Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171200 (163 за 24 години)

США присвоюють Україні статус піратської країни

| 78 коментарів

Pirat

1 травня Офіс торговельного представника США оголосив про присвоєння Україні статусу “пріоритетної іноземної країни” (“Priority Foreign Country”) в рамках перегляду 2013 року “Спеціального закону 301” (“Special 301”). Таке визначення присвоюють країнам, що припускаються найгрубіших порушень законів, політики чи практичних аспектів застосування у сфері охорони і захисту прав інтелектуальної власності, які перешкоджають адекватному й ефективному захистові прав інтелектуальної власності або справедливому та рівному ринковому доступові для осіб, що залежать від захисту інтелектуальної власності. Перегляд Спеціального закону 301 стосується інтелектуальної власності й торгівлі і не зачіпає ніяких інших питань.

Останнього разу, коли Україну було визначено “пріоритетною іноземною країною”, вона втратила можливість користуватися перевагами від торгівлі в рамках програми “Генералізованої системи преференцій” (ГСП). Однак присвоєння статусу “пріоритетної іноземної країни” не призводить до автоматичного позбавлення права участі в ГСП.
Посилення захисту прав інтелектуальної власності, безперечно, відповідає власним інтересам України, оскільки вона шукає шляхів до диверсифікації та підвищення ролі науковомістких секторів. Водночас ця тема має величезне значення як для українських митців і новаторів, так і для їхніх зарубіжних колег.
Ми визнаємо, що уряд України нещодавно звернув увагу на це питання, і усвідомлюємо, зокрема, зусилля віце-прем’єр-міністра Костянтина Грищенка та його підлеглих, зокрема голови Державної служби інтелектуальної власності Миколи Ковіні. Однак останні дії – такі, як спроби почати легалізацію програмного забезпечення, що його використовують урядові установи, та боротьба з піратством на цифрових носіях, пов’язаним із українськими веб сайтами, – і досі перебувають на початкових стадіях, і слід буде зробити набагато більше для того, аби можна було стверджувати, що режим захисту прав інтелектуальної власності в Україні покращився.
Визнання “пріоритетною іноземною країною” грунтується на трьох конкретних підставах:

 1. Несправедливе і непрозоре адміністрування в системі колекторних товариств, відповідальних за збір і виплату роялті американським та іншим власникам прав;
 2. Дуже поширене (і визнане) використання нелегального програмного забезпечення самими органами влади в Україні;
 3. Відсутність впровадження ефективних заходів для боротьби із поширеними брутальними порушеннями авторських і суміжних прав онлайн, включно з браком прозорих і передбачуваних положень про відповідальність посередників і третіх сторін, що сприяють піратству, обмеженням такої відповідальності для провайдерів інтернет-сервісу та виконанням положень про видалення забороненого контенту

Джерело: Ліга

78 коментарів

 1. знову ці американці зі своїми копірайтами. дістали вже. хоча щодо піратської продукції на державних комп’ютерах я згоден – це неподобство (враховуючи, що наші державники про людське око заявляють, що проти піратства)

  але я сподіваюся, що Україна не прогнеться під копірастів. якщо вони хочуть, щоб ми купували їхні програми – нехай спочатку зроблять їх кращими й україномовними.

  • Кращими і україномовними? Тобто якщо вони погані і не україномовні ними не користуються? А звідки ж тоді такий статус? Взагалі вважаю використання піратських програм ганебним і недостойним українця.

   • Саме так – україномовними.

    Ви ж напевно знаєте про як ви сказали *ганебний* приклад про те як виродки з М$ заставляли купувати PRO-версію windows xp? адже на домашній варіант україномовний патч не ставився.

    Отже по перше – вони спочатку вирішили зекономити взагалі не випускаючи укр. локалізацію (нехай обходяться “общєпонятним”).

    А потім навіть випустивши (ЧАСТКОВУ!) локалізацію – вирішили що за це українцям ще й треба переплачувати. Особливий цинізм у тому що за їх же теорією вдома користувачі ставлять саме Home версію!!

    І навіть більш того – насправді патч був сумісний з обома системами – просто там була додана спеціальна перевірка.

    Тому на думку таких “контор” слід зважати в найостаннішу чергу.

    І навпаки – за гарну локалізацію і пітримку – завжди слід віддавати перевагу товарам таких компаній – адже це банально означає що їм не наплювати на своїх клієнтів.

    • Я мав на оці той факт, що платні програми крадуть. І не зважають на українізацію та якість. Якщо вони погані – ними не користуються. Статус піратської країни дають тим країнам в яких крадуть, а не тим в яких ігнорують платне ПЗ. Ось у чому річ. Вас не влаштовує політика дрібнософта? Окей, не користуйтеся їх продуктами й баста.

     • Дослідження були зроблені самими США, тож вірити їм не варто, їхні висновки завжди грунтувались на основі їхніх доходів, а також за рівнем співпраці з тими чи іншими країнами, і це неодноразово було підтверджено історією. Тож даний висновок 100%-о упереджений і має наметі збагачення не наших авторів чи правовласників, а компаній америки, а й відповідно і бюджету самих США. Я переконався що є країни в яких піратський софт (чи музику, фільми) продають на базарах разом з продуктами і то в такій кількості, що Україні і не снилось, але Америка через нафто газові відносини з цими країнами, просто не хоче бачити в них піратсво.
      Відстоюючи дану новину, Ви відстоююєте політичні та економічні права США, але ні на грам права України. Ви просто сліпі, і якщо якась серйозна організація скаже що ми такі сякі, то Ви в це повірите…
      …вівці…

  • Дик живіть по-поняттях, як Яник вчіть, а не по законах й надалі гарантовано розвиток Зімбабве.

