Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171925 (196 за 24 години)

Буккросинг в Україні: давайте мінятись книгами

| 12 коментарів

буккросинг

Буккроссинг (англ. bookcrossing) — хобі та громадський рух, що діє за принципом соціальних мереж і близький до флешмобу. Це квест, гра, захоплююча пригода, непередбачувана подія, можливість познайомимтися з різними людьми, знайти цікаву книгу чи її загубити. В неї може грати кожен хто любить читати і ділитись.Людина, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро), для того, щоб інша, випадкова, людина могла цю книгу знайти та прочитати; та у свою чергу повинна повторити процес. Спостереження за «подорожжю» книги здійснюється через спеціальні сайти в Інтернеті.

Ідею буккроссингу запропонував спеціаліст з інтернет-технологій Рон Хорнбекер у травні 2002 року. Для початку він залишив 20 книг з пояснювальними написами в холі свого готелю. Через півроку на його сайті було біля 300 активних користувачів, які «відпускали» книги і приводили нових учасників.

У наш час буккроссинг в Україні розвинений порівняно слабко. Одним з найбільш відомих буккросерських сайтів є “Буккросинг Україна”. Технологія руху така – член руху буккроссингу (буккроссер) реєструється на сайті. Потім він реєструє книги, що готується відпустити, створюючи таким чином свою «книжкову полицю». При реєстрації кожна книга отримує унікальний код книги. Буккроссер «звільняє» книгу на сайті (тобто робить запис, де, коли (буде) звільнена книга), і «звільняє» її в реалі. Людина, що знайшла («піймала») таку книгу, увійшовши на сайт і, ввівши код книги, потрапляє в журнал книги, робить там запис, про що повідомляється буккроссер, що відпустив цю книгу.

Однак залишати улюблену книгу на лавці, напевно, трішки необачно, адже її може намочити дощ чи скинути на землю вітром. Щоб уникнути таких неприємностей, буккросери вигадали «безпечні полиці», тобто місця, на які завжди можна покласти «вільну» книгу та взяти, якщо трапиться, іншу. В багатьох містах України можна знайти такі полиці в бібліотеках та книгарнях: Київ, Івано-Франківськ,  Дніпропетровськ, Донецьк, Коломия, Луцьк, Львів. 

Додавайте адреси безпечних полиць у вашому місці.

Приєднуйтесь! Гуртом читатимемо більше

12 коментарів

 1. Волоцюгам буде чим погітися)

 2. Я якось приняв участь у буккросингу у Нідерландах – знайшов 3 книги на лавці, 2 залишив, одну взяв почитати, через тиждень так само відправив. В принципі, нічого так, тільки в нас так просто на вулиці не можна залишати.

 3. Я б прийняв участь, бо у мене велика бібліотека… Але як уявлю, що яийсь волоцюга бере її і використовує в зовсім інших цілях (вгадайте в яких)… Серце не дозволяє це зробити…

 4. Треба спробувати,хороша ідея.колись чула про неї,але участі не приймала.

 5. Два роки тому у нас в Тернополі була спроба організувати буккросинг. Починалося досить жваво, до того ж відбувалося все це під егідою міської ради. Мер міста навіть сам “відпустив” декілька книжок. Це було добре організовано: створений був перелік місць і закладів, де можна було залишити і знайти книжки, на кожну книгу клеїлася наклейка, де вказувалася інформація, хто “відпустив” цю книгу і де, кожен наступний читач також там відмічався. На одному із новинних порталів був створений розділ присвячений буккросингу, на якому був перелік книг, інформація про те, де її можна знайти і хто її читає. Навіть рекламу зняли. Але це тривало не більше півроку, нові книжки припинили з’являтися, так само як інформація про старі. Організатори чомусь дозволили заглохнути проекту і буккросингу у Тернополі вже немає. Дуже шкода, бо це явище надзвичайно цікаве і безумовно варте існування. Маю надію, що скоро воно воскресне.

 6. У Львові знаю, що є 3 буккросингові полиці. Одна в університеті – за декілька тижнів після її відкриття, вона зовсім спустіла, і тепер рекламодавці залишають там рекламні флаєри ну або в часі сесії можна натрапити на якісь шпори. Але книок зовсім-зовсім нема. У книгарні Є також є така поличка. Зараз там лежить церковний відривний календар на якийсь тма минулий рік, Гаанская новела, стосик давніх газет, баптистські книжечки і ще якась радянщина. Хоча особисто занесла туди близько 10 раз прочитаних, а тобто нових книжечок. (Сподіваюся, що вони таки повернулися на буккросингові полиці десь в іншому місті чи навіть країні, а не лежать у когось на поличці). Зараз найцікавішим є буккросинг у Віденських булочках на вуличці Памва Беринди, там часто якісь нові надходження, люди приносять книжки, які надруковані вже у вільній Україні, перевано українсьою мовою, але, гадаю, що це ненадовго, бо наш люд любить тягати додому халявну літературу. Не розумію такого. Хоча варто таки дати буккросингу в нас хоч якийсь шанс.
  Люди! Прочитавши книжку, приносьте ну як не її, то хоч якусь іншу назад на поличку, аби інш читачі могли поласувати смачним чтивом!!!!!

 7. Спасибі за огляд, варто буде навідатись до Віденських булочок.

 8. Поки що, в українських реаліях, може діяти тільки електроний буккросинг. Бо електронні книги легко клонуються.

 9. Останнім часом поширений і он-лайн буккросинг у соцмережах.
  Наприклад, у Києві: http://vk.com/polit_books

 10. Так, зараз залишати книги на вулиці – це небезпечно, тому краще треба пробувати онлайн. Знайшов такий сайт:
  http://bookgo.me/book/list/

 11. В Чернівцях є на вулиці Небесної Сотні телефонна будка для обміну книгами і навіть старовинний телефонний апарат.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.