Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169075 (212 за 24 години)

У онлайн-путівника Wikivoyage з’явилася україномовна версія

| Прокоментуй!

Wikivoyage-logo-uk.svg

29 березня відкрито українську частину онлайн-путівника Wikivoyage, яка отримала назву «Вікімандри».  «Вікімандри» – українська частина онлайн-путівника Wikivoyage, одного з останніх проектів фонду Wikimedia Foundation, запуск якого відбувся на початку 2013 року. Мета Wikivoyage – надати користувачам інформацію щодо туристичних напрямків, а також рекомендувати готелі, ресторани і цікаві туристичні об’єкти.

Основною метою Вікімандрів є створення вільних ілюстрованих путівників різними мовами для туристів, а також статей про різні маршрути, розмовників, загальних і докладних карт. Наповнення сайту є плодом співпраці учасників з багатьох країн світу. Український розділ Вікімандрів був започаткований в Інкубаторі 13 листопада 2012 року, ініціатором створення став користувач Base. Після обговорення і голосування учасників спільноти українських проектів Фонду Вікімедіа для української версії проекту була прийнята назва Вікімандри.

Український розділ є 12-м серед усіх мовних версій. На сьогодні українські Вікімандри редагують понад 50 зареєстрованих редакторів, з яких лише шість зробили більш як 100 редагувань: Voll, RLuts, Nickispeaki, Will D, Leinbach, Base.

 У Wikivoyage використано вікі-технології, які дозволяють користувачам створювати, оновлювати та редагувати окремі статті.

 «Wikivoyage – безкоштовний, повний, актуальний і надійний міжнародний путівник. Щоразу, коли мандрівники зустрічаються, вони розповідають про відвідані місця і розпитують про місця, які вони збираються відвідати. Ми прагнемо полегшити обміни цими знаннями», – так охарактеризували проект його розробники.

У Вікімандрах створена докладна довідка і повна географічна ієрархія континентів, а також статті-заготовки для більшості країн, що дає добре підґрунтя для розвитку. Для пожвавлення головної сторінки і стимулювання учасників до створення хороших статей кращі з путівників будуть регулярно вибиратися кращими статтями місяця.

До участі у розвитку проекту запрошуються всі бажаючі, наповнення інформацією існуючих або знову створюваних путівників є захоплюючою роботою. Будь-хто може почати з опису свого рідного міста чи написати про особливості своєї недавньої туристичної поїздки. Ті, хто добре володіють іноземними мовами, можуть спробувати створити розмовник. Адже така інформація може стати корисною і унікальною для мандрівника.

Один із найактивніших авторів вікімандрів Володимир Метенчук (Voll) каже:

Мені подобається ідея вільного путівника, який оперативно поповнюється. Перед поїздкою я збираю звідусіль інформацію про ті місця, куди я їду, а також отримую багато вражень і знань під час подорожі. То чому б мені не поділитися з громадою цими знаннями, які можуть виявитися корисними для інших і які з часом я неминуче забуду, якщо відразу не занесу їх у Вікімандри? Зараз ми стільки їздимо по світу, що на путівники потрібна купа грошей, та й навіщо возити з собою паперові книги, коли є Інтернет, коммунікатори та планшети – краще всі разом напишемо всесвітній путівник!

Джерело: «Вікімедіа Україна»

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.