Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171925 (196 за 24 години)

Історія одного українця під час та після війни

| 83 коментарі

tot-kto-proshel-skvoz-ogon-zaglushka 

Дивимось огляд та вирішуємо, чи доцільно Міністерство культури витратило 8 мільйонів гривень.

[youtube http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1v2eVVHRL4g]

83 коментарі

 1. Говорив на початку, говорив, а в кінці таки зі “святом” привітав :)

 2. Що ж це за свято і чиєї перемоги , коли з усіх засобів масової інформації звучить тільки чужа мова ?…..Хіба що напитися та й забутися………

 3. Не дивився цей фільм і не дивитимуся, бо не українською мовою!

  • дарма ви так, я вперше відчув гордість (радянську епоху не враховуємо) за мейд ін юкрейн!

  • Совок у захваті а отже цільову аудиторію цього фільму ми вже знаємо.
   Фільм ж зроблений не для українців а для совків та їх нащадків, навіть зрозумілий їм “язик” втиснули.

   • А хто дав Вам, малошановний, право, вирішувати, хто совок, а хто ні? Може Вам вже досить маргіналізувати? А то виходить одне: “бу-бу-бу, у фільмі є трохи російської мови, а на решту мені пофіг… бу-бу-бу”!

    • Бог, дав право! Українцям, Бог дав право вибору. А усі інші зобов’язані слухатись і виконувати усе що накажуть!

     • До Вас особисто підійшов Бог і сказав “Даю тобі право вирішувати”. Я – українець, бо відчуваю себе українцем і люблю Україну, так само як і мій батько був українцем, і мій дід був українцем. І ніяка б…лота не має права заявляти, що мій дід не був українцем, бо, бачте, він служив у Червоній армії.

     • Askold25. То це чого ж бо в Червоному війську служив? До тайги не добіг чи не було де інде сховатись?

     • Анонімний, з Вами гидко розмовляти…

     • Askold25. А присягати окупаційній армії (бо такі часи були) і потім пишатися цим, це не гидко? Якщо предки ще живі здорові, хай на день незалежності присягнуть на вірність Україні, і святкують на 9 травня день миру в Україні. Адже, хіба не заради миру воювали? Заради перемоги Червоного війська?

     • Анонімний, гадаю, що не мені й не Вам вказувати, що їм зараз робити. Замість того, щоб рвати на грудях сорочку, показуючи свій пафосний вишиваний “патріотизм”, треба мати в голові хоч трохи кебети й намагатися зрозуміти таких людей. Може для Вас Червона армія вже після 70-ти років і є окупаційною, а для мого діда, царство йому небесне, вона такою ніколи не була. І коли на його очах німці, що прийшли в його рідне село, почали палити хати й вбивати людей, у 18-річного хлопця був єдиний вибір, який він вчинив свідомо, – йти в Червону армію, бо до найближчого українського реального підпілля чи партизанки було три області, та й то про нього взагалі ніхто не чув аж до кінця Другої світової і лише через радянську пропаганду, а єдиною силою, яка на той час могла зупинити винищення населення німцями, була тільки Червона армія.
      І хоч я був завжди противником радянського союзу й комунізму, в мене вистачало терпіння, совісті й розуміння не встрявати в полеміку з моїм дідом, який був двічі поранений у боях і втратив здоров’я, щодо Червононої армії, і тому я й Вам бажаю терпіння, совісті й розуміння, а не вишиваного “патріотизму”

     • гаШкольд25 “а єдиною силою, яка на той час могла зупинити винищення населення німцями, була тільки Червона армія” – бред сивої кобили. Щоб ви знали, пацанчік, чарлєна гармія віддала фашистам 100 % території України, і захищати тих, кого ти обізвав “населенням” аж ніяк не могла.
      До речі віддати всю Україну фашистам, їх руками постріляти Українців, а потім загарбати її назад уже спустошену – у цьому і був хитро..опий план сталіна і ко, після цього Українців можна було тільки достріляти.
      Вчи історію, пацанчік.

