Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171929 (195 за 24 години)

20 книг, що змінюють життя

| 21 коментар

Панорама

Одне з наших найпопулярніших опитувань, яке було розміщене на сторінках у соціальних мережах, звучало наступним чином: “Які книги надихнули вас на зміни в житті та справили незабутнє враження?”. Тривалий час результати цього голосування були невідомі широкому загалу, і сьогодні настав дізнатись рейтинг найкращих книг, які порекомендували читачі Inspired.

Біблія

Серед пам’яток світової культури особливе місце посідає Біблія, одна з найстаріших книг. Вона дає відповіді на питання, які завжди хвилювали людей, допомагає їм розв’язувати складні проблеми. Біблія не виникла відразу. Дослідники нараховують понад сорок творців Біблії, серед них – люди різного соціального становища, і саме створення цих книг відбувалося невипадково.

Антуан де Сент-Екзюпері   Маленький принц

Глибока філософська і разом з тим, виключно легка в читанні, казка-притча розповідає про великі події в житті істоти з іншого виміру – хлопчика на ім’я Маленький Принц. Кожна з цих історій не тільки цікава сама по собі, а й зачіпає цілі пласти людського мислення, людської суті та моралі.

Придбати у магазині “Наш формат” (MP3)
Завантажити для ознайомлення з толоки (DJVU, MP3)

Михайло Булгаков Майстер і Маргарита

Відомий роман легендарного російського письменника, що поєднує в собі такі жанри, як сатира, фарс, фантастика, містика та мелодрама. В романі чергуються дві сюжетні лінії, що розвиваються паралельно. Дія першої відбувається в Москві тридцятих років XX століття, друга є викладом подій Євангелія, а саме – тих його частин, що стосуються суду над Ісусом Христом і його страти. Крім цього, «московське» оповідання має декілька сюжетних ліній, що химерно переплітаються.

Завантажити для ознайомлення з толоки (FB2)

 Габріель Гарсія-Маркес Сто років самотності

Ця книга вважається шедевром Ґабріеля Ґарсія Маркеса, метафоричним описом історії Колумбії. Роман написаний в стилі “магічного реалізму”, тобто герої твору спокійно собі можуть говорити з мертвими пращурами, або піднятися одного дня з простирадлами і полетіти назавжди не зрозуміло куди. “Магічний реалізм” проявляється у дивовижному сплетінні побутового і міфологічного, казкового і рутинного, плотського і духовного.

Завантажити для ознайомлення з толоки (MP3, DJVU)

Оскар Уайльд Портрет Доріана Ґрея

У романі автор зачіпає важливі проблеми, пов’язані з культурними, соціальними та міжособистісними аспектами людських взаємовідносин. Зокрема, Оскар Уайльд через створені ним художні образи розкриває взаємозв’язок між мистецтвом і внутрішнім світом людини. Письменник намагається створити атмосферу прекрасного, відчуття краси через саму манеру висловлюватися. Він постійно вражає читача, вивертаючи сталі уявлення й поняття.

 Придбати у магазині “Наш формат” (MP3)

 Завантажити для ознайомлення з толоки

Джером Девід Селінджер Над прірвою в житі

Повість також відома під назвою «Ловець у житі» після перевидання перекладу в 2010 році. Цей твір, над яким автор, як стверджують критики, працював під час війни, є центральним у прозі Селінджера. У повісті від імені 17-річного підлітка Голдена Колфілда у вельми відвертій формі розповідається про загострене сприйняття американської дійсності й неприйняття загальних і моралі сучасного суспільства.

 Завантажити для ознайомлення з толоки

Ернест Хемінгуей Старий і море

В основі повісті розповідь про кубинського рибалку Сантьяго, його боротьбу з гігантською рибиною, що стала найбільшою здобиччю у його житті. У зовні реалістичний сюжет повісті вміщений багатий символічний підтекст, що надає зображуваному смислової двозначності. У підтексті порушуються засадничі філософські питання людського буття, виникають яскраві символи й самобутні асоціації.

Придбати у магазині “Наш формат” (MP3)
Завантажити для ознайомлення з толоки

 Еріх Марія Ремарк Три товариші

Роман допомагає усвідомити, що в світі є щось важливіше за гроші та кар’єру – дружба, яка може творити чудеса, змінюючи людей. Спогади про війну мучать Роберта Локампа, одного з головних героїв повісті, який втратив свою кохану. Але братерство, що утворилося під час війни, згуртувало трьох товаришів, готових на все заради дружби. Незважаючи на безліч смертей, червоною лінією в книзі проходить тема жаги до життя.

 Завантажити для ознайомлення з толоки

Пауло Коельо Алхімік

Надзвичайно філософський роман. Це урок надії, співчуття, доброти та пошуку свого призвання. «Алхімік» розповідає про пошуки і зна¬ходження життєвої істини. «Алхімік» – назва символічна. Алхімія, як стверд¬жує письменник у повісті, не обмежується пошуком Філософського Каменя чи створенням Еліксиру Безсмертя.

