Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169781 (177 за 24 години)

Жителі островів і континентів, вітайте на борту Гуртом! Інструкція з виживання (завантажування).

| 58 коментарів

Вчора український інтернет сколихнула важлива новина: правоохоронці закрили популярний файлообмінний сервіс Ex.ua, а ще й  Upload.com.ua тимчасово припинив свою діяльність.

Як повідомили у МВС, портал було закрито в ході розслідування кримінальної справи, яку ініціювали кілька міжнародних компаній, в тому числі Microsoft i Adobe. За словами міліції, саме через нелегальне поширення програмного забезпечення останніх двох і прикрили файлообмінник. В якості доказу нам показали оперативне відео з вилучення серверів, яких було «близько сотні» на «600 терабайтів».

То що це було – звичайне рейдерство успішного інтернет-бізнесу, боротьба з піратством чи щось інше? Варто сказати ще про один цікавий факт: після Нового року, коли користувачі Ex.ua почали масово викладати на сайт пародію від каналу ТВі на президента Януковича, адміністрація порталу заборонила це робити. Можливо, саме тоді сайт і привернув увагу правоохоронців.

Якими б не були справжні причини закриття Ex.ua – влада припустилася ще однієї помилки і знову програла боротьбу за свій імідж – щонайменше в інтернеті. Цікавий нонсенс: стало відомо, що 47% програмного забезпечення МВС є піратським.

“Приблизно 47% програмного забезпечення у міністерстві не є ліцензійним. Однак МВС поінформувало Майкрософт. І тепер компанія веде переговори з органами державної влади про легалізацію програмного забезпечення” , – сказав начальник управління зв’язків з громадськістю МВС Володимир Поліщук.

Ясно, що діло темно, як влучно каже народна мудрість.

Джерело: blogoreader.org.ua

“Ex.ua-безумовно нелегальний механізм поширення краденого. Проблема не у його закритті,а у тому,що закриває його влада,яка сама мільярди краде. Тому і викликає це таку ненависть. Янукович же не поверне Межигір’я ,сухолуччя,Юра Єнакієвський-спиртзаводи,Бойко-вишки,Хорошковський-Зеонбуди. Ми тут або усі крадемо,або усі чесно живемо. А то інакше якась суміш грабунку,диктатури і дідівщини у купі з земляцтвом виходить). А це ж уже так набридло)”

Микола Княжицький (генеральний директор телеканалу ТВі)

У США і Європі файлообмінники закриваються ще з кінця XX століття. На боротьбу з ними кинуті всі сили медіа-індустрії. Особливо зараз, коли банкрутство компанії Kodak показало, що технічний прогрес неможливо зупинити, ті, хто робив ставки на стримування  розвитку нових технологій, в кінцевому рахунку програють.

Можна зрозуміти гігантів кіномузичної індустрії і ринку програмного забезпечення. Вони звикли вкладати мільярди у виробництво хітів, а потім дорого і поштучно продавати копії. Файлообмінники знижують їх доходи, тому що вартість окремо взятій копії множиться на нуль.

Законопроект SOPA (Stop Online Piracy Act), внесений у Палату представників США 26 жовтня 2011 року, є фінальним ривком “правовласників” до наших гаманців. Авторські права в викладі цього шедевра консервативної думки виписані досить радикально: пропонується блокувати доступ до будь-якого ресурсу, де були відзначені випадки порушення копірайту.

По суті, ідеологи SOPA ставлять під сумнів вільний обмін інформацією між людьми. Адже свобода передбачає можливість вибору, і обов’язково знайдуться ті, хто цим вибором зловживає.

Звичайно, вільний обмін інформацією не означає можливість користуватися результатами творчості автора без оплати його праці, без задоволення нормальних мотивацій творити об’єкти інтелектуальної власності заради прибутку.

Питання тільки в способі оплати і в ціні.

Щоб все було по-чесному, як того вимагає ринкова економіка, ціну на авторський твір повинен диктувати ринок. Сервіс доступу до інформації, що включає в себе спосіб оплати, повинен бути зручним.

Ринок уже вибрав сучасні технології доступу до інформації, які роблять процес копіювання безкоштовним. Вибір споживачів де-факто виключає чиюсь монополію на розповсюдження копій ПЗ або творів мистецтва.