 2. ну на рахунок копірастів я б не був такий категоричний, купа американських програм пишуться в СНД, зокрема і руками українців, просто це не завжди робиться прозоро, зарплати платяться в сіру, а потім вуйко з Техасу замість прізвищ українських програмістів ставить своє і кричить на весь світ, що його грабують інтернет-пірати. Навіть в моєму рідному місті є такі фірми, де програмісти жодного символу на Україну не написали)). І якщо цю лавочку прикрити, в нас ще додасться до списку безробітних. Смішно і сумно, безробітні програмісти, але в Україні все може бути. США, до речі, самі оцю проблему з піратством в себе дуже просто вирішили – в них майже всі, ну майже всі державні установи на Лінуксі – прокуратура, судова система, крупні банки, державна пошта, великі авіакомпанії, навіть Пентагон на комерц. дистрибутиві Red Hat. Що заважає нашим держустановам перейти на Лінукс? Він має в собі українську мову, хай навіть місцями кострубату, але ж розробники віддають вам її безкоштовно, та ще й безкоштовно оновлюють ОС. Та й більшість форматів, до яких ми звикли, там працюють. Заважає лінь! Ось і все.

 3. Хех)
  написав допис ще вчора до цієї теми, виклав свою думку:
  http://spyfinch.org.ua/2013/05/03/nema-specialistiv-je-piratska-derzhava/

 4. забув дописати – Куба, ну прям передовий піонер в астронавтиці і машинобудуванні :) і та має власну ОС на базі Лінукс, “щоб не залежати від капіталістичного програмного забезпечення”, здається так було в статті. Називається вона “Nova”, здається, це збірка Ubuntu чи щось таке. Але ж має, і ставить дітям в школі, і вчить їх на ній працювати. А наша космічна і авіа держава, де легенди складають про “наших хакерів”, щось подібне створила? Дулю цілу. А якби створила, то вкрала би на ній ОС і на розробці мільйони гривень. І якість була б не дуже, це теж, я думаю, сумнівів не викликає. Про нашу “Грушу” я мовчу, ставив, пробував. Бажаю хлопцям успіхів і постійного вдосконалення свого творіння. Мені здається, в нас єдиний варіант, якщо не хочемо так і залишитись на рівні Африки – прозорий тендер, розробка хорошої ОС на базі лінукс і масове її впровадження на рівні державної програми – школи, універи, міліція, прокуратура, всі поголовно державні органи. А якщо не стане грошей чи бажання, тоді принаймні, безкоштовно, стянути з інтернету або Ubuntu, Kubuntu, OpenSuse, Debian в кінці кінців, і так само впроваджувати в українське життя. Впроваджувати масово. Тоді буде сенс в цьому.

 5. Мені глибоко начхати на те, що про нас думають США. Я боюсь лише того, щоб на вимогу “вуйків з Техасу” не закрутили гайки нашому сайту, а також ex.ua – він теж постійно турбує америкосів.

 6. А мені по-барабану, хоч сьогодні перейшов би на лінукс. Просто всі навколо “сидять” на продуктах майкрософту і виділення з цієї маси створює певні незручності. Відносно заборони використання піратського віндовсу в навчальних закладах, то тільки “за”. Не потрібно звикати до цієї жуйки. Нехай молодь посидить трішечки за віконечком терміналу – користі від цього буде більше.

 7. Микола, який термінал. Зараз всюди уже графічний дисплей, як в Віндовс чи Мак. Подивіться в інтернеті скріншоти)

 8. Читаю коментарі і балдію. Охаміли америкоси задрипані, заставляють купувати легальний софт. А ви шановні не думали своїми дубовими головами, що можливо америкоси праві? А може це просто ми такі бідні що не можемо купити легальний софт? Кричати про українізацію софту легше всього, але реально ця проблема хвилює мало кого. Ті хто користуються такими інструментами як фотошоп, автокад і т.д. використовують англійські версії тому що більшість мануалів на англійській. Віндовс український. Що ще треба?
  Наводжу приклад. В штатах антивірус Касперського коштує 19.95 ліцензія на 3 компа. При МІНІМАЛЬНІЙ зарплаті $8 в год. американцю потрібно 2,5 години щоб заробити потрібну суму, не кажучи про тих хто має $30, $40 і більше в год. А скільки потрібно працювати українцю щоб купити легальний софт?

 9. Гаплик, ті, хто використовують фотошоп і автокад для заробітку грошей не становлять більшість. Пересічному юзеру подивитись фільм, надрукувати текст і послухати музику – Лінукса вистачить з головою. А так я згідний – заробляєте гроші на програмі, купляйте її.

 10. А скачати з нашого сайту який-нубуть американський фільм нахаляву – це теж пірацтво, чи як ?

 11. Анонімний, ну звичайно. І не тільки американський, а й український теж.

