Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170949 (232 за 24 години)

Єдність. Що це і де взяти

| 8 коментарів

Як багато в нас розмов про єдність. Всі про неї говорять. Як у хатах, так і в палацах, як прості люди, так і найвищі посадовці, як влада, так і опозиція (опозиція, може, все-таки найбільше), а дехто, вже зовсім опанований розпачем, без усяких церемоній скиглить, благає Бога: «Боже, нам єдність подай!». Ми, здається, на першому місці у світі за кількістю прихильників єдности. Але що за дивина? Єдности, себто те, що ми так, здавалося, любимо, у нас якраз і найменше. Чому? Чи не пора розібратися?Отож, що таке єдність у своїй істоті? Це рух або спрямованість окремостей певної цілости в одному напрямку. Коли говорити про людську спільноту, то це налаштованість або дії усіх людей, які належать до цієї спільноти, до єдиної мети. Спільноти можуть бути єдиними, а можуть бути і роз’єднаними. Нікому не треба доводити, що тільки обєднана спільнота, яка консолідовано діє в одному напрямку, годна домогтися успіху навіть у найважчих обставинах. Роз’єднана спільнота невідхильно приречена на навдачу.

Що ж робить спільноту єдиною? Що змушує людей діяти в одному напрямку? Як називається це чудодійне зілля, яке перетворює поділених, зрадливих, часто розсварених, невпевнених в собі, иноді озлоблених, недовірливих один до одного, нерідко боягузливих та сентементальних людських істот в грізну потугу, яка здатна змести все на своєму шляху? Назва цьому зіллю одна – авторитетна особа, себто людина, яка своїми сильними вчинками змусить усіх повірити в свою могутність. Таким чином, якщо в спільноті з’явиться подібна особа, то вона неминуче стане проводирем і всіх обєднає довкола себе. Підкреслюю, саме особа, а не якісь привабливі для людей ідеї, гасла, слова. Позаяк найпривабливіші заклики у вустах неавторитетної особи будуть здискредитовані, вони нікого не схвилюють і ні в кого не викличуть довіри, і навпаки, непривабливі заклики у вустах авторитетної особи можуть стати привабливими і викликати довіру людей. Таку величезну потугу має феномен авторитету.

З цього робимо висновок, що єдність людської спільноти залежить від наявности сильної авторитетної особистости. Якщо така особистість є, то спільнота має єдність, якщо нема, то спільнота роз’єднана. Звичайно, що у великих людських суспільствах ролю авторитетної особи може виконувати група осіб або навіть цілий прошарок. Але принцип залишається один: єдність забезпечується вірою людей у могутність своїх чільників, які мусять постійно підтверджувати цю віру демонстрацією сильних учинків. Слабкі вчинки, невдачі невідворотньо підривають віру людей і руйнують їх єдність.

Розуміючи це все, ми можемо дати відповідь і на питання, як досягти єдности. Для цього зовсім не потрібно закликів, якихось хитромудрих домовленостей чи тим більше писаних угод. Адже єдність не є результатом чиєїсь доброї чи поганої волі. Вона є природньою реакцією людей на появу сильної особистости. Тому, коли хочемо якусь спільноту обєднати, треба засвідчити перед нею свою силу, показати всім на конкретних учинках, свою здатність перемагати всупереч обставинам. Оце і приведе до єдности. І якщо в якійсь спільноті нема єдности, то це зовсім не означає, що проблема в чиїхось «непомірних» амбіціях чи инших ґанджах людського характеру, а лише свідчить про відсутність сильних особистостей у цій спільноті. Отже, коли хтось запитує, чому шереги теперішньої української опозиції такі покавальцьовані, чому вона не може обєднатися, то відповідь проста: бо там поки що нема справді сильного й авторитетного лідера.

Отож, будьмо сильними, панове, і єдність сама приповзе до наших ніг.

Володимир ЯВОРСЬКИЙ

Джерело: блоґ “Українська людина”

Автор: Virake

Письменник, перекладач, поціновувач комп'ютерних ігор і завсідник поважних дискусій. На Гуртом викладаю переважно оголошення від UaLT, команди локалізаторів, яку представляю. Зрідка пишу політичні коментарі, аналітику та рецензії.

8 коментарів

 1. Цитата:
  Отож, будьмо сильними, панове, і єдність сама приповзе до наших ніг.

  Це брехня. Причому небезпечна брехня. Перефразовуючи: поки в опозиції нема лідера нема чого її підтримувати, бо то все пусте. Мабуть, Патрія регіонів приплачує трішки пану Яворському щоб йому на хліб вистарчило.
  Хто вже дорослий і пожив той знає саме нічого не трапляється. все є наслідком праці розумової чи фізичної, а найчастіше обох праць разом.

  Я б казав, що досить наразі статті цього автора тут перепощувати (адже це вже не перша стаття). У нас і так проблеми в державі.

  • “перефразовуючи: поки в опозиції нема лідера нема чого її підтримувати, бо то все пусте”
   таке трактування – хибне від початку й до кінця і лише виказує вас, як провокатора. не знаю, з якого руского міра ви вилізли, шановний, але ви явно не відробляєте свої гонорари.

 2. Отакої … Почали за здоров’я, закінчили за упокій. Виходить, що якщо лідер сильний, то буде все гаразд. Нема дурних… То ми вже маємо сильного лідера Янека. То він вже такий собі сильний, що йому беркут не потрібен. А ідеї, гасла то дурниці, якщо слухати автора. Не знаю на кого це розраховано.

  • янукович не сильний і не лідер. якщо уважно прочитати статтю, то можна помітити, що про це автор і говорить: всі можновладці встигли себе дискридитувати слабкими вчинками. включно з януковичем – такий логічний висновок. те, що у вас сила асоціюється перш за все із репресіями і реакційністю уряду – облуда суто ваша.

 3. Тому така дупа була є і буде. Бо ми не японці, які всі як один свою країну поважають і вважають найкращою, свою мову плекають,як і свої традиції, а зайд вважають зайдами,а не хазяями і ноги не кланяються зайдам і ніколи чужу царицю “мамою” б не назвали,як це козаки зробили,які продали Україну за ламаний гріш.
  Серед ригів мало українців? Серед нквсників було мало українців? Нація гнила, що з цим робити?

  • гнила не нація, а ваша мораль. Гуртом – сайт підтримки всього українського. якщо воно вам гниле і чуже, попрошу забиратися звідси і убитися об стіну.

 4. Думати, що суспільна єдність може бути тільки навколо сильної особи – дурня! Усі суспільства (і українське зокрема) доводили, що єднатися можна і потрібно навколо ідеї, навколо певної мети, чи мрії – а, сильна особистість – це вже другорядне у таких випадках.

 5. Лідер нації,народу,держави-це особа,яка концентрує надії,мрії,бажання усього суспільства,цим він об‘єднує суспільство.А сильний лідер це той,хто може піти всупереч значної частини суспільства але заради його блага.За паном Яворським сильний лідер -це месія,з такими поглядами миз лайна ніколи не вибиремося

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.