Фізично неможливо змусити споживача дивитися телевізор, ходити в кіно, купувати CD і DVD-диски, якщо споживачеві зручніше без цього обійтися.

Правовласники повинні навчитися отримувати прибуток в нових умовах.

Нормальний шлях до цього – легалізація файлообміну на взаємовигідних умовах для рядових користувачів, правовласників і власників файлообмінників. Сторонам слід було б сісти за стіл переговорів, а не опускатися до розборок – хто халявщик, хто злочинець, хто займається цензурою і женеться за надприбутками на шкоду інтересам суспільства.

Взаємовигідних рішень може бути багато, і власники файлообмінників їх озвучують.

Можна брати абонентську плату за доступ до секторів платних файлів.
Друкарський верстат давно переміг цензуру.
Кожен, хто користується всесвітньою мережею, міг би щомісяця платити копійчану доплату за “доступні копірайти”, яку можна включити в суму абонентської плати. Якщо розумно поставити цю справу, апетити голлівудських зірок були б задоволені не гірше, ніж зараз. І при цьому доступ небагатих людей з країн другого і третього світу до західної культури зберігся б.

Проблема в тому, що правовласники не хочуть працювати по-новому.

Вони хочуть зберегти традиційні схеми ведення бізнесу, принісши в жертву нові технології. Тому вони йдуть проти ринку.

І тому – програють.

У кінцевому рахунку, медіа-індустрії доведеться подивитися в очі майбутньому.

Сісти за стіл переговорів з інтернет-спільнотою. Легалізувати за якісь відступні фактичну доступність своїх продуктів. Відмовитися від захмарних цін і застарілого сервісу.

Якщо цього не зробить Голлівуд і Силіконова долина – фільми та програми будуть робити інші люди в інших місцях.

Джерело: pravda.com.ua/columns/

Якщо залучити філософію до поняття “інформації” та інтелектуальної власності то мені імпонує одна цитата, знайдена в павутині :

Інформація – це є сутність речей, системи. Як час – є сутність матеріального світу. Про це ми (людство) домовляємось a priori, (що вона є). Те що зазвичай ми називаємо інформацією є нічим іншим як фіксацією ПЕРЕДАЧІ інформації. Так само часом ми називаємо ХРОНОМЕТРУВАННЯ часу.
Ми доторкнулись до ложки, вона тепла – відбулась передача інформації. І так усе!
Далі, серед такої передачі інформації ми отримуємо дані. Їх ми інтерпретуємо (домовившись про корисне!) у досвід, досвід починаємо синтезувати і аналізувати (Божий дар!) у знання.
Поки ми не визначимо, що є суспільним, цивілізаційним благом, що є продуктом використання Божого дару, МИ НЕ ВСТАНОВИМО ВІРНО АВТОРСЬКЕ ПРАВО.
Для мене воно має виключно моральний зміст. Ми ж, хто пише, не платимо роялті Кирилу і Мефодію!
Так само Білл Гейтс не платить роялті Булю за його алгебру.
Авторське право в його нинішньому вигляді – це приватизація Божого дару!!!

httpv://www.youtube.com/watch?v=I8kdZKjKRPY

 

Шановна спільното, вітаємо вас на борту Гуртом і пропонуємо інструкцію для завантаження файлів на торрент-толоці.

 

Крок 1/2: завантаження і встановлення клієнта.

Отже, перейдіть на www.utorrent.com і завантажте програму, як показано на малюнку:

Відкрийте програму. Після перших стандартних для кожного встановлення “Далі, Далі”, появиться наступне вікно, тут я раджу зняти галочку з Yes, I’d love… (програма пропонує зразу після встановлення завантажити документальний фільм Honest Man):

Далі буде інше вікно, тут програма питає, чи можна встановити пошукову стрічку, тут я теж раджу зняти галочку з I accept…, вона і зніме всі інші. Після цього можна сміло натискати Встановити.

З першим кроком завершено, тепер ви можете завантажувати торренти.