     • До речі військовий злочинець жуков особливо прославився масовими вбивствами Українців, досить поцікавитись операціями по форсуванню Дніпра, почитайте про Букринський плацдарм, і ілюзії стосовно червивої армії розвіються

     • Гадаю, що автору, який так і не зміг підібрати один постійний нік, варто повчити історію, а ще навчитися розуміти прочитане. Всі наведені факти я знаю, й судячи з дописів, набагато краще за Вас. Я ніде не вихваляв Червону армію й прекрасно розумію її вади, але я, як адекватна людина, на відміну від Вас розумію той факт, що для того, щоб прогнати німців потрібні танки, міномети, гармати, легка й важка артилерія, авіація (винищувальна, штурмова, транспортна, бомбардувальна), не кажучи вже про купу іншого військогового майна, для чого потрібна велика промисловість із великою кількістю природних ресурсів. Як адекватна людина, на відміну від Вас розумію той факт, що для того, щоб створити боєздатну армію, потрібна фахова підготовка необхідних спеціалістів, а вишкільні школи УПА могли готувати командирів лише нижчої ланки для партизанських загонів (тому хлопці “з лісу” і йшли в дивізію “Галичина”, де в німецьких школах готувалися по пів-року, а то й більше).
      Тому відповідь на питання – чи змогла б УПА власними силами створити регулярну боєздатну армію – одна – ні. Армія Броза Тіто яскравий тому приклад.
      І ще один висновок: судячи з Ваших дописів, Ваш культурний та освітній рівень прямує до плінтуса, що викликає в мене глибокий сум…

     • бідолашний сумний плінтусолиз гаШкольд25, дозволю собі культурно прокоментувати ВАШІ унікальні “висновки”, на які в принципі всім окрім ВАС начхати:
      1. Командири “нижчої” ланки якраз все в бою і вирішують. В реаліях нашого часу (і не такого вже далекого минулого) вищі щаблі займають родичі, знайомі, генеральські дуполизи і інша шантрапа, ні в якому разі вони не авторитети стратегії і тактики (приклад – все червиво-армійське військове керівництво на чолі з сталіним)
      2. якщо ви вважаєте себе адекватною людиною, та ще на відміну від інших людей, треба розуміти, що кацапи ні разу не кращі за німців, хоч у них і є “військове майно” )))
      3. УПА воювала чисто трофейною зброєю ще довго після 1945 і пережила армію вашого нещасного Тіто (знайшов з чим порівняти)
      4 Стосовно ніка: мені належить покищо лише 2 дописа

     • але … правильнішим би рішенням Українців було не воювати з фашистами, поки вони б не підкорили кацапстан, а потім разом з союзниками розбити їх.

     • Ваш наступний допис ще раз підтвердив, що Ви займаєтесь пустою профанацією.
      “на які в принципі всім окрім ВАС начхати” – Ви вже відповідаєте за всіх, як Людовік XIV? Корона з голови не злітає?
      “Командири “нижчої” ланки якраз все в бою і вирішують” – взагалі марєння сивої кобили. Ніколи командири взводів чи рот не вирішують результат війни. Взводи й роти не створюють “котли”, не здійснюють широку оборону, не здійснюють стратегічних проривів фронту, для цього потрібні регулярні дивізії й армії, а не партизанські сотні. А про штабну роботу Ви хоч уявлення маєте? Тільки не треба цих бородатих похабних виразів із серії “штабной не вояка”, бо це по-дитячому.
      “ще на відміну від інших людей” – поки тільки на відміну від Вас.
      “УПА воювала чисто трофейною зброєю ще довго після 1945 і пережила армію вашого нещасного Тіто (знайшов з чим порівняти)” – Тіто розпочав партизанку в 1941 р. (до створення УПА), й вдало використовуючи підтримку союзників та радянського союзу зумів створити регулярну армію та державу, які проіснували до 1991 р. В історії це один із небагатьох випадків, коли партизанська армія перетворилася в регулярну й виборола власну державу, й УПА, на жаль, до таких випадків не належить. Якщо Ви такий знавець і патріот, яким намагаєтесь себе виставити, то маєте знати про рішення вищого командування УПА на початку 1947 р. відмовитися від активних бойових сутичок і про перехід до “бункерної війни”, а по суті – до озброєнного підпілля.
      “кацапи ні разу не кращі за німців” – вони менше зло, ніж німці. Почитайте про німецький план “Ост”, і якби німці перемогли, то знаючи німецьку педантичність, вони б його швидко виконали б, і УПА цьому ніяк би не зарадило. УПА спромоглося зірвати акцію “Вісла”? Нумо згадайте7 А план “Ост” на порядок, а то й на два гірше “Вісли”.
      Так що перестаньте займатися псевдоісторичним фантазуваннням, і навчіться приймати історію такою, якою вона є, а не такою, якою Вам хотілось би бачити.