  • Тоді я руками і ногами підтримую пірацтво. Завдяки піратам я стільки всього переглянув, що тепер ніколи не забуду про те, що мені випала честь народитися в піратській країні №1.

   • Анонімний, ви – власник продуктового магазину. У вас постійно крадуть дорогі сорти сиру, які не по кишені пересічному покупцю. Ви ловите крадія за руку, а він каже :”Я за крадіжки, завдяки крадіжкам я стільки сортів дорогого сиру покуштував, що тепер їх смак ніколи не забуду. Як добре, що мені випала честь народитись в країні №1 по крадіжкам дорогого сиру”. Ну то по вашій логіці не тре заявляти в міліцію, тре йому подякувати і відпустити.

    • Фільми і сири – це різні речі.

    • Сир це зовсім інше. Його не з копіюєш. А дядьки з “Техасу” заплативши один раз за продукт, при постійній продажі маніпулюють ціною як їм хочеться, притому в тих же країнах де продукт створювався.

 12. Якщо програми і так пишуться в Україні (їх значна частина, а я також знаю пару таких фірм), то потрібно просто поставити свого продавця за кордоном і диктувати свої правила. І таким чином захистити наші права інтелектуальної власності.

 13. Чим вони такі різні – це два продукти, які коштують гроші. Їх створюють люди, яким треба платити зарплату. В чому ж ПРИНЦИПОВА різниця? А те, що заплатили один раз, це дуже примітивно. Тоді б Майкрософт, випустивши один раз Віндовс, мала б звільнити всіх працівників – а нащо, вони ж ОДИН раз уже заплатили, нащо їм штат? А він їм потрібен, бо є нові розробки, які треба розвивати, є служби підтримки, є оновлення. ІТ постійно розвивається, і там купа грошей іде в інновації. Тому не бачу різниці. Розмови по мобільному мали б тоді теж бути безкоштовними – оператори раз проклали мережі, і все, косять гроші. І тарифи міняють, як хочуть. Але ж проти цього ніхто не протестує – хочеш дзвонити – плати. Хочеш юзати фотошоп – так само плати. Хочеш їсти сир – плати.

  • Щоб забезпечити 100 людей сиром потрібно 10 корів. Щоб забезпечити 100000 і більше людей віндовсом потрібно 10 програмістів. eastern_sun кошторис це не твоє.

   • шановний, ти не розказує, що моє що не моє. Я кошториси складаю регулярно. Ти забув, що 10 корів коштують як 2 тижні роботи кваліфікованого програміста закордоном. Тому в розробці ПО величезну частку буде складати ЗП і інвестиції в інновації. І не 10 програмістів. Сучасний Віндовс – це дуже складна система, там аби чоловік 250 впоралось.

    • Я навів приклад, для порівняння, на умовних цифрах. Вибачай, як чимось образив, і, співчуваю твоїм клієнтам.
     Веселих свят!

    • штат працівників Майкрософт, які працюють над Віндовс та іншими проектами залежно від року коливається від 70 000 до 88 000. От жеж 10 програмістів, які пишуть Вінду.

     • не розумію, що ви тут забули? дивимося правді ввічі: Гуртом – піратська спільнота. і якби не Гуртом, що би сталося з усіма тими українськими озвучками, які ми записуємо з ТБ? а озвучки з кінотеатрів, які так і не виходять на дисках? все би пропало к бісовій матері. так що не наїжджайте на піратів. ми справжні герої, що рятуємо українську культуру. а що такими методами – то світ сам винен, довів нас до крайнощів (грубо кажучи, бо насправді це далеко не ті крайнощі).

 14. Так звана “інтелектуальна власність” – це просто спосіб наживи для тих, хто хоче попрацювавши якнайменше отримати якнайбільше. Америкоси хочуть знявши пару фільмів і затративши пару тисяч чоловіко-годин на програмне забезпечення прогодувати свою країну з 300 млн. пару років, бажано вічно: лише отримувати роялті з старих робіт, і нехай решта світу працює на них.
  Я пишаюся тим, що Україна – піратська держава. На жаль, ми пірати не з причин ідеалізму, скоріше з причин жадоби і браку коштів. Перестаньте виправдовуватися, скажіть гордо: “Я – пірат! Я не підіймаю економіку чужих держав за рахунок своєї! Я не даю ледацюгам сидіти у себе на шиї!”.

  • +1.
   А ще краще реалізовувати свій програмний продукт на їх території і тим самим збагачувати Україну!

  • підтримую на всі сто.

  • +1
   Я категорично проти будь-яких паразитів. Америкоси наживаються на праці решти світу (України зокрема) а потім за ресурси, здобуті шляхом паразитизму нападають на країни і народи, які не хотять їм підкорятися – Ірак та багато інших.
   Уся так звана “Вісь зла” – це просто ті, за рахунок кого американці та жиди не наживаються.
   Перестаньмо збагачувати когось за рахунок своєї країни і роблячи цим самим внесок у військові злочини, які роблять американці.

 15. Мабуть наспів час всім сторонам подумати над проблемою. Видавцям програм – враховувати інтереси споживачів та не дерти три шкури за свій продукт, споживачам – більш відповідально ставитись до користування софтом (а не ставити фотошоп для кадрування фотографій), державі – підтримувати баланс інтересів на ринку.