Крок 2/2: початок користування Толокою

Зайдіть на toloka.to, зверху є Зареєструватися (не бійтеся, це справа на пів хвилини)

Погодьтеся з правилами:

…і заповніть потрібні дані, обов’язкові тільки перших 6 полів (логін, пошта, два рази пароль, код із зображення і контрольне питання):

Після цього увійдіть під своїм псевдонімом і виберіть якусь роздачу, наприклад тут я зайшов на Дівчину з тату дракона:

Опустіться нижче, і ви побачите невелику таблицю з додатковою інформацією і посиланням на завантаження, натисніть на нього:

Оглядач запитає, що зробити з файлом – відкрити чи зберегти (Хром не буде нічого питати, просто збереже, а ви потім самі його відкрийте):

Після відкриття цього невеликого файлу з розширенням .torrent програма запитає куди зберегти, раджу мати окрему папку для завантажень з торрентів:

Це все, завантаження почалося, жодних додаткових налаштувань не потрібно.

58 коментарів

 1. Чудова стаття, дякую!

  • Цікаво, а чому ця тзв. “українська партія” має не державною мовою назву, як її могли наші урядові нотаріально завірити? А де ділася російськомовна українська партія з українською назвою Українська Піратська Партія – заспали?

 2. Особисто я вважаю цю громадську організацію справжньою Українською Піратською Партією:
  http://pp-ua.org/

  В них дійсно толково все викладено. Хоча і вони би могли бути активнішими…

 3. Пародія, через яку сайту EX.UA погрожували співробітники СБУ (і не тільки йому):
  http://www.youtube.com/watch?v=UtycbQBixJo

 4. Що за фігня з Гітлером? Ще б Сталіна з Нероном приплели. Інструкція з користування чудова. Я особисто взагалі не розумію що за горе. Ну закрили цей ехюа,той що? По новинам по ньому плачуть одні “рускіє”.Коли мені провели інтернет,я почав у Гуглі набирати три слова: фільми українською завантажити. Так і вийшов на Гуртом. Саме на Гуртом,а не на якусь байду ехюа. Так що весь крик і плач Ярославни мені особисто незрозумілий.

  • Та немає ніякого горя, так все і мало закінчитись, тим більше, що ехюа має якісь брудні зв’язки з Волею. Але ми теж не маємо права злорадно посміхатись. Ми пропонуємо свій корабель потопаючим, адже кількість новачків зросла вдвічі і всім цікаво, що ж у нас є? Тому для них і всіх, хто має гумор пропонуємо ролик з Гітлером, якого мені відверто жаль)))

 5. Konfucius, думаю стаття буде корисною для новачків! Я от думаю що скоро всі популярні портали почнуть трісти, але до Гуртом не доберуться! Слава Україні! Слава Гуртом! АВЕ!

  P.S Бажано поширювати посилання на дану статтю у соціальних мережах, тим самим збільшуючи кількість нових користувачів, що в свою чергу сприяє розвитку Гуртом!

  • та не зовсім і нас це не стосується!!! Ось наприклад справжня піратська партія в Чехії, яка зветься “Чеська піратська страна” провела сьогодні (читай 2.2.2012) протест проти закриттю подібного сервера обмінної інформації див. наш російський аналог екс.уа і також проти свободи вибору в інтернеті просивши Европейских чинновників не підписувати угоду (читай протипіратську ) “ACTA”. Хтось казав, що нас не стосуєтья, а як стосується, бо більше новачків, більше ризики, що вони з пагонами Майкросаофта чи продажного еСБеУ будуть викладати графічні програми й піратські екранки.

  • чому це не доберуться?
   Як вже колись писав, чи є в Гуртом план Б?

 6. Прошу ще вказати те що uTorrent надає можливість переглядати фільми до завершення їх повного звантаження.

 7. Дуже цікаво читати) Привітання з НР) Дяка ТВі.

  А з якого фільма взяте відео про Гітлера?

  • ТВі тут не причому. Мені будь-ласочка скажіть чи Українська республіка руками не української влади пана Яника підписала олігархічний договір “Акта” (анг. АСТА), який вже 21 земель Европи підписали?

 8. Хороша тема, якраз для людей що перекочуюють з екс.юа.
  Від мене: хоч я не великикй прихильник їх але все ж таки жалко, адже там було і багато наший робіт, зберігалиль на всяк випадок…

 9. Ласкаво просимо на Гуртом.

