Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169768 (178 за 24 години)

Український фільм «Ядерні відходи» переміг на фестивалі у Белграді

| 5 коментарів

«Золотою медаллю» 60-го ювілейного кінофестивалю документального та короткометражного кіно у Белграді нагороджено режисера Мирослава Слабошпицького за стрічку «Ядерні відходи». Відзнятий у Чорнобилі український фільм був визнаний кращим в конкурсі короткометражних фільмів, у якому змагались 20 ігрових та анімаційних стрічок з Європи, Латинської Америки, Великої Британії, Африки, Азії, Близького Сходу, Австралії, США та Канади.

Кінофестиваль документальних та короткометражних фільмів у столиці Сербії – один із найстаріших кінофестивалів на території Європи. З 1953 року він є складовою частиною Югославського кінофестивалю – найбільшого кінофоруму на Балканах. З розпадом соціалістичної Югославії фестиваль документального та короткометражного кіно набув самостійності, розширив формат та змінив свій статус на міжнародний.

З того часу цей фестиваль  демонструє сучасні тенденції в короткометражному і документальному кіно. «Я намагаюсь, щоб якість фільмів нашої програми залишалась фактором номер один, – говорить директор белградського форуму Янко Баляк, – …Цього року я переглянув майже 1000 фільмів. Між тим, гіперпродакшн відчинив двері для посередності, тому все важче стає роздивитись справжнє мистецтво».    

«Золота медаль Белграда» – третя міжнародна нагорода «Ядерних відходів» після «Срібного леопарда» кінофестивалю у Локарно і Гран-прі кінофестивалю країн СНД та Балтії «Кіношок». Українським глядачам фільм було представлено у добірці стрічок альманаху «Україно, гудбай!» у листопаді 2012 року.

Найближчим часом – з 16 по 26 травня 2013 року – «Ядерні відходи» братимуть участь у конкурсі Міжнародного кінофестивалю «Ураніум» (Uranium Film Festival), який проходить у знаменитому Музеї сучасного мистецтва Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Стрічка змагатиметься за «Жовтого Оскара» у номінації «Найкращий короткометражний фільм».

Джерело: Держкіно

5 коментарів

  1. Сьогодні викладу його

  2. Можливо не буде ще

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.