючи час на таке “лайно”.

 6. Дніпропетровськ – 40-45грн, 19.00

 7. Касові збори гірші за фільм той хто пройшов, хоча фільмокопій тоді було менше. http://kino-teatr.ua/uk/main/box_article/article_id/96.phtml

 8. Живу в Коломиї. Маємо на наше місто три маленькі кінозали. У жодній показу Звичайної Справи не буде, бо кіно вийшло на плівці і нема цифрових носіїв (як мені витлумачили у одній із кінозал). Тому треба їхати до найближчого обласного центру. А це півтори години в один бік + 20 грн. на людину за дорогу. Дуже хочу подивитися це кіно але скоріш за все купуватиму DVD, хіба лиш так зможу підтримати.

 9. Пф, показ у них не в зручний час… В Сiмферополi це “хахляцкае говнокино” взагалi в прокат нiхто не хоче брати!

 10. Ех, не встиг фільм появитися, як за кілька днів зняли з прокату. Навіть робочий тиждень не закінчився, щоб могла зранку піти на нього. Жах та й годі=(

 11. Звичайна справа: ніхто не прийшов, сеанс відмінено!
  http://oleksiy-samchuk.livejournal.com/70109.html

  • Саме тому я останнім часом купую українські книги, ходжу на українське кіно, аби підтримати своїх хоч якоюсь копійчиною. Головне кожному з нас під час генези нашої держави закарбувати в пам’яті таке гасло – “Україна починається з тебе”, і справи підуть відчутно краще.

 12. Вчора був на останньому сеансі, 20 грн. (Львів). Фільм сподобався, рекомендую. Глядачів було десь 8 із 200.
  Якби не Гуртом то про фільм би і не дізнався. (Реклама на попередній укр. фільм була значно активнішою).

 13. друзі підкажіть на якому сайті можна подивитись фільм онлайн звичайна справа?

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.