     • “правильнішим би рішенням Українців було не воювати з фашистами, поки вони б не підкорили кацапстан, а потім разом з союзниками розбити їх”:
      “поки вони б не підкорили кацапстан”: 1) якщо б підкорили, бо Ви забуваєте, що на боці комі була й більшість білорусів, кавказців та інш. Для прикладу, під Харковом у 1942 р. запекло билися (це за німецькими джерелами) три дивізії, складені виключно з казахів. німцуі спочатку навіть думали, що проти них воює гвардія. 2) допустимо підкорили, але коли??? враховуючи розміри, кількість населення, промисловість на Уралі + промисловість вивезену + ленд-ліз = ой як довгенько.
      “потім разом з союзниками розбити їх” – це якщо б союзники не захотіли б коштом різних земель (наприклад, України) заключити мир із німцями. допустимо, “не заключили мир коштом”, допустимо “розбили їх”. Скільки років на це пішло б??? А коли на твоїх очах німці палять хати і вбивають людей, жодна нормальна людина так довго чекати не буде. не знаю звідки Ви родом, але в мене на Чернігівщині німці серйозно лютували, й поки через всі ці “якби” та “допустимо” наступила Ваша гіпотетична довгождання перемога, могло б узагалі нікого не залишитися.
      коли на твоїх очах

     • Askold25, вся ваша пуста маячня розбивається в пух і прах одним простим фактом: совьєцька армія на спромоглась зашкодити німцям захопити всю Україну.

     • Askold25 харе бредятину нести. Партизанська армія тіто була створена в 1941 і припинила існування в 1944, тобто проіснувала лише 3 роки в типу “боротьбі” з німцями, ховаючись по закутках і катуючи власний народ.
      За кількістю учасників більше це все було схоже на те, що зараз носить назву Організоване злочинне угрупування, щедро підтримуване бабосами сталінською росією.
      Всій цій дрібній швалі не рівнятись з УПА.

     • Якби у французької армії був такий дух, як в УПА,то німецький чобіт ніколи не топтав би Францію

     • Такому великому штабс-прислужнику і воїну-теоретику, як пан Askold25, більше б підійшов нік “Кадет Біглер”. А що ? і звучить гордо і зрозуміло, і дійсності відповідає )))

     • 1. Василю: вся ваша пуста маячня розбивається в пух і прах одним простим фактом: 1945 р. – Берлін, а потім результати Потстдамської конференції – по суті радянський союз отримав у повну власність Східну Європу. В УПА взяти Берлін шансів було 0,0. Так само УПА не могла зашкодити вивозу українського населення німцями, депортаціям українців до сибіру, операції “Вісла”, тому й було прийнято рішення про згортання бойових операцій, щоб не наражати на репресії цивільне населення.
      2. Мора: є така штука як інтернет, раз книг Ви не читаєте. Але проведу маленький лікбез: у 1944 р. армія Тіто вже тримала регулярний фронт проти німців та їх союзників. Вона була дуже активною і контролювала райони за площею на порядок більші, ніж УПА в зеніті своєї сили. Проти армії Тіто німці та хорвати здійснили пять наступальних операцій із залученням кількох дивізій, у тому числі й танкових. Скільки німецьких дивізій діяло проти УПА? На момент весни 1945 р. армія Тіто нараховувала до півмільйона. Мора – треба чесно дивитися правді у вічі.
      3. Шарль де Голль такої фрази ніколи не говорив. Це один із розповсюджених міфів, і нічого більше. Історики Вятрович та Сергійчук не раз про це говорили, але повз Ваші вуха пролетіло.
      4. Ярослав-стратег: не знав, що елементарні загальновідомі речі викличуть у Вас стільки жовчі. Але зрозуміло з Ваших слів одне: коли у Вас не має жодних серйозних аргументів, Ви намагаєтесь прикритися “жартиками”.

     • у 1944 році, лікбезник ви наш безграмотний, на землі того що колись звалось югославією, прийшли сов’єцькі війська і “ОПГ” тіто, отримавши підтримку нових окупантів, вилізло з кабаків в п’яному угарі і почало добивати власний народ

     • Askold 25 все-таки провокатор і не уміє прямо відповідати на питання, намагається прослимакувати, як це і властиво комунякам. Як він виправдовує кацапів, які спочатку віддали Україну фашистам: “по суті радянський союз отримав у повну власність Східну Європу”.

      А що нам (Українцям) до амбіцій нових окупантів ?

