Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170508 (300 за 24 години)

Як боротися з комунальними проблемами в інтернеті?

| 7 коментарів

Дороги2 У продовження матеріалу «Дорога в нікуди: ями витрушують мізки?» спробуємо відкрити нашому народові хоч одне око, принаймні тій його частині, що має інтернет.

Усі ми спостерігаємо ситуацію, як щороку, з початком весни, асфальт з наших доріг сходить разом із снігом. Що можна зробити?

Згідно з ДСТУ 3587-97 “Автомобільні дороги, вулиці та переїзди”, величина допустимих пошкоджень (ям) на міських вулицях може складати всього 0,5 кв.м. взимку та восени, а навесні та влітку — 3 кв.м. на 100 тисяч квадратних метрів дорожнього покриття! А гранична глибина окремих осідань та вибоїн не повинна перевищувати 4 см для доріг І—ІІІ категорій та груп А, Б вулиць та доріг населених пунктів і 6 см — для решти категорій і груп. Тобто все, що перебуває за межами вказаних величин, водій може розцінювати як перешкоду для руху. Але ми добре знаємо, що на наших дорогах можна побачити ями завглибшки і 12 см, і 15 см, і ще глибші. Якщо через них водії потрапляють у ДТП і зазнають великих збитків, то, звичайно, потрібно шукати правду в суді, подаючи позов на дорожню службу.

З такими провалами в роботі комунальних служб можна боротися поодинці, але є й альтернативний варіант – спробувати використовувати інтернет і масовість. Розгляньмо, за допомогою яких сервісів можна домагатися вирішення комунальних проблем, часто навіть не виходячи з дому.

«ТвоєМісто1

Початок
Денис Гурський довгий час працював в ЗМІ, займався маркетингом та піаром, але зараз зосередився на просуванні громадських ініціатив. Він зібрав команду однодумців (практично всі – учасники форуму «Громадські інновації»), і разом вони зробили сайт «Твоє Місто», яким до цього часу займаються на волонтерських засадах. Головне завдання їх ресурсу – сприяти вирішенню різних міських проблем.
За весь час існування проекту «Твоє Місто» сайт відвідало понад 180 000 користувачів. Творці ресурсу вже отримали відгук від регіональних міськадміністрацій з пропозиціями узгодити схему роботи. Поки що головною проблемою проекту є відсутність електронних приймалень у наших чиновників. Окрім того, електронні запити громадян не мають законного статусу, через що чиновники можуть їх ігнорувати.

Механіка
Користувач реєструється на сайті, заповнює досить детальну форму, залишає заявку про проблему, відтак завантажує фото (наприклад, незаконне звалище) та зазначає місце на карті. На сайті працює генератор PDF, який на основі даної інформації автоматично створює запит, який іде у відповідні органи. Для більшого ефекту користувачеві все ж слід роздрукувати створений документ і відправити запит звичайною поштою. На сайті можна відстежувати статус звернення: вирішено, не вирішено або розглядається.
ТвоєМісто2

Деякі звернення модератори обробляють вручну, і якщо є ідеї, як вирішити ту чи іншу проблему, додатково розсилають листи в електронні приймальні та на особисті адреси чиновників і залишають повідомлення в їхніх акаунтах на Facebook.

Денис Гурський, керівник проекту «Твоє Місто», експерт із цивільних інновацій:
“Незважаючи на те, що найбільша кількість користувачів інтернету – в столиці, сервіси, подібні до нашого, більш популярні на регіональному рівні – в обласних центрах. Можливо, тому, що киян насамперед хвилюють проблеми власного світу, що лежить між будинком, станцією метро й офісом. З іншого боку, в Києві активно працюють громадські організації, що відстоюють інтереси громадянського суспільства. До того ж, вони досить ефективно дають собі раду з цим завданням.
Такі проекти, як наш, не повинні виносити місцеві проблеми на національний рівень: набагато дієвішим є вирішувати все локально. Після налагодження схем обробки заявок проект перейде на якісно новий етап. Успіх полягає у взаємодії всіх починань eGovernment і громадянських ініціатив в інтернеті. В цілому схема вимагає поліпшення з боку місцевих адміністрацій, щоб не доводилося надавати вагу зверненням за допомогою відправки їх в Генпрокуратуру. Деякі проблеми з автошляхами вирішувалися саме так, але це неправильний шлях.”

