Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169083 (212 за 24 години)

Перша аудіокнига для незрячих від Гуртом: тепер на CD!!!

| 10 коментарів

30178652

Сат-Ок. Земля Солоних Скель (1985)– перша аудіокнига від Гуртом, озвучена активістами Гуртом (паном Олегом Ярмолінським – голос, та пані Оксаною Франчук -звукорежисура). Реліз цієї книги, окрім поширення україномовного в Інтернеті, має своєю метою видання дисків для незрячих. Шановні гуртомівці завдяки Вашій допомозі 21 березня 2013 року уже отримали з Ростоку весь тираж диску – 1000 екземплярів.

Заплатили 8018 гривень + поштові витрати, які на сьогодні вже складають більше 300 гривень.Залишок грошей ми використовуємо для розсилки дисків по обласних УТОСах та бібліотеках. Наразі можливо потрібні будуть додаткові кошти на пересилку дисків до обласних УТОСів і якщо Ви можете допомогти фінансово, то будемо дуже вдячні (реквізити в темі на толоці). Всі кошти, що залишать підуть на виготовлення 2-ої частини.

Нам потрібна допомога активних гуртомівців, які можуть отримати і передати диски на місцях. Якщо хто зможе привернути увагу преси до нашої гуртомівської акції – було б круто. Дякуємо УСІМ хто долучився до цієї справи!

 

Про цю чудову книгу та її незвичайного автора свого часу пан cizarion цікаво розповів в своїй анотації до власного релізу цієї книги в розділі «друкована . зарубіжна література» ось тут,  там же до речі, є і посилання на сайт музею Сат-Ока в Польщі.

Коротка інформація:

Сат-Ок (Довге Перо; ім’я за паспортом – Станіслав Суплатович (польською – Stanisław Supłatowicz), 1920-2003) – письменник, автор відомих в колишньому СРСР автобіографічних повістей “Земля солоних скель” (1957) і “Таємничі сліди”. За походженням метис (був сином вождя індіанського алгонкінського племені шеванезів (шауні) Лео-карко-оно-ма (Високого Орла) і польки Станіслави Суплатович (індіанське ім’я – Та-ва, Біла Хмаринка), що втекла з царського заслання з Чукотки на Аляску, а далі – в Канаду). Виріс серед індіанців.
Незадовго до початку Другої світової війни разом з матір’ю виїхав у Польщу, як передбачалося – на рік (1937). Працював на пошті. У 1940 р. вони обоє були заарештовані гестапо. З потягу, що йшов в Освенцим, Сат-Ок втік і приєднався до партизанського загону Армії крайовой – АК (псевдонім – “Козак”, кавалер Хреста доблесних (pl: Krzyż Walecznych). Після війни за участь в АК заарештований комуністичною владою, пробув декілька років в ув’язненні. Після звільнення працював моряком, потім замешкав у Ґданську і одружився.
З 1958 р. почав писати книги про своє життя серед індіанців, перекладені на багато мов світу, в тому числі й на українську. Брав участь в телепередачах, вважається одним з піонерів руху індіаністів у Польщі.
Помер 3 липня 2003 р. в Ґданську. У цій книзі описані неймовірно захоплюючі дитячі та підліткові роки писменника.

Олег Ярмолінський: Ми з Оксаною поставили собі намалювати звукову картину, в якій голос оповідача звучить не на першому плані, а займає те ж саме місце, що й музика, пісні та звуки природи. Тому відшукали десятки автентичних індіанських пісень, звуки природи та голоси тварин. З цього зробили підложку для книги. Сподіваюсь, книгу цікаво буде слухати усім дорослим та дітям.
Ми взялися за цю справу, бо хочемо, щоб у українського слухача були цікаві пригодницькі книжки (в першу чергу для незрячих та дітей, бо вони ЗМУШЕНІ жити в тому звуковому просторі, який ми з вами їм влаштували). Над цим постійно працює чимало талановитих людей, тож ми вирішили покласти і свою скромну цеглину в цей майбутній палац. ))
63042948Чудовий рівненський музикант, художник і талановитий енерджайзер Юрко Журавель запропонував свій варіант обкладинки, який нам дуже подобається. Юрко намалював, як досі безіменний 12-річний хлопчик сам здобув собі ім’я – Сат Ок (Довге Перо)  І це найчудовіший подарунок справжнього профі.
Відомий в світі, український диригент і хормейстер Олександр Вацек дозволив використати запис хорової капели «Орея» з альбому 1986 року, а саме 9-ту симфонію Антоніна Дворжака «Симфонія з Нового Світу», яку Дворжак написав під враженням від ознайомлення з музикою і культурою північно-американських індіанців (княпати сюди )
І «благословив», сказавши що Йому ця робота подобається ))
Минулого року, на запит власника Нашого Формату, щодо якості цієї роботи, директор НФ Антон Мартинов, який особисто курує аудіо літературу, написав: «Мені сподобалось. …
Резюмуючи по аудіокнизі “Сат-Ок. Земля Солоних Скель” – моя думка, що як для бюджетного варіанту аудіокнига виконана на 95% зі 100%. А для комерційного на 80-85% зі ста. Тобто, на п’ятірку.»
Підкреслюю, що цей проект є АБСОЛЮТНО НЕКОМЕРЦІЙНИМ. Жодна людина (окрім, звісно виробників диску) на цьому нічого не заробляє.

Щира подяка від Гуртом пану Олегу Ярмолінському та  Оксані Франчук за власне створення аудіокниги, Юрку Журавлю та Ігорю Зубрицькому за обкладинку, а також Олександру Вацеку та Сергію Камінському

10 коментарів

 1. Чи можна замовити для особистої колекції?
  Звісно за гроші.

  Я б навіть радив поставити у двічі більшу ціну – один диск собі, а другий для потребуючих.

  Що скажете?

 2. Дуже дякую вам, що таки довели цей проект до кінця. Якщо будуть наступні проекти, обовязково долучусь фінансово.

 3. Це справді класно!
  І дуже добре що сповістили про успіх акції на головній сторінці.
  Якщо будуть ще такі акції – обов’язково підтримаю.

 4. Я вдячний УСІМ хто до цього долучився. Ті, хто допомагав ОБОВ*ЯЗКОВО отримають диск )). Комерцію при цій владі ми вирішили не розпочинати, (навіть блавгодійну), щоб прокуратура не знищила наше починання з самого початку. Думаю, що ті хто займається бізнесом нас зрозуміють і пробачать.

 5. Гуртомівці, вітаю! ідея запису аудіо-книг для незрячих – дуже актуальна справа, знаю не з розповідей, бо й сама долучена до благодійного проекту запису аудіо книг для сліпих, тож можу допомогти контактами – диски нашого проекту також потрапляють у школи-інтернати, де навчаються діти із вадами зору, гадаю цей диск буде також цікавим для них. також можу бути корисною в начитці чи редагуванні тощо на волонтерських засадах:) мої контакти kysilkat{@}gmail.com

 6. Я б теж собі диск купив, а кошти пішли б на додатковий тираж, чи на інші проекти.
  Розгляньте таку можливість.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.