Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169400 (171 за 24 години)

Україні – здорових людей!

| 47 коментарів

Ще одна стаття про алкоголь, та скільки ж можна? У моїй родині на свята завжди п’ють горілку, вино. Друзі щодня п’ють пиво, джин-тонік чи ром-колу. П’ють священники, п’ють лікарі, і жоден з мого оточення не є “алкоголіком”, не з’їхав з глузду, не помер від цирозу печінки. Я знаю міру, п’ю переважно пиво, або на свята з родиною. Кому це заважає, і до чого ці розмови?

Найпідступніший ворог – зрадник! Алкоголь – це не отрута від якої відразу помирають, твій зрадник з яким ти зраджуєш сам себе. Достатньо однієї чарки горілки чи келиха пива, аби ти перестав бути собою. Спирти підступно, бо НЕПОМІТНО, змінюють твоє Я. Змінюють твою свідомість.

Поки що ти думаєш, що все гаразд… Язик “розплітається”, сором’язливість та страх зникають… Ось і маєш яскравий приклад впливу алкоголю на психіку. Подумай сам. Невже твій мозок, створений Богом, потребує “стимуляторів”? Зверни увагу, бажання випити – це передусім потяг до того стану свідомості, який з’явиться вже після кількох ковтків. І ще хтось насмілюється говорити про відсутність залежності?

У тебе погіршується слух – це досить весело. Ти чуєш все якось голосно, то тихо. У тебе погіршується зір – ти бачиш все ніби крізь якусь трубу. Ти втрачаєш здатність координувати рухи. Усе дуже смішно падає, б’ється, розливається. Ти сам заплітаєшся у власних ногах. Смішно падаєш та б’єшся. Ти втрачаєш здатність мислити, думати, оцінювати і так далі. 

Збуджена в тобі уява намагається задовольнитись будь-як і будь-де. А на ранок окрім нудоти, огидного присмаку у роті ти зможеш проспостерігати поблизу тебе якесь може і не бридке створіння. Але ти каратимеш себе (це у кращому випадку!) питаннями чи оце і є початок того великого, єдиного і високого, що називається коханням.

Може ти настільки наївний, що стверджуєш, буцімто, маєш відчуття міри? Та чи відомо тобі, що міра відсутня! Спитай у будь-якого хронічного алкоголіка, що він з цього приводу думав, коли починав. Алкоголь в будь-якій кількості змінює перебіг найделікатніших психічних процесів, зокрема мислення та координації рухів. Ціна такої “міри” – тисячі покалічених життів внаслідок сварок, бійок, травм на виробництві, автокатастроф. І багатьох з них ти не побачиш на вулиці – вони помирають в лікарнях, або скніють решту життя прикутими до ліжок. Усі міри – річ умовна.

А чого був вартий людству міф про корисне вживання алкоголю для зігрівання! При переохолодженні судини шкіри звужуються, зберігаючи останнє тепло для серця, легень, мозку… А після вживання алкоголю судини розширюються, з`являється відчуття припливу тепла, жару. Але ж втрати тепла через повнокровну, гарячу шкіру при цьому неймовірно зростають! Кілька ковтків горілки забирали життя у сотень геологів, туристів-невігласів, гірськолижників, які так і не дійшли до наступної ватри…

Ти можеш сказати, що лікарі теж п’ють. Це так. Хіба лікар Бог? Лікар така ж слабка людина як ти. Він так само як ти і навіть краще, знає про шкоду алкоголю. Він все розуміє, продовжує заспокоювати себе балачками про можливість щохвилинного повернення, про відмову, про силу волі. Але п’є далі і, як інші, врешті спивається! Так само як ти, вдовольняється поясненнями, що цей раз вже напевно останній, коли останній вже був. Він краще обізнаний, до нього йдуть, йому відкривають душу. Йому більше належить, а тому з нього ще більше треба питати. Ти і тільки ти, здатний допомогти йому прикладом, розмовою, порадою. Геть потурання чужій та свої слабості!