Проблеми
Найактивніші користувачі – жителі областей та обласних центрів, карта на сайті сервісу це наочно відображає. Але найчастіше в обласних органах немає електронних приймалень, щоб налагодити постійну взаємодію та автоматичне надсилання заявок.

«УкрЯма1

Початок
Наприкінці 2011 року невелика громадська організація на чолі з Павлом Бєлоусовим і Дмитром Повесьма вирішили зробити суспільно корисний проект без особливих вкладень, який вирішував би проблему з ямами на дорогах.
За основу взяли систему, при якій користувач отримує грамотно складений документ для звернення в міські служби.
Сьогодні «УкрЯмою» займаються три людини: системний адміністратор, ідеолог і керівник. З дизайном, програмуванням і просуванням допомагають волонтери.

Механіка
Користувач реєструється на сайті, розміщує фотографію ями, вказує місце і обов’язково свою поштову адресу. Далі система автоматично складає текст скарги з необхідними посиланнями на законодавчі норми. Сформульоване звернення користувач повинен роздрукувати та надіслати звичайною поштою в ДАІ. Співробітники ДАІ повинні виїхати на місце, скласти акт і видати припис балансоутримувачеві на усунення пошкодження.
УкрЯма2

Павло Бєлоусов, творець проекту «УкрЯма»:
“Потрібно більше позитивних прикладів, які показують, що, витративши п’ять хвилин і дві гривні на конверт, можна змусити державу працювати. Починати складно, але коли є маленька перемога, починають замислюватися і про порядок у під’їздах, вимагати дотримання законів.

Деякі вирішують проблему одним дзвінком в ДАІ, але так відбувається не завжди. Один із стандартних методів – скарга в прокуратуру. Ймовірність успіху – п’ятдесят на п’ятдесят. Деякі активісти судяться, але зрозуміло, що це вже зовсім інша історія.

Я бачу таке завдання: громадянин вчиться впливати на державу, вирішуючи невеликі локальні проблеми, а потім, навчившись, береться за інші, більш масштабні. У столиці виходить ефективніше, тут люди вірять і розуміють, що все можливо. Тим більше, що є прості способи.”

Проблеми
Сайтом користуються здебільшого мешканці міст-мільйонників.
В інших населених пунктах нерідко побутує думка, що такі проекти не можуть змусити чиновників працювати і всі звернення марні.

За матеріалами The Village

Автор: phobos

Дивний незнайомець

7 коментарів

 1. За інфою колеги, який намагався викликати ДАІ до “ями” даішники оформлюють ДТП і забирають права. Мотивуючи це тим що водій не вірно оцінив дорожню ситуацію і не вжив необхідних заходів для недопущення ДТП.

  • Таке дуже просто оскаржити в суді – потрібно тільки викликати експертів для заміру ями на відповідність ДСТУ.

 2. Для повноти варто було б додати офіційний сайт КМДА зі звернень щодо ям – http://remcontrol.com.ua/

 3. “Механіка” це до чого так підрозділи оформлювти?
  Дуже цікава інформація, треба буде вивчити на практиці, розібратися та використовувати, поширюючи серед знайомих. Велике дякую )
  А планується на сайті зробити таку кнопку, щоб поширити інфу в контакт?

 4. Боротьба за хороші дороги це чудово, але сайт іноземною!!! Добре, що googletranslate працює.
  Кнопочка перемикання мов є, але перекладаються лише кілька слів.
  Гуртом точно саме такі сайти рекламувати треба?

  • Сайт іноземною тому що за основу взято рушій до сайту і ідею Навального. Спробуйте запропонувати їм свою допомогу в перекладі сайту.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.


Друзі

Файна Меморія - енциклопедія мемів | Енциклопедія Драматика | Vinsee

Чтиво | Портал uahq.net | УкрБаш | Анекдоти | Радіо Домівка | Прозалізо

Рецепти з покроковими фотографіями. Авторський кулінарний сайт Localize.org.ua Теревені.org.ua - Інформаційно-Розважальний Портал. Новини, музика, гумор, відео, програми, спілкування! www.muzprostir.com.ua - Все про музику на одному сайтi! Студентський портал UaStudent.com

Інші друзі сайту | Наша кнопка:
Гуртом


Контакти

2007-2022 Hurtom.com «Українське гніздечко»
Сайт підтримки всього українського - фільми українською, українські фільми, музика, українізації, вільний торрент-трекер та форум.