 Завантажити для ознайомлення з толоки

Іван Багряний Тигролови

Авантюрно-пригодницький роман, що не втрачає своєї актуальності й сьогодні. Динамічність сюжету, романтичність стилю, символіка, гуманістична ідея перемоги добра над злом – усе це вдало поєднується в романі. Сильний тип української людини — головний герой Івана Багряного.

 Придбати у магазині “Наш формат”
Завантажити для ознайомлення з толоки (MP3, PDF)

Рей Бредбері 451 за Фаренгейтом

Це роман про важке прозрівання особи в тоталітарному суспільстві (антиактуальній Америці), де панує майже повний контроль суспільства. Книжка, безперечно, є найпромовистішим символом інакодумства та свободи вислову. Це буквально перепустка в карнавальний світ без правил та приписів, царину пристрастей духу і тіла також.

 Придбати у магазині “Наш формат” (MP3)
Завантажити для ознайомлення з толоки (FB2/Doc,. MP3)

Михайло Булгаков Собаче серце

З блискучою майстерністю автор розкриває тему дисгармонії через втручання людини в закони розвитку природи. Ця ідея реалізується письменником в алегоричній формі. Простий та добродушний пес перетворюється в агресивну людиноподібну істоту, яка невдячна своєму творцю.

 Марія Матіос Солодка Даруся

Саме сімейна сага, чим насправді є «Солодка Даруся», відтворює правдивий дух минулої епохи. Це вражаюча, приголомшлива розповідь про безпощадні жорна історії, невитравлюване людське зло і незнищенне добро водночас, про природну толерантність людей різної крові і націй у часи історичних катаклізмів та про незбагненні пристрасті маленького людського серця.

 Придбати у магазині “Наш формат”
Завантажити для ознайомлення з толоки

Джейн Остін Гордість та упередження

Книга не є типовим любовним романом. Його відрізняє від багатьох творів подібного жанру відсутність палких обіймів, пристрасних поцілунків і ридань, довгих і нудних діалогів. Також, до переваг можна віднести простоту оповіді, нескладний виклад, тонку іронію та цікаві характери персонажів.

Михайло Коцюбинський Тіні забутих предків

У творі зображене ідеальне кохання, яке, проходячи через життєві випробування, не втрачає своєї сили, не нищиться, не зникає, а навпаки, загартовується, стає міцнішим, щоб поєднатися в смерті, У коханні поєднуються життя і смерть, реальність і міфічний світ.

Придбати у магазині “Наш формат” (MP3, книга)
Завантажити для ознайомлення з толоки (MP3, epub)

Джек Лондон Мартін Іден

Провідна тема роману – доля художника з народу в капіталістичному суспільстві. «Мартін Іден», як дзеркало, відобразив складні умови, в яких опинялась талановита людина в США 100 років тому. «Мартін Іден» роман соціальний, в якому уважно аналізується суспільство. В той же час  – це розповідь про любов, про розвиток цього почуття та про любов, як рушійну силу.

Януш Вишневський Самотність у мережі

Герої роману спілкуються за допомогою інтернет-чатів, обмінюються еротичними фантазіями, які виявляються реальнішими будь-якої вигадки. Зустрінуться вони в Парижі, пройшовши не через одне випробування, але головним випробуванням для любові виявиться сама зустріч. В книзі окрім основної лінії інтернет стосунків головних героїв, можна прочитати багато дуже захоплюючих і вражаючих історій з їх минулого життя.

 Патрік Зюскінд Парфумер: історія одного вбивці

Роман демонструє розрив між реальністю та ілюзією, коли людина незаслужено отримує шану і брудно нею користується. Через роман автор показує сенс запаху, його зв’язок із емоційним станом людини. Ода запаху, яким пронизано весь твір, красномовно оповідає про існування іншого світосприйняття, що не піддається звичайному розумінню.

Альбер Камю Чума

Книга про сенс існування, що знаходиться серед нісенітниці. Це хроніка маленького міста на узбережжі Середземного моря, мешканці якого приречені вимерти від чуми. У цій книзі Камю розвиває існуючі мотиви попередніх творів: теми абсурдності буття, свободи, вибору, бунту.

 Придбати у магазині “Наш формат”
Завантажити для ознайомлення з толоки

Джек Лондон  Любов до життя 

У творі розповідається про людину, котра стояла на краю смерті, але зуміла врятуватися завдяки завзятості, мужності та любові до життя. Герой оповідання має пройти через серйозні муки на шляху до свого спасіння.

Джерело: Inspired

21 коментар

 1. Портрет Доріана також можна завантажити для ознайомлення з толоки

 2. 2 твори Булгакова – то забагато як на 20-ку.

  • Я читав лише “Майстра і Маргариту” і можу з упевненістю сказати що це геніалний витвір мистецтва

 3. Навряд чи біблія дає відповіді хоч на якісь питання, окрім примітивного подання кількох морально-етичних правил та цілої купи шовіністичних, женоненависницьких та насильницьких пропаганд. Зрештою, подані тут книги це швидше включення до хорошої шкільної програми, яка сумлінно прочитається і забудеться за непотрібністю. Включив би сюди швидше книги Оруела, Хітченса, Харріса, тобто ті, які справді різко і надовго змінюють світогляд і відкривають очі, перш за все, дорослій та зрілій людині.

