Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169857 (191 за 24 години)

Книжкові виставки травня

| Прокоментуй!

Книжки

16-19 травня у Національному центрі ділового і культурного співробітництва «Українській дім» (вулиця Хрещатик, 2) відбудеться IХ Київська міжнародна книжкова виставка. Організатор заходу – Держкомтелерадіо України.

Участь у виставці візьмуть понад сто вітчизняних видавництв і видавничих організацій, а також гості з дальнього і ближнього зарубіжжя. Традиційно під час виставки діятимуть «Кобзарська світлиця» і «Літературний салон», де відбуватимуться численні зустрічі з улюбленими авторами, автограф-сесії, презентації книжок.

Зокрема, на гостей книжкового форуму чекає презентація нової книги академіка Івана Дзюби «На трьох континентах» видавництва «Кліо» та церемонія вручення автору диплома почесного доктора Українського Вільного Університету (Мюнхен).

Також відвідувачі виставки стануть учасниками презентацій видавничого проекту «Князі Радзивіли» (видавництво «Балтія-Друк»), книги «В.О. Коротич «Від першої особи. Вибране» (упорядник Л.В. Череватенко, видавництво «Криниця») та ін.

Серед заходів IХ Київської міжнародної книжкової виставки – проведення всеукраїнського танцювального дитячого флеш-мобу «Казковий гопак з літературними героями». Акція проходитиме 18 травня одночасно в семи містах України. Юні танцівники в костюмах літературних персонажів змагатимуться в присутності експертів Національного реєстру Рекордів України. Гості виставки спостерігатимуть за виступами дитячих танцювальних колективів безпосередньо на майданчику біля входу в «Український дім» та з мультимедійного екрану, розміщеного поруч. Організатори акції сподіваються, що 18 травня буде зареєстровано танцювальний рекорд України. Захід  спрямований на популяризацію читання серед дітей.

З 24 травня по 1 червня 2013 року у національному культурно-художньому і музейному комплексі “Мистецький Арсенал” у Києві відбудеться III Міжнародний фестиваль “Книжковий арсенал” – масштабна виставка, яка об’єднує літературу і мистецтво.
У рамках фестивалю відбудеться книжкова виставка, в якій візьмуть участь близько 200 експонентів, презентації нових книг, зустрічі з авторами, автограф сесії зірок української і світової літератури. Крім того, заплановано спеціальний проект “Обмін речовин” – публічні діалоги між відомими письменниками; лекторій “Арсенал героїв: сучасно про класику”, майстер-класи та дискусії; міжнародні семінари перекладу та спеціальна вечірня програма – Фестиваль нової музики. До Дня Києва 25 травня пройде Ніч поезії й музики, а до 1150-річного ювілею кирилиці – конференція “Кирилівські читання” (друковані майстерні, виставка графіки, ілюстрації та шрифту).
“Книжковий арсенал” відвідають відомі письменники, які представлять свої нові книги, переклади на українську, а також літературні діячі, художники і музиканти з Франції, Австрії, Швейцарії, Німеччини, Польщі, Чехії, Росії, США та інших країн. Зокрема, очікується участь одного з найавторитетніших у світі дослідників авангардного мистецтва Жан-Клода Маркаде, соціального філософа, публіциста, керівника журналу “Esprit” Олів’є Монжена, австрійського філософа, письменника, теоретика перекладу Бориса Будена, швейцарського письменника, карикатуриста і музиканта Крістофа Зімона, чеського письменника, кіносценариста, музиканта Ярослава Рудиша, французького письменника і філософа, засновника літературного журналу L’Animal Тьєррі Есса, одного з найпопулярніших польських письменників, автора роману-бестселера “Самотність у мережі” Януша Леона Вишневського і сучасної польської письменниці Барбари Космовської.
У рамках вечірньої музично-літературної програми Фестиваль нової музики відбудеться дев’ять концертів відомих сучасних композиторів і виконавців з Великобританії, Японії, Італії, Росії та України: П’єра Бастена (Франція), Одрі Чена (США, Китай), Лоренцо Гільєма (Італія) та інших. Центральною подією програми буде прем’єра “Аліси у країні чудес” – моноопери Святослава Луньова у супроводі Національного симфонічного оркестру.

Джерело: ГуртомУрядовий портал,   Дзеркало тижня

Календар книжкових та літературних подій України – 2013

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.