Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171905 (202 за 24 години)

«Людина, яка змінила все» або «той, хто повірив у себе»

| 5 коментарів

Коли я була малою, мій батько щодня запитував мене : «Що ти сьогодні зробила для дому?»… І було так соромно, коли мені не було що відповісти… Головне гасло цієї кінострічки «А що в житті зробив ти?».
Назва фільму – калька з російської. «Moneyball» можна було б перекласти як «М’яч за гроші» або «Ціна мя’ча» чи «Коштовний м’яч»(такий мені найбільше подобається). Це ще одна екранізація роману Майкла Льюіса «Moneyball: The Art of Winning an Unfair Game»(мистецтво перемогти у нечесній грі). Попередньо був створений фільм «Невидима сторона» на книгу «The Blind Side: Evolution of a Game».
У головного героя, Біллі Біна, немає навіть шансів зробити з бейсбольної команди невдах зірок, і вивести їх у Play off. Це розповідь про суто математичний підхід до спорту – прорахунки, відсотки, ціновий ринок гравців. Це розповідь про відчайдушну віру в те, що справа гідна результату, особливо коли всі факти із 20 програних матчів говорять протилежне.
Це фільм про спорт з першого погляду. Я у бейсболі зовсім не тямлю, але не правила гри є лейтмотивом стрічки. Це фільм про боротьбу. Головний герой мав владу, щоб впроваджувати свої новації – будучи головним менеджером команди, Бін мав ще й ідеї, керувався не тільки прагнення збагачення, не боявся втратити роботу, а то й сім’ю. На свій страх і ризик, він виробляв нетипові речі для бейсболу – наприклад, взяв у команду гравця, у якого травма руки і м’яч кидати він більше не може. І все тому, що Білл повірив одному талановитому економісту, такому собі хлопцеві в окулярах, що займав ланку консультанта в компанії конкурентів. Білл про повірив у чийсь талант. І поставив на нього все.
Це фільм про те, що робити,якщо влада опиниться у руках когось із нас? Кидати виклик системі.
Уявіть, що у вас є потенційна можливість дуже непогано заробити (до прикладу провернути якусь невеличку аферу) і отримати тисячу-дві конвертованої валюти. Хто цього не зробить, міцно потисніть свою руку! Але більшість миттєво продумали, на що витратять ще «не свої гроші». Так от, це фільм, про фанатичну любов до справи, хоч навколо крутяться мільярди і в саме ядро, де вони так потрібні, – не попадають.
Кажуть, зроби крок – і дорога з’явиться сама собою. Навіть якщо це крок у туман.

5 коментарів

  1. Дякую, дуже змістовний аналіз! Я давно записав фільм у список бажаних до перегляду, але Ваша рецензія надихнула дивитись його негайно!)

  2. Хоч вважаю бейсбол найтупішою, найнуднішою і найпримітивнішою грою, але фільм досить цікавий і захоплюючий. Особливо сподобалася гра Піта. Один з небагатьох фільмів, де він справді грає, а не просто вдає якогось персонажа.

  3. реєструйтеся в нашому каталозі сайтів
    http://catalog.crystalstudio.in

  4. Дякую. Після прочитаного захотілось переглянути фільм.

  5. Існує український дубляж, але на носіях не виходив(( Раджу дивитись в оригиналі)

    Фільм приємно дивитись. Піт мінімум на номінацію Оскара заслужує…

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.