Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171528 (297 за 24 години)

Росія чи Європа?

| 77 коментарів

У Києві якось журналісти запитали патріярха Киріла: чому Росія так вороже налаштована до Заходу, чому не хоче вступити до НАТО та Евросоюзу? У нас друґіє ценності, ми должни защіщать свайо культурноє наслєдіє, – відповів він.

Ця відповідь дуже показова. Вона яскраво свідчить, яких позицій дотримується владна еліта сучасної Росії. Головні европейські вартості (демократія, рівність перед законом, повага до прав людини, до прав слабшого, толерантність) чужі для неї. Адже бути в Европі означало би стати однією з рівних частин, виконувати однакові для всіх правила, а Росія тяжіє до гегемонії, потребує бути вищою над иншими, прагне всім диктувати свої уподобання. Хвороблива жага величи і намагання довести це всім переважно грубою силою нікуди не щезли з ментальности «рускої» (в етнічному значенні) людини і є карою Божою «руских», бо змушує їх тратити енерґію не на внутрішнє самовдосконалення, а на малопродуктивне доведення своєї значущости «зловорожому» довкіллю, себто назовні. Крім того, Кирілові слова показують, що бокування Росії від Заходу викликане ще й елементарним страхом за долю свого «культурного наслєдія», яке може зазнати втрат від обєднання з Европою, себто йдеться про страх підриву «рускої» ідентичности внаслідок зіткнення з ідентичністю европейців. А це в свою чергу свідчить, що глибоко внутрі «рускі» вважають свою ідентичність в умовах рівноправних стосунків низькоконкурентною. Чи не звідси походить ця дивовижна манія величи?

І ось тепер підходимо до питання вибору. З ким краще бути Україні: з Европою чи з Росією?

Щоб відповісти на це питання, мусимо спочатку визначитися у своїх власних пріоритетах. Що ми хочемо? Які цілі прагнемо досягти? Яких результатів домагаємося? Якщо нашою метою є українська національна ідея – піднесення українців до найвищих світових вершин політично, економічно і культурно, себто утвердження української ідентичности в світі, тоді це одне. Якщо ж мета – асиміляційна ідея, розчинення українців у тілі иншого народу, тоді це зовсім инше.

Будемо виходити з національної ідеї. Що принесе нам обєднання з Росією? Політично ми втратимо суверенітет, росіяни ніколи не потерплять рівноправних стосунків. Економічно ми програємо, бо орієнтація на гірше, технологічно відстале – це шлях до деґрадації, адже Росія завжди була відстала і якщо й мала якісь досягнення, то зазвичай це було повязано з диспропорцією, а не гармонією розвитку, себто, щоб створити щось одне, ресурси забиралося в иншого (напр., щоб закупити промислове обладнання і провести індустріялізацію СРСР, Москва, відібрала в українських селян засоби до життя (хліб), здійснивши тим самим масове людовбивство (голодомор); високоякісна військова й космічна техніка існували в Радянському Союзі тому, що ресурси було забрано з виробництва товарів народного вжитку, що і породжувало загальновідому низьку якість цих товарів і їх дефіцит. Культурно ми неминуче зазнаємо величезного асиміляційного тиску на українську ідентичність. Це навіть нікому не треба доводити. Наслідки російської культурної експансії на Україну за минулі кілька століть українці не можуть подолати й досі, особливо це виразно видно по українській мові, яка ніяк не може звестися з колін. Мовний конфлікт, який весь час кривавить і який вносить стільки розбрату в шереги українців – це прямий спадок нашого перебування під культурною «опікою» Росії.

Отож, коли виходити з національної ідеї, до Росії нам ніяк не можна. Инша справа, коли ми дотримуємося асиміляційної ідеї і не хочемо бути повноцінною нацією, прагнучи розчинитися в чужій ідентичності. Тоді з Росією нам по дорозі, але й тут є вагоме застереження. Асимілюватися з «рускими» ми теоретично і можемо, але досягти високих економічних стандартів життя за допомогою цього нам не вдасться. Чому? Та тому, що в Росії дуже сумнівні перспективи лідерства. Його не було в минулому (ні царська Росія, ні комуністична, себто СРСР не були лідерами, а лише мали досягнення у низці галузей), не лідерує Росія й тепер, та й з великою вірогідністю не буде лідерувати у майбутньому.

