Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170510 (301 за 24 години)

У Табачника вирішили викинути Хмельницького і Грушевського з книжок історії України

| 9 коментарів

5794b672a444c75679f216f1a223299e29c335bdЗ нових підручників з історії України для 5 класу виключили Богдана Хмельницького, Тараса Шевченка, Михайла Грушевського та інших історичних постатей, повідомляє “Сегодня”. За такою новою програмою школярів почнуть вчити історії України вже з 1 вересня. Однак вона викликає обурення у педагогів. За словами доцента Запорізького національного університету кандидата педагогічних наук Сергія Терна, з програми 5 класу окрім Хмельницького і Шевченка зникли також Михайло Грушевський, Іван Франко і Леся Українка.

Крім того, за словами Сергія Терна, з книжок історії зникло поняття “українська держава”. “Замість “Київської держави” з’являються “київські князі”, замість “Козацької республіки і Української козацької держави” – “українське козацтво в битвах і походах”.

Автори нової редакції програми навіюють нам думку, що не було ніякої української держави”, – переконаний Терно. Однак у міністерстві освіти пояснюють зникнення історичних постатей тим, що нова навчальна програма прагне зацікавити школярів у вивченні історії України, а не навантажити їх складною інформацією.

“Курс для 5 класу складається з трьох тематичних блоків. Перший пояснює, як історики дізнаються про минуле. У другому дітям розкажуть про найбільш яскраві події, київських князів, козаків, революції, про життя і побут українців. Третій розділ буде про пам’ятники історії – замки, палаци, храми, ікони”, – пояснив директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти міністерства освіти і науки України Олександр Удод.

За його словами, починаючи з 6 до 11 класів у підручниках з історії України з’явиляться всі історичні постаті, і школярі зможуть про них дізнатися більше.

Імена українських політичних діячів Степана Бандери і Романа Шухевича Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України вилучило з переліку осіб, про які потрібно знати, щоб скласти незалежне оцінювання з історії України в цьому році. Їх замінили на Миколу Щорса і Юрія П’ятакова. Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK.

Джерело: NEWSru.ua, Сегодня, ZIK

9 коментарів

 1. Табачник хоче сам потрапити в історію. І він там буде: як Герострат. Але ще мізерніший і нікчемніший.

 2. Це, просто, у нашому суспільстві не все гаразд: з самого низу і до верху і так в різних варіаціях.
  Країна в якій поважається або груба сила, або лірично-містична маячня, і, немає місця для розуму – міністром освіти може бути тільки Табачник. Порівнювати його з Геростратом… :) надто пафосно :) У нашому селі є на цей випадок така улюблена всіма патріотами народна мудрість : “Хіба мати винувата…”
  Тепер прийшов час задуматись над тим винувата чи ні?

 3. сучасна влада… краще б наші депутати як польська верхівка в літаку загинули!

 4. Не Табачника потрібно лаяти, а тих хто його призначив. Він як громовідвід для патріотичної інтелігенції. Ну і звичайно робить свою “бридку” справу добре.

 5. Це табачника треба стерти з історії України.

 6. Ну скільки можна це терпіти??!!!!! Слабе якесь!!!!

 7. Ця нація, не маючи тисячоліттями своєї держави – завжди прислужувалася сильнішому. Так було за Хмельницького, так було в часи УНР, УССР, так є і тепер. Як колись Москва поставила нам П*ятакова, Хатаєвича, Балицького, Кагановича – так тепер Табачніка. А беручи до уваги нелюдську жорстокість і мстивість богообраних – такі і результати. В 30-х голодомор, сьогодні Хмельницький з Шевченком.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.