Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170508 (300 за 24 години)

Міфи про закордон: що українці думають про Європу

| 40 коментарів

Зважаючи на те, що 90% українців і досі можуть боготворити країни Європи, ми вирішили розвіяти популярні міфи про те, який вигляд має справжнє життя закордоном. І спитали про це у людей, що провели там вже достатньо часу.

eugeneЄвген Бритавський

мандрівник, побував більш ніж в 10 країнах Європи

 

Українці думають, що в Європі люди набагато більше заробляють. Але орендна плата за житло та ціни на транспорт напряму пов’язані з середньою зарплатою у країні, тож так, у гривневому еківаленті заробляють більше, але й витрати відповідно більші.

 

Українці вважають, що у європейських країнах розповсюджений швидкий та безкоштовний wi-fi. Насправді досить рідко зустрічаються таблички Free WiFi, частіше доводиться купувати каву та отримувати з нею пароль до мережі у кафе.

 

До речі про каву – багато моїх знайомих вірять у каву по-віденськи, по-ірландськи, взагалі у вкрай добру каву, зварену будь-де у західній Європі. Справді неперевершена кава зустрічалася мені лише в Італії.

А ще українці кажуть, що німкені некрасиві, а всі красуні-блондинки лише десь у Швеції, а гарні брюнетки тільки у Іспанії. Скільки не подорожую, не помічаю суттєвої різниці у співвідношеннях зовнішності.

Ще вважається, що у Європі більш культурна та охайна молодь. Це недалеко від правди до вечора п’ятниці, а потім що українські, що італійські чи голандські студенти – галасують, п’ють та смітять на вулицях однаково.

 

taras1

 

Тарас Семенюк
студент, 4 роки живе у Великобританії

 

Українці думають, що на Заході чистіше. Наприклад, в Англії цінують навколишнє середовище, але побачити сміття на узбіччях не буде важко.

Чимало українців вважають, що диплом європейського зразка, виданий українським університетом, буде визнаний за кордоном. Престижність “могилянки” чи “поплавка” за кордоном рівна нулю.

Побутує думка щодо заможності іноземців. В багатьох людях з-за кордону українці (не кажу, що всі) вбачають мільйонерів. За кордоном високий рівень економічного розвитку, але не такий, як це здається на перший погляд.

 

vova

 

Володимир Купріянов
аналітик даних, 3 роки живе у Великобританії

 

Поширений стереотип – це те, що за кордоном ніхто не знає, де Україна і що воно таке. Насправді всі знають де це, знають Кличків, Андрія Шевченка, Тимошенко, Динамо і Шахтар.

Ще один міф: за кордоном телекомунікації розвинені набагато краще, ніж в Україні. Це неправда, інтернет в українських містах набагато кращий та швидший ніж в більшості країн Європи.

За кордоном люди не знають ціни грошам і не розуміють що таке “шара” – вважає чимало українців. Але ні, європейці розуміють, що таке шара, і ще й як. І економлять на чому тільки можна і шукають халяви всюди.

Українці думають, що за кордоном всім живеться краще. Але добре живеться тут далеко не всім, бо існує купа своїх проблем – бідність, бездомність, безробіття і багато іншого.

Популярний міф: “в Європі все чисто і цивілізовано, і ніхто не смітить”. Там живуть такі ж люди, як і в нас, що смітять, і плюють, і недопалки кидають прямо на тротуар.

Ну і останнє, що хотілось би згадати – це стереотип про те, що за кордоном можна не працювати і прожити на допомогу по безрозбіттю. Ага, спробуй “проживи” – не все так просто і допомога по безробіттю дозволяє хіба лиш вижити, але не жити повноцінно.

 

oles

 

Олесь Данилович
студент, 12 років живе у Швейцарії

 

Деякі українці вважають, що на Заході всі мають особисту прислугу, яка допомагає по господарству. Особисто я не знаю нікого, хто б мав прислугу. Дехто наймає прибиральницю на годину в тиждень, але більшість прибирають власноруч.

“На Заході всі багаті” – ще один вкрай поширений міф. Звичайно, зарплати тут вищі, але ціни, особливо в Женеві, дуже кусючі. Оренда житла в гуртожитку починається приблизно від 600 франків на місяць (5200 гривень).

