Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171905 (201 за 24 години)

В Інтернет викладено карти України (Русі) XVI-XVIII сторіч

| 15 коментарів

меню

З’явився сайт Vkrainа – мультимедійна онлайн-презентація, створена на основі приватної колекції європейських мап XVI-XVIII ст. Колекціонер оцифрував частину своєї колекції старовинних мап, що стосуються території сучасних українських земель.

 

“Запрошуємо розпочати подорож українськими землями, що в різні часи називалися європейцями Sarmatia, Rvssia, Rossia Rossa, Pays des Cosaques, Terra Cosacurrum, Vkraina, – йдеться на стартовій сторінці. – За сотні років їм вдалося зберегти свою ідентичність і об’єднатися в єдину велику та неподільну Україну, якою ми знаємо її тепер”.

Онлайн-презентацію створено на основі приватної колекції Андрія Осадчука, члена правління компанії “Київстар”.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=snpdd7VPggA]

 

Колекціонер надав компанії дозвіл на оцифрування частини своєї колекції, яка наразі налічує близько 200 оригінальних старовинних мап, що стосуються території сучасних українських земель.

XVI–XVIII ст. — золота доба розвитку нової європейської картографії. В цей час географічні карти мали не лише практичне застосування в освіті та військовій справі, а також відповідали за формування політичного, культурного, географічного образу держави та створювались як окремі мистецькі твори.

Кожна мапа — це особливий погляд європейців на територію тогочасної України з усім різноманіттям її поділу, кордонів і назв: від найдавнішого уявлення Птолемея про Сарматію до детального опису України на мапах французького військового інженера Ґійома Левассера де Боплана.

Адреса колекції карт – Vkraina.com.

На сторінках сайту розміщено 34 спеціально відібрані карти у чіткій хронологічній послідовності. До кожної карти колекціонер надав авторські коментарі, які об’єднуються у стислу історію картографування земель України XVI–XVIII ст.

Інтернет-користувач може прослідкувати, як змінювалося європейське сприйняття формування, розвитку і статусу українських земель упродовж XVI-XVIII ст.

Колекція формувалася більше п’яти років, переважна більшість її предметів повернулася в Україну з Європи та США.

Джерело: Історична правда

15 коментарів

 1. Пребомбезний сайт! Дуже круто, що зробили ці карти в загальному доступі, що можна скачати, подивитися і те де, а то зазвичай гобсекують над своїми набутками й іншим людям навіть не показують…
  Добре, що сайт трьома мовами, хай всі читають і нема кому що докинути…
  Не чекав такого від Київстару.

 2. АААААА! Тримайте мою щелепу!! Неймовірно, шикарно, чудесно! Сайт неперевершений!

 3. дякую за посилання!
  сайт дуже приємний

 4. Якісно!

 5. Якісний сайт, а чого не державною мовою, тільки московською ?

  • У мене українською. А це означає що у вашому браузері українська мова не пріоритетна (спочатку сайти намагається завантажити російською, а при її відсутності вже вантажить українську). Тож змініть налаштування браузера і Вам буде краще:)

  • Відповідь на Ваше питання знаходиться тут http://ridna.com/mova.php

   • В мене все так і стоїть, браузер, скрипт і все рівно чомусь автоматично сайт переключається на іноземну мову! Потрібно від техрозробників сайту негайно вимагати, щоб за замовчуванням була виключно мова українська, хто хоче іншу, хай перемикає!

 6. На толоці є також трохи давніх карт:
  http://toloka.hurtom.com/viewtopic.php?t=15471

 7. Сайт просто супер, дякую за посилання.

 8. Ще б музику звідти скачати і взагалі класно було би)

 9. В последнее время не люблю Киевстар, но эта карта – это что-то!!!!
  На самом деле очень интересно и познавательно!
  Огромное спасибо!!!!

 10. Геніально!
  Карти унікальні в своєму роді! І черговий раз можна нагадати собі:
  Московія ніколи Руссю не була, навіть не претендувала на її назву, історію і тим паче землі.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.