 16. Хай спочатку ВК з американськими серверами ці компанії за поширення піратства, порнографії тощо й антидержавності прикриють.

  А так знову на на нашу слабу Україну можна гавкати. Чомусь ці дядьки на злодійську орду у вигляді Російської Федерації не гавкають, а я забув в них ядерні голівки, нафта, газ, жидва.

  Хтось згадав екс.уа – я цілком за те, щоб їх прикрили а їхніх властників-бізнесменів злодіїв з московії посадили до тюрми, але не так, як Ю в 6 зірковий номер люкс а в класичну тюрму з турецьким туалетом. Весь заробіток, який ці злосини від реклами віддати українським благодійним організаціям. Куди дивиться наше СБУ?

 17. Та ті українські програмісти би з голоду повмирали якби не американський аутсорс. Ви б курва і дальше качали нелегально бо привикли [цензура] все на халяву.

 18. Олег, “Я – пірат! Я не підіймаю економіку чужих держав за рахунок своєї! Я не даю ледацюгам сидіти у себе на шиї!”
  Ржу просто. Я не підтримую чужу економіку, але сиджу за компом зібраним в Китаї або на Тайвані, який на 100% імпортний, отже коли я його купив, то підтримав чужу економіку, я дзвоню з Самсунга або Нокії, яка зроблена за кордоном, половина мого раціону це імпортні товари або товари, зроблені з імпортної хімії, в мене турецькі джинси і італійські фотболки, в кращому випадку, але я бляха страшний патріот бо качаю Віндовс з нету і не підіймаю чужу економіку. Ну логіка, ппц просто.
  Йой йой, молодець, якби не американський аутсорс, було би тут туго. Але хто над цим думає.

  • якщо ви так не терпите піратів, чого було сюди пхатися?

  • Не бачу жодної проблеми у купівлі імпорту. Що мені вже кави в житті не пити, бо вона з Південної Америки чи Азії і в Україні не росте в принципі? Нехай китайці збирають компи: вони попрацювали – я заплатив. Це нормальні економічні відносини. Але коли група людей пропрацювала певний період над інтелектуальною “власністю”, отримала за цей період достойну зарплату(з початкових продаж), а потім починає продавати “повітря” наварюючи ~10000% відносно затрат, а потім в них ще доста наглості обзивати тих, хто не йде на їх поводі піратами-крадіями? Це НЕ НОРМАЛЬНІ економічні відносини.
   До речі про Віндовс ні слова я не казав – сиджу під GNU/Linux вже три роки. Не тому, що безкоштовно, а тому що вільно: весь код доступний, ніякого spyware. Але піратити фільми буду доки зможу. Наприклад очікую завантажити з Гуртом “Iron Man 3”, який обійшлося зробити за 200 млн, і який вже зібрав 400 млн менше ніж за тиждень.
   200 млн. – це вже з мільйонними зарплатами директору і акторам і т.д. Я не збираюся платити 20$ за диск, щоб Robert Downey, Jr. запалив собі цигарку цією купюрою, а потім додати ще один пластиковий диск до куп сміття. Я краще поїду до Львова і куплю пару чашок кави, допоможу українському малому бізнесу.

  • Так шановний… Почнемо з того, що тобі (вибач не повертається язик “вамкати”) неодноразово задали запитання “що ти тут забув?”. Відповіді немає. ти “овечка”, припхався у “вовче лігво піратів” для того, щоб розказувати вовками що вони неправильно живуть бо жруть овець? тобі б язик не повернувся в присутності (в живу) всіх цих людей навіть пікнути що ти овечка, але в інеті все герої!
   Їдемо далі… Інтелектуальна власність… Що це? сам тут розказуєш про аутсорсинг. Так ти правий – майже весь наш(український і не тільки) “програматорський” світ побудований на аутсорсингу. А де штампік “зроблено в уа”, а вже потім розповсюджувач такий то америкос чи хтось там ще…? Далі – він цей розповсюджувач заплатив гроші які пішли на з/п нашим програмістам, а що зробив він(крім заплатив гроші)? Хіба не все що він може зробити – продати дорожче і на цьому нажитись(як робиться з тим же сиром – все що ти (як перепродувач) можеш зробити)? В кінці – кінців – що інтелектуального зробив він? Вся логіка моделі інтелектуальної власності в купі з аутсорсингом – величезна крадіжка і видавання чужого за своє. Ще й бажання нажитись на цьому.
   Наступне – де беруться тут програми – хтось купив! і дав іншим покористуватись. ти десь бачив, щоб хтось купляв собі телевізор, а потім ще ті хто дивиться той телевізор (користується ним) платили виробнику? Далі – ти той хто купив собі телевізор маєш право на обслуговування того телевізора, нехай ти доплачуєш за це. Так само і з програмами – ти платиш не тільки за програму, а і за обслуговування її (що вже входить в ціну програми, а не як у випадку з телевізором). Якщо ж мені не подобається, як показує сусідський телевізор, я що маю платити за те щоб він мені показував краще і сусід теж має за це заплатити? Я його не купляв і він не мій, так само як не моя програма, я просто нею користуюсь. Відповідно якщо я позичив прогу в сусіда, не претендую на обслуговування – за що мені платити?
   Варіант інший – хитрий працівник компанії який має доступ до продукту злив його в інет. Так – можна йому висувати якісь закиди за крадіжку. І знову – якщо ти береш її нахаляву ти нінащо не претендуєш. А якщо б ти йому заплатив то ти б ще й потерпілим був. В чому ж тоді пірата звинуватити?