А от іти до Европейського Союзу Україні можна і треба, коли прагнемо реалізувати національну ідею. Бо політично ми лише зміцнимо свій суверенітет, адже в ЕС панує партнерська рівність, ніхто нікому не накидає свою волю. Економічно ми, орієнтуючись на краще, технологічно досконале, маємо можливість підтягтися за багатьма параметрами і досягти принаймні такого рівня, як нові члени ЕС Польща, Чехія й инші. Культурно ми, зберігаючи суверенітет (а це достатньо надійний захист від будь-якої культурної експансії) і тому повнокровно утверджуючи українську ідентичність, зокрема мову, матимемо прямий доступ до найвищих европейських та світових надбань, що буде потужним поштовхом до розвитку всієї української культури.

Таким чином питання, де краще бути Україні залежить від того, сповідниками якої ідеї ми є: національної чи асиміляційної, себто, хочемо ми бути українцями, нацією чи не хочемо.

Володимир ЯВОРСЬКИЙ

Джерело: блоґ “Українська людина”

Автор: Virake

Письменник, перекладач, поціновувач комп'ютерних ігор і завсідник поважних дискусій. На Гуртом викладаю переважно оголошення від UaLT, команди локалізаторів, яку представляю. Зрідка пишу політичні коментарі, аналітику та рецензії.

77 коментарів

 1. Я, звісно, проти об’єднання з Росією. Але щодо Європи, то тут теж є певні перепони. Не можна приймати все, що пропонує, а часто і нав’язує Європа.
  Багато століть українців гнітили, нищили, перевиховували, але ми залишилися. Постає питання чому? Наша культура і звичаї лежать на трьох корифеях:
  1.Мова
  2.Родина(батько і мати, а не пара гомосексуалістів, як це нав’язливо пропонує Європа).
  3.Церква
  Так, Польща досягнула багато, але у польських школах є уроки толерантності. Але якої толерантності? Толерантності до гомосексуальних пар. Тобто кожну дитину ще зі школи починають вчити, що не тільки батько і мати, а й мати і мати, чи батько і батько, чи ще простіше партнер 1 і партнер 2 – це нормально, адже яка різниця хто тебе виховує, яка різниця, які в тебе будуть моральні цінності, яка різниця в що ти віриш.

  Потрібно рухатися у бік Європи, але не ковтати все, що тобі пропонують. “Чужого научайся й свого не цурайся”…

  • “Толерантності до гомосексуальних пар.” – це нормальна практика поваги до іншої людини. Для порівняння – це те саме, що хтось вважає оральний секс нормальним, а хтось вважає, що це неприйнятно. Але ж якщо у тебе традиція що не можна торкатись губами, та язиком чужих геніталій, це не значить, що ти будеш ходити і усім про це розказувати. Тобто ти поводишся толерантно. То саме з гомосексуалістами. Ти знаєш, що існує гомосексуалізм, але тобі особисто це не прийнятно. І тобі не варто ходити і на кожному куту ходити і кричати, що ти ненавидиш “педерастів”, а коли побачиш, як чоловік зробив зачіску, та підмалював собі очі та губи, цідити скрізь зуби “тьфу, гомік”. Цьому і вчить толерантність – не ображати інших, не проявляти свою ненависть, а промовчати. А зовсім не любити те, що тобі не подобається. Європа може нав’язувати тобі лише одне – повагу до інших людей. Якщо тобі не подобається, що тебе просять поважати інших людей, подобаються вони тобі, чи ні, то тобі як раз у “рускій мір” дорога.

   • ви напевно гей

    • Непогано ви дискутуєте. Після цивілізованого коментаря, ви відразу почали казати щось про людину. На основі яких фактів ви зробили цей висновок?

