Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171929 (196 за 24 години)

«Іллєнко Фільм» починає зйомки фільму «Толока»

| 3 коментарі

ilienko

Зйомки фільму «Толока» розпочнуться 26 лютого у Національному музеї народної архітектури та побуту України – Пирогово. Про це повідомляє прес-служба компанії «Вавилон». Це масштабна кінострічка, яка охоплює 14 важливих фрагментів  історії України. В створенні цього кінематографічного полотна задіяні найкращі українські творчі сили та найсучасніші кінотехнології.

 Кінострічка тривалістю у 110 хвилин за віршем Тараса Шевченка «У тієї Катерини хата на помості» – це екранізація поетичної мініатюри (балади) Кобзаря з розширенням біографій дійових осіб до масштабів історичних узагальнень від часів козаччини до сьогодення.  

«Цей вірш Тараса Шевченка один з найкоротших – шістдесят сім рядків. Його можна було б записати на долоні, як шпаргалку, але рядкам поета на долоні буде тісно, – говорить автор сценарію та режисер фільму «Толока» Михайло Іллєнко. – «Лінії життя» просяться за межі сторінки, порушують кордони свого часу… Потужні силові лінії продовжують слова поета і тягнуться до нас – у наше сьогодення і далі у майбутнє».

Символічно, що саме в один із перших знімальних днів фільму відбудуться зйомки сцен у хаті, яка сьогодні є експонатом музею у Пирогові. Ця хата належала родині Тараса Григоровича Шевченка, поет неодноразово бував у ній.

 Виробництво кінофільму здійснює компанія «Іллєнко Фільм» за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно.

 Виробничий бюджет стрічки складає 28 112 371 грн. 75 коп., державне фінансування – 14 056 185 грн. 88 коп.

 «Фільм «Толока» – це наше прагнення створити для вірша Т.Г.Шевченка «У тієї Катерини хата на помості», не змінюючи жодного слова поета, нову сучасну кінематографічну «обкладинку»,  – зазначає Михайло Іллєнко.

26 лютого відбудуться зйомки масової фінальної сцени фільму, в якій разом з головними героями фільму будуть задіяні також 60 костюмованих акторів. Представники ЗМІ матимуть можливість поспілкуватися з режисером та присутніми на знімальному майданчику акторами – Іванною Іллєнко, Дмитром Лінартовичем, Богданом Бенюком та іншими.

 «Толока» – це перша масштабна екранізація твору Кобзаря за часів Незалежності України.  Стрічка вийде на екрани у 2014 році.   

Вероніка Коробенюк для «Телекритики»        

Фото: Ірина Стельмах

 

3 коментарі

  1. Перша думка: “Фільм про торрент-толоку “Гуртом””…

  2. Фільм нагадає українцям про вічні традиції українського народу! Браво! Саме час для такого яскравого кіно!

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.