      Отак хотро..опі кацапи намагаються маніпулювати нашою з вами свідомістю. Але ми цих шпійонів швидко розкусили.

     • Загальновідомими речами є той факт, що військові теоретики нічого в принципі не вирішують. Загальновідомим фактом є те, що гінірали отримують посади шляхом родинних зв’язків, взяток і зосередженого лизання ср..к ще вищого начальства (що вам напевно знайоме і подобається), ні про які інші заслуги мова не йде.

     • 1. петрушці: по-перше: якщо б Ви уважно читали мої дописи, то про це й ішлося, що жодна партизанська армія без серйозної чужої підтримки ніколи не перетвориться на регулярну. по-друге: Ваш лексикон про “кабаки” та “п’яний угар” явно позичений у радянських псевдо-істориків, які так любили використовувати подібні фразеологізим та терміни щодо своїх опонентів. Це їм честі не робило, й Вам тим паче. Вчіться, читайте.
      2. Василю: почитайте трохи нижчі дописи, де я вже відповідав іншому коментатору на безглузді звинувачення в провокаторстві. Наразі як провокатор поводитесь Ви. Причини: 1) “не уміє прямо відповідати на питання” – усі мої відповіді широкі, розгорнуті, струтуровані, часто з приведенням дат і конкретних прикладів, на відміну від Ваших. 2) “Як він виправдовує кацапів” – якщо моє твердження про те, що радянський союз отримав перемогу в Другій світовій війні й розширив свій вплив на всю Східну Європу, це по-Вашому виправдання кацапів, то Вам пора лікуватися. 3) “ми цих шпійонів швидко розкусили” – нагадайте, будь-ласка, хто намагався поширити серед українців шпигуноманію? В пам’яті спливає легендарне “буржуазниє врєдітєлі і шпіони”, тільки цього разу Ви застосували цей прийом до незручного Вам опонента.
      3. кадету: щодо Вашого допису так само важко підібрати адекватну відповідь, як і до “славновідомої” програми подолання безробіття та безпритульства: “Нехай безробітні будують будинки для бездомних, і в перших з’явиться робота, а в других – будинок”. Вибачте, але інакше, ніж жартиком на Ваш допис важко відповісти, бо Ви берете крайні випадки, роздуваєте їх до розміру лона, перекручуєте з голови на ноги, й заправляєте це фразою “загальновідомо”. Ну не вірите мені, то почитайте праці Всеволода Петріва, генерала часів Перших визвольних змагань, командира Гордієнківського полку та Юнацької школи, про суспільство й армію та інші військові й військово-історичні праці (доречі, один із збірників його праць, виданих Сергійчуком, я осоисто оцифрував). На гуртом є. В пошуку наберіть В. “Петрів. Військово-історичні праці”.

     • Доречі, кадету: Ваші просторікування нагадали чимось мені бздури червоногвардійців у 1917-му, які спочатку пачками знищували колишніх царських офіцерів і генералів з подібною до Вашої аргументацією, а потім, отримавши на горіхи, почали свторювати червону армію, активно залучаючи де силою, а де посулами, “воєнспеців”.

     • так і не спромігсчя дати відповіді на жодне запитання, обмежився дипломатичними слимакуваннями і демагогією

     • сформулюй запитання, відповім залюбки. Я, пардон, думки на відстані не читаю :)

     • З особливо сліпим аскольд 25-й виявився стосовно кількох фактів:

      1. Яка користь Українцям від перемоги сталінського режиму над гітлерівським ?

      2. ОПГ тіто проіснувало лише 3 роки, борючись в основному проти таких самих ОПГ тільки спонсорованих гітлером, а не сталіном. Як цей продажний зброд можна називати армією ?

      3. кацапи за планом сталіна віддали Україну на руйнування фашистам, як це можна виправдати ?