   Їдемо ще далі. Інтелектуальна власність – не лише програми. Візьмемо для прикладу фільми. Зняла студія фільм. Для початку вона продає його кінотеатрам – отримує від цього великий прибуток (як ти там міг прочитати в випадку з залізною людиною). Далі фільм піде на продаж тим хто писатиме диски – ще прибуток. А потім вона продає його на тб і знову прибуток. Кінотеатр надав мені сервіс – показав фільм. Платимо за перегляд, зручність… Кінотеатр працює знову ж розповсюджувачем сиру… Якщо ж нам хтось показує цей фільм задарма це вже порушення. А за що нам платити? Ми собі все робимо самі. А отримуємо ми цей фільм вже від тих хто купив його або вкрав його… і тд і тп.
   Візьмемо тупий закон про те, що ти не можеш дивитись фільм, не купивши його. Уявляю собі ситуацію – запросив дівчину на фільм і таки (на її превеликий сум :D) ми дивимось цей фільм. То що вона ще повинна доплачувати виробнику фільму за те що вона в мене його подивилась. Що зміниться від того, якщо я їй дам цей фільм переглянути (крім місця перегляду)?

   Коротше кажучи – ти швидше за все жирний дядя-власник аутсорсингової фірмочки, живеш за рахунок америкосів тому лижеш їм дупу і хтось зна чого ти сюди припхався, бери ноги в руки і вали на всі чотири сторони і не порть піратам і собі нерви (як ти нам так і ми тобі нічого не докажемо) (знову ж таки якщо ти противник пірацтва то взагалі мав би тут не з’являтись) , або ти звичай цинік – пірат, троль який хоче отримати моральне задоволення і опційно в морду! :)

   P.S. Я теж кодаю собі тихенько (на щастя не на аутсорс) і я пірат і буду піратити поки зможу! Крім того пірацтво це своєрідна реклама – сподобається, захочеш сервіс – купиш…

   P.S.S. Однак до вище сказаного добавлю – в мене крім лінухи і вінди також є макбук і він таки вартував тих грошей оскільки хакінтош в жодне порівняння з ним не йде. В них свій сервіс за свої гроші(доречі вони менше за піратів переймаються ніж мікромягкі). Є речі які вартують, а на все інше є… ну ти зрозумів:)

   P.S.S.S. Ух ну я й тут накатав…

   ХРИСТОС ВОСКРЕС!

   • Крім того пірацтво це своєрідна реклама – сподобається, захочеш сервіс – купиш…
    Підтримую, це більше стосується відео та аудіо продукції, і в деякій мірі програмної… (Правда все залежить від конкретної людини).

    • Істину говориш:) Я це планував написати, але подивившись на кількість вищеписаного вирішив опустити. Крім того – це стосується і ігор (можливо навіть більше ніж всього іншого – якщо ця гра достойна)…

 19. Доброго дня, пане Ніксон, я б хотів дізнатися чому на Гуртомі немає жодної статті на рахунок Великодня. Це найбільший україномовний сайт, на якому заборонено тільки політичну тематику, а от про споконвічну українську релігію в день Христового Воскресіння, чомусь немає нічого. Тому прошу викласти вас статтю про Великдень. Дякую.

 20. Ну і Хрунь їм в обидві руки. Порівняли ціна зарплата рівень життя у них і в україні. При ціні наприклад Віндовса у 2-4 місячні зарплати середнього українця. Цікаво мені що би творилося в них при тааааких цінах. Все в цьому житті відносне…

  • А в австраліїї щоб ви знали ціни на програмне забезпечення ще вищі ніж у штатах.

   Adobe Creative Suite Master 6 в Австралії: $4334
   Adobe Creative Suite Master 6 в США: $2599
   Квиток на літак із Сіднея в Лос-Анджелес і назад: $1147,58.

   Тому їм дешевше злітати в Америку і купити програмне забезпечення там :-)

   • а декому взагалі простіше переселитися в штати і наживати жир. дехто так і робить. через брак патріотизму.

    • Знаєте… я теж довгий час вважав себе патріотом, звичайно не було можливості взяти зброю і піти воювати, а хотілося б. Ще й досі це до кінця не випарувалось, але після деяких подій… 

     Отже – для прикладу українські заробітчани завозять в Україну ≈ стільки ж грошей скільки іноземних інвестицій в фірми в нашій країні. І де це все? Ви і так знаєте… а чому це так? А тому, що в кожного “моя хата з краю”.
     Крім того – ти за них в бій , а вони тебе ще й здадуть (наприклад за пачку гречки) … коротше не хочу українці жити добре(інших – одиниці).

     …після деяких подій тепер я не дам ствердної відповіді на питання “чи бути Україні”… на жаль:(

     • тоді нашим святим обов’язок буде виправлення цього. якщо нас москалі виховали на свій манер – то й ми виховаєме себе назад, на валсний манер.

