Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171905 (202 за 24 години)

Патріотизм є важливим для консолідації нації

| 30 коментарів

З чого починається Батьківщина? З почуття патріотизму. З любові до України, з гордості за те, що ти – її син чи донька. А ще – з постійної внутрішньої потреби виховувати й культивувати в собі найкращі духовні якості та державотворче мислення.

Кожному народові на цій планеті Господь Бог дав землю. Комусь дістались погані землі, позбавлені води або ж болотисті джунглі. Деяким пощастило більше. До українців Бог виявився надзвичайно щедрим, віддавши в руки нашого народу один із найпрекрасніших куточків цієї планети. Кожен із нас, народившись на цій землі, отримує частку цього дару.

Ми часто говоримо про те, що любимо свою країну, що ми є патріотами. Ми з гордістю співаємо наш гімн і шануємо свій прапор. Проте патріотизм – це набагато важливіше, ніж звичайне пошанування символів. Патріотизм – це насамперед відповідальність перед Господом Богом за ту землю, яку він віддав нам у користування. Прийде час, і кожен із нас ставитиме собі питання про те, як ми поводилися з цим щедрим даром, як господарювали, як захищали, як ставилися до природи?

Українцям випала нелегка доля, адже наші землі завжди були ласим шматком для численних агресорів. Постійні війни та нищення народу дійсно завадили українцям добре загосподарювати на цій землі, проявити свій найкращий розвиток. У такі моменти інколи хочеться запитати в Бога: чому саме нам випала така важка доля? Чому, отримавши такі чудові землі, Господь одночасно посилає нам такі важкі випробування і не дає повною мірою жити щасливо та безтурботно, насолоджуючись цим даром?

Але давайте щиро скажемо собі: не агресор і не чужинець у цьому винен. Він лише користується можливістю, яку ми самі йому даємо. Хижак у лісі серед жертв вибирає найслабшого, хворого, який неспроможний захистити себе. Українські землі топтали численні орди тому, що ми з Вами це дозволяли. Окупант приходив сюди, коли українці боролись між собою. Ще й самі запрошували сюди, аби ті помогли їм побороти своїх земляків. Ті приходили і робили рабами одних та інших.

Для того, щоб отримати шанс на одужання, народові потрібно подорослішати й нарешті взяти відповідальність за свою долю та своє майбутнє. Аби нам перестало бути соромно перед іншими народами й, зрештою, перед самими собою за те, як ми господарюємо на своїй землі. У цьому і є суть патріотизму.

Українці – талановиті та розумні люди. Однак, аби талант і працелюбність дали результат для всієї країни, нам потрібно працювати для того, щоб в Українській державі запанували щастя, заможність та європейський добробут.

Максим Багрінцев
Джерело: ТВі

30 коментарів

 1. Господь дав землю та не дав розуму…

 2. І знову релігія! Невже не можна написати таку ж статтю без “бога”?

  • а Ви пропускайте, там де з (не читайте 2 і 3 абзац, може полегшає)… Не наскільки там про Бога, як Ви до слів чіпляєтесь

   • Ну в мене немає дару передбачення щоб знати що там про релігію написано. :)
    Якщо серйозно, то прошу поважати право кожного на свободу віросповідання. А то чи не в кожній статті написано про бога. Думаю, окрім мене, ще знайдуться люди, кого це дратує.

    • Тут про релігію немає нічого, є про те що українцям щось дано і те як вони цим користуються. Добре врахую, але як кажуть з пісні слів не викинеш… Просто попереджуватиму

     • Дякую)

     • А я, наприклад, віруючий. І мене ображатиме, якщо десь буде опущено, що Господь Бог дав і дає людству усі блага котрі ми маємо. Доречі, хочу зауважити, що про це йдеться в усіх основних релігіях не залежно від того як Бога називають.
      Прошу попереджати, якщо в статтях будуть якісь атеїстичні думки.

      А ще я прихильник здорового способу харчування, люблю класичну музику та коал. Прошу попереджати!

    • Ну а мене дуже дратують такі атеїстичні думки. Гадаю таких тут знайдеться теж не мало. Тому прошу поважати право на віросповідання та не насаджувати своїх бачень.

     • Soren, Право кожного бути християнином, атеїстом чи буддистом, саме тому я не “насаджую свої атеїстичні бачення”, (хоча залюбки про це поговорив би), а просто прошу оминати ці теми задля уникнення таких безглуздих суперечок, як от ця.

     • Артеме, я правильно розумію, що ви атеїстичні думки не насаджуєте, але про релігію говорити забороняєте? Це те саме.

    • особисто мене дратує фанатична писанина, яку вивергають деякі місцеві, що вважають себе атеїстами. я, наприклад, уже давно не християнин і ні до яких інших релігій не належу, але мені чомусь вистачає стриманості, щоб не заявляти про це на кожному кроці. “Господь Бог”, “Дякувати Богу”, “Подароване Богом” – я до таких виразів звик, як до статичного шуму, і мене вони чомусь не чіпляють. а всяких “атеїстів” чомусь чіпляють, хоча вони як раз до релігійних речей повинні ставитися з найбільшою байдужістю.