Не раз стикався з хибним уявленням про те, що в Європі безпечно і немає криміналу. Стільки гопників, як в Женеві, я у Львові, чи будь-де в Україні, я ніколи не бачив. У сусідній Франції ситуація ще гірша. Звичайно, міліція працює тут дуже оперативно і професійно, але сідати в громадський транспорт о 5-ій ранку інколи страшно.

Українці вважають, що на Заході всі гарно вбрані. Значною мірою європейці у повсякденному житті вдягаються невибагливо, навіть у Парижі, який вважають світовою столицею моди. Про студентів можна навіть не згадувати: вони інколи приходять на пари в піжамах. Тим не менш, на офіційні події більшість людей все ж дотримуються дрес-коду.

 

sergey

 

Сергій Ковальов
програміст, 3 роки живе у Данії

 

Ще в дитинстві я чув байку про те, що в Європі доріжки асфальтують там, де люди вже протоптали стежку. Насправді ці доріжки рідко асфальтують взагалі. Використовують інші матеріали. І роблять це, звісно, як запланували, а не там, де “протоптали” люди.

Вважається, що в будь-якому місті Європи чимало громадських туалетів, тому люди не справляють потребу будь-де. Насправді громадських туалетів так мало, як і в нас. І особливо результати цієї відсутності стають помітнішими на стінах будинків у ніч з п’ятниці на суботу.

Ще одна неоднозначна ситуація – з уявленням про тотальну чистоту та наявність смітників. Справді, в місцях масового відпочинку є достатньо урн: на пляжах, стоянках вздовж доріг. Але в міських кварталах Європи смітники зустрічаються не частіше, ніж у нас. Можливо, це залежить від конкретного міста. Але я добре пам’ятаю, як довго не міг знайти, куди можна викинути паперовий стаканчик в центрі Парижу. Ну а чисто тому, що прибирають, а не тому, що не смітять.

Джерело: Inspired

40 коментарів

 1. Ніксон, може досить копіювати всякі новини?
  Те, що цікаве тобі, не обов’язково цікаво й іншим. Нащо засирати сторінки однотипними новинами?
  Заведи собі блоґ і туди пости новини.

  • А коментарі знизу свідчать про зовсім інше. Можливо Вам просто не цікаво, то скажіть що для Вас буде цікавим, я пошукаю, або ж додавайте новини самі ( я можу пояснити як, якщо Ви ще не знаєте). Новини не однотипні, так є подібні але вони або показують ситуацію з іншого боку, або ж поширюють хід думок…
   Вибачайте я не можу догодити всім, ніхто не зможе. А критика теж потрібна. Дякую
   За день я обробляю досить багато інформації і обираю саме те, що на мою думку (яка не завжди співпадає з думкою вас чи інших), зацікавить відвідувачів. Ви можете робити це ж.

 2. Тоді чому ви всі молоді, виїхали в Європу жити?

  • Так тому, що незважаючи на усе вищезгадане рівень життя там вищий. Нема такого безладу як у нас.

   • справа не вищому рівні життя, а у ставленні до людини… немає такого поліцейського свавілля, знахабнілої влади і жиротрясів, які плюють нам в лице… закон один для всіх – у нас навпаки…

   • Може скажете що ніхто з нас не винен у тому безладі: ми обираємо цю владу як мазохісти уже який раз, ми даємо хабарі, (є багато того що ми робимо для погіршення ситуації, але чекаємо манни небесної і вождя-виправителя всіх бід), ми а не хтось інакший

    • Чекаємо вождя виправителя, щоб потім його проклясти як тирана.

     • Україні потрібен такий, щоб навести порядок (це тільки моя особиста думка)… А щодо проклять, нашому народу дуже важко вгодити.. особливо не соціально-активній його частині

 3. Головне досягнення європейців, як на мене, це є рівність всіх громадян перед законом. Досяглась вона більшим поганим життєвим досвідом європейців і теперішньою високою освіченістю громадян Європи. Ми часто жаліємось на свою погану долю: багатостолітню окупацію України сусідніми державами, геноцид 1932-1933 років. Але, як це не сумно, наша нація повинна була все це пережити, щоб нарешті взяти своє життя в свої руки. Хоч і зараз не всі доросли до того, щоб бути вільними і вперто шукають собі пана.