     • Раз для Івана сексуальні збочення дуже актуальні, то мабудь він і має пряме відношення до цього. Звідціль Юрій і зробив висновки про людину

   • Я, як українець, нав’язую тільки одне: поважайте людей гідних і зневажайте негідників.

   • Іван Янвовий – якраз цє і є для України небезпекою, ваша толерантність. Раджу звернутися вам у божевільню. У вас зіпсована і деградована психіка.

    • от такій поведінці і мисленні як у вас в Україні все так погано.
     Іван Янковий підтримую!

     Якщо дітей будуть вчити нормально ставитися до гомосексуалів, тобто буди вихованим і толерантним це погано і це проблема, а раптом і наші діти будуть це наслідувати? Так же всі думають?
     А алкоголь, куріння наркотики? Те, що алкоголь повсюди його може купити навіть дитина, що є дійсною проблемою яка може, на відміну від толерантності, нашкодити всі мовчать, але проти геїв готові робити мітинги, бити і ображати їх? Це правильно?
     От це прекрасно показує які ми, українці, і те чому нам ніколи не світить Європа!!
     Особисто я вважаю, що неважливо якої людина орієнтації вона така як і я — вона людина!
     І якщо в школі дітей вчитимуть нормально відноситися до таких пар, а вдома їх чекає мама й тато які люблять один одного і свою дитину а вона їх, то не думаю, що вона стане геєм!

     • от за такій поведінці і мисленні як у ВАС в Україні все так погано

      Бо ми ж це проходили: давайте “жить дружьна” та “рюзге і украінец-братя навекі”- а наступним етапом стало наше поневолення і москалізація, адже спершу на це уваги ніхто не звертав( “а що там якісь то москалі, тут же ляхи ворожі ,не москалі” ) і ось кінцевий етап: “Малоросія”

   • у вас дуже дивні поняття про толерантність. є речі, які толерувати не можна, бо вони стосуються фундаменту нашої цивілізації. сексуальні збочення – якраз із тих, які потрібно всіма силами викорінювати. все інше веде до деградації. ми зараз це чудово бачимо – подивімося на США чи ту ж Європу. на які посміховиська вони себе перетворили своєю “толерантністю”? вони вже не відрізняють хороше від поганого, правильне від хибного. на цьому фоні Укарїна, при всіх її проблемах, – острівець здорового глузду посеред океану божевілля.

    • острівець здорового глузду посеред океану божевілля.??
     Варто лише подивитися на наших політиків…

     • Ну і до чого це сказано?! Мова йшла не про те

     • а вони не божевільні. просто ідіоти.

   • Якщо вже на те пішло, то хай ці гомосексуалісти будуть толерантні й до нормальних людей. Але вони не мовчать, вони періодично влаштовують гей-паради, там тицяють одне в одного геніталіями і все це в людні дні, коли на вулицях є і діти, і нормальні люди, якими це може бути неприємно. І що ці гомосексуалісти толерантні до жителів міста? Ні! Зате, якщо хтось про це посміє хоч згадати, то відразу роздувається величезний скандал про неповагу до геїв, фашизм/назизм/расизм і висувається ще over 9000 звинувачень. Тому, як сказав Сашко Положинський, я не можу бути толерантним до тих, хто не толерантний до мене і моєї країни.

   • Ну, взагалі-то за це було спалено Содом і Гомору …..
    Пропагування содомії це не те, що нашій державі треба

  • Можна будь-ласка детальніше щодо ролі церкви..

 2. Все правильно. У нас, українців, інша спадщина і культурні цінності: відмінні від союзних і євросоюзних.

