Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1190477 (150 за 24 години)

Facebook чи ВКонтакте?

| 36 коментарів

vk_vs_fb

Прірва між цими віртуальними суспільними мережами приблизно така ж велика, як між суспільством США й Совєцького Союзу в реалі. Переслідує мене враження, що та різниця й не скорочується. А виражена вона дуже чітко і в їхньому контингенті, і в контенті, як наслідок.

Facebook мене часто виручає в роботі. Зв’язує з купою потрібних людей. Присутні там колеги, політики, митці, просто цікаві люди. Зрозуміло, що відтак насичена цікавими речима й новинна стрічка. Що ж натомість у ВКонтакте? Складається враження, що самі малолітки, та й то, здебільшого, російські. В цій мережі незрівнянно менше найціннішого – ексклюзиву. Того, що люди пишуть від себе, живих думок, на чому і тримаються будь-які блоги.

Остаточно ВКонтакте мене добило в час останніх виборів. Фейсбук просто кишів свіжою писаниною, світлинами, відеозаписами, повсюду в ньому перекидалися цитатами, новинами і купою творчості в якості коментарів. Заліз я в контакт – “а на Україні лад і спокій” там. Далі діти перекидуються демотиваторами, анекдотами й еротичними картинками.

Можете мене звинуватити в тому, що в фейсбуці я прискіпливіше відбираю, з ким дружити, але так не є. Зареєстрували мене в контакті, щоб поділитися світлинами. Мабуть, не знали ми тоді про файлообмінники. 2008 завів фейсбук. Від самого початку в кожній із цих мереж я постановив собі нікому не стукати, але кожного впускати, тож набір друзів в обох випадках самоутворився. Від себе довгий час я вкладав одні і ті ж речі, але якщо друзі згенерувалися ще з подібними поглядами, френд-стрічки все одно різко відмінні.

Якщо глянути глибше – vk.com я бачу новітнім знаряддям такого важливого для РФ зросійщення сусідських республік. Найзахідніші українські закутки недорусифікувані мас-медіями, то зроблять це мультимедійні засоби. Гуцульські діти мають он-лайн і “Елку”, і “Бригаду”, бо російського в контакті – валом і навиду, а українське шукати треба. У фейсбуці настільки перекосу не бачу.

У світі є тільки 10 країн, у яких лідером за кількістю користувачів є не фейсбук. У Молдові найбільше люблять Однокласники. Як неважко здогадатися, Вконтакте панує на пострадянських теренах.

Кожен сам вибирає, в чий бік повертати свій фейс, кому бути однокласником, і з ким в контакті. Ще іншими словами – кому зливати свій жєиттєпис: FBI чи ФСБ. Але знайте, що наш східний сусід, конкретно інвестгрупа Mail.Ru Group, яка Контактом володіє частково, а Однокласниками повністю, вже Україну без Криму світові показує. Думаєте, помилка? А я припускаю, це, щоби, для початку, очі звикли.

Перевага російської мережі, яку, на разі, не заперечиш – то сховище краденого аудіо- та відеопродукту. Іншого такого звалища, зокрема й невиданого музла можна й не шукати. “Це все, що тримає”. Але варто бути готовим, що завжди так не буде. В ЮТубі все частіше при спробі оперативно переглянути якусь західну новинку, споглядаєш лише пояснення, що в нашій країні не дотримуються авторські права, тому перегляд відео обмежений. Натрапив на новину, що таким чином втрачає свою перевагу і Контакт.

Та й Фейсбук потроху зростається з різними музичними застосунками, починаючи зі служби MySpace. Усе частіше бачу в сповіщеннях “Валентина Янчук слухає Go Back to Your Mama через Deezer.

Важливо не забути, що й поза мережами музика є. Колись любив я слухати “Радіо з Криївки” на платформі MJoy.ua. Там передача “великого і зачотного москаля Баріса Ґрєбєнщікова” була, не знаю, як зараз.

Гарні є “радіо настрою” на зразок stereomood.com. Кого втомили пошуки назв, імен і навіть жанрів – зручно бігати мітками: “дощить”, “день святого Валентина”, “в туалеті”, “недільний ранок”, “Нью-Йорк”, “агресія”, “революція”… Я навіть одне іспанське таке радейко з україномовним інтерфейсом бачив, але більше не знаходжу. Так, суто української музики не багато позаливано. Її доводиться вишукувати по місцинах на зразок Вулика.