У приватних бесідах деякі лікарі навіть пробують “аргументувати” користь вина, чи коньяку. Проте, в сучасному науковому медичному світі жодних серйозних дискусій з цього питання вже немає. Будь-який алкоголь шкодить! Це загальновизнане положення.

Для Великої Гри ти готовий віддати багато власних забаганок. Та невже після заборони вживання алкоголю тобі забракне сили втриматись. Невже забракне інтелекту знайти спекотного серпневого дня заміну пляшці пива?…

Чи коли-небудь ти звертав увагу на те, що для вечері треба смачної їжі, для кави – затишної кав’ярні, для гарної розмови – приємного товариства. А спожити алкоголь можна будь де і будь з ким – сховавшись від юнацтва у наметі або деінде, із такими ж йолопами як ти, або із зовсім не знайомими.

Зауваж, люди старшого покоління та дівчата, з якими ти спілкуєшся, будуть дивуватися, перепитувати, але ПОВАЖАТИМУТЬ твоє рішення про цілковиту відмову від вживання алкогольних напоїв. Дійсно, завжди з’являються такі, що настирно домагаються “випити” з тобою, (за “здоров’я”, за “компанію”, за будь-що, залежно від ступеня цензурності та вже спожитого градусу). Це завжди відбувається однаково. До речі, стереотипність таких дій є характерним проявом дії алкоголю на психіку людини.

Перед тобою постає старе, як світ питання – „пити чи не пити”. Опуститись до чийогось рівня, чи піднятись над цим гидким дрібним коритом. Чарка за чаркою, „на свята”, “за компанію”, невпинно і поступово викликають звикання… Увесь жах полягає саме у непомітності шкоди. Ти змінюєшся і деградуєш, відкидаєш поради та попередження. Вважаєш, що завжди, щомиті, як тільки захочеш, зможеш повернути назад, спинитись, відмовитись як тільки накажеш собі. На кінець, отямлюєшся оббльований у канаві, і зненацька, у хвилинному протверезінні, розумієш всю глибину власного падіння. З останніх сил борсаєшся, намагаючись видертись із тенет, куди завів себе сам, але знесилений зісковзуєш далі умиротворений парами алкоголю у твоєму вже практично зруйнованому мозку.

Поглянь навколо, скільки їх таких на твоїй вулиці, в твоєму місті. Хтось лежить під парканом, а хтось доплентався додому і перетворив у жах життя своєї родини. А хтось, ще молодий, розв’язано та огидно поводиться в товаристві, брутально лається в транспорті, під німий осуд оточення. Ти один з них?!

Джерело: Пластовий вісник. Інформаційний бюлетень Пласту (НСОУ. – 2003. – Ч. 3 (46). – березень. – С. 26.)

лікарі

Олександр Лінчевський та Владислав Бургонський

47 коментарів

 1. Сильно та аргументовано!

 2. Ну, особисто мій мозок створений не богом, а двома веселими людьми котрі одного разу залізли разом у ліжко.
  Не п’ю і у алкоголі нічого хорошого не бачу. Але мене на таке надихнули не різні богословські проповіді, а банальний підручник із анатомії та уроки ОБЖ ще у шкільні часи.

 3. Припинив вживати алкоголь більше 25 місяців назад.

 4. Чудова стаття. Я колись сам все це усвідомив і кинув вживати алкоголь на завжди. Цигарки, алкоголь – це приємний міф, ілюзія задоволення. Це все рівно, що випити якусь зіпсовану, брудну воду і говорячи собі, що від нудоти та непреємного смаку я отримую задоволення. Люди перестаньте самі себе обманювати.
  Алкогольна індустрія – це величезний бізнес!