  Європейці теж багато пережили. Це і міжусобні війни, і інквізиція, і різні революції. Все, чого вони досягли, вони зробили самі, тому що доросли до того, що ми тепер називаємо “європейським способом життя”. З цієї причини я засуджую людей, які зараз хочуть втекти з України у пошуках кращого життя до Європи чи ще кудись. Вони не створювали цих умов, а хочуть лізти на все готове зі своїм ще “совковим” мисленням. Якщо ж причиною вони вважають те, що в нас “не можна нічого добитись”, бо погана влада, населення, яке звикло, щоб за нього думали і ним керували тощо, то чи зможуть вони відстояти європейські цінності на новій Батьківщині у випадку, якщо їм щось загрожуватиме. Інакшими словами, якщо таких емігрантів, які втікають з України, в якісь країні Європи стане більше, ніж корінного населення, то й життя там стане таким, як у нас. Тому, що люди, які інертні та не можуть нічого зробити в своїй країні, так само не зможуть зробити і деінде.

  Головне, як на мене, зараз виховати розумну націю, яка буде знати свою історію і приділятиме багато часу самоосвіті. Хоч зараз у нас все навпаки. Міністр освіти – людина, яка боїться всього українського, заперечує нашу історію і “підганяє” її під кремлівські стандарти, відверто вислужується перед Путіним. Якщо він виховає ще одне “тупе покоління”, то в нашій країні знову буде президентом “двічі несудимий проффесор”. Бо освічені люди ніколи не виберуть таке. А якщо й виберуть, то скинуть, бо нехай можна було повірити, що крадені шапки – це була “помилка молодості”, але коли тепер рахунок краденого йде на мільярди, то…

  І ще додам. Проблема не тільки в злодіях і вбивцях при владі (Януковичі, Ківалові тощо), українофобах-шовіністах (Табачнику, Колесніченку), але й в тих людях, які їх прикривають і захищають (СБУ, спецслужбах та інших перевертнях, які служать не народу України, а злочинцям при владі).

 4. “Там” краще тому, що є вибір. У нас, в Україні, його нема + дешевий інтернет:)
  Павутиння сплетене для тих хто ніде не був і нічого не бачив.

 5. Шо за маячня? Геббельс відпочиває.
  Минулого року був у Чехії, вечеряв у ресторані при готелі. Велика тарілка їдла (так, щоб більше не хотілося) + 2 пива обійшлося мені 8 євро. Скільки ви зможете придбати за 80 гривень в наших ресторанах? Філіжанку кави?
  Так, смітників немає і всі кидають недопалки на тротуар. Але незважаючи на це там чисто.
  “Старші” європейці жаліються на те, що в Чехії погані дороги. Я їздив ними: найбільша проблема – це латки на дорогах, але не ямочний ремонт, як у нас, а величезні латки, коли ти заїхав на неї і лише через секунд 10-20 з’їхав. На нормальній машині чути лише звук, трясти не трясе.
  А головне – люди без страху та забитості в очах, як у нас.

  • Ага, чиста правда про їжу. Там коли йдеш обідати, то ціни ще дешевші івідповідно наїстися можна за менше грошей

  • Де ти бачив філіжанку кави за 80 гривень ?

   • Бачив і за більше. А в якому б ресторані ти б міг наїстися за 80 гривень?

    • Чехія не вся Європа.

     За 80 грн. можна таки добряче в нас наїстися, а у Швеції наприклад тільки половину БігМаку купити.

     А ще краще порівняти ціни на таксі, публічний транспорт. Де ти зможеш проїхати в метро будь-яку відстаньза 20 євроцентів? Чи де можна відвідати виставки найвідоміших світових артистів і побачити найдорожчу фотографію у світі безкоштовно?

     Таки Києві.

     А це столиця. В менших обласниних центрах все врази дешевше.

  • Щодо доріг у Чехії. Таки є там кілька автобанів, які були побудовані ще за Рейх. От на них дійсно сідницям важкувато, але якщо порівнювати з нашими… краще не порівнювати!
   А взагалі мені здається що такі міфи скоріш існували у нас за совдєпії, а не зараз.

