Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169063 (208 за 24 години)

Зоряний шлях 2: У пітьму (Star Trek Into Darkness) – погляд впритул.

| 9 коментарів

afisha_startek2

Вигаданий всесвіт Star Trek вже кілька десятиліть тішить своїх фанатів приємними, у дечому наївними, казочками про космічні подорожі. І от цього року вийшов новий повнометражний фільм про пригоди безстрашного капітана Кірка та непохитно-логічного першого помічника Спока.

Скажу відверто, нічого особливого я від цього фільму не очікував. Просто масштабне яскраве видовище про зорельоти, злодіїв та героїв. Але ще вперше побачивши трейлер  запідозрив, що стрічка буде нудною. (тоді я взагалі подумав, що то три трейлери різних кінофільмів). Так між іншим і вийшло. Зоряну фантастику я дуже люблю і пропустити вихід чергової стрічки з легендарної серії просто не міг. Але по виходу з кінозалу мене охопив вир протилежних вражень та почуттів.

 З одного боку Бенедикт Камбербетч (Benedict Cumberbatch) втілив на екрані дивовижний та чарівний образ злодія на імення Хан. Персонаж вийшов соковитий, яскравий, живий. Попередній Хан, якого ми бачили у стрічці Star Trek II: The Wrath of Khan (1982 року) був простим неврівноваженим маніяком, підвладним миттєвим пристрастям і нездатним до аналізу та планування – тобто аж ніяк не відповідав заявленим характеристикам довершеної у всьому надлюдини. Новий Хан повна протилежність – жорстока та безжальна людина, що виважено та послідовно, крок за кроком йде до своєї цілі. Але при всіх своїх надлюдських можливостях залишається людиною, підвладною емоціям та почуттям. Новий Хан – справжній антигерой. Йому не хочеться співчувати, не хочеться прийняти його бік. Його можна поважати, але треба перемогти. За будь-яку ціну.

 Власне це і все, що можна сказати про фільм гарного.

 Так, картинка яскрава і масштабна. 3D ефекти в асортименті. Але самі події настільки затягнуті, що навіть починають трішки набридати. Миттєві переміщення по космосу на звичайних двигунах і телефони, що працюють без затримки на відстанях у сотні світлових років – дратувати можуть тільки снобів. З одного боку колись люди вірили, що для виводу на орбіту ракети треба використати усе мінеральне пальне Землі і все одно не вистачить. З іншого боку це фантастична казка, а не наукова дисертація про міжзоряні подорожі. Але навіть у попередніх частинах радіація все ж вбивала. І навіть надзвичайно міцному фізично вулканцю, потрібен був захисний костюм аби завершити ремонт реактору до того як жорстке випромінювання його прикінчить.

Але набагато більше дратує те, що відбувається з командою Ентерпрайзу. Так офіцери можуть заміщати капітана корабля на момент відсутності його на містку. Та вони від цього не стають капітанами. Окрім головного техніка  є ще купа його помічників , заступників та начальників змін. Цих людей більш ніж достатньо аби не було потреби ставити на чолі інженерної служби астрогатора. І ще купа дрібних, чи не дуже, деталей які реально псують сприйняття картинки. Для того аби зробити ці деталі правдоподібними не треба закінчувати університет та отримувати ступінь PHD. Достатньо приділити вечір другий вивченню складу команд сучасних морських кораблів. Та сценаристи цього не зробили.

І навіть це можна було б пробачити, якби не головний недолік фільму – наші герої. Всі без винятку. Ні актори, хтось гірше, хтось краще,  втілили свої образи на екрані. Проблема у самих образах, їх поведінці та призначенні. Час від часу той чи інший персонаж виглядав на екрані зайвим чи недоречним. А всі разом, команда Ентерпрайзу та адміралтейство, виглядали усього на всього декораціями на тлі яких розгортався Хан.