 5. А я любила вживати вино і не завжди помірно(мабуть,моя російська кров бажала того :)), але для жінки дуже важливо,який вигляд вона має. Завжди. Тому припинила це неподобство :) Та й чоловіка маю(теж росіянина, до речі, тільки він народився і отримав виховання в Баку), який не вживає. Кілька років тому,живучи з першим чоловіком(українцем), завжди в нас п’ятниця була – день водія(ми просто напивалися, майже, як свині). Соромно це згадувати навіть.
  Я дивлюся іноді соціальну рекламу по тб про користь спорту і тверезого життя, але не бачу такої реклами, яка б справила враження саме на ти верстви населення, що найбільш вразливі, які вживають наркотики і алкоголь, а спорт вважають заняттям для лохів. Гадаю, що треба таку соціальну рекламу відділити – окремо на чоловіків розраховану, окрему – для жінок. Бо мотивація дуже різниться. І цікава вона повинна бути, а молодь на неї повинна реагувати словом “круто”, тоді це буде працювати.

 6. Скажіть, будь ласка, що означає “ст. пл. прих.” перед іменами авторів? Я вважаю, що скорочувати треба тільки загальновідомі назви.
  І які в кого думки з приводу того, як оточення своє: сім’ю, друзів просвітити з приводу реального впливу алкоголю?

  • старший пластун прихильник

  • Ніяк не можна вплинути на того, хто у глибокій залежності від наркотиків, чи алкоголю. Чи має до цього схильність. Чим більше їм “дзижчиш”, тим більше вони відвернуться від тебе, а не алкоголю. Тут треба якісь інші методи. Завидки їх повинні брати, наприклад, коли дивляться які в вас накачані біцепси :), який ви здоровий красень, а вони хирляві та негарні :) Ну, щось таке.

   • не знаю, хто як, але я від завидків скоріше б іще більше занурився в безодню залежності. адже заради того і п’ють, курять чи страждають збоченнями – щоби щось компенсувати. тому так просто не виходить відмовитися від об’єку залежності, треба його чимось замінити. найкращий варіант – заповнити порожнечу чимось здоровим. але далеко не в кожного є така можливість.

 7. Нікому не треба пояснювати шкоду алкоголю – всі і так чудово це знають. І пити чи не пити – особистий вибір кожного, як і з курінням, і з наркотиками.
  Вже давно переконався, що немає сенсу підбурювати людину до чогось – доки вона сама цього не захоче, твої намагання не матимуть жодної користі. Приклад – “постав мені лінукс”. Якщо людина справді хоче спробувати лінукс, вона має сама спробувати його поставити і налаштувати. Інакше вона покористується пару днів лінуксом і віднесе ноут іншому знайомому, який поставить всяких там “звєрь-двд”.
  І ще одне. Нещодавно почув цікаву фразу “Коли ти кидаєш пити і курити, ти стаєш досить сильно асоціальною людиною.” Це від людини, що кинула кілька років тому. В наших реаліях щоб бути соціальною людиною навіть серед хоча б знайомих – треба іноді пити. І це фігово.

  • У вас відбулася мутація системи цінностей.

  • Треба змінити коло знайомих. Непитущих які сповідують здорове життя, досить багато. Вам буде цікаво з ними.

   • Хм… Через алкоголь кинути єдиних людей, в яких я абсолютно впевнений, і яким абсолютно довіряю, причому обгрунтовано? Ну ні, дякую)

    • Кидати не обов’язково, просто проводити час з ними, коли вони не п’ють. А вечір п’ятниці проводити з іншими людьми, це урізноманітнить життя заразом. Звичайно, якщо ви не хочете пити насправді.

 8. Не хочу розпалювати священну війну, але ця стаття якась така, ніби її писав “віруючий-сектант” якиму його релігія забороняє пити, палити, займатись сексом просто так, для задоволення і багато інших приємних дрібязкових штучок.
  І я не кажу, що пити це круто. Але ж яке інколи буває смачним холодне пиво, після важкого робочого дня, чи ковток хорошого вина на вечерю, та навіть та холодна горілка з салом та бульбою. Ви ніколи не пробували алкоголь, я вас поважаю, але пити чи не пити- це має бути особистий вибір кожного. Так, я п’ю алкоголь – але я не скажу що я ним зловживаю. Коли я випиваю, я ніколи не вів себе неадекватно, як деякі мої знайомі. я просто йду і лягаю спати. В мене дуже багато цікавих історій відбувалось коли я був напідпитку, але жодного разу я нікого не бив і ніхто не бив мене.
  Так про що я.Апро те, що такі статті потрібно, на мою думку, друкувати у журналах типу “Вартова Башта”, де 90 відстоків нових сектантів колишні алкоголіки та наркомани.
  А ще на мою думку, все дуже залежить від свого виховання і від сім’ї в якій живеш. Якщо в тебе батьки п’ють, родичі п’ють кожного дня на твої очах – ти сам мимоволі пробуватимеш тянутись до чарки. Але як відомо завжди є виключення, навіть в нормальних сім’ях діти виростають наркоманами та алкоголіками.
  Я дякую своїм батькам і свому оточенню – що я виріс нормальною дитиною, якою вони можуть гордитись. Навіть якщо я інколи випиваю у вечір п’ятниці зі своїми друзями.

