Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1168861 (247 за 24 години)

Христина Соловій: Російська попса – це те, що я б не заспівала

| 18 коментарів

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=wacibMUF2fA]

На телеканалі “1+1” у розпалі пісенний конкурс “Голос країни”. 20-річна львів’янка неабияк заінтригувала глядачів заявою, що ніколи не співатиме російської поп-музики і відмовиться від участі у проекті у випадку, якщо її оберуть Тіна Кароль чи Олександр Пономарьов. Дівчина заспівала на пісенному конкурсі старовинну пісню «Горе долом», і зал вибухнув оплесками.

Під час сліпих прослуховувань до учасниці шоу Христини Соловій повернулися Олександр Пономарьов і Святослав Вакарчук. Однак дівчина одразу дала Олександру зрозуміти, що в нього немає шансів. Христина співала а капела лемківську пісню. Після її виступу Вакарчук не стримав сліз і взяв дівчину у свою команду.

Кореспондент «ВЗ» запитала Христину, як їй вдалось зачарувати публіку і метрів української сцени.

– Більше половини свого життя я прожила у Дрогобичі, — розповідає Христина, – тільки після того, як вступила на філологічний факультет ЛНУ ім.Франка, моя сім’я переїхала у Львів. У майбутньому планую стати літературним критиком, редактором або вчителькою в школі.

– Хто подав ідею взяти участь у “Голосі країни”?

– Ідея виникла випадково. Я в принципі не можу не співати, а в якийсь момент усвідомила, що не можу співати сама для себе. Як казала колись Ілларія: “Якщо в тебе немає визнання у когось, то ти не талант, а просто самодур”. Спочатку сім’я не дуже позитивно сприйняла мою участь у конкурсі: співаєш – співай для родини, для друзів, але тепер рідні мене підтримують.

– Страшно було виступати перед залом та суддями?

– Під час виступу чула, що в мене тремтить голос, що не можу взяти себе в руки. Але це швидше не страх, а просто пісня така. Вона на надриві. В тій пісні, котру я обрала, не просто українській, а лемківській, є туга за батьківщиною.

– А чому обрала пісню «Горе долом»?

– Вирішила співати лемківську пісню, бо мої предки належать до лемків. Ми вихідці звідти. В 46-му році була операція «Вісла», за якою виселили майже всіх лемків. Поодиноким вдалося залишитися. У тій пісні є і кохання, і туга, і весь цей лемківський жаль. Він присутній у кожній лемківській пісні.

– Чому ти проігнорувала Олександра Пономарьова?

– Це болюче питання для мене. Не маю нічого проти Олександра, тому мені тепер трохи незручно, надто різко я вчинила. Я була під враженням, що до мене повернувся Вакарчук – це для мене означає дуже багато. Коли була маленькою, я слухала Пономарьова, і ті його перші пісні мені дуже подобались. Але після вступу на філологічний факультет мене почала цікавити музика в зовсім іншому керунку. За таку музику на проекті відповідали Вакарчук і Скрипка. Найбільше сподівалася, що повернеться Скрипка, – так я оцінювала свої шанси. Повернувся Вакарчук, і я задоволена, бо Святослав повністю віддається роботі, чудово виконує функції тренера, присвячує конкурсантам дуже багато часу.

– Який репертуар обиратимеш далі?

– Чесно кажучи, ще не прийшла до тями після того, що сталося. Справді не сподівалась на такий результат. Російських пісень співати не хочу, мені до вподоби фольклор, як мінімум якась автентика. Можливо, заспіваю французький шансон, бо вивчала в університеті і дуже люблю французьку мову. Ще на думку спадає саундтрек з «Украденого щастя», коли його чую – кожного разу серце наче розривається. Думаю, Святослав буде працювати зі мною в цьому керунку і підказуватиме, куди рухатись далі. Єдине, що можу сказати напевне, — наступна пісня буде не українською.

– Сподіваєшся на перемогу в проекті?

– Не буду гадати наперед, чи бажати собі перемоги, бо в конкурсі беруть участь дуже сильні вокалісти. Хочу, щоб мені все вдалося.

Джерело: Високий замок

18 коментарів

 1. “Російських пісень співати не хочу, мені до вподоби фольклор, як мінімум якась автентика.”