 6. а ще один міф що в Європі гарні дороги – ні там теж немає доріг, як і в Україні …….:)
  ще там чомусь, не приймають долари до сплати і не розуміють російської ( останнє скорше плюс )
  стаття орієнтована на те , щоб відлякати людей від виїзджання за кордон, хоча слід зауважити, що правдива

  • А давайте ще статтю про правдиві міфи =) Їх назбирається більше. я назву 2 основних які закриють ці всі. КОРУПЦІЯ і РІВЕНЬ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ. Але я знаю всеж що ми й не так погано живемо згадайте Африку, або цих Азерів що до нас поприїжджали.

   • Раджу вам так не говорити. Тут корупції так само як і в нас, просто тут тобі не скажуть плати. А так про все можна домовитись за гроші так само, як і в Україні.

 7. Сектор новин Гуртом перетворюється на понурий збірник історій “не читають/п’ють/мріють про Європу”. Зі збірки стереотипів можна зробити висновок: мріють про чистоту, відсутність гопників та вільний інтернет. Високі запити…

  • А я про що? Новини якісь нецікаві та убогі стали.
   Зайшов, почитав, і думаєш, нащо взагалі жити, як така дупа навколо?

   • Допоможіть покращити… якщо Ви знаєте як, мені буде дуже цікаво послухати. Пишіть сюди або ж на електронну адресу в підписі)

 8. Особисто бачив 2 рази як в метро Мадрида справляли чоловіки малу потребу (тобто дзюрили прямо на пероні), а всі люди з иншої сторони, з вагону, дивляться. Бридота! А скільки разів бачив іспанців, що сцяли на смітники! Отакий міф про громадські туалети! А коли студентки і школярки по 14-16 років вечором не криючись особливо групами обсикають вулицю – ну то зовсім не цікаве явище…Думаєш про декаданс европейської культури)))
  Про европейську чистоту окреме питання! Скоріше чисто, тому що прибирають, а не тому що не смітять! Іспанці страшні замурзи і спеціально кидають посеред вулиці недопалки і пачки з-під сигарет, хоча за 2 метри знаходиться урна. Мене це завжди дивує, питаю чому так чиниш? ось же ж урна…- А що будуть робити прибиральники? Вони мають роботу!
  Про допомогу по безробіттю: за рік праці маєш 4 місяці виплат. Якщо не маєш стажу, то дають 425 евро. з 425 евро в Іспанії не дуже розженешся! Дають тільки сім’ям! А одній людині – дулю! Це Іспанія. Не знаю, що в инших країнах…

 9. Якщо чесно, я сам за те, щоб розвивати і жити в Україні!
  Ця стаття дуже і дуже хибна. Ці от наведені поняття, зовсім не правдиві! ( Так інтернет у нас крутий )
  Там зовсім інше життя!……Як охарактеризувати одним словом?….а ось так: ТАМ, ВЛАДА ТРІШКИ ПО ІНШОМУ ДУМАЄ ПРО НАРОД!

  • повністю згідний! ці розповіді-це лише розповіді ОКРЕМИХ людей у яких своє, суб’єктивне ставлення до життя у іншій країні! хто успішніший і більше там має-той буде доводити, що там все дешево і прекрасно, кого зловлять гопники і відберуть гаманця-буде репетувати про страшенну злочинність і т.д.

  • Там НАРОД по іншому думає про владу.
   Владу треба критикувати (коректувати) постійно, а не тільки по “революціях”.

 10. Одне тільки виникає питання – раз різниці між Україною і Європейськими країнами зі слів авторів немає суттєвої,то чому більшість всіх опитаних живе і працює саме за кордоном, а не на рідній землі?:)

 11. Особисто мені не подобається платити ПДВ (податок на додану вартість) на товар. Це мої чесно зароблені гроші, що йдуть у казну, а далі самі знаєте куди, а мають йти на розвиток та захист країни. В Польщі, наприклад, на різний товар різне ПДВ, на продукти від 3-7%, а не як в нас – 20%. І ще, в Європу товар постачають ті ж самі країни виробники що і в Україну (Росія, Китай…), товар там коштує приблизно так само як і в нас, а якість відповідає заявленій рекламі (тобто дешеву не якісну фігню там не продають). І коли я купую товар за кордоном, я щасливий від того, що свої гроші витрачаю ефективно (в першу чергу якісний товар, і ПДВ можна повернути при бажанні).
  Якщо ми можемо купувати (чи якщо нам вигідно купувати), в себе в дома, імпортний неякісний товар, то значить можемо і налагодити виробництво якісного товару, тут, в Україні (кажуть що в Україні не вигідне своє виробництво – це не так. Я розумію чому так кажуть та поділюсь своїми думками якщо буде відповідна хороша стаття на цю тему).