 3. Невже всі такі наївні? Думаєте вступимо в Європу і все проблем нема? Сусід сусіда поважати буде, влада красти перестане, корупція зникне і тому подібне. Цього не буде тому що на заході люди до сьогоднішнього стану йшли роками.
  Діккенс у своїх творах вісміював Англійську аристократію в той час як Шевченко скиглив як тяжко бути українцем. І взагалі порівняйте літературу, фільми заходу і рядяньского союзу на яких росли ваші батьки та батьки ваших батьків. Тому навіять якщо завтра нас приймуть в Європу жити добре не стане, Люди для яких рідним є крадіжки образи заздрісьть і бажання мати пана не зможуть ніколи добре жити доти доки ці цінності не виродяться.
  Хтось скаже фігня це все от ми тут всі такі європейці нащо я вам скажу оберіть собі тиждень( 7 днів ) який вам зручно постарайтесь зняти свої рожеві окуляри і поспостерігайте за своїм повсякденним життям, і всім що вас оточує.
  На владу валити все також не треба бо не кради, не сміти, не бреши і так далі, пояснення цих та іших слів дитина отримує від батьків, а не від влади.

  • Від вступу надія на те, що більшість зможе побачити альтернативу тім цінностям що нам нав’язувались останнім століттям. Бо якщо кожен зможе поїхати і побачити те, що може бути життя без корупції, взаємної образи, де держава існує для громадян, а не навпаки.
   А з крадіжками і образами не тяжко впоратись, аби закон працював.

 4. Росія чи Європа ???? – це питання ставить нашу країну в ступор уже понад 20 років. Пора вже подорослішати і зрозуміти, що ніхто з-за бугра нам допомагати не буде. Треба розраховувати на власні сили.
  З Росією надіусь усе зрозуміло… Наші люди більше ведуться на ефимерне щасливе майбутнє в Євросоюзі. Дозвольте в такому разі дещо нагадати:
  1. В Європі нас ніхто не чекає і взагалі нас там мають за таких собі дурників. (Польща досі дивиться на нас як на свою колонію).
  2. Європа нав’язує нам чужі для нас цінності (толерантність до збоченців, ювенальна юстиція, “політкоректність”).
  3. У Європі ми будемо таким же самим придатком до імперії, як і в Росії. Вступ до ЄС – це передача частини свого суверенітету до наднаціональної структури, у якій ми не матимемо більшості.

  • Так справа в тому, що там ніхто не має більшості.
   Чи Ви так переймаєтеся через гривню.

   • Та я багато за що переймаюся. Я хочу щоб Україна була в статусі “сам собі пан” Щоб ми самі в себе вирішували які закони нам варто приймати а які нам не підходять. Щоб ніхто, ні з ЄС, ні з Росії, ні з США нам не вказував які в нас мають бути закони, як нам жити і т. д.
    Українці – цілком самодостаній народ і світле майбутнє у нас можемо збудувати тільки ми самі.

    • тоді тут один варіант – європейський. там принаймні будуть шанси. а будучи “самі по собі” нас дуже скоро поглине росія, яка вже зараз вважає нас своєю провінцією.

     • Росія нас має поглинути зовсім не обов’язково. По моєму віддатися Європі заради того аби не Росії – не надто вдалий варіант. Згадайте як усе було 1918-1919рр., коли Україна також визначалася зі своїм майбутнім. Тоді проти нас воювали і Росія, і Європа.

  • +1. Потрібно порядок та контроль над Україною брати у свої-Українські руки. І вже багато Українців почали це робити.

  • Згоден

  • Абсолютно підтримую. В конституції з самого початку незалежності прописана позиція активного нейтралітету щодо будь-яких блоків чи союзних утворень. Як на мене єдиний варіант розвитку для України це саморозвиток, вступ куди не будь нічого не вирішить.

 5. Малюнок я б дещо змінив: де Могутній, Волелюбний, Козак відпирає в сторони від себе євросоюз та кацапію!

  А ще краще – відпирає вилами :) :) :)

 6. Знаєте, панове, мабуть вже пора подорослішати і перестати смикати геїв за волосся, демонструючи тим самим свій нереалізований сексуальний потяг до них.
  В усіх нормальних країнах слова “толерантність” і “політкоректність” несуть позитивний відтінок. І тільки в Україні людям дивовижним чином вдається надати їм негативного сенсу.

  • якщо толерантність – це закривання очей на неподобства, а політкоректність – евфемізми і красиві брехні часів хрущова\брежнєва… що ж, тоді мені вони теж не до вподоби.