  це в інтерв’ю після виступу, а перед виступом – категорично не буду співати… відчуваєте різницю? поки не в зміні принципів, а зміні категоричності
  та й до Пономарьова б пішла, коли б тільки він повернувся
  успіх, слава затьмарює навіть принципових людей і дуже важко простій людині, котра хоче кудись вибитись дотримуватись принципів
  “ніколи не кажи ніколи”

  щодо голосу, то поки рано щось говорити
  так, пісня справді гарна та й виконання чудове, але з голосом треба працювати
  не просто співом в селі чи вдома, голос треба “ставити”
  подивимось як справиться Вакарчук (хоча він не спец в тому, але направити в правильне русло може)
  щодо Кароль і Пономарьова я на її місці не був би такий категоричний. Вони, на відміну від Вакарчука і Скрипки, мають академічну освіту і справжню, а не задля диплому.

  щодо передачі як такої
  прикро, але в Україні спів українською – це вже щось унікальне
  чекаю не дочекаюсь як хтось принциповий почне говорити (не тільки співати) на шоу польською, словацькою чи румунською і байдуже що вони не зрозуміють. Може тоді до них дійде, що в Україні варто розмовляти українською?

  нагадалося
  пам’ятаю, не так давно на одному з таких шоу (якщо не помиляюсь, караоке на майдані) одну таку принципову (“не буду співати російською ніколи”) переламали ті ж “українці” – Бебешко і Кузьменко – і нічого, заспівала, тільки б гроші дали і далі пройти… отаке життя, малята.

 2. Ненавиджу люто жінку вбивці Стуса(одного з вбивць, принаймні), яка веде це шоу. Тому не дивилась його, крім цього епізоду тут, і не буду дивитись й надалі. Допоки вороги України – ведучі в подібних шоу, доти мене, наприклад, це цікавити не буде в принципі.

  • По ходу це не те шоу :) Хоча я ТВ не дивлюсь але здається пані Марченко на СТБ працює

 3. Та й на кароль без огиди неможливо дивитись також. А я росіянка за походженням, зважте.

  • Так, я був закордоном 4 роки, коли повернувся – помітив метаморфозу, омоскалювання.
   Гидко.

 4. А є такі, що дивляться той “Голос країни”? Клоновані проекти-одноденки для знуджених домогосподарок.

 5. На позначці 6:24 показала Пономарьову фак)) От вам і body-language.

 6. Як по мені, найцінніше тут – реакція Вакарчука. Хороші, чесні емоції.
  Правильний чувак.

 7. Народ! Замість того, щоб критикувати, краще підтримайте. Адже це чи найперше таке шоу, де відсутні гості з “великої країни”, де частіше чути українську мову і думаю, що частіше буде чути українських пісень. Трохи картину псують Кароль і Доманський і подекуди Пономарьов, але Вакарчук та Скрипка то все затьмарюють :)

 8. Ну незнаю мене пісня до сліз довела, під час її співу я аж затамував подих і серце забилося ще дужче.
  P.S Зверніть увагу Кароль перейшла на Українську мову =)

 9. Усе ж таки, з Пономарьовим не варто було так грубо. Він один з небагатьох попсовиків, який публічно виступає за українську мову та переважну більшість свої пісень співає українською. На відміну від жидівки Кароль-Ліберман.

 10. Не знаю, хто й навіщо дивиться всі ці шоу типу “Тарапунька-Штепсель”. Участь в них Скрипки, Вакарчука, Пономарьова -це вже обмін репутації за бабло. Уявіть там Дмитра Доброго-Вечора чи Андрія Середу…

 11. Нормуль!

 12. Молодчина! І голос в неї гарний

 13. А Пономарьов хіба не в партії регіонів???? Може тут собака порилася?

 14. Дівчина просто молодець. Пісню виконала на всі сто.
  Такі шоу майже не дивлюся, але як виступала свого часу Антоніна Матвієнко переглядав.
  Там взагалі ніхто не повернувся до неї, але підтримка залу допомогла їй пройти.
  Я дуже радий, що Вакарчук і Скрипка приймають у цьому проекті участь, бо вони можуть відчути
  глибину українських пісень, бо самі їх співають. Сподіваюсь вони відкриють нам багато нових,
  яскравих талантів.
  А дівчина просто супер

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.