 10. Згоден! правильна стаття!
  поверніть ех – там було багато речей які навіть на гуртом немає українською.

  • Ти щось плутаєш, жодного українського фільму немає на екс.юа. без позначки Гуртом, тобто оригінальна продукція йде від нас.

 11. Не знаю. Я проти піратства. Я одного не розумію, як можна бажати жити як Європа і при цьому красти як останні совки?

  • справа в тому, що занурившись в проблему, так вилізає зовсім інше. Часом не знаєте чи Україна підписала резолюцію АКТА, бо закриття екс.уа виглядає як показуха, що нібито ми боремось з піратством й слухаємо Росію та ЄС.

  • На 100-300 доларів зарплатні сильно не розживешся – доводиться красти!

   • і ще доповню: коли випускатимуть кружальця з оригінальною доріжкою та українською (всі світові фільми, передачі…) а не як зараз роблять без української але з російською нікому не потрібною, я не буду “скачувати” з торентів; А так це в фантастика тоді вперед уторенти – хай ненависники українського від манажерів через дистибуторів по продавців шаленіють!

 12. Ганебно радіти з приводу негараздів ex.ua ,та ще шукати на цьому для себе вигоди.Навіть в таких пересічних випадках наша спільнота не здатна солідаризуватися в єдиний національний організм.Прикро…..

  • а ще прикріше, що справжню суть АКТА більшість не розуміє. Навіть медіа та газети Європи громадськість переконують, що це є бій проти краденого тощо. Самі протести, які чомусь тільки зараз організувала в Празі Чеська Піратська Партія, проти ратифікації угоди, яку підписали майже всі Европейські країни крім (поки-що) Чехії. Тому знову питаю Україна руками наших неукраїнських політиків підписала угоду АКТА? Бо закриття екс.уа свідчить, що так, мовляв “подивіться ми виконуємо обов’язки, тут вже сте”л”то екс.уа” !

  • екс.юа. про нас не думає, їм би рекламу продати! А на толоці люди помогають одне одному, обговорюють фільми і ін.

 13. Я завжди дивувався як піратський сайт може бути медіа партнером якого концерту і красуватись на бігбордах міста… Гадаю рано чи пізно це повинно було трапитись.

  Шкода тільки що така кількість матеріалу пішла в нікуди….

  • та ж матеріал не стерли, як меґауплоуді, тільки відставили сервери. Не читайте брехливу російську пресу!

 14. Через 3-4 години ex.ua відновить свою роботу!

  • Кажуть Коломойський купує))) так що реклами там буде ще більше і ще й вхід платний зроблять, для того і був сир-бор… в чергове людей використали для своєї наживи.

 15. Я звичайно прошу вибачення, але чого не використовувати Magnet-ссилку на толоці, як роблять деякі інші сайти? Це ж безпечно! Прошу адміністрації сайту дати відповідь, адже ваша інструкція наглядно описує як здійснити правопорушення і бути винним! Прошу вибачення, якщо когось образив!

 16. Мене якщо чесно здивувала реакція людей на закриття ех.юа. Ми всі знали і знаємо що сайт ПРЯМО порушував авторські права. А саме зберігав інформацію на своїх серверах. Це піратство в чистому вигляді. На відміну від торрент сайтів – тут принцип інший і притягнути до відповідальності власників чи користувачів тяжче. АЛЕ ЦЕ ПИТАННЯ ЧАСУ. Компанії-власники копірайтів готові йти на все. Це демонструють останній події (SOPA etc.). Не знаю як в Україні але в Штатах з цим набагато серйозніше. Роки два тому отримав повідомлення від провайдера Comcast про те що ми завантажуємо багато контенту (фільми, музика, софт, ігри і т.д.) і порекомендували нам вгомонитись. При цьому ми користувались 90% торрентами. Чи мої знайомі які завантажили кілька фільмів студії Warner Brosers. Це були якісь старезні кіна, класика в оригіналі. Попередили. щоб видалили з компютера і якщо ще раз таке повториться то штраф $$$$$$$$ і тюрма NNNNN… років. Я впевнений, що більше не качають :-)

  Але якщо в Штатах користувачі можуть собі позволити купити кілька фільмів на двд чи блюреї то в Україні це витягне непомірні гроші. Тим більше що тут популярні сервіси такі як Netflix і тд.