  • Ти говориш про Біблію стереотипом атеїста. Ця велична книга, написана так, що прочитавши її, кожна людина отримає свою відповідь на конкретне питання, неважливо від віросповідання, статі, статусу чи інтелекту. І ця відповідь буде правильною, вона заставить задуматися і змінитися на краще.

   • Та ні. як раз, він правий, з того ж боку, можна казати, що ти говориш стереотипом віруючого. Нінаякі питання вона відповіді не дає. Може тільки брехливі, о, так це вона вміє.

   • Залюбки подискутував би з тобою, та мова йде про книги. І раз так, пропоную тобі наступні: “Бог не любов” Крістофера Хітченса та “Кінець віри” Сема Харріса. Зауваж, дані книги не містять атеїстичної пропаганди і є суто висловленням думок доволі поважних людей. Якщо тобі, як віруючому, справді цікавим є розширення світогляду, прочитай їх так, як я свого часу читав біблію. Це буде чесно

   • Релігійні книги, до яких і відноситься “Біблія”, не відповідають на жодне запитання. Вони лише заповнюють “порожнину” не даючи відповіді на питання (Бог білий плям) та ще й спонукають людей до того, щоб такі питання взагалі не задавати, а як нема питань — не потрібна й відповідь.

    Цікавлять відповіді на питання, шукайте їх в справжній науці, та уникайте різних псевдонаукових та околонаукових видань та творів.

   • Не бачу сенсу розглядати Біблію більше ніж збірник давньоєврейських міфів. У тій же грецькій міфології більше позитиву. Як би то не було, думаю не розумно восхваляти бога який возвишає над всіма народ вибраний, створює безліч геноцидів, вбивств, Який є нетерпимим до сексуальних меншинств, сексу, людяності і розуму. У Біблії маса подібної дурні, можна довго говорити про метафори, але в чому тоді сенс коли кожний “слово боже” на свій лад трактує))

 4. Майже все що тут є просто нудне. Складається таке враження, що люди прочитали книгу в школі і більше нічого не читали…

 5. Мала необережність прочитати Альбера Камю “Чума”. Вже прошло 5 років, а й досі ввижаються жахіття з тієї книги, коли почую слово – чума.

 6. Таки бачу, що фанатики є на сайті та ще й модератори… Цікаво, що їх так заїло, щоб видалити мій коментар??? Колись фанатики мали більше влади – палили живцем науковців…Ех, часи, звичаї…

  • Зараз не спалюють, але не тому що добрі, а тому, що слабкі…(приблизно Ніцше)))

 7. Особисто мій світ перевернули: езотеричний К.Кастанеда, філософічні брати Стругацькі(“Град обреченный”), Умберто Еко(“Маятник Фуко” – особливо), М. Павич(“Хозарський словник”), Джон Фаулз(“Волхв”), ранній В.Пелевін. Це моя думка – нікому не нав’язую.

 8. прочитайте Андрея Кудина “Как выжить в тюрьме”. дуже розумна книжка

  • Це ви про “Как выжить и провести время с пользой в тюрьме”? Дякую, що нагадали, як звати автора. Колись читала її, а ім’я автора забула. Він розповідає реальні історії реальних людей, тому стоїть на голову вище згаданих у списку авторів, більшість з яких писали “фантастику”. За іронією долі, той хто пише правду, ніколи не стане видатним письменником.
   А щодо списку найпопулярніших книг, то він мене не здивував і не втішив. Що й не дивно: не варто чекати оригінальності від більшості:). Вище згадані твори перевертають свідомість пересічного читача, бо описують банальні речі з незвичного кута зору.Люди колами ходять навколо одних і тих самих книжок, список яких майже не змінюється з роками (Матіос у першій десятці – це велика перемога української літератури). Внаслідок цього культура просякнута ідеями, з цих книжок почерпнутими, і коли берешся читати їх сам – вони виявляються нецікавими. Складається враження, що люди навіть у такому безпечному ділі, як читання, бояться ризикнути.

 9. Джек Лондон – Ячмінне зерно ,це книга,яка змінила моє життя….

 10. Між іншим, Булгакова з його Майстром і Маргаритою видалили зі шкільної програми за антирадянщину та сатанізм… Попи постарались!

 11. “Трилогія бажання” Драйзера і Американська трагедія, а ще Адам Сміт “Про багатство народів”, книги Карнегі, Загребельний “Диво”

 12. Дивна якась двадмцятка. Як на мене, це повна дурня робити таку вибірку…
  Виглядає усе це, як реклама деяких авторів, книг, – бажання поставити на один щабель старих визнаних класиків і сучасних авторів.

 13. Читав половину з цих книжок. І як на мене вони є справжнім витвором мистецтва. Деякі з них посправжньому заставлять вас задуматися над сенсом вашого життя… Пізнати те чого може вас нсвіт якщо ви цього самі захочете. Особливо сподобались Алхімік, 451 градус…, над прірвою у житі і Старий і море.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.