Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170614 (346 за 24 години)

Українки – нащадки амазонок

| 19 коментарів

1-24

 Наукові знахідки та історичні документи підтверджують, що колись на наших землях, зокрема, на Поліссі існували цілі полки жінок-воїнів.

  Відомий український філолог, професор Львівського національного університету імені І. Франка,  Іван Денисюк на основі дослідження фольклорного матеріалу та вивчення історичних друкованих джерел, статей, мемуарів зробив наукове відкриття: 

Волинь була місцем амазонок.

У селі Тур Ратнівського району біля святого озера віднайдено кургани жінок-воїнів. Відома тут давня пісня про жіночий полк:

Круз наше село Турецькое

пройшло військо дивоцькое...

  В ній оспівується організоване амазонське військо. В цьому жіночому полку був свій прапор – „корогва” і навіть полкова музика – „барабан”. До наших часів дійшли старі волинські колядки, які свідчать, що участь жінок у війні була поширеним явищем.

  В одній з пісень з села Колодязного розповідається про трьох удовиних дочок, з яких одна йде на війну і завойовує половину турецького війська. Як свідчить загальний опис, поліські амазонки мали великі груди. Першу згадку про дивожон знаходимо в „Повести временных лет”.

  Другий львівський дослідник бойових мистецтв українців, автор двох книг Тарас Каляндрук також знайшов чимало розповідей про українських амазонок.

 Зберігся малюнок з Радивілівського літопису, де зображені жінки в армії Святослава, – розповідає Тарас Богданович.

   – Є опис грецьких вчених, що у 971 році в битві з візантійцями серед загиблих русинів знайдено мертвих жінок у чоловічому одязі, які воювали нарівні з чоловіками.

  Загони амазонок брали участь у бою проти візантійського царя Цимісхія 22 липня 971 року. Коли вони почули, що князя Святослава поранено, то подвоїли свою одчайдушність, забули про обережність і увірвались в Конону, де стояв імператор Цимісхій. Володарку „амазонської раті” називали Славунею.”
 

   Про країну амазонок розповів відомий письменник і громадський діяч Сергій Плачинда у своїй книзі-есе „Лебедія”. В Україні-Руси жіночі бойові загони косачок, яких греки називали амазонками (тобто безгрудими), були вправними вершниками, хоробрими і витривалими.

  Вони добре володіли мечем, бойовою сокирою, списом, луком і стрілою. Поряд із військовими справами займалися і скотарством (надто дбали про коней), мисливством, рибальством, хліборобством та ремісництвом.

    Щороку на свято Ярила косачки (амазонки) мали злюб (шлюб) з молодими аріями, згодом – скіфами. Побутує думка, що амазонки виховували лише дівчаток, а хлопчиків вбивали. Але це не відповідає дійсності.

   „Батько медицини” Гіппократ, який ретельно вивчав народну медицину амазонок, писав, що вони лише калічили хлопчаків, аби не дати їм можливості згодом воювати проти жінок.

  В дитинстві хлопчикам накладали на ніжку спеціальну колодку, що безболісно чинила травму. Покалічених таким чином чоловіків амазонки використовували як ремісників, скотарів і рибалок.

   Не випікали вони собі праву грудь, як зауважував Геродот, що писав з вус: старих скіфів, які ставились до амазанок упереджено.

     Гіппократ   встановив, що амазонки не чинили жодного каліцтва своїм донькам, а накладали на праву грудь малої дівчинки мідну пластинку особливого виготовлення, внаслідок чого молочна залоза не розвивалася Зате вся сила переходила до правого плеча і правої руки дівчини.

    Войовничість і безстрашність амазонок підтверджує Стратон (68 р. до н.е. – 20 р. н.е.). Він зазначає, що амазонки свого часу захопили Малу Азію, Мізію, Лідію, Кірію, а також частину Кавказу. Вони відіграли значну державотворчу роль у Малій Азії, де заснували багато міст.

   Діодор Сицилійський (І ст. до н.е.) описав подвиги цариці косачок Фемішкіри (Феміскіри), яка зі своїм хоробрим військом „підкорила багато народів за Доном і сама героїчно загинула в одній із битв”. Ще більшої слави зажила її донька, яка з великим військом косачок підкорила Фракію, частину Азії й завоювала Сирію. А цариця амазонок Пантесилая у бойовому союзі з царем Енеєм брала участь у Троянській війні і мужньо загинула в двобої з Ахіллом.