  Єдина надія на пАкращення життя…

  p.s. звернення до Гуртом. Було б доречним ввести в правилах пункт про найменування файлів. Наприклад фільм “Дівчина з тату Дракона”. В оригіналі “The Girl with the Dragon Tattoo” – за таке можуть посадити :-( А за таке “Divchyna z tatu drakona” – навряд чи :-)

  • Divchyna z tatu drakona” – за таке я тебе сам посаджу.

   • чому? Друг нам трішки конспірацією збирався нав’язати а то ми своїми правилами як називати файли докотимо користувачів й роздавалів до криміналу а так назву я грецькими (читай кирилиця) літерами чи латинськими, як запропоновано ризик спадає на нуль. Я за ново-старрі введення, щодо називання файлів! Хто за підтримуйте!

 17. “Це все, завантаження почалося, жодних додаткових налаштувань не потрібно.” Та ні , не все! Треба обов’язково написати, що, на відміну від ex.ua, людям, в кого трафік лімітований, тут робити немає чого, бо треба не тільки завантажувати, а й віддавати. Тому швидко заробите низький рейтинг і бан. А у них все-таки пару-трійку фільмів на місяць можна завантажити. І українського контенту там було немало, і далеко не увесь він був гуртомівський. Давайте будемо чесними до кінця, шановні!

  • так звісно давайте згадаємо і те, що російський екс.уа був виключно для користувачів українського (читай російського; див. власники) інтернету. З ІП іноземним не можна було викачувати інформацію. На Гуртомі такою дискримінацією ніхто, ще не займався.

   • А Ви не здогадуєтесь, з чим це пов’язано? І до того ж я зовсім про інше – про те, що людина після ex.ua буде сподіватись на щось подібне й тут. Тому тих, у кого ліміт на трафік, чекає досить серйозне розчарування.

  • WeeFreeMan уважніше дивись, шановний і якщо наступний раз тобі буде впадло посидіти на роздачі, і ти підеш до Коломойського платити гроші і переглядати рекламу, зверни увагу на помітки, що є на кожному українську фільмі
   ( Гуртом).

   • “На брудершафт” мені з Вами ще не доводилось пити, тому менше запалу, будь ласка! Посидіти на роздачі мені “не в падло”, а от для неофіта з лімітом трафіку – проблема. Тому про це треба зразу попереджувати. Позначку [Hurtom] я бачу, ба навіть слідкую за нею, але ж далеко не всі фільми української частини ex.ua вантажить Arsenfpu ;))

    • І з позначкою не всі? Якщо з’являється фільм з українським перекладом. отже він є і в нас. Не виправдовуйся.

 18. гарно і якщо я добре розумію цей східний акцент української, то б просив пана Конфуція так і зробити через ДСН тощо, щоб нас всіх гуртомівців починаючи Черковим, кінчаючи мною не посадили за розповсюдження всього і українського через іппоказувачів уторентів!

 19. Народ, про яке піратство ви тут говорите!? Нас в чергове використали і кинули як останніх лохів:
  http://l-news.org.ua/News/19
  “Цілком очікувано завершилася історія з розгромом файлообмінника ex.ua. Як і припускали багато експертів, під прикриттям боротьби за “копірайт” стався банальний переділ власності.

  Нагадаємо, вчора МВС Україна заблокувала роботу найбільшого українського сервісу файлообміну, мотивуючи свої дії скаргами правовласників. За повідомленням міліцейських чиновників, справу порушено на підставі звернень від Державного інституту інтелектуальної власності, від Кабінету міністрів, від представництва Adobe в Україні, Graphisoft, від телеканалу “1 +1”.

  Експерти звернули увагу на дивну присутність в цьому списку телеканалу “1 +1”, що належить українському олігарху Ігорю Коломойському, співвласнику групи “Приват”. Раніше телеканал не був помічений в боротьбі за “копірайт”, на відміну від інших перерахованих вище компаній.

  Пізніше сайт “Обозреватель”, що належить Михайлу Бродському (другу Ігоря Коломойського), повідомив, що очікується повернення ex.ua в “ефір”, а конфлікт перейде в керовану судову площину.

