Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171021 (153 за 24 години)

Вперше буде видано «Кобзар», ілюстрований малюнками дітей

| 2 коментарі

Тарас

До 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка вперше буде видано «Кобзар», ілюстрований дитячими малюнками. Видання побачить світ наступного року. Відбір тридцяти найкращих художніх робіт школярів з усіх регіонів України відбувається у рамках фестивалю «Шлях до Тараса», який триває у Черкасах і присвячений 199 річниці з дня народження українського митця.

 «Нове видання «Кобзаря» буде цікавим та унікальним завдяки малюнкам школярів. Діти дуже тонко розуміють творчість та діяльність Шевченка-поета, художника, громадського діяча», – відзначила голова оргкомітету фестивалю «Шлях до Тараса» Валентина Жуковська. «Концепція фестивалю ґрунтується на оновленні образу Тараса Шевченка, його осучасненні. Ми пишаємося тією нестандартною оцінкою творчості Тараса Шевченка, яку дали наші діти. У своїх роботах вони по-новому показують його творчість», – додала вона.

 За словами Валентини Жуковської, на конкурс надійшло понад 350 малюнків та майже 80 декоративних творів з усіх регіонів України. Найактивнішими були школярі з Харківської, Чернівецької, Черкаської, Сумської, Донецької, Луганської та Рівненської областей. Журі фестивалю відібрало 80 робіт, які представлені на виставці у Черкасах. З числа цих робіт було обрано 12 найкращих, які увійдуть до нового видання «Кобзаря». Загалом до книги увійдуть ще вісім робіт, які оберуть інтернет-користувачі, та десять найкращих малюнків учнів художніх шкіл Черкащини – їх відберуть протягом 2013 року.

 Частина малюнків, які не увійдуть до «Кобзаря», буде надрукована у спеціальному календарі, присвяченому 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка.

 У святкових заходах до річниці з дня народження поета, що наразі тривають у Черкасах, беруть участь понад дві тисячі дітей з усіх регіонів України. Вже відбувся мистецький фестиваль юних талантів. У середу черкащани та гості міста побачили театралізовану постановку «Гайдамаків», представлену за участі Київського симфонічного оркестру та Чоловічої хорової капели імені Лева Ревуцького. Також тривають відбіркові тури гри «Брейн-ринг» серед тридцяти команд знавців біографії та творчості Тараса Шевченка. Фінальні змагання відбудуться у суботу, 9 березня. Кульмінацією свята стане рок-концерт «Шевченко – це модно».

 «Ми робимо все для того, щоб учасники заходів відкривали для себе нового Шевченка, можливо, несподіваного, але завжди актуального. Я згодна із Богданом Ступкою, світла йому пам‘ять, що коли ми вішаємо портрет Шевченка на стіну, то забуваємо його творчість. Саме тому ми залучили до програми фестивалю, передусім, дітей, чий погляд чистий та відкритий», – відзначила Валентина Жуковська.

 Ініціатором проведення фестивалю є благодійний фонд «Дитячий світ»

Прес-служба фестивалю «Шлях до Тараса»

Джерело: Телекритика

Фото з сайту http://zhukovska.com.ua/site/page.php?id_part=121&lang=UA

2 коментарі

  1. Мені дуже сподобалась робота молодого таланта Купрія Віталія “Думи мої, думи”.
    Цей юний талант потрібно розвивати, хай йому щастить!!!

  2. Мене захопила робота юного митця Купрія Віталія.
    Шевченко на його малюнку видається таким живим і безсмертним.
    Чекаю на нові роботи, Віталику!

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.