     • 1. Гітлерівський режим хотів винищити 2/3 українців, а решту – перетворити на безправних рабів, яким навіть в школи ходити не потрібно. сталінський режим хотів винищити інакодумців і незгодних, а українців асимілювати, проте з вільним доступом до вищої освіти, медицини. Гітлер, повністю захопивши Україну розділив її на шматки: до генерал-губернаторства, до рейхскомісаріату, до угорщини, до румунії + територія, безпосередньо контрольована фронтовим командуванням. Сталін хоч і насильно захопивши всю Україну, але об’єднав її (окрім Закерзоння, відданого поляками). За панування гітлера шанси виживання для українського народу були рівні нулю, за панування сталіна – ми хоч із втратами, але вижили.
      2. Твердження про ОПГ Тіто – це цілковито Ваше невігластво. Армія Тіто: 1) наприкінці 1941 р. мала 80 тис. бійців, 1942 р. – 150 тис., 1943 р. – 320 тис., 1944 р. – 400 тис.; 2) проти армії тіто діяло в різний період одночасно від 30 до 55 дивізій німців та їх сюзників, у тому числі й танкові з’єднання. Німцямии було проведено 5 крупномасштабних наступів. 3) восени 1942 р. армія тіто звалоділа власним флотом, і малякий нараховував 10 військових кораблів, 30 патрульних кораблів, 200 кораблів підтримки й 3 тис. чоловік. 4) на короткий період 1942-1943 рр. армія тіто мала кілька бойових літаків із власними аеродромами. До відома, це перші в історії партизанські сили з власними ВВС. 5) на 1945 р. армія тіто вже нараховувала 0,5 млн. чол., і складалася з 4-х окремих армій, що тримали самостійну ділянку фронту. 6) маю знайомих, які неодноразово були в Сербії та Боснії-Герцеговині, і вони стверджують, що у цих країнах ім’я Тіто надзвичайно шановане серед населення.
      3. “кацапи за планом сталіна віддали Україну на руйнування фашистам” – доведіть, що такий план був, а що це не хворобливі вигадки Вас і Ваших братів по невігластву та буйній уяві. Якщо у Вас є серйозні докази, то я через знайомих передам ці дані в Інститут історії Ураїни НАНУ, і там енергійно розпочнуть писати по них монографії.

     • А давайте, щоб все було більш-менш прозоро й по-модливості об’єктивно створимо порівняльну табличку “УПА vs. Народно-визвольна армія Югославії”. Параметри пропоную: чисельність (за 1943 р., 1944 р. і 1945 р.), озброєння, максимально контрольована територія (назви районів та населених пунктів, де і як довго контролювалися), найбільші бої (порівняємо чисельність та озброєння ворогуючих сторін у таких боях, звісно результати бою) + загальна кількість таких боїв. Можливо, Ви запропонуєте ще якісь додаткові параметри. Готовий відшукати всю необхідну інформацію про армію Тіто, а Ви в свою чергу – про УПА. Результати зведемо в табличку й виставимо на Гуртом, щоб сторонні люди оцінили. Оце буде по-чесному.

     • по 1 Гітлерівський режим хотів винищити 2/3 українців, а решту – перетворити на безправних рабів

      – гітлерівський може й хотів, а стлінський реалізував.

      по 2 ОПГ тіто не могло здолати інших партизан навіть, не те що німецькі дивізії, цифри роздуті вами на пустому місці не є правдою, ви – жертва кацапської пропаганди, на яку кацапи і зараз виділяють скажені бабки (а вам перепадає лише крихта)

      Askold25-й ви російський шпигун, виставляєте кацапські агітпроповські рекламні заказушки як історичний документ (подивимось на пропоновану вами літературу – довіри до неї немає.

      Про те, наскільки шановане ім’я тіто серед “населення” можна судити по швидкості з якою розлетілась югославія, як тіки сов’єти трошки опустили багнет (і без допомоги ваших дико об’єктивних знайомих).

      серйозних доказів про злочинні наміри сов’єтчиків в кремлі ви не знайдете ніде і ніколи, оскільки злочинці на сходках ніколи і нічого не записують, а кремляді без сумніву такими були.

     • 1. “гітлерівський може й хотів, а стлінський реалізував” – доведіть. цифри в студію.
      2. “цифри роздуті вами на пустому місці не є правдою” – доведіть.
      3. “Про те, наскільки шановане ім’я тіто серед “населення” можна судити по швидкості з якою розлетілась югославія, як тіки сов’єти трошки опустили багнет (і без допомоги ваших дико об’єктивних знайомих).” – Господи, до чого ж докотилася дебілізація на чолі з Табачником. Ви – яскравий тому приклад. Ще в 1948 р. Тіто порвав із Сталіним, і всі радянські газети таврували Тіто як відступника комунізму. Про які радянські багнети може бути мова: Ви здорова людина? Імя Тіто шановане, і це факт, як би Вам цього не хотілося.
      4. “подивимось на пропоновану вами літературу – довіри до неї немає” – я Вам пропонував ще почитати Сергійчука, Вятровича, Петріва, Нікольського по згаданаій темі. Якщо Ви вважаєте, що ці автори є заказушними, то Вам пора лікуватися.
      5. “серйозних доказів про злочинні наміри сов’єтчиків в кремлі ви не знайдете ніде і ніколи” – отож це лише Ваші домисли.