     • Virake, Прочитавши твої коментарі до деяких статей, напросився тільки один висновок. Ти тільки “захищаєш” свою націю і народ, і в той же час в твоїх коментарях повно зневаги мало не до кожного дописувача, котрі, насправді, і є цією нацією. Прошу звернути увагу на те, що нація це не одна людина. І зневажаючи більшість, ти зневажаєш весь народ.

     • кілька індивідів, на яких я нападаю – оце більшість?

  • Бачив я таких “атеїстів”, доки їх життя в сраку добре не вжалить, а тоді вони усі імена бога згадують, в церквах усього світу їх потім побачити можна, та й навіть коран в оригіналі беруться читати.

  • і справді якесь лайно! А може таки саме наші предки вибрали цю землю за її родючі грунти і воювали всіх ординців кілька тисяч років! А ви – бог! А який бог? Ісуса ще тоді не було! Та й Перуна з Дажбогом! Була Праматір! Людина боїться жити в світі без бога! Та ще й вигадує собі щоразу нових…

 3. Ну добре: ми повинні стати господарями. Це питання стаття поставила. Але як стати господарем? Як розумно використати свою землю задля власного благополуччя? У багатьох є земельні ділянки, але молодь не хоче там жити і працювати на землі – усі в міста пруться. Я не виключення. Але земля жива, вона нас кличе. Треба тільки прислухатись. Наразі поширюються методи ведення природодогоджаючого землеробства. Це вам і екологія, і здорове харчування, і усвідомлення цінності та величезних можливостей наших земель, та їх історичної значимості. Німці творять чудеса в с\г на камінні, а ми з чорноземами ради дати не можем. Бо нас переслідує тупа традиція лопати і плуга, невимовних мук при посадці та збиранні дрібнюсінької картоплі та безкінечного сапання скам’янілої від оранки і мінеральних добрив землі. Та багато людей відкриє для себе сенс життя саме у роботі на землі. До речі, зараз море інформації щодо нових методів ведення господарства, поширені клуби органічного землеробства.

 4. Мабуть тому, що Бог (хоча це ще питання і питання риторичне) дав “таку чудову землю” і виросла така слабка духом нація. А ще брехлива, лінива і продажна. Можливо комусь це і не сподобається, але все це ми бачимо сьогодні. Як тільки нами перестали командувати так і “полізло” все це наверх. Тому і маємо продажний парламент, робітників що втоптують ногами асфальт, куплений за народні гроші у болото, чиновників що продають сквери, дають вирубувати зелені насадження заради грошей, суддів що за гроші винесуть будь який вирок- рішення, знахабнілих даішників, лікарів відморозків котрим вже навіть на дітей наплювати, бізнесменів котрі думають що бізнес перекладається як відкат.
  Автор статті пише що потрібно виховувати патріотизм на відповідальності перед майбутнім наших дітей? Це абстракція. Спочатку треба навести лад в країні. Жорстоко, не дивлячись ні на що, поки не пізно. Вирізати всю гниль, до живого. Патріотизм виховується на чистому, світлому, коли є порядок і лад, коли є правда і відчуття справедливості.

  • Мушу заперечити: “Патріотизм виховується на чистому, світлому, коли є порядок і лад, коли є правда і відчуття справедливості” – ми це вже проходили, називається – комунізм. І ще, людина “брехлива, лінива і продажна” в залежності від обставин, і так по всій землі, а не через те, що влада погана. Є і хороші люди, та більшість через свою лінь, замість того щоб подумати, вірять брехливим коли продаються! А, до кого належиш Ти?

  • ще один розумник знайшовся…. одне можна сказати точно: доки серед нас ходять зрадливі виродки, що обсирають власний народ, не мати нам спокою. і раджу скоріше їхати з країни, раз вона тобі така не мила. а я не буду їхати – я тут виріс, тут живу, тут і помру. і ніяки негаразди не змусять мене розлюбити свій народ. навідміну від декого, я усвідомлюю, що українці – це в тому числі і я, а себе ненавидіти чи зневажати не можна.

   • українці справді розслабилися, замість відстоювання своїх прав легше перетерпіти, земля прогудує. Українцям треба важкі умови, а то вони якісь ніякі ні риба ні мясо

 5. Ніксон.

  Чудова стаття. Моя пошана. Дякую.

 6. Ніксон,
  Чудова стаття.
  Як кажуть “Якби старість могла, якби молодість знала”
  Проблема: хто вчить Наших дітей поки ми зайняті заробітками “на хліб насущний”.
  Тому і маємо безБожників, яничарів…

  • тут досить просте вирішення. треба перестати знаходити виправдання для того, щоб щось не робити. заробіток і патріотичне виховання одне одному не заважають.

 7. пофігізм українців завжди доводив до трагедій…але українцям видно подобаться

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.