  • це вже взагалі найвищий пілотаж… цікаво, якої б ви заспівали, якби тут хтось написав “а я на новий рік полюбляю ловити лисих жирдосів і робити з їхніх кишок гірлянди!” гарно, а? або давайте візьмемо трохи приземленіший варіант, подію з української історії: пригадуєте жінку, яку синки мажорів зґвалтували і спалили? ось так просто, бо для них це теж “приємна дрібничка”, яку можна собі пробачити. недоліки залишаються недоліками, навіть якщо з ними змирилися і сприймаєте їх за норму. подумайте над цим.

 9. Не знаю, тут у кожного своє. Я от люблю пити вино, правда п’ю я його не для того, щоб відчути себе по іншому, а просто через те, що люблю його. Я от навпаки, коли вип’ю забагато то язик не “розплітається”, а “зав’язується”. Алкоголь на мене діє дуже депресивно. Тому п’ю тільки середньо-алкогольні напої : вино, ігристе вино, санґрію, ґроґ, глінтвейн, саке… Якщо пити такі напої в міру, то це корисно, але проблема заключається в тому, що для більшості українців ц міра більша в в 2-4 рази від справжньої.
  Я від алкоголю відмовлятися от не збираюсь, але стаття досить сильна, хоча і фанатична
  P.S. Вченими доведено, що будь-який яд корисний дляя організму в малих кількостях (0,1% від смертельної дози – для всіхбез виключень, але у кожного там своя “корисна доза” .

 10. 2 Рене та Хуліган: повністю підтримую, практично ідентичний у поглядах
  2 Virakea не зрозумів твого порівняння щодо алкоголю та ґвалтування+спалювання жінок…

 11. я так бачу, на гуртом почали займатися останнім часом ще й просвітницькою діяльністю. підтримую, але створіть який окремий розділ чи як, щоб було все разом і не плуталося між різними новинами інших тематик,така моя думка.
  а щодо самої статті, то всім то вже давно відомо. і не треба бути п’яним щоб бути хамом, деякі тверезі, чесно кажучи, деколи поводять себе зовсім не адекватно, тому : випив – будь людиною, та й у будь-якій ситуації нею й залишайся. Шануймося браття!

 12. Стаття хороша! Багато описано негативних явищ, але якщо мета цієї публікації, заклик для того щоб не пити, то я цього тут не прочитав…

 13. Сам не п’ю вже достатньо великий проміжок часу і завжди був за відмову від алкоголю і куріння. Але ця стаття мене відверто розсмішила. Якісь натягнуті і перебільшені аргументи, ствердження що коли ти випив пляшку пива то ти вже не людина і т. д. +зовсім не доречне посилання до релігії. Алкоголь, звісно, відкидає розвиток на кілька сходів назад, але ця стаття точно не допоможе вирішити цю проблему.

 14. Хороша стаття. І зовсім не фанатична, нормальна. Якщо такі прості, звичайні слова сприймаються як “проповідь”, фанатизм – значить психіка нашої нації, на жаль, також деформована – алкоголізована, як і в росіян.