  Діонісій Скіфобрахіон (II ст. до н.е.) описав стародавні племена амазонок, які захопили Лівію „за багато поколінь до Троянської війни”.

    Автор розповідає про царицю амазонок Мирину, яка на чолі свого війська пройшла Єгипет й Аравію, підкорила Сирію, великим походом пройшла через Малу Азію, захопила Фракію і там загинула з частиною свого війська.

   Античні автори приділили увагу зв’язкам амазонок з великим полководцем Олександром Македонським. Зокрема, Діодор Сицилійський написав про царицю „незвичайної краси і фізичної сили” Фалестру, яка забажала познайомитись з легендарним полководцем. 

 Залишивши своє стотисячне військо в Гіккії, вона в супроводі 300 косачок рушила в стан Македонського. „Я прийшла, аби мати від тебе дитину”, – сказала до здивованого грецького царя. Полководець провів з дівчиною тридцять днів і з великими почестями та дарунками супроводив її в далеку Сарматію. Відомостей про їхню дитину античні історики не подають.

А що каже наука про амазонок?

На даний момент вважається доведеним  існування в деяких регіонах світу войовничої культури амазонок. Так, на Кавказі, звідки, за Гомером, походили амазонки, етнографи наприкінці XVIII століття знайшли войовничі об’єднання жінок, що мали матріархальну організацію. У долині Тереку в похованнях біля останків жіночих тіл було знайдено зброю.

Інші поховання амазонок знайшли археологи в Туркменістані, Узбекистані та Киргизії. Сьогодні існування матріархату, принаймні у деяких країнах, вважається доведеним ученими.

 Джерело: Жінка -Онлайн

Автор: Vitalina

Голова громадської молодіжної організації "Жінка", редактор сайту "Жінка -Онлайн"

19 коментарів

 1. Іван Денисюк зловживає наркотичними речовинами.

  • народ оцінює статтю по своєму рівню. І вірить у будь-яку брехню, коли вона приємна. Але якщо не віриш – спробуй перевірити факти, чи оті пісні про амазанок, і не зловживай наркотиками сам. Звичка відкидати нові факти тому, що вони не відповідають совковським навіюванням не має здорового глузду.

 2. “Сьогодні існування матріархату, принаймні у деяких країнах, вважається доведеним ученими.” Цікаво у яких країнах, якими вченими і на основі чого крім роздумів Фрідріха Енгельса, який придумав ідею матріархату.

  • “Сьогодні існування матріархату, принаймні у деяких країнах, вважається доведеним ученими.” Цікаво у яких країнах, якими вченими і на основі чого крім роздумів Фрідріха Енгельса, який придумав ідею матріархату.

   Та ні. він його хіба записав і термін запропонував ) Сам МАТРІАРХАТ як такий переважає у рослинному і тваринному світі, а чоловічі особини народжуються і живуть лише з метою запліднення самиць для продовження роду деякі лише до того моменту і живуть та помирають виконавши свою функцію ) Такі реалії світу природи на нашій планеті. А лише у “Homo Sapiens” (Людина розумна) переважає ПАТРІАРХАТ. Тож саме явище у природі існувало задовго до Фрідріха Енгельса та існуватиме у природі, о так от.

 3. нічого нового- одна тарабарщина:..”Вони добре володіли мечем, бойовою сокирою, списом, луком і стрілою. Поряд із військовими справами займалися і скотарством (надто дбали про коней), мисливством, рибальством, хліборобством та ремісництвом…”. А як у них було з особистим життям? який секс?

 4. Дикость какая-то. Определитесь уже были них большие сиськи или не было. И секс раз в год… теперь ясно чего они были такие дикие

  • Взагалі то, до ХХ століття, частий секс вважався ознакою психічної слабкості. Тому коли Македонський йшов воювати на Схід, він казав що йде воювати із бабами. Так що, принаймні, про секс варто менше турбуватися, тоді з’явиться сила волі трошки.

 5. Після згадки про патріотичного словоблуда Сергія Плачинди статтю можна сміливо викидати. Жодного серйозного джерела? Нафіга ото компрометувати сайт “Гуртом” такими безглуздими статтями?!!

 6. Ісус Христос був українцем і на таємній вечері пив самогон і різав сало, українська нація пішла від прибульців з Венери, українці першими відкрили Америку і міняли сало на тютюн, а якщо копнути глибше, то в едемському саду жили Микола і Ганна.