  • А ти не помітив що якраз так звані “нормальні країни” вироджується. Чисельність білого населення на початку минулого століття становила 26% від усього людства. Зараз – 8%. І за прогнозами через 50 років білих буде не більше 4%.
   У 2012 році в США вперше частка білих серез новонароджених стала меншою 50% і продовжує зменшуватися.
   Ось до чого призвела відмова від нормальних традицій і заміна їх “толерантністю”!

   • То підкажіть як збільшити біле населення. Може кольорових вирізати?

    • Не треба нікого різати, я для цього пропонує декілька правил для білих:
     1. Не змішуватися з кольоровими. (для цього краще їх просто не пускати в Україну, громадянство видавати лише народженим у Україні або етнічним українцям).
     2. Відродити традиційні сімейні цінності.

   • тобто китайці і індуси розплодилися через толерантність в Європі?, чи в толірантности вина в тому що народжують в Європі лише одну дитину на сім’ю? а те що війни в Європі були? дивні висновки

    • Китайці, індуси, ісламський світ розплодилися саме тому, що вони сильно дотримуються нормальних сімейних цінностей (вони прописані зокрема у релігії). В ісламських країнах немає геїв, педофілів, зоофілів та інших збоченців. А фальшива філософія, яка зараз культивується на Заході і нав’язується Україні і призвела до того, що був зруйнований інстутут сім’ї.
     Війни були давно, і роль вони зіграли в зменшенні населення далеко не основну. За роки незалежності в Україні у вигляді абортів було вбито не менше, а може й більше, ніж під час останньої війни. І взагалі, ви не задумувалися, чому в 90-х рр. минулого століття вперше була зафіксована така низька нороджуваність. До цього часу за всі століття в нас всі родини були багатодітними. І незважаючи на всі війни, голодомори, епідемії і т. д. втрати населення компенсувалися у вигляді народжених. А зараз і війни ніякої не потрібно ми просто вимираємо самі по собі.
     Висновки цілком правильні.

 7. Останнім часом помітив, що як тільки мова заходить про Євросоюз та місце України у ньому, то відразу тема розмова переходить до гомосексуалізму. Люди отямтеся! Який в біса гомосексуалізм? Тут мова йде про можливості і шляхи розвитку країни, держави, а ви про казна-що. Толерантність до сексуальних меншин – це як мінімум 100-та проблема, яку треба вирішувати, а точніше сприймати цих людей чи не сприймати. Більше того, це – суто особисте питання кожної людини. І Євросоюз тут нічого не вирішує – виховуйте своїх дітей так, як треба і тоді все буде гаразд з нами!

  • +1. Бояться, що прийдуть з євросоюзу – ви..буть тай підуть собі. От кацаааааапія то інша справа – прийдуть порубають, зате дупа ціла. :))

  • yaranako
   Це зовсім не “особиста справа”! Це загроза для людства! Як гадаєте, чому міжнародна мафія нав’язує нам толерантність до збоченців? Усе це тому, що збоченці не народжують дітей, не дають продовження нації. Якщо наші діти не знатимуть наших нормальних сімейних цінностей, якщо не буде здорової сім’ї, то весь народ просто вимре, подібно до мамонтів чи різних істот з червоної книги.
   Якщо хочете, щоб наша нація існувала в майбутньому, то потрібно викорінювати цю заразу, до чого я всіх і закликаю!

