Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171180 (160 за 24 години)

Орест Лютий і його проект “Лагідна українізація”

| 3 коментарі

Lagidna Ukr

«Проект “Лагідна українізація” замислювався давно, – розповів Антін Мухарський (Орест Лютий). – Під час армійської служби у 1989 році з товаришем Олександром Бойком переробив російську “Песню про зайцев”. На український манер приспів цієї композиції звучить так: “А я не москаль, а я не москаль і не буду я в армії служить. А я не москаль, а я не москаль, бо не можу я у неволі жить…”.Три роки тому народилось ще три україномовні кавери на російські пісні. Такий культурологічний проект є актуальним у наш час. Адже кількість російської попси, шансону, серіалів, якими нас годують телебачення та радіо, перевищують ту кількість, яку може дозволити собі споживати культурна особистість України.Проект “Лагідна українізація” є спробою культурологічного опору, спротиву тій тотальній дебілізації, яка стрімко набирає обертів».

«Ми не розраховували на такий результат, ми ставили перед собою завдання на каналі [YouTube] досягти загальної кількості переглядів до вересня місяця десь 100 – 150 тисяч. Така кількість з’явилася у нас за місяць. І тому ми, чесно кажучи, трошки приголомшені таким результатом», — зізнався Лютий.

Він розповів, що, розмірковуючи над назвою проекту, ліпшого словосполучення, аніж «лагідна українізація» не зміг підібрати.

«Ця музика пестить українське серце, серце, яке скучило вже за справжньою, українською, можливо, трошечки радикальною музикою. А я бачу, що українські серця скучили за такою музикою, де все є так, як воно є. Тобто ми не ховаємо якісь проблеми, не заганяємо їх в середину, бо… «Слово невимовлене отрутою стає», — так сказав папаша Фрейд  у свій час. Не треба заганяти якісь ці всі речі в середину, бо вони або десь у мізку вибухнуть якимись неадекватними діями, або у соціумі якимись там заворушеннями. Треба про це говорити», — впевнений Орест.

Він зазначив, що використовує ненормативну лексику у піснях не через прагнення епатувати публіку, а «через неможливість обійти ту чи іншу об’єктивну реальність, яка існує в житті».

Окрім того, професор запевнив, що над іміджем його проекту не працювали профільні спеціалісти – він зробив себе сам. «Я вдався до такого проекту не будучи ані співаком, ані композитором – можливо, трошки поетом і громадянином. Я вдався до такого проекту, щоб дійсно відкоркувати в собі оцей голос внутрішній, який постійно звучить, коли ти стикаєшся з якоюсь несправедливістю. Я його матеріалізував у вигляді пісень», — розповів він.

Ось одна з композицій проекту (Увага! В текстах присутня дозована та вмотивована наявність ненормативної лексики!):

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=IsEkCQPUPSA]

На толоці Ви можете завантажити WebRip 10 композицій проекту.

Також на толоці Ви можете завантажити дебютний альбом проекту “А я – не москаль” у форматах MP3 та APE.

Якщо Ви справді бажаєте підтримати українське – після прослуховування, якщо музика вам сподобалась,
придбайте ліцензійний диск ТУТ або ТУТ.
Підтримаймо вітчизняних виконавців!

Джерело: Mjoy Radio

3 коментарі

  1. Завантажити, то я завантажив, але не можу оплатити “контент” :). Ні “ТУТ” ні “або ТУТ” проплата не проходить.

  2. Так тримати , Україна понад усе

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.