 7. а, “Вакула”, очевидно і у XXI cт. ще не очуняв від психотравми завданої Оксаною)))

 8. Хлопці, перепрошую, але ви так мало цікавитеся історією чи просто чоловікам важко прийняти давно доведений факт існування матріархату??? Про амазонок писали чи не всі історики та філософи Геродот, Гекатей, Есхіл, Піндар, Скілакс та багато інших. Вперше про амазонок згадується в Іліаді. Відомий український вчений – історик, ідеолог українського націоналізму досліджував дане питання :” Бо навіть амазонки, це праукраїнське плем’я, що жили самі й управляли тільки війну й полювання, в описах еллінів не зосталися до кінця анахоретками, професіоналками війни. Навіть вони в кінці знайшли гарних, дібраних хлопців, покохали їх і побрались.”

 9. Хлопці, ви або історією не цікавитеся або просто не можете прийняти чоловічим серцем науковий факт існування амазонок та матріархату. Про життя племені амазонок на берегах Азовського і Чорного морів розповідають майже всі давні письменники: Геродот, Гекатей, Есхіл, Піндар, Скілакс та багато інших. Вперше про амазонок згадується в Іліаді.
  Матріархат доведений принаймі на 100% у трипільців, а ми з вами маємо пряме відношення до них)))

  • Пані Віталіно, розслабтеся, те, що ви в історії профан, уже всі зрозуміли. Ви тільки підставляєте своїм нетриманням постів, залізобетонну репутацію “Гуртом”. Прапор вам, звісно. в руки, але читати Вашу лобуду тут багато хто не буде.

  • давайте приймемо серцем той факт, що ми одне без одного не зможемо існувати, і краще жити в злагоді _)

 10. от “Vitalina” чому Ви так однозначно утверджуєте думку, що “Хлопці, ви або історією не цікавитеся або просто не можете прийняти чоловічим серцем науковий факт існування амазонок та матріархату”?
  Про це в коментарях взагалі не йдеться, якщо Ви читали їх.
  Я взагалі мав на увазі, що в написанні власної історії України, відсутні- нова парадигма, унікальне переосмислення, інноваційні підходи, панує академічна сором*язливість тощо.
  І дійсно краще читати першоджерела від “… давніх письменників: Геродота, Гекатея, Есхіла, Піндара, Скілакса…”, аніж закомплексованих невіглаством українських істориків

 11. Сорі, хлопці, не мала на меті когось образити. Жодної вигадки у матеріалах не має!!! – я лише пропоную те, що досліджують українські вчені та про що писали видатні історики. Невдовзі на Гурті будуть опубліковані ( маю надію) інші матеріали про цій темі, більш опрацьовані – і ви переконаєтеся, що це не пуста фантазія і не спосіб збурити ваше чоловіче “Я”.
  Стосовно академічної сором’язливості – не забувайте, що Україна довгі роки була у складі тоталітарної держави і це не могло не позначитися на науці. Однак, останнім часом зустрічаю багато гарних праць без жодних ознак наукового маразму. Для початку раджу почитати праці Миколи Махнія, у яких він розглядає українців з точки зору етносексології, етноеротики, антропології. Багато чого стає на місце, навіть розуміння амазонок та матріархату

 12. дякую, почитаю-оціню, може дійсно людина підняла дупу, вивчила і подала реальний фактаж, а не списала готові наративи

 13. Лемківський жіночий костюм дуже нагадує костюм амазонок. Це кольчуга з монет і оздоблений монетами головний убір. Аналогічні кольчуги з монет і головні убори з монетами є у чувашів (нащадків савроматів савірів) і в марійців (100 років тому їх ще називали “сярмис” – тобто сармати. Звідси й друга назва марійців – черемиси). І в болгар є такий костюм. Бо найпівнічніше плем’я болгар звалося сєвєрянами – ті ж самі сармати-савіри. Просто наші сармати перейшли на слов’янську мову, чуваші – на тюркську, а марійці – на фіно-угорську. Але генетика дуже схожа. Гаплогруппа R1a:
  в українців – 54%
  у марійців – 29,7-49,2% (у різних районах)
  у чувашів – 31,6%
  у болгар – 14,7%

  Ось костюм лемків
  http://s020.radikal.ru/i717/1303/8c/14dac8a652b8.jpg

  чувашів
  http://s018.radikal.ru/i503/1302/70/410bda47f5e3.jpg

  марійців
  http://s013.radikal.ru/i322/1102/ee/739168ca0e27.jpg

  болгар
  http://s020.radikal.ru/i717/1302/36/d3efbc86ea00.jpg

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.