     • Через місяць буде 4 роки, як я приєднався до спільноти Гуртом. Ось список моїх релізів, із яких половина – оцифровані мною для Гуртом. http://toloka.hurtom.com/tracker.php?pn=Askold25\
      Мене непогано знають модератори літератури на Гуртом, а також у групі проекту “Оцифровано для Гуртом”.
      А тепер дайте відповідь, скільки років тут (на Гуртом) Ви, і який Ваш тут доробок (окрім галасливих шароварних коментарів)?

     • типовий приклад кацапського пропогандиста-провокатора: щось трошки зробити, чогось-там трохи написати, втертись в довіру і вже безпалєвно нести пурген і вішати лапшу на вуха Українцям

      – і на кожному кроці всім нагадувати як давно ти втерся в довіру

      з.і. табачник – дибіл

     • “щось трошки” – а Ви, виходить, узагалі нічого :)
      Ви справжній спадкоємець табачника.

     • Табачник-мудачник … не ганьби себе, синок, 3.14здуй краще за вроки. Шо задано ? географія ?

  • Фільм українською мовою, не меліть дурниць.
   Просто російська присутня, як офіційна тодішніх державних установ та їхніх працівників – і так воно й було.
   Чи НКВС-івець має говорити чистою українською мовою?

   • еНКаВеДист повинен шварганити коломийським діалектом, а якщо це кацапський діалект, то тільки з перекладачем на Українську мову, а краще ще й з сурдоперекладом

 4. На ЩО гроші потратили?!!! І це зняв син відомого митця. Ото вже й справді геніальнісь на дітях відпочиває.

 5. До речі, у цьому причина низьких касових зборів. Українці не пішли, бо фільм не українською мовою, а не українці не пішли, бо фільм знято українським режисеромі, а не українці будь який прояв українського культурного процесу, навіть обрусаченого культурного процесу, сприймають вороже.
  Це урок на майбутнє. Та тільки чи вивчили його ми не дізнаємося.

  • Я сходив.
   І народу було досить багато.
   Та збори – це кількість екранів в країні, а у нас вона на рівні Зімбабве.
   І тут нічого не вдієш – їх кількість не окупить навіть малометражки.

 6. 9 травня – торжество колими над бухенвальдом

 7. Фіільм сподобався, хоч справді занадто часто чути кацапський діалект, проте фільм класний і справді вартий уваги, побільше б таких

 8. Гарний огляд, про непоганий фільм)))
  А що до “Совкова точка зору.” то я думаю що Вас і варто було відправити воювати в ті часи, щоб ви зрозуміли тих людей що воювали не за владу а за батьківщину, дружин і дітей що залишились у дома…

  • “дружин і дітей що залишились у дома” – воювали в УПА, а не в окупаційній РККА.

  • Так хай “ті”, хто воював, святкують, бо не нам їх судити, а вони все ж таки тоді перемогли, тому мають право!
   Але яке право має це тупе бидло бігати по вулицях, бухе в гівно, кричати щось типу всіх із святом, я не знаю.
   Особисто для мене це день пам”яті, день жалоби, якщо хочете. Різні джерела називають різні числа, але порядки вражають – 20 млн. жертв (це із рядянської сторони)!!! Так, біжіть і святкуйте, вам же пофіг скільки із тих 20 млн. було вашими співвітчизниками, головне що вихідний і можна добряче хряпнути!

   • Ті хто справді воювали – повмирали давно. Залишилися тільки штабні щурі та НКВДисти, які тим що воювали в спини стріляли.

  • Ви щиро вважаєте, що колаборацію можна виправдати чимось ?.
   Українське підпілля було в усіх куточках України. Тому, вибір був у всі, інша справа, що раби не вміють робити вибір, вони вміють виконувати накази.

   • “Українське підпілля було в усіх куточках України” – ще один перл! На Гуртом є робота про підпілля на Донбасі. Справді професійна робота. І автор чітко показує, що кілька десятків західняків, які прийшли в цей регіон і погано орієнтувалися в місцевих умовах, ніякого серйозного підпілля скласти не могли й не склали. Загал Східної України про якесь українське підпілля на своїй території не знав і не міг знати. Василь Кук теж їздив до Східної України і потім зробив вірні висновки. І запам’ятайте: Україна – це не тільки західні області, і не треба тут розводити свої бздури, мов не був в УПА, значить ти раб і не українець.