     • Првильно сказав. Не бути україні. І поляки про нас добре кажуть – бидло. І нехай там всі патріоти і лже патріоти рвуть на собі волосся всюди де є і де нема, але не переконаєте мене в протилежному. Така ми нація, і будемо ми все третьою країною. А всі ті вигуки “За волю!” і т.п., це так, для “недалекого” пешечного м”яса, тобто – ви тут бийтеся а я тим часом прийду до влади і все одно вам ніхр__ена не перепаде. Пригадайте історію – хто правив “бидлом”? А ще до бидла? Кого кликали руси щоб ниме керував? Хто не знає, то почитайте хто заснував Київ. Ну а хто знає то знає про що я. А наша ДИБІЛЬНА пісня – йшли діди на муки – підуть і правнуки????? Це взагалі треба бути ЗАКІНЧЕНИМ дибілом щоб це придумати а іншим треба бути бидлом, щоб це співати… Чи може я не правий. Добре кричати з трибуни і закликати до війни чи на муки, але залишатися на тій же трибуні, а ви дурні воюйте і нехай вас мучать… Одним словом – тема вічна, а для себе я вирішив……

     • просто ще один українофоб…

     • Чому це зразу українофоб? Цей тобі скаже – ви малоросія…
      А людина тобі наводить реальні приклади (можливо трохи надто неочевидно).
      Україна мабуть востаннє добре жила ще за Ярослава. А він зі всією своєю династією як підмітив Василь – далеко не українець.
      А далі що? Далі поневолення, просвітлення, поневолення, просвітлення… і зараз те саме. Ви думаєте вони і тоді не думали як зараз?
      Приказка таки не з неба взята про кількість гетьманів на козака:)

      Той хто по Вашому українофоб – можливо ще більший патріот ніж половина тут, принаймні історію знає краще…

      Щодо жити краще – цієї п’ятниці склалась ситуація де треба було відстоювати свої інтереси, людина яка в цей час була зі мною, яка завжди на словах патріот відстоювала позицію “моя хата з краю”. І хоч я переконав залишитись і ми відстояли своє (до 2 ночі) з невеличкою купкою небайдужих, та людина не оцінила свого внеску, а тільки белькотіла щось типу “і без мене б обійшлись, і настрій зіпсули і спати не дали, роздули з мухи слона…” (а без нього і ще 2-3 людей надцять тисяч пішло злодію в кишеню)… А чому в нас правлять злодії… а тому що вічно не хватає тих “2-3х” людей). І це так вже століттями)

      А що далі: а далі нове покоління – “спортивки, пиво, сємки, шансон на телефонах…” і “тепер у школі вже не вчать любити Батьківщину, всі переконані у тому, що вона їм щось повинна”… ©Мері Сестра…

      Щось я багато пишу останнім часом…:)

     • українофоб, не українофоб. Яка різниця????? Ми так і живемо, не я винен, а он той москаль!!! Внас все хтось винен тільки не я. Я от 13 років живу за кордоном, сам із заїідної україни, і таких як я тут багато, так от, щоб ви знал, наш українець швидше тобі ножа в спину запхає, а от від москалів я взагалі не натерпівся. То може то якісь неправильні москалі????? То може ті “правильні” МОСКАЛІ тільки внас на україні нам жити не дають???? А тут, за кордоном і з роботою поможуть і за роботу швидше заплатять, а от наш брат, тільки і шукає як би свого намахати. Повторююся тема вічна, і не всі ураїнці чи москалі погані. І там і тут є різні люди. От тільки в нас, в українців постійно винен москаль. А скажіть, чому москаль відпустив наприклад Литву до Євросоюзу а україну ні???? Може і там неправильні москалі? Мені здається що щось тут не так, треба напевно з себе починат, шукати проблем в собі, гляди і проблем меньше стане……

     • [UA] Пірат,
      кого я називаю українофобами? ну це досить просто: останнім часом тут звідкись беруться особливо розумні люди, що називають нас, українців, “гнилою нацією”. мовляв, все в нас погано бо самі ми погані. я вважаю себе українцем, тому будь-які нападки на мою націю – це автоматично нападки і на мене особисто.

      я вже казав це 100 разів, і скажу 101-й: ми нормальна нація. не гірша за інші нації, а може й краща. ми за свою історію пережили таке, що будь-який інший народ вимер би ще 500 років тому. проблема в тому, що ці сотні років всенародних тортур просто так не минаються – ми зараз відчуваємо на собі наслідки.

      знайомий боксер навів цікаве порівняння. уявіть собі, що вам викрутили руку за спину і заставили так проходити 10 років (з рукою за спиною). ясна річ, що за 10 років ви звикнете до такого хворобливого стану. зараз руку вже не тримають, але сама по собі вона вже не може повернутися на місце. повернення до норми – це буде довгий і болісний процес. думаю, тут уже неважко провести паралелі з нашим життям.

      адже у цьому вся суть. здавалося б, ми нарешті отримали незалежність і мали б знайти в такий спосіб землю обітованну. нажаль, не все так просто: ми отримали волю, але ще не навчилися жити вільно. так, для того, щоб по-людськи жити, треба вміти це робити. а в нас хіба є такий досвід? у нас за плечима хіба що століття рабства та трішки визвольних воєн. але попри все це ми спромоглися зберегти принаймні частину своєї культури і традицій.

