Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170510 (301 за 24 години)

Українці вже не соромляться говорити, що не читають книг – Дмитро Капранов

| 10 коментарів

Відомий письменник та видавець Дмитро Капранов вважає, що українця позбавили вибору – читати або йти у генделик, адже ні бібліотек, ні книгарень немає. Про це він розповів Gazeta.ua, коментуючи результати соціологічного опитування, згідно з яким більше половини українців не читають книг.

“Нарешті почали говорити правду. Раніше ти приходиш на Петрівку і на запитання: “Що хочете купити?”, чуєш відповідь: “Франка”. Хоч ти знаєш, що він, зараза, прийшов за Донцовою. Коли людина відповідає на питання, то хоче здаватися кращою, ніж є насправді”, – зазначив Капранов.

На його думку, люди перестали боятися говорити, що не читають, адже розуміють – це вже не є “фактором, який дискредитує, адже завжди можна сказати: я читаю в інтернеті”.

“Половина людей у всьому світі не читає, бо їм не вистачає кваліфікації, розуму і таланту. Читання – процес творчий, – говорить письменник. – Коли ви читаєте книжку не Литвина чи Януковича, а художню, то змушені у своїй голові складати героїв, обставини. Тобто працювати “голлівудом”. Ви знімаєте повнометражний фільм. Тому скажіть, чи багато людей можуть знімати кіно? Правильно, небагато. Саме тому вміння читати художню літературу дано не всім”.

Видавець зауважив, що в Америці, Німеччині, Нідерландах та інших розвинених країнах теж половина людей не читають, тобто “Україна є нормальною державою”.

“Більшість в Україні не читає, бо бракує книгарень. Якщо раніше був вибір – книгарня чи генделик, то тепер його немає. Що читатимуть? У бібліотеці про Павліка Морозова? Бібліотека – це ж не сховище для книжок чи склад. Навіть на Хрещатику вже немає книгарень. Де українець має читати?”, – наголосив він.

Капранов вважає, що популяризувати книгу сучасні політики не зможуть, адже не є авторитетами серед населення України.

“Читають вони (політики) чи ні – більшості українців байдуже. Увага політика до того чи іншого явища тільки дискредитує його. На жаль, це так”, – констатував він.

Джерело: Юлія РУДЕНКО Gazeta.ua

10 коментарів

 1. і надалі таких “письменників” не будуть читати. Кому потрібне скигління і соплі від Жадана, Карпи чи Дереша? частина читачів, які їх обожнювали – виросли і збайдужіли до цієї літератури, для іншої молоді ці книги – безсенсове порохно минулого

  • Не знаю, де Ви побачили “скигління й соплі” у Жадана й Дереша (Карпу не читав)? Хотілося б конкретики, бо для мене, наприклад, Жадан – це символ вічного протесту і їдкої іронії до життєвих обставин.

 2. А мені Дереш подобається. Хоча я мінімум удвоє старший за нього. Як і купа сучасних українських авторів. Спробуйте знайти свого.

 3. Книги слугували для передачі інформації наступним поколінням, а згодом і для запису оповідань і т.д (це художній процес.) Зараз засоби для передачі інформації значно розвинулись і твори зраз можна і показати а не лише розказати (типу фільми) і як на мене в прогресі немає нічого поганого, і те що книжки і надалі будуть занепадати можна передбачити, в усього є свій кінець. Читати книги це як робити чорно-біле фото це застарілий варіант але як кому подобається. Головне читати, думати, бачити (одним словом розвиватись) а решта не має значення.

  • Фільми не замінять книжки. Фільми на мову дуже скупі, тому ними суттєво поповнити словниковий запас просто неможливо, а сенсу буде думати, якщо потім будеш не в змозі свої думки виразити; і заставити фільмом аналізувати і думати набагато важче, ніж книжкою. На мою думку, книжка набагато потужніший та корисніший, так би мовити, інструмент для власного розвитку, ніж інші “засоби передачі інформації”. І якщо книжки не читають, то це означає, що не книга занепадає, а люди.

   • +1.
    Правильно кажеш. Книжку фільмом не замінити. У фільмі ти бачиш уяву режисера, а не розвиваєш свою. В книжці письменник конкретизує тільки частину, а решту кожен повинен збудувати сам.

    • Я не кажу що це обов’язково фільм і я не кажу що її треба замінювати я кажу що книга це минуле і як що вона зникає то не треба робити з цього трагедію. Я розумію що є багато читачів але я думаю всі знайдуть собі альтернативу і в цьому нема нічого поганого. Культура є культура і цілком можливо що у майбутньому фільми також стануть занепадати в тому світі =), можливо всі будуть грати в ці історії тобто брати безпосередню участь і розвивати власні події, що як на мене звучить доволі круто. Головне щоб людина залишалась розумною.

 4. Читати люблю. Дуже сильно. Але полюбляю фентезі. Його українською не багато. А ще ціна. Книги від 80 грн. В мене вибір купити дітям книгу чи собі. Книги в ціні 30-40 грн я б купував. Але знову причина в перекладі. Російською є все. Українською мало. Добре хоч в інтернеті з’явились книгарні з українськими книжками.

 5. Читаю виключно в електронному форматі, зрозуміло, що нові книжки українською знайти в ньому важко.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.