    • Раз не був в УПА чи не розмовляєш Українською мовою в дома і вжитті значить таки раб і не Українець! Навіть якщо ти чорношкірий чи вузькоокий чи хто там ще – також не Українець! Тільки якщо віддав життя за Україну – тоді Українець! Тож кацапи, б’єте себе в груди і розказуєте що ви Українці? Доведіть! Віддайте за неї свою душу!

     • Отож Ви вже віддали своє життя за Україну й пишете з того світу? :)

     • За всю історію існування УПА крізь неї пройшло близько 300 тис. чоловік. То по Вашій “лозіці” решті Ви відмовляєте право називатися українцями? Мені, особисто, сумно, що такі як Ви із скінхедівськими виразами вважають себе теж українцями. Такі як Ви – сором для України

     • Ви безсоромний провокатор, до того ж ще й неграмотний. Ніхто ні у кого нічого не відбирає. Такщо виходьте помалу з свого важкого депресняка (бо кожне ваше повідомлення описує ваш фізиологічний стан як “сумно”), прочитайте хоча б щось одне з наведених вами ж посилань, а потім, коли навчитесь нормально спілкуватись на форумах, дописуйте.

     • автору повідомлення 13/05/2013 о 12:08: Ви зробили найлегший і найбезглуздійший вчинок – раз у Вас нема жодних аргументів проти опонента, то візьму й звинувачу його в провокації. Я на Гуртом вже багато років, і є автором більше ніж 50-ти релізів з історичної тематики, причому половина з них – впереш оцифровані мною. Офіційно вхожу до групи “Оцифровування книг Гуртом”. А що корисного зробили Ви, окрім шароварних коментів-агіток, поділіться? Щодо культури спілкування, то Вам, як і решті подібних маргіналів. є чому в мене повчитися.
      Навчіться спочатку приводити аргументи, а тоді вже пишіть.

     • автору повідомлення 13/05/2013 о 12:08: якщо ви такий “грамотний”, і читали книги з моїх посилань (на відміну від мене, як стверджуєте Ви), то мали б пам’ятати висновки Нікольського в книзі “Підпілля ОУН(б) в Донбасі”, а саме стор. 132-133: “Не можна перебільшувати масштаби діяльності місцевих осередків ОУН. … Як свідчать встановлені нами дані, чисельність оунівців в Донбасі була дуже й дуже незначною. Із заарештованих по УРСР 27.532-х оунівців на дві області Донбасу “припадало” 150 осіб, тобто – 0,5%. Зрозуміло, що така кількість не могла якось реально впливати на антифашистську боротьбу, тим більше, що оунівці озброєної боротьби проти німецьких фашистів та їх угорських, румунських та італійських союзників [в Донбасі] практично не вели.
      Навіть наведені нами окремі дані по репресіях німецьких каральних органів щодо радянських партизан та підпільників у Маріуполі реально свідчать про значно більші масштаби їх боротьби проти окупантів.
      Таким чином, боротьба оунівців проти німецьких окупантів в регіоні Донбасу являла собою лише певні початкові прояви у спробах розгорнути масовий рух опору проти окупантів. Діяльність ця була спрямована на гіпотетичне майбутнє”. Ви до цього місця хоч дочитали?
      А тепер ще один факт: на Чернігівщині, звідки родом мої батьки, може й було якесь підпілля, але загал про нього під час війни нічого ніколи не чув. Отож і варіанту такого вибору як “ОУН та УПА” для жителів Чернігівщини взагалі не було.

     • Askold25 “на Чернігівщині, звідки родом мої батьки, може й було якесь підпілля, але загал про нього під час війни нічого ніколи не чув.” – значить хороше було підпілля, раз загал про нього не чув.