      тому наше завдання – не ганити власний народ, і не проклинати рідну землю – а просто жити, докладаючи усіх, працюючи на користь нації. наше завдання – відродити святі традиції, частину з яких ми на даний момент забули. забули не без допомоги одного сусіднього народу. так що не треба опускати руки і зневірюватися. треба робити на благо. це і є національна ідея.

      і байдуже, чи хтось це оцінить. зараз може і не оцінять, зате через 100 років може і оцінять. врешті-решт, ми живемо заради себе, а не заради інших. саме тому треба в першу чергу підтримувати і добре ставитися до себе і всіх своїх – це і є той справжній, істинний патріотизм.

    • О, це про мене, тільки я не в штатах :)

 21. Я ось як тільки купив ноут, відразу встановив Убунту. Хоча до цього з Лінуксом майже не стикався, та кватирок Біла встановлювати тепер не хочу.

 22. а хто казав, що піратство це погано? :D
  ніхто, ні в кого насправді нічого не краде … звичайний, вільний обмін інформацією – єдине, що може врятувати цей с** світ від повної деградації…..
  інші справа коли на цьому наживаються …

 23. Ото вже понаписували, я пірат – це круто, я злодій і це також круто, я корупціонер і це також круто. Хоч би мовчали – а ні потрібно ще обісрати США, виробників програм, ігор, фільмів, музикантів, акторів, режисерів –

  • ті, кого зараз називають піратами насправді не мають нічого спільного зі злочинцями.

   • Сомалійські пірати – також не злочинці!?

    • Ти тролиш, як я розумію або взагалі не знаєш, що називають зараз (у 90%) пірацтвом.
     Ні ти таки тролиш.

     • Вище я написав свою думку і якщо вона не збігається з твоєю, то це не означає, що я троль.

     • Forestelf,
      ти маніпулюєш термінами, сподіваючись спровокувати конфлікт. це і є тролінг.

 24. В мене всі сподівання на Гейба Ньюелла (ні, я не чекаю Half-life 3!). Бо коли більше хороших ігор портують на Linux, я заб’ю на Windows. Ні тобі вкрадених програм, і антивірус не потрібен теж.

  • У мене була проблема – як встановлю гру – спати не лягаю до болів у серці, в туалет не піду, поки сеча через очі не почне лізти (це в переносному сенсі, але близько до правди), встановив Linux – жодних проблем))

   • А – я геймер. Якщо не зіграю в день гру, то це лише тоді, коли я дуже втомився.
    А на Лінуксі ігор нормальних ніколи не було. А зараз вже є близько 10: Wargame, Serious Sam 3, team fortress 2 + скоро Portal 2 та Left 4 dead 2.
    Так що скоро знов тобі страждати від ігор, ги-ги-ги :Р

 25. Крім того, на Опенгеймерові написали дуже класну фразу.
  Її суть в тому, що доки качаєш ігри, ти качаєш їх десятками.
  Але досить лише почати купляти ліцензії, і бажання качати піратки різко зникає. На собі помітив: після переходу на Стім і купівлі там кількох ігор, я скачав Dead Space 3 та Crysis 3. А через місяць видалив – так і не з’явилося бажання грати (хоча до того Кризу 3 чекав із нетерпінням).
  Ще згадав про швейцарські дослідження. За ними, якщо людина лише качає, але не купує, то навіть якщо в неї забирають можливість качати піратку, ліцензію вона все одно не купує. Ті ж люди, що качають, а потім купують, після того як в них забрали можливість качати піратку, все одно купували ліцензію.
  Висновок, я сподіваюся, зрозумілий.

  • все правильно. тому потрібно робити ліцензії привабливішими за піратки. я, наприклад, незважаючи на фінансову скруту, дуже хотів купити ліцензійну “Dark Souls” (чисто із вдячності за хороший продукт і заради мультиплеєру), але якісь особливо розумні люди зробили її недоступною для мого регіону. от і доводиться раз за разом проходити піратку.

   та це радше виключення з правил. більш поширена тут інша проблема – DRM та DLC. зараз системи захисту часто вимагають постійного підключення до інтернету, при чому через широкий канал. пригадую, колись купив ліцензійну “Left 4 Dead 2”, і знаєте що? через прив’язку до Steam не зміг навіть встановити, не те що пограти. просто тому, що мій тодішній dial-up-інтернет не міг справитися з навантаженням. обв’язокві оновлення Steam по кількадесят мегабайтів і спроби цієї недоладної системи завантажити *гру* з інтернету, хоча диск був у дисководі – це вам не жарти. більше сотні гривень і більше десяти годин життя псу під хвіст. а піратку встановив за кілька хвилин і грав собі спокійно.

   тепер про DLC. це проблема зовсім іншого характеру. вона підступніша. начебто розробники тішать нас, випускаючи дрібненькі доповнення, але насправді це просто новий спосіб викачування грошей. от уявіть собі: гра коштує $50, а DLC – від $5 до $15. відчуваєте, що якось дорогувато відносно гри? врахуйте, що звичайний DLC – це який-небудь нещасний магічний меч або вирізана карта. ціна не відповідає реальній вартості. але дідько з цими мечами і картами, їх можна чесно не купувати. тоді на світ божий вилазить нова, ще потворніша проблема – сюжетні DLC. за своєю суттю вони нагадують повноцінні сюжетні доповнення, які колись випускалися. ті доповнення часто були ще більші та кращі за оригінальну гру. а що ж теперіншні сюжетні DLC? вони теж бувають непогані. проблема в тому, що без них гра є неповноцінною. як уже неодноразово було сказано в інтернетах, складається враження, що гру нам продають по шматочках.