  І, Ніксон, вибачай як щось не так, та твої статті, якісь песимістичні, хоча суть їх і зрозуміла, проте сила думки таки існує, і що буде коли Українці попадуть під цей негативний вплив, і почнуть думати песимістично? А якщо бажаєш Україні та Українцям добра і процвітання то або переписуй їх на оптимістичний лад або шукай відповідні.

  Поїздки в Європу чи інші країни якраз дають змогу порівнювати себе з кимось (а цим люди займаються з дитинства) і робити свої висновки та вибір. Пояснення цьому кожен дає свої – і всі вони правильні. Також люди з давніх-давен емігрують по світу і причини у кожного різні. І не всі Українці залишаються там жити, працюють – та з думкою про те, що мають куди повернутись, і передають кошти своїм сім’ям, рідним і близьким щоб ті могли мати краще життя і майбутнє.

  Була якась, на початок цікава, стаття про гроші, а закінчувалась тим що: “хто винен? Невістка!”. Я вважає що немає значення де і скільки Ти заробив грошей – має значення як ними розпоряджаєшся. Цьому ніхто нікого не вчить (у нас то точно, та через те, що наші наставники просто не знають і не розуміють). Вчіться самостійно, шукайте літературу про гроші – її є дуже багато. Читайте книги написані багатими людьми, тими, що вже досягнули чогось більшого за вас і робіть свої висновки…

  • Пане Романе, дякую за коментар… Але мене турбує те, що якщо нашим людям казати що все добре, вони надто швидко розслабляються, а тоді вже отримуємо те що маємо зараз… Хочете писати оптимістичні дифірамби тому що відбувається навколо завжди будь-ласка. Моя місія заставити людей думати і вирішувати (в крайньому разі я її такою рахую).

 12. чудова стаття, пізнавальна. і, Ніксон, не слухай всяких тролів. ти дуже хороші статті викладаєш.

 13. Як на мене, так варто подавати також статті про успіхи та досягнення наших співвідчизників. І нехай вони (статті) не розслабляють, а надихають. Тому що такі успіхи мотивують і дозволчють сказати – а чим я гірший, мені це підсилу теж.

  • Я ж цілком за… прошу шукайте, додавайте, не можете самі шліть посилання на пошту в підписі… я опрацюю і опублікую

 14. Цілком підтримую дану статтю. Мало того, інтерполюючи життя в нас на життя в Європі просто вартує додати деякі відсутні елементи в головах людей. Перше – щодо рівності перед законом чи відсутності корупцію…В цілому досить відверта брехня, яка ніколи не перевірялися тими хто про це кричить. Пояснення просте – так корупція відсутня…на низькооплачуваному рівні. Тобто, якщо наш Даішник відпустить будь-кого, хто суне йому в лапу допустим 50 гривень за якесь дрібне порушення, то в Європі ніхто тим страждати не буде за такі копійки. Тому формально на цьому рівні корупції немає. Але у випадку жорсткої аварії з багатими “дітками” дуже багатих людей можливе те ж всяке, що і в нас, тільки набагато культурніше. Тобто жертви отримають значну винагороду, мєнти отримають ту ж значну винагороду і так далі. Питання просто в ціні. В нас беруть оптом зі всіх, там роблять простіше – тільки з обраних ну і відповідно вроздріб, щоб якщо попався, то було всеодно вигідно це зробити. Ну і відповідно з цього випливає рівність перед законом – так, всі рівні, але в кого адвокати кращі з кращих, цілком очевидно, що рівніше. А гонорари в тих адвокатів такі, що нам…звичайним перебіжчикам кордону туди-сюди, навіть і не снилися, як і більшості європейців. Так, звичайно, живучи у Львові дуже вигідно їздити на закупи в Польщу, дивитися їхні замки і бути гостем, але навіть гостем не всюди комфортно. А от заробляти особисто мені комфортніше в себе вдома.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.