   • А хіба я не про те? Читайте уважніше, я ж написав: виховуйте своїх дітей так, як треба і тоді все буде гаразд з нами!
    А ще не забувайте про такі проблеми молоді як алкоголізм, паління, наркотики, випадкові незахищені статеві стосунки – вони вбивають в десятки разів більше людей, в основному молодих людей, які мають творити цю країну, ніж якийсь клятий гомосексуалізм, і вбивають не завтра, а сьогодні! Не забувайте також, що у хворих людей фактично не народжуються здорові діти і це також призводить до прямого і швидкого виродження нації. Хіба ні?
    А гомосексуалізм – це так… Якщо є один на тисячу, то нехай буде. Як-то кажуть, сім’ї без виродка не буває. :)
    Тим більше, якщо він не заважає іншим людям нормально жити. Є проблеми в десятки разів важливіші.
    І найважливіша проблема і завдання – це виховання дітей (і не тільки дітей) людьми з правильними поглядами на життя і гордістю, що вони українці – щоб вони кардинально не сприймали такого поняття як корупція, щоб вони говорили українською і гордилися з цього, а не уникали її, як якогось недоліку, щоб вони дбайливо ставилися до землі, до навколишнього середовища, а не викидали свій непотріб, де їм захотілося, щоб вони прагнули створити сім’ю і були відповідальними за неї, а не думали тільки про те з ким би то”перепихнутися”….

 8. Геї і в Росії є, і я впевнений що всі прекрасно розуміють що ні з Євросоюзом ні з Росією покращення завтра не настануть. Але я як “майбутнє” України бачу своє світле майбутнє з Євросоюзом, хоча і розумію, а якщо точніше, то сподіваюсь на те, що світлим воно буде хоча б для моїх майбутніх дітей. Хоч і завдяки “доброму дядькові” Табачнику в освіті про Росію вже нічого поганого не знайдеш, а про Європу є майже все… але на мою думку Європейські цінності це те що потрібно для України. А “уроки толерантності” насам перед вчать поваги до інших людей, а “геї та решта” це питання виховання а не Європейська зараза.
  “Завтрашні” покращення це дурна наївність, а якщо хтось бачить покращення з Росією то розкажіть про них мені. І навіть якщо Україна не вступатиме ні туди ні сюди, то з часом все одно нас поглине Росія на культурному і політичному рівні, а в такому випадку втрата суверенності це лише питання часу!

 9. щоб не писати багато…
  – не варто ідеалізувати Європу там теж шукають користі від нас;
  – підтримую думки стосовно “сам собі пан”;
  – толерантність до геїв? абсурд! Ми граємося в демократію, і як на мене занадто захопилися…. цей стан можна влучно охарактеризувати як запаморочення від успіхів.

  • -користі шукають усюди, головне що буде після того як нас використають
   -до реалізації “сам собі пан” я не доживу
   – моя толерантність: не чіпай мене і я тебе чіпати не буду

   • стосовно останнього – мені така позиція видається ілюзією спокою. Рано чи пізно прийде час коли вас “не чіпати” не зможуть.

    • Погоджуюсь. Таке воно життя і це нормально. Не нормально – це бездіяльність. Хтось колись сказав: “Якщо хочеш миру – будь готовий до війни”. Воювати-не воювати, а бути готовим потрібно!

     • Я не казав бути не готовим, я казав не нападати першим.

 10. Думаю що ми таки дійшли згоди, що потрібно розставити все по своїх місцях. Потрібна додаткова стаття до цієї у вигляді таблиці з двох колонок, де кожен зможе написати що є ілюзією для України, а що реальними діями. Або просто поставити плюс на знак згоди, чи міну – не згоди.

 11. знаєте, я думаю, що картинка до статті абсолютно не адекватна
  під ногами козака має бути не прірва, а можливо, незначна ямка.
  відпускати треба мотузок правої і лівої руки (так, це у певному сенсі страшно)… але й довго вагатися не варто – руки втомляться і тоді повний ПРІВЄТ.

 12. Віче гомофобів? Ви не маєте ніякого права навязувати свої твердження іншим людям, а тим більше забороняти будь які прояви особистості та власної волі , навязувати релігую в тому числі. От через таких людей з мікроскопічним світоглядом ми ніколи не будемо розвиватися ми будемо деградувати. Чому європейці краще живуть ? та тому що там не має таких тупих ретроградів як у нас , вони давно це вже пройшли! А на рахунок того Росія чи ЄС ,немає ніякого значення з ким головне щоб нам жилося краще все інше до одного місця!

  • “аби лиш нам жилося краще” – про це буде наступна стаття.

