Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169396 (174 за 24 години)

Як козаки Google підкорили

| 10 коментарів

volodymyr_dakhnos_81st_birthday-1061005-hp

Найбільший світовий інтенет-пошуковик Google змінив сьогодні свій логотип на честь дня народження українського режисера-мультиплікатора Володимира Дахна. Володимир  Дахно (7 березня 1932, Запоріжжя — 29 липня 2006) — український художник-мультиплікатор, режисер, сценарист, лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка (1988), Народний артист України (1996). Відомий як автор всенародно улюблених мультфільмів, зокрема серіалу «Як козаки …».

Дахно11960 року Дахно дебютує як мультиплікатор із фільмом “Пригода перцю”, а перша серія циклу мультфільмів “Як козаки…”, де Володимир Дахно виступає в ролі режисера і сценариста, вийшла на екрани 1967 року.

Першим мультфільмом із серії став “Як козаки куліш варили”, який вийшов 1967 року. Головними героями стали три козаки: довгань, коротун і силач. Що цікаво, за сценарієм козаки мають імена Грай, Око і Тур, відповідно, але в самому серіалі їхні імена не звучать.

Наступним у серії став мультфільм “Як козаки у футбол грали”, в якому команда українських козаків виграє кубок на турнірі. Він вийшов у 1970 році, за декілька років до здобуття Кубка кубків київським “Динамо”, певним чином передбачивши цей успіх. За спогадами Дахна, відомий “динамівський” воротар Віктор Банніков розповів йому, що перед кожною грою “синьо-білі” всією командою дивилися на удачу “Як козаки у футбол грали”.

Із 1967-го по 1995 роки Володимир Дахно став режисером дев’яти мультфільмів про козаків: “Як козаки куліш варили”, “Як козаки у футбол грали”, “Як козаки наречених визволяли”, “Як козаки сіль купували”, “Як козаки олімпійцями стали”, “Як козаки мушкетерам допомагали”, “Як козаки на весіллі гуляли”, “Як козаки інопланетян зустрічали”, “Як козаки у хокей грали”.

Працював Володимир Дахно не тільки над козаками. Загалом він створив понад 20 мультфільмів, серед яких найвідоміший – екранізація “Енеїди” Івана Котляревського.

Останні півтора десятиліття життя майстра були затьмарені згасанням української анімації: економічна криза встала на шляху творчості. Незважаючи на фінансові проблеми, Володимир Дахно до кінця днів продовжує творити, передає свої знання молодим мультиплікаторам і мріє, що його ідеї втіляться в життя. Студія «Укранімафільм», в стінах якої Володимир Дахно створив своїх знаменитих героїв, відроджує творчість метра анімації і готує до випуску продовження мультсеріалу «Як козаки …». Планується, що улюблені герої Око, Тур і Грай постануть перед глядачами навесні 2014 року. Нові серії мультфільмів збережуть добрий і веселий стиль Дахно, відповідатимуть найвищим стандартам якості сучасної анімації. До складу другого сезону серіалу увійде мультфільм за сценарієм самого Дахно. Колеги, знайомі та сусіди знали його як дуже делікатну, привітну і життєрадісну людину з гарним почуттям гумору.

Джерело: Вікіпедія, ТВі

10 коментарів

 1. звісно було б цікаво глянути продовження!

  в мене дітиска в захваті)

 2. Мені ся видить, що коректніше би було написати: “Українська версія найбільшого світового інтернет-пошуковика Google…” Бо за кордоном на google.com цього логотипу не видно.

  • Не найбільший світовий інтенет-пошуковик Google змінив сьогодні, але змінили москалі. Хто забув, весь інтернет бізнес на території Україна належить москалям, так як і філія ґуґле.com.ua корпорації ґуґле.ru :/

 3. Друзі! Втрачаємо суверенітет! Знову москалі за своє, спільна історія, Україна це не культура тощо. Гляньте на ґуґле.ру, може зрозумієте про що я.

 4. Нарешті! Мрії збуваються!

  • Про які мрії ти…
   Ось такими ШароВарними вони (москальня) нас і надалі (читай – доскону) бажають мати!

   • Мені мультик подобається, мій улюблений, про козаків, котрі завжди перемагали в шароварах і навіть голіруч. До слова – мої пращури були козаками.

    А ти, мабуть мені рекомендуєш “Ну постривай”! Я правильно тебе розумію?

 5. Про що ви тут всі кажете? Якщо ви бачили то в день народження Лесі Українки тільки Яндекс не забув про таку дату. А ваш гугл ком юа навіть логотип не змінив і в офіціномуму блозі було тихо.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.