     • Як на мене, якість підпілля визначається не тільки тим, як воно переховується, але й тим, що воно встигло зробити. Бачив у новинах передачу про діда, який ще хлопцем у 1945-му не хотів йти у червону армію, і 50 років ховався на горищі, доки вже після розвалу радянського союзу не виліз на світ Божий. Теж підпільник? :)

     • так, підпільник. Такі ЛЮДИ, що мали мужність не служити як собачки бездумно сатанинській червивій армії врятували свою совість, душу і ще що там нематеріального є …

     • Звісно підпільник! Спочатку цього “підпільника” годувала й обпирала старенька мати, що вкалувала в колгоспі, доки її синок боки на горищі відлежував, вибачте, займався підпільною роботою. Потім цим займалася його сестра, у якої була своя родина й діти, яких треба було піднімати на ноги. Заміть того, щоб відбути кілька років у армії, а потім вчитися, знайти роботу, допомагати матері й родичам, завести власну родину й виховати своїх дітей патріотами України, він бездарно, в страху провів 50 років. Він не за ідею на горищі лежав, а тому що боягуз і безвільна безвідповідальна людина.

     • Askold25 тремти, падлюка, я іду по твою душу )

     • Чекаю, приїжджай до Києва, поговоримо ))

     • та ні, дякую, гей-паради мене не цікавлять )))

     • Діду, а ти засцяв :)

    • я десь чув, що на Донбасі когось в стовбури шахт кидали під час німецької оккупации. але то, напевно, совкова пропаганда. так, ще цікаво, коментар по імені видалять або хто встигне відповісти?

 9. Стосовно фільму – з одного боку непоганий, з іншого, я б не сказав що чимось вразив, напевне якби він не був українським в Україні про нього ніхто б і не знав.
  І про “свято”. “Кожен вибрав свою віру”, але коли ті вояки вибирали (якщо вибирали), то мали пам’ятати, що “рабів до раю не пускають”.

 10. А як на мене то дуже хороше кіно і досить правдиве. Мене звичайно також влаштує кіно про хоробрість та винахідливість козаків, та це кіно варте уваги. В кінотеатр на жаль на цей фільм не ходив, а в дома бачив його вже двічі.

 11. коментар: мягко кажучи – лайно; кіно – задум непоганий, але вийшло як завжди, все де можна і не можна покрали… висновок повернутися у козацькі часи і напалю…

 12. ===кіно – задум непоганий, але вийшло як завжди, все де можна і не можна покрали…

  там красти не було чого

  а стосовно реалізації – то це питання до режисера.
  на жаль наша кіношкола далеко відстала від світового рівня
  от і маємо

 13. Не розумію про що тут суперечки, фільм патріотичний, про те що лунає різна мова то це відповідність того часу і нічого в цьому немає, людей на покази в кінотеатрах наскільки я знаю ходило багато.Гарна стрічка варта уваги що підносить український дух, хто там що пише безглузде про совок і тд то ви подивіться фільм повністю, а потім робіть висновки, щоб не виглядати дурнями..

 14. Дуже чекав прем’єри…. І що? Фільм слабенький, у всіх показниках, крім ідеї. Таку класну ідею, сюжет так спотворити! На мій погляд, Мінестерство “культури” на якісний український продукт гроші не виділить. І не в мові справа, проблема в сценарію, режисерській роботі, грі акторів, все якесь аматорське. Дуже вибачаюсь, якщо когось цім постом образив, але все ж очевидно…

 15. Не найгірше кіно вийшло, проте… чомусь мені здається, що пан режисер знімав його явно під впливом якихось речовин. Дуже вже воно мені “Фучжоу” нагадує.

 16. От читаю коментарі та й дивуюся нашому люду, для чого сваритися і спорити на рахунок історії, кому це вигідно, примеріться друзі. Мені пощастило побувати на премєрі даного кінофільму у 2012 році. На мою думку кіно дуже класне. Дивуюся таким дурним коментарям, оскільки після фільму спілкувався із багатьма людьми, усі були під хорошими враженнями, чудовий сюжет, хороші зйомки. Такий фільм нестидно вести на кінофестивалі та показувати у кінотеатрах. Ті що пишуть такі коментарі певно смаку не мають, Вам подавай безглузді бойовики розраховані на 14 років розвитку (наприклад останній із таких “повернення героя” із шварцом), самі певно у житті власного нічого хорошого не створили і не створять, тільки можуть балакати дурниці, кожному своє. Як на мене побільше б таких хороших українських фільмів. Стосовно української мови то її там багато, але так історично склалося що російської теж багато. Більше про фільм писав ось тут http://www.fedun.com.ua/uk/film/68-firecrosser-film.html

 17. “ТАК-ЯК фільм мені сподобався…”
  Це питання чи калька з російської?
  Перш ніж робити огляди потрібно потурбуватися про свою відповідність або хоча б заздалегідь підготувати і перевірити текст (як роблять наші, російськомовні у побуті ,ТБ і радіоведучі)

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.