  • а щодо, кхм-кхм, “віча”. тут одна людина дуже добре сказала про те, хто тут насправді “-фоби”.
   http://www.hurtom.com/portal/14020/%d1%80%d0%be%d1%81%d1%96%d1%8f-%d1%87%d0%b8-%d1%94%d0%b2%d1%80%d0%be%d0%bf%d0%b0#comment-9579
   як тут не погодитися? адже це збоченці тикають нам в обличчя свої збочення, вимагають якогось особливого ставлення, а щойно їх хтось ставить на місце – плачуться, що їх утискають.

   ну ви тільки подумайте. в світі є повно людей, яких природа наділила вродженими дефектами. різні безруко-безногі, сліпі, глухі та німі врешті-решт. їх більше ніж гомиків, але вони чомусь не пишаються своїми дефектами і не влаштовують паради калік. з цього можна зробити висновок, що більшість збоченців, про яких ми чуємо – просто позери, крикуни, яким бракує уваги. ось тепер скажіть, до чого я повинен бути толерантний? до крикунства, чи до пропаганди збочень? ні, дякую. якщо твереза оцінка – це “фобія”, тоді я справді “гомофоб”.

 13. Virake, Респект!

 14. Цікава у нас країна: ксенофоби, гомофоби, антисеміти на кожному кроці. При чому вони вважають, що тільки їхня думка має право на існування і тільки вони знають як на краще облаштувати наше життя і захистити нашу країну від “педарастів”, “жидомасонів” та іншої “нечисті”. От тільки тут виникає питання: чому ми так погано живемо?

  • питання поставили неправильно. не “чому погано жимемо?”, а “чому не почнемо жити добре?”. відповідь на це питання можна знайти серед статей в блозі, на який є посилання в даній публікації. частину з тих статей я викладу на Гуртом.

 15. Дякую за цікаву статтю. Згідний з викладеним у ній матеріалом.
  Та дуже хочеться дізнатися чому пропагується автором обраний правопис? Коли він є незвичним для тих, хто знає українську мову. Якось дивно це. Дуже хочеться знати чому і для чого це робиться (правопис)?

 16. Neptone, це модернізована версія харківського правопису 1927 року. Він масово використовується в емігрантській літературі, а в Україні представлений в новинах каналу СТБ, часописах “Критика”, “Україна модерна”, “Ї” та матеріалах сайту histirians.in.ua

 17. По моєму частина нашої проблеми лежить в релігійній площині. Ми такі вже боголюбні християни, і всюди цим так хизуємось, що просто здавалось би приречені на успіх. А християнство – це рабська ідеологія. В приниципі як і будь-яка інша релігія. Та ще й до того всього – туго-розворотна до перемін. Геї – фе-е-е. Евтаназія – фе-е-е. І це нічого, що перших таким зробила природа (я далеко не про всіх звісно), а другі помирають у важких муках. По моєму Європа уже давно це зрозуміла та рухається не те щоби в 100% правильному шляху, але хоча йде десь поблизу.

  • геїв ненавидять не за те, що вони бідні інваліди, а за те, що вони пропагують свій спосіб життя, як щось нормальне. ще й вимагають якихось особливих прав. якби вони сиділи сибі тихо і не кричали на весь світ, не влаштовували свої дибільні паради, а – як годиться кожній хворій людині – лікувалися, то не було би проблеми.

   евтаназія, якщо ви маєте на увазі добивання напівмертвих, це взагалі дуже делікатне питання і його не можна ось так просто вирішити. тут треба окремо розбирати кожен випадок.

   щодо християнства. ви перебільшуєте – фанатичних і нездатних до сприйняття нового вдосталь і поза цією релігією (зокрема серед “атеїстів”). все ж, чому християнство негативно ставиться до вищенаведених явищ? все дуже просто: коли ця релігія тільки створювалася ще не було способів гуманного лікування збоченців, а про евтаназію ніхто не чув (люди тоді взагалі коротко жили). зараз свідомі християни ширше дивляться на суть своєї релігії і навчилися глибше трактувати свої канони і заповіді. є, звичайно, і такі, про кого так не скажеш: у родині не без виродків. але, як я вже сказав, таких повно і в інших релігіях, зокрема в атеїзмі.