Але найважливіше – пам’ятати, що й поза інтернетом є музика. І навіть поза електронними носіями.

Джерело: Газета.уа

36 коментарів

 1. Я тільки користуюсь фейсбуком. Не знаю яким чином і навіщо я зареєструвався в тому лайноконтакті. Три рази акаунт там ламали. Навіщо? Не знаю. :) Там все рівно нічого немає.

 2. Чесно статья ні про що. У фейсбуку сидять така сама західна школота, яка так само постить “меми і прікольчікі”, просто ти в інших соціальних колах на фейсбуку, зробиш теж вконтакті і о чудо контакт нічим не гірший. А слова про те що гуцулські діти слухають елку яка зі Львова :3 і теми з бригади це проблем не мережі, а людей які її наповнють. Тобто до контакту цим же обмінувались по телефону, але ж ти не виниш вчених за моб телефони, так що коріння зла шукай в людях,а не в Вконтакті. Єдине з чим я згоден те що вконтакті погано з темами політики.

  • Там з усім погано, користуюся до біса великою кількістю соціальних мереж, від MySpace до Google+, але лише з Однокласників та ВК видалився, бо перша соціальна мережа несподобалася (вона швидше для пенсіонерів), в друга реально є збірником сміття та джерелом бруду, я не уявляю якими поганими треба бути батьками, щоб дозволяти своїй дитині там сидіти.

 3. Варіант “ні те, ні те, а здибанки з друзями в реалі” не розглядається? Для роботи є linkedin – там ні мемів, ні еротичних картинок.

 4. Все правильно написав. Я вконтакті тільки музику слухаю. Друзів умене там ноль http://vk.com/zemibo . Фейсбуком тим більше однокласниками не користуюсь. І взагалі я сплю і бачу як цей вконтакті заборонять в Євросоюзі Америці і Канаді…
  google+ )))

 5. Стаття написана ВКонтактівською школотою. Розходимось!

 6. Гугл+ кращий

 7. Згоден із статею в мене така ж хрінь) В контакті одні олухи а на фейсі купа патріотів)

 8. Недавно видалив свій акаунт з FB, натомість почав поглядати в сторону G+, для особливо палких шанувальників FB пропоную оцю статтю : http://habrahabr.ru/post/172263/
  PS: щоб акаунт не ламали придумуйте надійний пароль!

  • Такий маразм написаний.. Я вже habrahabr не читаю, бо зараз там більше і більше пишуть різний непотріб – ця чстаття доказ тому. Щодо Г+ то це цікава мережа, хоча її перенаситили зайвим, на початку було цікавіше..

 9. Закрив і там і там акаути і щасливий! :)

 10. Автор статті почав за здравіє, а закінчив за упокій)))
  Висновок після прочитання – нецікаво.

 11. Мені не подобається ні вконтакт (я вилучив там профіль давно вже), ні фейсбук.
  Але чомусь ніхто не згадав, що у вконтакті найгнучкіше організовано пошук знайомих за якнайрізноманітнішіми параметрами. І як на мене ні фейсбук, ні тим паче однакласники, чи гугл+ не можуть зрівнятися з тим пошуком.

 12. Google рулить! Він скоро пережене Microsoft!

 13. ой ти блін революціонер диванний, безплатна компанія все для людей, ніхто тебе не змушує, і багато там хороших розумних людей є,…у нас нічого нема, то бери шо є, і в сраку тут патріотизм, якщо воно краще і зручніше чому б ні?вк створили не в Україні, не забувай, бо ти прям як наш політик, який рятує все українське, та кому воно потрібно в сучасному світі

 14. В сортах лайна не розбираюся.