  Кореспонденту ЛН вдалося додзвонитися до людей з оточення згаданих бізнесменів. Інсайдери підтвердили здогади – під прикриттям боротьби за право собстенності, стався черговий її переділ. Ігор Коломойський, відомий своїми рейдерськими звичками, вийшов з пропозицією до власників ex.ua, від якого ті не змогли відмовитися.

  Після досягнення згоди власники файлообмінника звернулися до своїх обурених прихильникам, атакуючим сайти української влади, із закликом припинити всі протиправні дії: “Ми живемо в правовій державі і, якщо закон і порядок панує на території Україні, всі питання повинні бути врегульовані виключно в правовому полі” .

  Також кореспонденту ЛН стало відомо, що в планах співвласника групи “Приват” використання новопридбаного ресурсу для трансляції продукції виробництва однойменної студії”.

  Так що…висновки робіть самі, чи йти до Коломойського, чи триматись Гуртом за своє.

 20. Гуртом – молодці (тут нічого не можу сказати)! але всі ми справжні українці “моя хата скраю” чи “найбільше щастя коли в сусіда хлів згорів”. от за що прикро((

 21. Я теж вважаю, що магнет-посилання були б дуже доречними. Тому що тоді звинуватити сайт у порушенні законодавства стає значно важче. Єдиний їхній недолік в тому, що не враховується вхідний/вихідний трафік на торрент-трекері. Відповідно, люди зможуть втікати з роздачі.

  На рахунок EX.UA. Українським чи російським його роблять не власники, а користувачі. Чомусь російськомовні користувачі значно активніші за нас, і не тільки там, а й на більшості трекерах. І в тому, що 90% гуртомівських релізів там завантажив Arsenfpu, вина наша. Якби кожен із нас розмістив хоча б по одному українському релізі там, то й EX був би більше українським.

  І вважаю, що зараз краще утриматися від розповсюдження будь-чого там. Бо хто знає, в чиїх він зараз руках, і чи не буде МВС ловити там піратів на живця. Не забуваймо, що у деяких статтях писало, що через вилучення серверів втратилася інформація про користувачів. А якщо зараз сервери будуть контролюватись співробітниками МВС, то й інформацію можна буде збирати заново.

  Хоч, може це просто в мене манія переслідування:)

 22. Мабуть відвідуваність гуртом після закриття екс.юа дуже і дуже виросла)

 23. А тим часом власники файлообмінника просять захисту у Яника… молодшого((( Театр абсурду(

 24. Продали чи не продали Коломойському, зате розрекламували себе. Все це схоже на якусь продуману рекламну кампанію. Чи це лише мені так здається?

 25. ex.ua знову живий!!! :)

  • ex.ua живий? ХАха як Врлдеморт після чергової атаки Гаррі Потера… таким як раніше вони вже ніколи не будуть.

 26. І я підтримую перехід на магнет-посилання. А щодо того, що люди тікатимуть із роздачі – то тут таке! Все залежить від людини!

 27. > Кожен, хто користується всесвітньою мережею, міг би щомісяця платити копійчану доплату за “доступні копірайти”, яку можна включити в суму абонентської плати. Якщо розумно поставити цю справу, апетити голлівудських зірок були б задоволені не гірше, ніж зараз. І при цьому доступ небагатих людей з країн другого і третього світу до західної культури зберігся б.

  Дурниця. Є люди, яким до лампочки ті ваші “доступні копірайти”. І змушувати їх платити за це несправедливо. Крім того, провайдери заробляють далеко не на копірайтах, правда, як це зазвичай робиться у нас, можна ввести черговий “податок на повітря”.

 28. Хороша стаття:)
  Доречі у Польщі http://hurtom.com не відкриваєтья:(
  Поляки посилаються на інтелектуальну власність….

  • Якщо в якійсь країні “Гуртом” не відкривається, можна спробувати відкрити сайт через проксі-сервер іншої країни (з тих, де на інтелектуальну власність не так зважають). Має допомогти.

   Найпростіше поставити програму “Proxy Switcher”, а в ній вже без проблем можна вибрати собі проксі-сервер.

 29. Думаю хоч “Гуртом” ніхто не зможе закрити…

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.