 18. Ось чого “варта” євроінтеграція: http://www.bbc.co.uk/ukrainian/politics/2013/04/130422_serbia_kosovo_deal_dt.shtml
  Заради ЄС Сербія офіційно відмовилася від своєї території. Який вибір зробили б Ви на місці Сербії. Я б, наприклад, приділив увагу зміцненню сербської армії, її передового озброєння. І через пару років розпочав би оперпцію по поверненню Косова та неведення на його території конституційного ладу.

 19. Добрий день. Я громадянин України мешканець промислового міста Кременчук що знаходиться в центральній Україні, Олександр. В даній статті я спробу вам відкрити очі що до вступу до Евросоюзу. На мою думку на даний момент воно нам взагалі не потрібно,так як більшість промислових міст в нашій країні з підписанням цієї угоди можуть просто зникнути з карти України.. Продукція яку виробляють фабрики та заводи наших міст, наша країна відправляє до держав С.Н.Д а далеко не в европейські держави. Дивлячись на це можна сказати що з підписанням цієї угоди більшість Українських підприємств значного поліпшення не відчує,навіть можна сказати навпаки . Сусідня Росія найбільший споживач нашої продукції вже перекрила нам помаленьку дихання, що ж буде далі…Я бував далеко за межами нашої Країни, та бачив як живуть в інших державах Евросоюзу люди. Не сперечаюсь в великих та знаменитих містах все добре, але ці міста процвітають лише за вдяки туристам які туди приїздять та витрачають свої кошти,тим же піднімаючи економіку іншої держави. Та ось досить від’їхати лише якихось 50-60 км від цих міст і ми бачимо зовсім іншу картину,розвалені села,на які страшно дивитися,покинуті заводи та фабрики ( у зв’язку з тим що все це перенесли до Китаю,бо там дешевша раб сила). Пенсіонери які продають вироби зроблені своїми руками, дивляться на тебе такими очима що ти просто не можеш пройти повз і не купити в них щось. Ви можете сказати, так що ж нам заважає також залучити туристів до нашої Країни?А ні що не заважає, після Євро 2012 багато Европейців побачили яка у нас гарна Країна, вибачте ,та не всюди вони будуть їздить по нашій чудовій Україні ,багато промислових міст їм будуть просто – на просто не цікаві,що ж їм робити???Будучи за кордоном я спілкувався з мешканцями цих країн зокрема з Болгарами. На питання чи варто нам вступати до Евросоюзу ось що я почув:нас Болгар ніхто не питав маємо ми бажання туди вступати чи ні,так вирішило правління країною,добре стало тільки років через 10 і то не зовсім. В Країні навели порядок,перестали продавати наркотики біля шкіл та інше. Та Болгарія хоч і аграрна держава та не має змоги продавати свою продукцію навіть в середині своєї країни, так як для того щоб виростити наприклад кілограм огірків Болгару знадобиться 2 евро а ось Греку 1,5 тим самим грецькі огірки будуть дешевші та затребувані ніж Болгарські ….Так само і з Польським м’ясом і з іншими товарами…Я звісно не захищаю нашого президента ,та він зробив правильно запитавши у представників Евросоюзу чи зможуть вони гарантувати що наша продукція буде поступати на ринки Европи,на що вони не дали відповіді яка змогла би нас влаштувати. Я нікого не налаштовую що до підписання митного договору або ж вступу до ЕС. Але вирішувати вам.

  • Просто нашим фабрикам та заводам доведеться переорієнтуватися на Європу. Бо досі єдиним товаром який Україна здатна експортувати до ЄС – це повії.

   === ,перестали продавати наркотики біля шкіл
   А хіба це маловажливе ?
   І взагалі запам’ятайте, що ЄС – це перш за все не економіка, а цивілізаційний простір, закони і справедливість.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.