Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170627 (343 за 24 години)

Затверджено сценаристів народного фільму “Крути: честь і кров”

| 2 коментарі

крути

Цієї неділі, на черговій нараді творців кінострічки “Крути: честь і кров” було підбито підсумки конкурсу сценарних заявок і проведено організаційну зустріч із авторами трьох найкращих синопсисів.

«Ми щиро вдячні усім за подані заявки та бажання долучитися до створення повнометражного народного фільму про передісторію подій на станції Крути, героїчний бій та його наслідки. Переглядаючи заявки, я вкотре переконався, що ми взялися за реалізацію дуже потрібного суспільству проекта. Тому і відповідальність на команді фільму і зокрема сценаристах лежить теж надзвичайно велика», — розпочав продюсер Василь Мартюк.

«Загалом надійшло понад двадцять листів від сценаристів. Вони пропонували для розгляду експертної ради свої варіанти синопсисів та манери викладу діалогів персонажів. Також дехто подавав просто ідеї, деталізовані фрагменти чи концептуальне бачення картини. Після тривалого аналізу та обговорення  ми дійшли згоди і затвердили на посадах сценаристів фільму трьох осіб, яких і запросили на цю зустріч — Анну Смірнову, Івана Борисюка та Леся Якимчука, – констатував режисер Олесь Юсипчук. – Їм буде надано також пропозиції інших конкурсантів і при потребі вони зможуть залучити до роботи їх також. Адже як не як фільм має статус «народного».

На зустрічі були присутні історики за фахом Юрій Юзич та Микола Бігус, які висловлювалися з приводу відповідності творчого задуму продюсера, режисера і сценаристів до подій, що навічно закарбувалися у історичній дійсності українського народу. Вони детально розповіли про передісторію подій та настрої що панували в суспільстві на той час. Також було обговорено концептуальне бачення історика Ярослава Файзуліна, що спеціалізується на даному періоді та здійснюватиме історичний супровід роботи над фільмом.

Важливим є розуміння того, що історики та сценаристи вкладають у фільм не оспівування чергової поразки українців, не квиління про нескінченні поневіряння знедоленої нації, а прагнуть показати звитягу і силу нездоланного духу молоді, чий подвиг повинен озватися у гарячих серцях нового покоління.

Спільними зусиллями, після підбиття підсумків зустрічі, колектив вибудував приблизну сюжетну фабулу, узгодив графік роботи та організаційні питання. Готовий рукопис сценарію заплановано здати до початку літа. Після чого розпочнеться підготовчий період, пробні зйомки, PR та фандрайзинґова кампанія. Детальний план зараз розробляється командою і буде незабаром опубліковано для широкого загалу.

Більше деталей про те як можна долучитися та допомогти проекту читайте на сайті – http://kruty.hurtom.com/
Скринька для пропозицій – kruty2014@gmail.com

Олекса Мельник,
журналіст народного фільму «Крути: честь і кров»

 

2 коментарі

  1. Яку хорошу справу робите хлопці. Дійсно як нам бракує якісного історично-патріотичного фільму. І думаю що не потрібно боятися “показувати поразки українців” . Хіба закінчення фільму “Хоробре серце” з Мелом Гібсоном не поразка не трагічність, та саме відвага духу, спротив, самопожертва хіба не є героїчність?

  2. Дійсно, історія дуже символічна.
    Про те, як старі політикани послали хлопців на убой, щоб встигнути самим драпанути з неньки на Захід. А потім ще мали нахабство назвати це “подвигом”. Хоча нормальні люди вже тоді це називали військовим злочином.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.