Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169857 (191 за 24 години)

Започатковано профспілку українських ігрових видань

| 5 коментарів

phpThumb_generated_thumbnailjpg

Кілька тижнів тому ми повідомляли про створення народної ініціативи “Руху Гуртом”, в рамках якої, окрім усіх інших, започатковується також ігровий напрямок, до складу якого тепер входить і наш портал. Крім того до напрямку долучилися й інші ігрові інтернет-видання. А нещодавно відбулася перша конференція за участі головних редакторів цих видань, на якій було вирішено триматися разом задля розвитку культури ґеймінґу в Україні і підняття нашого фахового журналістського рівня спільними зусиллями.

Зараз до спілки приєдналися наступні ігрові видання: PlayUA.in.ua, OpenGamer.com.ua, DigiFun.info, Gamau.net, Zadrot.co.ua. Також долучилися три найбільші українські локалізатори ігор: UaLT, Г.Рі.М. та Український Огляд. Оскільки україномовних видань про програми і технології в Україні ще менше, ніж про ігри, то проекти, що спеціалізуються на ПЗ та IT також входять до складу цього напрямку, а саме: aTech.pp.ua та Vinsee.com.ua.

Спільними інтелектуальними зусиллями цієї ватаги редакторів, було вирішено, що на головній сторінці сайту Hurtom.com, який став підґрунтям і натхненником для створення Руху Гуртом, буде впроваджено спеціальний контейнер для учасників спілки, у якому публікуватимуться новини цих видань, що створить між виданнями здорову конкуренцію і пожвавить натуральний розвиток проектів.

Крім того укладено домовленість про спільну інформаційну та організаторську підтримку учасниками профспілки усіх українізаторських проектів у галузі відеоігор.

 Бачення перспективи

Оскільки національне в Україні здебільшого неприбуткове, наша основна глобальна мета: зробити нашу справу окрім цікавої і корисної також прибутковою. Адже лише тоді, коли ми своїм прикладом доведемо, що українською мовою в Україні можна заробляти на життя, це стане можливо і доступно для всіх натхненних і працелюбних.

Також важливою є допомога у встановленні на комерційні рейки праці наших локалізаторів. Медійники з нашої спілки беруть за мету створити в Україні здоровий і обґрунтований попит на українську мову в іграх.

Для досягнення цієї мети портали спільними зусиллями шукатимуть спонсорів, меценатів, рекламодавців, партнерів тощо.

 Ми інформуватимемо вас про подальший розвиток і досягнення новоствореної спілки на сторінках усіх згаданих ресурсів. А ось коротка довідка про наших учасників:

Ігрові видання

PlayUA.in.ua — найбільший національний ґеймерський портал. Спеціалізується на новинах, оглядах, аналітичних статтях про відеоігри. Також у доробку порталу озвучення та дублювання тематичного відео. Локалізації ігор українською мовою.

 OpenGamer.com.ua — ігровий портал. Діяльність — популяризація української мови в ігровій індустрії: новини, відеоновини, огляди ігор, дайджести. Портал орієнтований на просунуту ігрову аудиторію, застосовує ігровий сленг, відрізняється стилем подання (відверта оцінка, гумор, сарказм, критика).

 DigiFun.info — призначення проекту — створити певне місце в україномовній культурі, де можна говорити про ігри як мистецтво, обговорювати культурні та соціальні проблеми, порушені іграми, сприяти ставленню до ігор, як до потужного засобу медіа, а також поширити розуміння того, що за улюблені речі варто платити. Також, звичайно, хотілось би створити певне культурне підґрунтя, яке б давало можливість вільніше орієнтуватись у світовому ігровому просторі не дивлячись на нього російським/пост-радянським поглядом.

 Gamau.net — інформаційний ресурс у сфері комп’ютерних ігор та розваг. Працюють для ґеймерів, які розмовляють українською, і прагнуть, щоб вони отримували інформації не менше, ніж російськомовні. Наразі сайт не зовсім відповідає вищесказаним словам — проект у стадії повного оновлення, тому написанню матеріалів зараз приділяється не так багато часу. Також планується привнести у ресурс нових фіч, яких немає навіть у російськомовних сайтів, але розкривати таємниць поки не будемо.

 Zadrot.co.ua — ігровий портал. Спеціалізуються на новинах, оглядах, цікавих статтях про ігри українською мовою. Надають поради з вирішення багатьох ігрових проблем.

 Локалізатори

UaLT — займається перекладом комп’ютерних ігор українською мовою. Поширення, впровадження, розробка, підтримка й популяризація українських перекладів ігор серед україномовної спільноти загалом.

 Г.Рі.М. — призначення проекту — локалізувати якомога більше ігор українською мовою, насамперед скінчити локалізацію The Walking Dead від Telltale Games, а також інші ігри, пов’язані зі світом зомбі-апокаліпсису.

 Український Огляд — спільнота, що здійснює офіційні переклад і озвучення гри Portal та за умови успішного закінчення цього проекту планують перекласти та озвучити Portal 2, після чого візьмуться за інші ігри від Valve чи інших розробників.

 ПЗ та ІТ

aTech.pp.ua — найбільший україномовний сайт про техніку. Метою проекту є розповідати про різні та цікаві ґаджети, пристосунки, технічні цяцьки. А особливістю є те, що писати може кожен! Від перекладів/передруків з інших сайтів (звісно, погодивши це із останніми), до надкрутих оглядів та ґайдів аля “Зроби сам№! Це все тільки вітається!

 Vinsee.com.ua — проект, спрямований на висвітлення подій та новин світу електроніки та техніки саме українською мовою. Знімають відеоогляди новинок. Мета: стати найбільшим, або хоча б одним з найбільших порталів в даній категорії.

 Якщо вашого порталу досі немає у цьому переліку, але вас щодня відвідують не менше 500 людей і ви працюєте в ігровому чи ПЗ/ІТ напрямку українською мовою, то долучайтеся. У нас немає головних, тільки відповідальні.

5 коментарів

  1. В єдності сила!

  2. Невже є якісь порухи? ТО Є ДОБРЕ, ПАНОВЕ!

  3. Це супер новина!!!

    Поширюйте її в маси і напрацьовуйте конкретні кроки по реалізації.

  4. А куди подівся контейнер з новинами про ігри?

  5. жалко що немає модпорталу на українській мові!

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.