Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171182 (161 за 24 години)

У Харкові покажуть виставку “Народна війна”

| 5 коментарів

З 25 по 27 травня у Харкові відбуватиметься виставка про історію  українського визвольного руху 1917-1932 років “Народна війна”. Експозиція включає в себе понад 300 світлин, багато з яких представлені вперше.

«Народна війна» – результат більш як дворічної роботи науковців Київського товариства “Меморіал”, які опрацювали та оцифрували близько 350 фондів і 1500 архівних справ.

У виставці подається інформація щодо кількості відомих та невідомих досі повстанських загонів, підпільних антибільшовицьких організацій і їх осередків, антибільшовицьких загонів самооборони та стихійних повстань селян проти комуністичної окупації.

Адреса: м. Харків, Полтавський шлях, 44 (приміщення Свято-Дмитрієвського храму).
Вхід вільний! 

Групи в соціальних мережах: VKFB

Організатор: КМО ВТ «Меморіал» ім. В.Стуса.

Співорганізатори: Всеукраїнське Православне Братство святого апостола  Андрія Первозванного,  Харківський осередок Молодіжного Націоналістичного Конґресу.

5 коментарів

 1. Було б непогано десь тут якийсь фотозвіт розмістити хто в Хрякові живе, бо і нам всім цікаво )

  • http://toloka.hurtom.com/viewtopic.php?t=26503
   Народна війна. Путівник до експозиції (2011) [PDF] – Дане видання є путівником до музейної експозиції «Народна війна». В ньому вміщено текстовий опис 24–х розділів експозиції. Крім документів та фотографій з експозиції, у путівнику подається ряд раніше невідомих документів.
   Сама музейна експозиція «Народна війна» — це результат більш як дворічної праці науковців Київського «Меморіалу». Впродовж 2008–2009 рр. автори працювали в державних та галузевих архівах СБУ 18–ти областей України. Опрацьовано понад 350 фондів і близько 1500 архівних справ. В експозиції використано велика кількість фотодокументів, багато з яких представлені вперше.
   За виявленими архівними матеріалами авторами вперше виведені статистичні дані про кількість селянських збройних повстань у всіх тогочасних дев’яти губерніях та в цілому по Україні, кількість відомих та невідомих повстанських загонів, підпільних антибільшовицьких організацій і їх осередків, антибільшовицьких загонів самооборони та стихійних виступів селян проти комуністичної окупаційної влади.
   Представлена музейна експозиція «Народна війна» є першою спільною працею новоствореного «Громадського інституту історичної пам’яті» і товариства «Меморіал». Автори не претендують на абсолютну точність поданої статистики. Вона є явно заниженою, але відповідає опрацьованим архівним документам. Дослідження та пошук нових матеріалів триває.
   Путівник та експозиція можуть бути корисними для істориків, краєзнавців, викладачів, дослідників українського визвольного руху, студентської і шкільної молоді та всіх, хто цікавиться історією України.

  • З Хрякова фотозвіт чекатимете довго. Щодо Харкова то фотки викладу. Хоча сама виставка доступна в ел.форматі http://www.narodnaviyna.org.ua/

  • а сам звідки будеш, га?

 2. Ого, дуже цікава подія! От би й до Львова ця виставка навідалась.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.