   так, саме по шматочках. уявіть собі, що гра – це пазл. та в ньому бракує кількох частинок. і вам *доведеться* докупити решту шматочків, якщо хочеться отримати повноцінну річ. найкращим прикладом тут буде гра “Fallout: New Vegas”. сама по собі досить непогана, але стає в два чи навіть у три рази кращою, якщо встановити ті злощасні сюжетні DLC. побачивши гру з ними бодай раз, без них вона виглядатиме неповноцінною і взагалі убогою. справа у тому, що розробники *розраховували* продавати її шматками. якщо трохи побродити по ігровому світові, можна натрапити на досить дивні об’єкти, які ні як не пов’язані ні з основним сюжетом, ні зі сторонніми відгалуженнями. як потім виявилося, ті об’єкти були просто заглушками, які після встановлення сюжетних DLC перетворювалися на “портали”, які переносили гравця в основне місце дії нового сюжету. навіть якщо пробачити розробникам таку завбачливу зажерливість, не можна відкидати того, що без тих DLC світ гри не розкривається до кінця. відповідно і враження будуть неповні.

   ось такий справжній розклад справ. фактично, купуючи ліцензію, ви купуєте урізану версію з купою “побічних ефектів” у вигляді DRM. набагато простіше просто печекати кілька місяців, поки розробники понавипустять вдосталь DLC, і скачати собі репак “все в одному”, без геморою встановити і спокійно грати.

   • Все правильно, тільки можна доповнити – репак не завжди працює так, як хотілось би. А також мультиплеєр в солідних іграх це взагалі.
    А нові ігри витягаються за рахунок пірацтва. Ну фіг би хтось купив нову гру про яку нічого не відомо?) Скачали – оцінили, а тоді вже (залежно від людини) купили.

    Я як затятий пірат не купляю ігор, крім одної, яка мене таки зачепила саме мультиплеєром (сінгл мені не сильно сподобався). Але боюсь – не скоро повторю це, бо … в мене її сперли… тобто акк сперли(переписали на нову пошту) і я навіть не помітив. А тепер ще й онлайн підтримка не може цього вирішити, потрібно дзвонити або в ру або пл тех підтримку і триндіти з ними (не задарма звичайно). Оце захист в EA… Тож пішли вони в попу(sun)

 26. Перечитав уважно усі коментарі. Складається враження, що бути піратом це круто. Я живу в Штатах. Багато з вас, присутніх, чомусь дуже агресивно ставиться до цієї країни, і напевно мій коментар не буде сприйнятий адекватно, але я все ж відпишу. І відразу попрошу не розводити флуд, коментами тіпа, не вчи нас жити, вали в свою піндосію, і т.д., я це все вже проходив. Отже.

  Уявіть собі картину (сюрреалізм). Ви в Україні заробляєте в місяць 5000 грн. А Віндовс 8 ліцензія коштує для прикладу 59 грн. 59 грн. за ліцензію, без гемору з обновленнями і гарантованою підтримкою. Хіба ви б не дали 59 грн.? Я думаю дали. І так далі.

  Проблема не в тому що Майкрософт, хоче за віндовс 59 дол., проблема в тому що в Україні зарплати не відповідають реальності.

  Я не кажу що пірацтво це погано чи добре. Для мене особисто це добре, бо я також качаю фільми з Гуртом і інших трекерів. Хоча тут проблема скоріше не у тому, що я не маю можливості придбати блюрей, а через те що на ньому не буде української озвучки.

  Дивує мене те що, ніхто не написав: так я пірат, але якщо б я мав можливість купувати ліцензійний софт і кіно/аудіо продукцію, я б купував. Шкода.

  • >> “Дивує мене те що, ніхто не написав: так я пірат, але якщо б я мав можливість купувати ліцензійний софт і кіно/аудіо продукцію, я б купував. Шкода”

   що тут дивного? ви ж самі відповіли: “через те що на ньому не буде української озвучки”. і пам’ятайте, що від звички так просто не відмовишся.

  • Особисто я такого не писав, тому що вважав це зрозумілим усім. Але , якщо так…
   Я б купував би усе програмне забезпечення, музичні диски, відеофільми, ігри (я і так тепер лише в ліцензійні граю) якби в мене 1. була заробітня плата, адекватна цінам, 2. В усьому була українську локалізація (крім музики звичайно). Це можна було купити в магазинах у моєму місті, в крайньому випадку – замовити через інтернет.

 27. Для чого витрачати гроші, якщо їх можна зекономити. Я не поганий – я економний! А якщо виробник такий крутий, то хай придумає як захистити свою власність. Нам Українцям ніхто не помагає свій край боронити – самі боронимо! То чому я маю помагати і збагачувати когось чужого? Яка від цього користь мені, Україні чи Українцям?

  Пірат – це той хто відбирає, а я не відбираю, я копіюю. Це значить, що і в тебе є, і зі мною поділився. І за це моє щире велика ДЯКУЮ!

 28. Постер прикольний))

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.