Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1190484 (154 за 24 години)

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

| 11 коментарів

mova_moya

21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.

Головна декларована мета Міжнародного дня рідної мови — сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. Крім того, ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети.

Міжнародний день рідної мови можуть відзначати носії 6000 мов, які на сьогоднішній день зафіксовані в світі. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Однак багато мов сьогодні знаходяться на межі повного зникнення. У деяких мов не залишається живих носіїв, тому одним з методів порятунку лінгвістичного багатства планети експерти називають вивчення іноземних мов.

Як сказав генеральний директор ЮНЕСКО, пан Коіхіро Мацуура «Рідна мова дорога кожному з нас. Рідною мовою ми вимовляємо наші перші слова і найкраще висловлюємо наші думки. Вона є базою, на якій усі люди розвивають свою особистість з моменту свого першого подиху, і вона є тим, що підтримує нас протягом усього життя. Вона є засобом навчати повазі до самого себе, до своєї історії, до своєї культури і, головне, до інших людей з усіма їхніми особливостями».

Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.

В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови. 
За даними Всеукраїнського перепису населення станом на 2001 рік українську мову вважали рідною 67,5% населення України. Російську мову визначили як рідну 29,6% населення. Частка “інших мов”, які були вказані як “рідна”, становила 2,9%.

Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

11 коментарів

 1. “Міжнародний день рідної мови можуть відзначати носії 6000 мов”
  З яких більше половини мають менше 1000 носіїв, а подеякі менше 10.

 2. Як на мене, за рідну українську мову повинні вважати всі етнічні українці, а не 67,5% населення (навіть беручи до уваги 2001 рік)

 3. УВАГА!!!
  Акція, в знак протесту проти російськомовних сайтів на українських доменах, які не поважають УКРАЇНСЬКУ МОВУ. Все залежить від тебе. Що потрібно зробити:
  1. Зайди на http://rozetka.com.ua/feedback/
  2. Причину вибери “Скарга”
  3. І напиши таке повідомлення:
  “Я проти російської мови в Україні, зробіть україномовну версію сайту”
  4. І будемо сподіватися на те, що масові повідомлення змусять задуматись адміністраторів сайту.
  Натисни “Мені подобається” та “Розповісти друзям”.

  • Я поскаржився…

  • Особисто я написав:

   “Шановні адміністратори, у зв’язку із відсутністю україномовної версії сайту, я в повній мірі не можу ознайомитися з Вашими товарами та їх характеристиками.
   Я як особа, яка неодноразово купувала товари у Вашому магазині, прошу спростити процес придбання для україномовних користувачів, додавши версію сайту відповідною мовою”.

  • Також долучився і відправив їм листа .

 4. Любіть Україну, як сонце, любіть,
  як вітер, і трави, і води,
  в годину щасливу і в радості мить,
  любіть у годину негоди!

  Любіть Україну у сні й наяву,
  вишневу свою Україну,
  красу її, вічно живу і нову,
  і мову її солов’їну.

 5. Я звісно поважаю українську мову, але не думаю, що варто було ставити зображення на якому вказано саме її. Можна було поставити те, на якому різні нації, чи прапори, або ж що завгодно, що має відношення до Різних мов та культур. Бо мені, як не українцю (думаю тут таких теж не мало), досить не сподобалося, що свято “рідної мови” тут переробили на свято “української мови”.

  • Цілком згідна . На Буковині велика частина населення спілкується румунською та молдавською , німецькою та польською, еврейською та російською . Ми розмовляємо українською , але хочемо називати свою мову рідною. Доречі, за часів Австра-Угорщини навіть печатка була на 3 мовах , і ці часи вважаються “золотим часом” розвитку Буковини. Буковина і досі вважається полікуртурною моделлю Європи , де люди різних народів жили завжди в мирі та злагоді .

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.