Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171905 (201 за 24 години)

Прожити 60 годин життям воїна УПА: «Гурби-Антонівці-2013» на честь Василя Кука

| 2 коментарі

гурби

 

З 28 квітня по 1 травня 2013 року у лісовому масиві між селами Антонівці на Тернопільщині та Гурби, що у Рівненській області, відбудеться всеукраїнська спортивно-патріотична теренова гра «Гурби-Антонівці». Ця легендарна гра веде свою історію з 2003 року. Організовує її ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес». За роки існування в грі “Гурби-Антонівці” взяло участь більше трьох тисяч молодих людей з усіх куточків України.

IMG_1459

 На терені площею 24 км² за перемогу змагаються два куреня– жовті та червоні. Мета кожного з них – знайти прапор супротивника та зберегти свій. Структура куреня така ж, як і була в УПА: кожен курінь поділяється на сотні, чоти, рої. Кожна з команд суворо дотримується правил чесної гри, прояви негідної поведінки та порушення правил під час її проведення можуть каратися дискваліфікацією гравця; пияцтво тут суворо заборонено. За дотриманням правил слідкують спостерігачі, основні суддівські функції здійснює Рада Вищих Спостерігачів.

Минулорічним нововведенням став третій курінь – диверсантів, команда досвідчених гравців. Цьогоріч диверсанти не борються за перемогу, але мають «безсмертя». 

IMG_1625

 «Гурби-Антонівці-2013» присвячені 100-річчю від дня народження Василя Кука, який командував військовими частинами УПА під час бою в Гурбах у квітні 1944-го – найбільшого бою в історії Української Повстанської Армії. Саме тут 68 років тому підрозділи Української Повстанської Армії потрапили в оточення військ НКВД, так званий „Гурбенський мішок”. П’ять тисяч українських героїв мужньо боролися проти понад 35 тисяч окупантів за підтримки танків, літаків та бронепоїзду; і після кількох виснажливих днів бою вирвалися з оточення. Цей бій увійшов в історію як одна із героїчних сторінок національно-визвольної боротьби – найбільший бій УПА, де українські повстанці показали кращі взірці партизанської стратегії і отримали тактичну перемогу над ворогом.

IMG_1691

 Чому ми їдемо на Гурби?

– Вшанувати полеглих воїнів УПА. 

– Випробувати власні сили, навички, уміння. 

– Прожити три доби життям воїна УПА. 

– Отримати величезну дозу адреналіну та енергії. 

 ВСІ ДЕТАЛІ: GURBY.ORG.UA 

2 коментарі

  1. І я там був, мед пиво пив))) Дуже багато емоцій. Їдьте, не пожалієте.

  2. “Прожити 60 годин життям воїна УПА” це пройти маршрут так, щоби після тебе не залишилось слідів. Тобто щоби ворог не зміг ідентифікувати перебування підрозділу через зрубані гілки, вугілля від багаття, витоптану “слонами” землю/сніг, дим, рештки їжі та інше. Завдяки витримці і вишколеним навичкам не видавати себе УПА змогли досить довго протриматись. Досить близьким до такого досвіду був для мене Зимовий карпатський рейд УНА-УНСО в лютому 2013р.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.