 15. вк тільки для того, щоб звязатися з групою з універу, сижу на ласті

 16. В контакті безліч чудового гумору)

 17. Ось – про Фейс ще у 2009 році – Russian Internet holding company, Digital Sky, grabbed 1.96% of Facebook stock in May of 2009 when it spent $200 million at a $10 billion valuation. Digital Sky, which is largely backed by a wealthy Russian oligarch, is the owner of Facebook clone VKontakte, the largest social network in Russia. Under the direction of Managing Partner, Yuri Milner, Digital Sky has also amassed sizeable positions in Zynga and Groupon, and is reportedly in talks to buy a substantial stake in Twitter. DST followed its initial stake in Facebook with large block purchases of stock from existing Facebook shareholders and employees. Digitial Sky also joined Goldman Sachs in 2010 for the investment bank’s multi-hundred million investment round, with DST ponying up $50 million for yet another .1% of the firm (at a $50 billion valuation).

  Зараз капітали на стільки переплелися, що важко знайти “чисту” платформу для спілкування. Якщо так не хочеться підтримувати москалів у ВК, то і так їх підтримуєте у Фейсі, бо там їх частка. І так всюди.

 18. Як на мене, вести пошук рідкісних VHS було б набагато продуктивніше через Vkontakti

 19. вк-школота.com сайт для шмаркачів

 20. Facebook – якась лажа! Музики немає, жахливий пошук людей (шкіл, університетів українських нема), фото у оригінальній якості завантажити не можна (на відміну від vk), коли людина була онлайн хрін дізнаєшся і ще багато дрібничок, усього не пригадаю

  • То музика взагалі-то гроші коштує.

  • Серед тих дрібничок- фільтр “чоловік/жінка”, відсутній, бляха, у фейсбуці!

   • А кого ви там чпокати зібрались?

    • Є така штука у соцмережах… Інколи, просяться у друзі всілякі фейки.. Якщо проситься “особа жіночої статі” – найшвидший спосіб дізнатися, чи це фейк (і не витрачати свій час) такий: заходите в її “друзі”, і якщо там хлопців в рази більше, ніж дівчат – то це фейк. А взагалі кого “чпокати” – це моя власна справа. Я лише підкреслив, яким достобіса незручним є сраний “фейсбук”

 21. немає у тому контакті ні одної притомної людини. видалитися звідти – справа півроку. не заходити туди – простіше простого. і не кажіть що вас не попереджали. у однокласниках теж одні дегенерати сидять. не дивуйтесь, що всі ваші персональні дані, зазначені вк та однокласнікі – відомі фсб, вся ваша переписка читається, і якийсь пранцюватий фсбшнік рже розглядаючи ваші фотографії з корпоративу. всі фото, будь яка ваша переписка може бути повернута проти вас, недарма терористи з ОЛДО та Криму на блокпостах переглядають ваш акаунт вконтактє та однокласниках. ТАК ЩО НЕ БУДЬТЕ ЗАКОНТАЧЄННИМИ

 22. Facebook – ну дуже дибільна соцмережа! Немає гнучкості, немає зручності! Ось приклад. Коли хочу написати в профіль про свої уподобання, назву улюбленої книги чи фільму наприклад, доводиться типу підписуватись на якісь гівняні сторінки іноземною мовою (тисячі їх!). Українською мовою неможливо вписати. А спільноти?? Де у фейсбуці українські спільноти?? Де таке різноманіття, як у ВК?? Де цікаві україномовні пабліки у фейсбуці???

  Ось накидаю кілька спільнот у ВК, спробуйте мені навести аналоги, “фейсбукомани”:
  http://vk.com/mova
  http://vk.com/brutalmed
  http://vk.com/grey_history
  http://vk.com/chefootball
  http://vk.com/kino_kritic
  http://vk.com/uarevo
  http://vk.com/biz_idea
  http://vk.com/public40297829
  http://vk.com/samgon
  http://vk.com/myukr
  http://vk.com/live_in_ua
  http://vk.com/ukraine.humor

  P.S. Єдиний позитив – введення “додаткових смайликів/емоцій”.

  • Нічого не можу сказати у відповідь, друже, лише підтверджу сказане – сам з таким стикаюсь. Окрім того, мене теж дратує відсутність корисних дрібничок Фейсбуку, які проте реалізовані у Вконтакті. От з чим стикнувся сьогодні – пошук по спільноті. У vk просто тиснеш на “2222 записів”, потім у пошук вписуєш потрібний текст і все. Воно прожене по всім записам, і видасть результат. У Facebook такого нема…

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.