 15. Хто хоче кинути пити-курити – Вам до Жданова. Він хоч і хоч і прихильник “великого русского народа”, але ідею на озброєння взяти можна

  • Його ідею треба всім взяти обов’язково. Вимирання загрожує не лише “великому русскому народу” а взагалі усім білим народам, в тому числі українцям. На початку минулого століття біла раса становила 26% населення світу. Сьогодні – 8%, і за прогнозами через 50 років білих стане 4%.
   Отож є над чим задуматися…

 16. До речі, як щодо травички? Річ досить таки поширена і шкоду, несе, безумовно. Не розумію, чому цьому ніхто уваги не приділяє….

  • А просто тому, що травичка менш поширена і для багатьох ця проблема (травичка) просто не актуальна

  • Як сказав один мій знайомий “то й що що вона вбиває клітини мозку, їх же там мільярди. Поки викурю наступний косячок, вони відновляться”.

 17. Блін які ви тут скучні на Гуртомі)) Я арууу, ахаха. Почитав коменти, одні трєзвєніки прям. Кожен сам собі вирішує, чи йому пити, чи задутись шишками чи може трошки фєну понюхати, і він на це має повне право, для чого роздупляти, що це погано для здоров`я і тд. НОРМАЛЬНА ЛЮДИНА САМА ВИРІШУЄ, ЩО ПОГАНО, А ЩО ДОБРЕ, ДЛЯ НЕЇ. А ви просто нещясні слабаки, якщо не пєте і боїтесь, значить абсолютно відсутній здоровий глузд і сила волі.

  Треба пити, просто якісний алкоголь, а не мочу яка тут перерахована))

  • пояснюю для тупих: є деякі прості речі, наприклад, кулі (пістолетні). як ти себе не переконуй, а постріл у голову тобі нічого крім смерті не принесе. ти здохнеш. просто помреш. вловлюєш аналогії? пиятство так само зі світу зведе, тільки це буде довго і болісно.

  • А ти, мабуть, “щясний” і не слабак – випиваєш “просто якісний алкоголь”, але гарний, міцний та накачаний легінь з добрим здоров’ям, за яким дівки зі спіднього плигають, егеж? І здоровий глузд в тебе з кожним ковтком прибуває, ми бачимо і боїмося, ага ХD

 18. Virake – нідочого
  Murzik – даа, я щясливий, гарний, не накачений але міцний, на здоров’я не жаліюсь, з дівчати проблем немає ніяких, ось як раз до одної збираюсь в гості, сьогодні будем курити смачний стафф і займатись легким сексом, тріпувати, потім знову кохатись. Глузд з ковтками алкоголю не прибуває, глузд прибуває від книжок, які я читаю на парах.

  Ну все бувайте невдахи)) і пам’ятайте: Тримайтесь далеко від градусу і психоделіку, лузерам це протипоказанно їхнім унилим життям))

  • Невдахи – це якраз ті, що не здатні насолоджуватися життям без стимуляторів. Але що можна пояснити людині, яка в трьох реченнях наробила стільки помилок?!

  • такого хворого хіба що могила виправить.

 19. Марічка – маєш рацію. Потрібно уміти насолоджуватись і без стимуляторів, не кожний так зможе, для цього потрібно духовно розвиватись.
  Virake – Гомере, ну шо ти таке говориш, ЛЄТІ, ЛЄТІ, ЛЄПЄСТОК ЧЄРЄЗ ЗАПАД НА ВАСТОК!!

 20. Не п’ю другий місяць після того, як ледь не забрали в міліцію через розпивання спиртних напоїв в громадських місцях.
  Раджу подивитись усім, хто має вільний час та бажання відео про вплив наркотиків на організм людини. Прото введіть в Ютубі: Марина Грибанова. Досить цікавий пізнавальний фільм, викладений в зрозумілій і веселій формі. Можливо комусь допоможе обрати правильний шлях.

  • Думаю ще краще передивитися лекції пана Жданова про алкоголь. І стати тверезником. Починати раджу саме з цього, оскільки жоден наркоман не починав з героїну чи гашишу, вони починали як правило з пива.

   • Дякую. Обов’язково перегляну.

    • В інтернеті є багато різних його лекцій. В багатьох говориться одне й те саме. Якщо бажаєте я Вам можу одразу скинути ссилку на головне, щоб ви один раз глянули найважливіше.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.