Окремо хочеться сказати про жіночі персонажі картини. Ні, я розумію, що вже багато десятиріч тисячі, якщо не сотні тисяч, фанаток Star Trek по всьому світу пишуть та читають фанфіки на тему палкого та романтичного кохання капітана Кірка та першого помічника Спока.  Але це не привід  приділяти жінкам у фільмі усього кілька секунд! Так оті дві хвостаті близнючки прекрасні. Дівчатка-кошенятка гарно зіграли, вони доречні і сценка з ними просто приємна. Та вона триває усього кілька секунд. Це усього на всього краплина на майже тригодинну стрічку.  Оу… там були ще якісь дві дівки що постійно пхалися у кадр протягом фільму. Ну десь там на десятому плані. І якщо негритянка (перевірив по постерах) інколи все ж займає якесь потрібне місце в кадрі і необхідна для сцени. То білявка (кілька разів перевіряв, що постери з нею мають відношення то цього фільму) просто займає екранний час та місце. Так, сцена з переодяганням без неї була б порожня, та з іншого боку її легко заміняла пара хвостатих красунь.

Що сказати наостанок? Йти чи не йти у кінотеатр – ось в чому питання.

Якщо ви фанат акторської гри Б. Камбербетча – йти безперечно. Він неймовірний та дивовижний, у кожній сцені окремо і протягом усього фільму взагалі.

Якщо ви фанат наукової фантастики – краще не треба. Такі стрічки можна було знімати шістдесят років тому, але аж ніяк не зараз.

Якщо ви фанат Star Trek – подумайте двічі. Фільм не дуже, але Хан нарешті став Ханом. І це варто побачити.

Якщо ви фанатка Star Trek, і знаєте що насправді поєднує Кірка та Спока – ідіть не пошкодуєте.

Якщо похід у кінотеатр для вас просто привід прогулятися з компанією чи дівчиною – краще пошукайте якийсь інший фільм.

9 коментарів

 1. Цілком погоджуюся з рецензентом. Вчора був на Відплаті в IMAX – Бенедикт і 3Д космічні битви вражають. Усе інше – посереднє… Нарізане якесь клаптиками все…

 2. А мені сподобалось, звичайно у фільмі є кілька недоліків, як у плані фізичних законів так і гри акторів, але все ж фільм досить хороший. Сюжет не дуже простий , але одночасно і зрозумілий (маю на увазі, що Хан не такий поганий, як нам його показали спочатку, а адмірал зовсім не ангел). Не згоден і на рахунок жіночих персонажів. Все таки головні герої це Спок, Кірк і Хан, а інші герої другого плану і я б не сказав, що Чехова чи Сулу показували більше, ніж будь-яку із дівчат.

 3. Дякую, Andrii Voron, за рецензію, детальніше обдумаю свій похід в кінотеатр на цей фільм.
  Тема розкрита добре, як на мене, ще раз дякую )

 4. Тааак стоп! Там є каітійці??? *Висолопив язика і побіг дивитись*

 5. Вони вбили образ ще однієї раси :(

 6. Реально хороша рецензія, від фільму справді залишається неприємний осад. Абрамс недостатньо уваги приділив самому фільму, певно спецефекти його цікавлять більше, ніж все решта. (почав переживати за сьомий епізод Зоряних Воєн, тепер і через режисера).

 7. Бенедикту Камбербачу (особливо після Шерлока) особлива подяка за образ, а так дивитися дійсно нічого

 8. Як на мене фільм хороший вартий тих грошей. Щодо неточностей у фільм так у кожному фільмі вониє, а що до цього моменту {І навіть надзвичайно міцному фізично вулканцю, потрібен був захисний костюм аби завершити ремонт реактору до того як жорстке випромінювання його прикінчить.} Спок навіть не завершував і не починав ремонт ядра він був за закритими дверима.

  Р.S. Щодо дівчат в цьому фільми то їх було достатньо показано

 9. Прошу вибачення за те, що пропустив цю рецензію в такому вигляді, надалі маю надію не буду допускати таких помилок… Всі зауваження виправлено. Дякую за зауваження

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.