Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171182 (161 за 24 години)

Нове європейське кіно «Янгол-охоронець» (Schutzengel) від Тіля Швайгера

| 5 коментарів

Фільм «Янгол-охоронець» можна назвати сімейним для Тіля Швайгера, адже він виступив режисером, продюсером, доклав рук до сценарію та знявся в головній ролі разом зі своєю донькою Луною. Фільм знятий відверто під Тіля, наприклад постійні жарти над його віком, адже зараз актору та режисеру дійсно 49.

Вслід за тенденцією повернення старих зірок в Штатах, Німеччина не пасе задніх. Адже Швайгер запросив до свого творіння цілу плеяду німецьких акторів: Каролін Шух, Моріц Бляйбтрой, Хайнер Лаутербах, Райнер Бок, Ральф Херфорт, Тим Уайлд, Аксель Штайн, Мики Хардт та ін.

Фільм вийшов цікавим та захоплюючим. За кількістю сцен з гучними перестрілками він б’є всі рекорди. Макс Фішер (Тіль Швайгер) розстрілює десятки бандитів та групи спецназу одна за одною. Здається що актори котрі виконували другорядні ролі могли навіть підкачатися поки носили за собою трубу для вибивання дверей.
Але за рахунок цих сцен фільм не губить своєї актуальності; сюжет не втрачає своєї захопливості.
Лейбл «Warner Bros. Germany» вже на початку стрічки афішує високу якість.
Янгол-охоронець розпочинається з драми 15річної дівчинки Ніни (Луна Швайгер), котра сама того не бажаючи, штовхає на абсурдну смерть хлопчину офіціанта, та ставши свідком його ж смерті переходить дорогу нечистому на руку, ексцентричному мільярдеру Томасу Бейкеру (Лайнер Лаутербах). Вона потрапляє в програму захисту свідків, де знайомиться з Максом (Тіль Швайгер) який віднині стає її янголом-охоронцем.
З фільму можна зробити висновок, що в Німеччині поліція повсюди, якщо новини в кіно завжди на потрібному каналі, то в Німеччині поліція завжди в потрібному місці і в будь який час, хоча поліцаї й не вражають своїм розумом, де ж скільки розумників набрати. Хоча це є діагнозом багатьох екшенів. Ми до кінця фільму так і не розуміємо на чиїй же стороні копи. (за статистикою в німеччині на 100 тисяч населення припадає 321 атестований поліцейський, це майже на сотню менше чим в Україні)
Беззахисна дівчина-сирота, котра скитається по світу та постійно просить в свого охоронця та наставника навчити її стріляти, – нічого не нагадує? Звичайно «Леон Кіллер» (1994) . За всіма законами сінематографу вона мала би закохатися в Тіля. Але в цьому фільмі зовсім інша любов, дівча викликає батьківські почуття в головного героя. Адже в ролі Ніни знімається його донька.

Фільм не на секунду не дає занудьгувати, сюжет гармонійний та реалістичний, картина дійсно щира та емоційна, це типово європейський фільм з голлівудськими амбіціями, це кіно не лише ефектне, але ще й розумне та емоційне.
Студія Warner, разом з Тілем Швайгером не підкачала, та народила першокласну, глибокоемоційну, чутливо-захопливу картину з частково класичним сюжетом та вражаюче реалістичними спецефектами.
Дещо про стрілянину:
В сценах перестрілок картина дійсно європейська, та де в чому німецька: сцени перестрілок ідеально поставлені, постріли точні, хоча подекуди їх забагато, час від часу, камера крупним планом ловить ствол в кобурі Макса в стилі вестернів.
Остання бойова сцена сильно нагадує Counter-Strike, – багато нерозумних бандитів с АК і ПК і один герой з М16. До речі всі актори провели 4 тижні в справжньому таборі для новобранців, а військові сцени ставилися під керівництвом американського спецназівця та інструктора по зброї Пола Моріса.

Після зйомок, актори показували картину німецьким військовослужбовцям в Афганістані, стрічку одночасно дивилося до 2 тисяч людей.
Фільм отримав позитивні відгуки від військових, які захоплювалися відточеністю військових сцен. Сюжет для них є близьким, адже Макс Фішер – це не куленепробивний спецагент. Він відставний солдат, звичайна людина, якій боляче і самотньо. «Діалоги персонажів зачіпають теми: як важко жити з військовим та яку ціну він платить за свій вибір», – з інтерв’ю Тіля Швайгера для Російських ЗМІ.

Атмосферу фільму підтримує правильна музика. В фільмі використано композиції OneRepublic & Linkin Park.
Беззаперечно в цьому фільмі все чутливо та захоплююче, фільм цікавий та вражаючий, а головне Європейський, що є нам близьким. Не знаю як вам, але мені вже трішки набридли голлівудські касові картини, які не мають жодного сенсу. Та цей фільм дійсно з душею.

by Alex_Cold

На даний час триває робота над перекладом субтитрів  для подальшої озвучки студією UAVoice. Хто має бажання приєднатись дивіться тут.

Автор: Alex_Cold

Слухаю рок. Обожнюю кіно та пишу про нього. Люблю українське.

5 коментарів

  1. українською буде?

  2. Авторе, трясця, ти хоча б імена нормально поперекладав, я вже не кажу про саму статтю, котру точно писали, або російською, або час автору згадати шкільну програму української мови. І якого біса трейлер російською? Чухай писати свої статті на рутрекер.

    • Шановний, до вашого відома, фільму немає в прокаті українською, українського трейлера неіснує, не існує навіть англійського, якщо ви знаєте німецьку можете подивитися в оригіналі. Які конкретно звороти вас занепокоїли і ви вважаєте їх російськими, коли маєте на увазі інтервью Тіля, то він давав його для російських видань, тому його лексику я змінити не можу.

      • І ще одне, ви читали Жадана? Можемо посперечатися з вами, який з діалектів солов’їної є аутентичнішим. На мою думку мова на слобожанщині найбільше відображає українську ментальність, я пишу народною мовою, коли не подобається читайте якихось Лемків.

  3. Коли ж вас цікавлять такі дрібниці як імена, то дійсно їх я запозичив з Кінопоіску, і не соромлюся цього, освідченій людині не соромно використовувати свої знання, не важливо читаєш ти українською, російською, англійською, чи ще якоюсь з мов (я інших не знаю) так як німецьку я не розумію, в українському інтернеті про фільм немає жодної інформації, навіть на вікі не написано, можливо десь недоопрацював з перекладом, але якщо хочете звинуватити мене в плагіаті російських текстів, то спробуйте, наврядчи ви знайдете хоч одну схожу думку в російських джерелах, звичайно за виключенням цитат чи імен персонажів.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.