Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169402 (168 за 24 години)

Завдяки українцям російська мова стала другою за популярністю в інтернеті

| 35 коментарів

index

За даними w3techs станом на 19 березня 2013 року російська мова обійшла німецьку і стала другою за поширеністю мовою в інтернеті. Російську мову використовують 5,9% усіх сайтів інтернету.

Російський домен .ru став найпопулярнішим національним доменом у вересні 2011 року і його популярність з того часу постійно зростала. 89.8% сайтів у доменній зоні .ru використовують російську мову. Крім того, 88.7% сайтів у доменній зоні країн колишнього СРСР .su також використовують російську мову, і ця доменна зона також набирає все більшої популярності.

Російська мова є найбільш вживаною на сайтах кількох пострадянських держав, її використовують:
– 79.0% сайтів України,
– 86.9% сайтів Білорусі,
– 84.0% сайтів Казахстану,
– 79.6% сайтів Узбекистану,
– 75.9% сайтів Киргизстану,
– 81.8% сайтів Таджикістану.

За популярністю використання серед ТОП-1000 сайтів російська має дещо слабші позиції: вона на 6 місці після англійської, китайської, французької, німецької та японської. Більшість російськомовних сайтів використовують кодування UTF-8 (62.0%), 37.5% ще використовують Windows-1251 і 0.4% використовують KOI8-R.

Що ми можемо зробити, скажете Ви? Ну що ж, перш за все раджу всім скористатись порадами наданими у статті “Перевір мову свого браузера!”, а також вимагати від українських сайтів використання державної мови у всіх напрямках (у цьому Вам допоможе спільнота “И так поймут” ).

Джерело: Watcher

35 коментарів

 1. Не завдяки українцям, а завдяки малоросам та хохлам!

  • Таки напевне українцям, які не дуже слідкують за налаштуванням бравзерів та не вимагають українського… або ж українців в Україні дуже мало

   • Ну Українців то 78%, а виходить з них користуються українською мовою в інтернеті лише 15%

 2. Дуже великою проблемою є те, що Гугл видає російськомовні посилання незалежно від того, чи в налаштуваннях вона ввімкнена. Я от користуюся Bing-ом і таких проблем невідчуваю.
  Також є проблема з нестачею інформації, але з цим потроху вирішується.
  Ну і проблема звички, бо більшість всерівно вводить у пошуковиках фрази, дивиться фільми, читає новини… москальською, що дуже розчаровує.

  • + Буває проблема, що пишу українською, а навіть ставлю фільтр шукати тільки сторінки українською, а воно блін тупо перекладає на російську і показує мені сторінки російською =/

 3. Проте в налаштуваннях можна заборонити рекламу російською мовою – і тоді результати пошуку відчутно зміняться у Гуглі, бо він дуже рекламно орієнтований, так би мовити “відкритий” і “некомерційний”.
  Спробуйте.

  • Можете викласти інструкцію як це зробити?

  • де саме можна заборонити рекламу російською мовою? Хотів спробувати проте не знайшов

  • Оця сторінка.
   Коли ви шукаєте щось в Гуглі, він видасть спочатку рекламні (комерційні) посилання, там буде таке речення:
   Оголошення, пов’язані із запитом
   Далі там буде знак оклику в колі, коли ви на нього натиснете, з’явиться посилання до “Менеджера налаштування оголошень”
   Далі натисніть розділ “Реклама в інтернеті” і там в параграфі “Ваші демографічні показники” вилучіть російську.
   Також, в цьому менеджері ви зможете заблокувати разєтку та інших.
   https://www.google.com/settings/u/0/ads/preferences

   • Фігня то все. В мене виявляється вже були вказані ті показники, але москальська всерівно з’являється частіше української. Всетаки, як не крути, гугл – гімняний пошуковик, коли йдеться про регіональні стандарти. Не повернусь на нього, допоки не виправлять це.

   • Ґречно дякую, обрав українську. Подивимося як буде працювати.

 4. Це адекватні показники реального застосування української мови в Україні, 20-30%, мільйонів 10, не так і мало.

  • Це далеко не адекватні показники, скоріше, навіть, зовсім не адекватні.
   При пошуку інформації, навіть виконуючи усі рекомендації по ідентифікації себе в мережі, як українця, я в кінцевому результаті опинюся на сайті з російською мовою в 9 випадках з 10. Така пропозиція.
   Більшість українців відразу шукають російською ( + підказки допомагають), споживають російський контент, при наявності аналогічного українського. Така позиція. Точніше, її відсутність.
   А Ви, Кося, повелися на непряму пропаганду того, що, ніби-то, Україна в більшості своїй російськомовна. Це також добре видно по теперішньому “хахляцькому” телебаченню.

 5. Вже на другому сайті сьогодні зустрічаю цю новину, і не розумію. В чому тут досягнення українців? До чого тут взагалі Україна?
  Зімбабве он використовує англійську на своїх сайтах, невже це є досягненням для англійської мови? Чи для Зімбабве? Чи яке це взагалі має відношення?

 6. Не дуже втішна для нас новина :-(
  Але більше обурило те, що в Україні 79% сайтів російською … так і є …

 7. Якщо є україномовна версія сайту завжди користуюся нею. Часто писав скарги на відсутність української мови на сайті. Але нажаль бувають такі сайти де немає куди поскаржитись.

 8. Ви просто подивіться статистику Выкіпедії.
  До позаминулого року навіть редагували з України переважно Російську.
  Наразі 60 на 30 на користь української. Прогрес відчутний.
  Перегляд взагілі десь 75 на 16 на 8
  Російська- Українська Англійська.
  Хоча останнім часом і виріс в 1,5 рази в з 10 до 15% але ще не початий край.

 9. говори державною мовою ахахах

 10. Мені прикро але мої друзі непросто користуються російською мовою в інтернеті,але й просто у спілкувані один з одним не вміють чи просто через лінощі не переходять з російської на рідну українську мову,хоча розмовна українська…

 11. Вам не набридло кожен день про Росію та її мову писати?)))

 12. Згідний з Arathorn.
  Їх (Росію, язичіє, сайти, телебачення, Калєсніченків разом з Шустерами і Кернесами і т. д.) потрібно просто ігнорувати. Нам своє робить.

  • Так.. справді, ігноруй ворога і він зникне :) Ну ну

   • Час від часу міняйте вектор на більш патріотичний. Плюс вектор має бути спрямований на всю Україну, а не тільки на її певну частину.

 13. Цікаво, якщо я прийму російську мову з браузера, я стану справжнім українцем? + вишиванка?

 14. В короткому повідомленні не можливо пояснити все. Але хочу тільки щоб нас емігрантів не вважали за зрадників України, для нас вона над усе. Робимо все можливе аби протистояти антиукраїнській проропаганді тут в цій “демократичній” Європі. На мій погляд Україна б мала бути не залежною і від Москалів, і від EU. І ті і другі однакові, їм потрібна територія, люди для них ніщо, і свої теж. Але москалі це ворог число 1. А тому кожну російськомовну сторінку з України наголошую на Google як, небезпечну, українців на Skype з рідною мовою російською блокую і не підтримую звязки. Для українців e-mail rpb@szm.com.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.